Fly4free.pl

Madera, Lizbona i Mediolan w jednej podróży z Krakowa za 268 PLN

268 PLN
Foto: Funny-Solution-Studio / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
To będzie wycieczka pełna kontrastów. Odkryjecie przepiękną naturę na Maderze, zobaczycie wspaniałą Lizbonę oraz odwiedzicie stolicę mody, czyli Mediolan. Spakujcie plecaki i w drogę!

Początek waszego wyjazdu zaplanowany jest na 18 stycznia, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Funchal. Po drodze czeka was 4-godzinna przesiadka w Londynie. Na Maderze zostaniecie do 22 stycznia, po czym udacie się do Lizbony. 24 stycznia ze stolicy Portugalii skierujecie się do Mediolanu. Powrót do Polski zaplanowano na 26 stycznia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair, EasyJet i Wizz Air. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik. Z pewnością wam pomoże!

Termin podróży: 18–26 stycznia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair, EasyJet i Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Londyn Luton 18 stycznia
Londyn Luton – Madera 18 stycznia
Madera – Lizbona 22 stycznia
Lizbona – Mediolan-Bergamo 24 stycznia
Mediolan-Bergamo – Kraków 26 stycznia

Hotel od 280 PLN/noc/2 osoby

Na Maderze proponuję wam noclegi w luksusowym 5* hotelu Pestana Casino Park. Obiekt jest rewelacyjnie położony – będziecie mogli podziwiać cudowny ocean prosto z basenu. Na miejscu czekają na was liczne udogodnienia: komfortowe pokoje z prywatnymi łazienkami i kosmetykami, strefa spa, restauracja i siłownia.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Lizbonie zatrzymajcie się w 4* hotelu Bica Flh Suites. Dotychczasowi goście pozytywnie oceniają pobyt w tym miejscu. Ponadto będziecie mogli odpocząć na tarasie oraz skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Pokoje są klimatyzowane i mają prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Mediolanie polecam wam pobyt w 4* Leonardo Hotel Milan City Center. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu najważniejszych atrakcji miasta. W hotelu znajdziecie siłownię, kompleksowo wyposażone pokoje i restaurację.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę?

Madera nie bez powodu nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Łagodny klimat i położenie u brzegów Afryki są gwarancją świetnej pogody do aktywnego wypoczynku przez cały rok! Zwiedzanie polecam rozpocząć od wizyty w stolicy, czyli Funchal. Przejdźcie się klimatycznymi uliczkami starego miasta, odwiedźcie muzem Cristiano Ronaldo i wejdźcie na wzgórze Monte. Na Maderze znajdziecie również wspaniałe cuda natury: naturalne baseny lawowe w Porto Moniz, dolina Zakonnic czy Półwysep św. Wawrzyńca. Poza tym rekomenduję wam wizytę w Levada Caldeirao Verde, Levada do Furado, Cabo Girão oraz Miradouro do Guindaste.

Zwiedzanie Lizbony zacznijcie od spaceru po najstarszej dzielnicy miasta – Alfamie. Warto odwiedzić też zamek św. Jerzego, skąd będziecie mogli podziwiać wspaniały widok na okolicę. Co poza tym? Na uwagę zasługuje dzielnica Baixa, pomnik króla Józefa I, Łuk Triumfalny i ulica Rua da Bica de Duarte Belo, po której kursuje słynna winda Bica.

Z lotniska w Bergamo do stolicy Lombardii dostaniecie się autobusem lotniskowym Terravision. Koszt biletu w jedną stronę to 6 EUR, czyli niecałe 30 PLN. W Mediolanie znajduje się jeden z trzech największych kościołów w Europie, czyli Katedra Duomo. Warto odwiedzić też zamek Sforzów z parkiem Sempione. Polecam również wizytę w centrum handlowym Galleria Vittorio Emanuele II – w końcu będziecie w stolicy mody!

Foto: Alex Meier / unsplash.com
lizbona tramwaj
Foto: S-F / Shutterstock
Foto: Noppasin-Wongchum / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Na Azory bez jakichkolwiek problemu wlecą osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 oraz takie, które w przeciągu ostatnich 9 miesięcy wyzdrowiały i mogą przedstawić certyfikat ozdrowieńca.
 • Decydując się na podróż z przesiadkami na londyńskich lotniskach, musicie przedstawić negatywny wynik testu lub okazać dokument potwierdzający pełne zaszczepienie przeciw COVID-19.
 • Aby wjechać do Lizbony, potrzebujecie testu PCR lub antygenowego z negatywnym wynikiem. Nie dotyczy to osób w pełni zaszczepionych.
 • Aktualne restrykcje związane z podróżowaniem do Portugalii znajdziecie tutaj.
 • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.
 • Z lotniska w Funchal do centrum dojedziecie autobusem miejskim. Koszt to 5 EUR, czyli nieco ponad 20 PLN.
 • W celu dotarcia do centrum z lotniska w Lizbonie polecam skorzystać z autobusów miejskich lub metra. Koszt biletu to 1,5 EUR, czyli około 7 PLN.
 • Najtańszym sposobem na dojazd do centrum Mediolanu z lotniska jest skorzystanie z autobusu Terravision. Koszt biletu w obie strony to 9 EUR, czyli około 45 PLN.
 • Sprawdźcie dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »