Fly4free.pl

Ciekawa oblotówka: Hiszpania, Włochy i Ukraina w jednej podróży z Krakowa za 178 PLN

178 PLN
Foto: Luiz Cent / unsplash.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Co powiecie na wyjazd do bardzo interesujących miejsc w wyjątkowo niskiej cenie? Skorzystajcie z przygotowanej przeze mnie oferty i odkryjcie miasto Gaudiego, odpocznijcie na wspaniałej Sycylii i odwiedźcie cudny Lwów.

Początek waszej wycieczki zaplanowany jest na 24 stycznia, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Barcelony. Następnie 27 stycznia udacie się na Sycylię. 1 lutego z Palermo skierujecie się do Lwowa. Powrót do Polski zaplanowano na 3 lutego.

Ferie zimowe w tym okresie mają mieszkańcy województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 24 stycznia – 3 lutego
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air, bez WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Barcelona 24 stycznia
Barcelona – Palermo 27 stycznia
Palermo – Lwów 1 lutego
Lwów – Kraków 3 lutego

Hotel od 151 PLN/noc/2 osoby

W Barcelonie rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu Sunotel Central. To świetnie oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w pobliżu najważniejszych atrakcji miasta. Na miejscu znajdziecie darmowe Wi-Fi i będziecie mogli skorzystać z basenu zewnętrznego.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Palermo polecam noclegi w 4* hotelu Mercure Palermo Centro. Na miejscu znajdziecie kompleksowo wyposażone pokoje z prywatnymi łazienkami. Ponadto będziecie mieć dostęp do Wi-Fi. Obiekt jest zlokalizowany w centrum miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

We Lwowie rekomenduję wam pobyt w 3* hotelu Danyli Inn. Obiekt jest zlokalizowany w centrum miasta. Ponadto jest bardzo oryginalnie wykończony, a wszystkie pokoje mają prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki?

Zwiedzanie Barcelony powinniście rozpocząć od spaceru słynną La Ramblą. Interesująca może być również wizyta w dzielnicy La Barceloneta. Najpiękniejsze widoki na miasto rozpościerają się ze wzgórza Montjuic. Poza tym będziecie mieć okazję odkryć liczne dzieła Gaudiego: Sagrada FamiliaCasa Batlló, Milà, Calvet oraz słynny Park Guell.

W Palermo znajdziecie mnóstwo interesujących zabytków. Do najciekawszych z pewnością należą: Porta Nuova, Pałac Normanów, katedra z XII wieku oraz plac Quattro Canti. Poza tym przejdźcie się najstarszą ulicą miasta, czyli Via Vittorio Emanuele. Warto również przyjść na najpiękniejszą plażę na Sycylii, czyli San Vito Lo Capo.

Wizytę we Lwowie rozpocznijcie od odwiedzin na rynku, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam piękny ratusz z wieżą widokową. Dobrze też zobaczyć okazałą Operę Lwowską. Co ciekawe, w mieście leży słynny Cmentarz Orląt Lwowskich, który jest ważnym elementem historii Polski.

Foto: Georgios Tsichlis / Shutterstock
Palermo widok placu
Foto: Romas_Photo / Shutterstock
Foto: Ruslan Lytvyn / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju, należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Hiszpanii przeczytacie tutaj.
  • Wszyscy podróżni przekraczający włoskie granice muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – niezależnie od statusu szczepień.
  • Wybierając się na Ukrainę, jesteście zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem pełnego zaszczepienia lub okazania negatywnego wyniku antygenowego testu.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Od 15 grudnia wszyscy podróżni wracający do Polski z krajów spoza UE, strefy Schengen oraz jeszcze kilku innych państw muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Sprawdźcie szczegóły tutaj >>
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »