Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 513 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#321 PostWysłany: 19 Gru 2021 19:45 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 176 088
złoty
@Kothson
Biorąc pod uwagę ilość dodatnich bezobjawowców, ja bym raczej "dmuchał na zimne" robiąc test dopiero po przylocie. Napewno jednak Twoja postawa jest bardzo odpowiedzialna.

#322 PostWysłany: 19 Gru 2021 21:57 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Kothson napisał(a):
Test można podobno za darmo pobrać z apki. Mam numer próbki i niby powinno się go dać wpisać. Nigdzie natomiast nie ma odpowiedniej zakładki do tego, a z automatu żadnych informacji nie podczytuje.

Stąd moje pytanie czy podczyta się sam po numerze telefonu, czy coś źle klikam. Image
Image
Odpowiem sam sobie.
Rezultat po 5 godzinach, przychodzi powiadomienie mailem, w aplikacji podczytuje się automatycznie (identyfikują konto po numerze telefonu który podaje się podczas testu).

Pojawiły się pytania na PM czy test można pobrać. Nie, ale z apki można sobie wysłać na maila w pdf i pobrać z maila na telefon. Image
 Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#323 PostWysłany: 20 Gru 2021 10:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
piterbtm napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Serio ? xDDDD

Pytanie wcale nie takie dziwne, biorąc pod uwagę, że niektóre miejsca czasem wymagały testów, by wejść do samolotu, niezależnie od restrykcji kraju docelowego.

Tu nie chodzi o to, ze on pyta, tylko prosi, zeby ktos mu sprawdzil. W tym temacie jest juz kilka postow o to typu'' czy musze miec test'' jaki mam wykonac etc. a @Kothson odpowiada innym na forum, zeby sami sprawdzili i nie ''zawierzali Krysce z forum''

Kothson napisał(a):
Jeżeli jakaś Kryśka czy Jarek napisze Ci, że nie, nie musisz, to im zawierzysz, postawisz wszystko na jedną szalę i radośnie pojedziesz na lotnisko, gdzie okaże się, że jednak test PCR jest konieczny, a Ty go nie masz, bo Kryśka napisała, że nie musisz, ale Kryśka się pomyliła, bo odpisując na Twojego posta miała na myśli Zjedniczone Emiraty Arabskie lub Zambię, a nie Zanzibar, tylko jej się pomylilo, bo akurat zajęta była przeglądaniem swojej ulubionej gazetki - Gali, czy innej kobietki?

Wtedy Ty będziesz zmuszony wyciągnąć ciężko zarobioną roladę z kieszeni i zakupić drugi bilet, weźmiesz dodatkowy urlop, a Twoj kot zamiałczy się ze smutku, w oczekiwaniu na Ciebie?

Zawierzysz Kryśce, czy sprawdzisz sam na stronie przewoźnika i stronie rządowej?
piterbtm uważa post za pomocny.

#324 PostWysłany: 20 Gru 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Loty: 118
Kilometry: 232 032
Kothson napisał(a):
Rezultat po 5 godzinach, przychodzi powiadomienie mailem, w aplikacji podczytuje się automatycznie (identyfikują konto po numerze telefonu który podaje się podczas testu).

Do Mall of Emirates będę miał bardzo blisko, rezerwowałeś test jakoś wcześniej? Na wynik w 5h czy nawet 14h byłbym bardzo ukontentowany.

#325 PostWysłany: 20 Gru 2021 12:44 

srebrny
Nie, podchodzisz z marszu. W kolejce parę osób, obsługują trzy ekipy, szybko załatwiają sprawę. Dajesz paszport lub fotkę paszportu, numer telefonu - tyle.

Wynik niby do 24h - z broszury.
Wynik do ok. 14h - dowiedziałem się że po takim czasie 'zazwyczaj' dostaje się wynik, choć nie chcieli się tą informacją podzielić.
Po 5h dostałem ja.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#326 PostWysłany: 22 Gru 2021 00:21 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 93 523
Chyba zmieniły się zasady wjazdu do Abu Dhabi. Poniższe info ze strony Emirates: https://www.emirates.com/english/help/c ... /tourists/

Cytuj:
Effective 19 December 2021, all commuters (passengers and vehicle drivers) travelling to Abu Dhabi will be scanned by EDE devices at the border to gain permission to enter the emirate. The protocols in place at all Abu Dhabi borders could affect your travel times due to anticipated congestions.

Once scanned, anyone with signs that they may have the virus will be sent for a free rapid antigen test which delivers results in about 20 minutes. If the test is positive, those who are residents of Abu Dhabi should isolate for 10 days. They will be fitted with a tracking wristband for this duration.

However, commuters from outside Abu Dhabi must return to the emirate from which they travelled and notify the local health authority of their test result. Anyone entering Abu Dhabi emirate will need to undertake the EDE scan regardless of whether theyhave the AlHosn Green Pass.

How does the EDE scanner work?

EDE scanners use advanced technology to rapidly detect potential COVID‑ 19 cases without storing any personal information. They do so by measuring alterations in electromagnetic waves, using a smartphone connected to a sensor. Electromagnetic wave patterns change when RNA particles of the COVID‑19 virus are present. The results of the scan are therefore near‑instantaneous.

The screen on a scanner turns green to show that the person is healthy, whereas an alert in red appears to indicate a possible COVID‑19 infection.

Further details on the EDE scanning can be found here

Jeśli dobrze rozumiem to przy przekraczaniu granicy z innego emiratu nie trzeba już testu, ale jest się skanowanym przez jakiś skaner z falami elektromagnetycznymi. Jak skaner wskaże zagrożenie, to darmowy szybki test. Przypominają mi się bramki, jakie trzeba przejść przy wyjeździe z Czarnobyla, sprawdzające napromieniowanie :lol:
2 ludzi lubi ten post.

#327 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:30 

srebrny
"Nasze pokolenie, Tamagotchi.
Dziwne urządzenie bada oczy."
 Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.

#328 PostWysłany: 23 Gru 2021 10:04 

Loty: 149
Kilometry: 243 199
Widziałem na forum, że pomimo Polski na zielonej liście ktoś 8 grudnia był skierowany na test na lotnisku w Dubaju.
Czy leciał ktoś ostatnio i może potwierdzić czy w końcu mamy te testy na lotnisku po wylądowaniu w Dubaju czy nie? :)

Ja lecę w piątek i na pewno podzielę się świeżymi informacjami zarówno co do lądowania w Dubaju jak i co do podróży Dubaj-Abu Dhabi.
 Relacje PM off  

#329 PostWysłany: 23 Gru 2021 10:51 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Zalezy skad przylatujesz do Dubaju, jesli lecisz nawet tranzytem przez kraj z czerwonej listy to bedzie test na lotnisku. Ja 2 x mialem takie szczescie.
Pozdrawiam swiatecznie.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#330 PostWysłany: 23 Gru 2021 10:56 

Loty: 149
Kilometry: 243 199
Loty bezpośrednio z Katowic Wizzem.
 Relacje PM off  

#331 PostWysłany: 23 Gru 2021 11:18 

srebrny
Ja leciałem tydzień temu z WAW i testów nie było na lotnisku w Dubaju. Do pokazania tylko PCR (sprawdzają go osoby jeszcze przed SG), później kolejka do SG, pokazujesz paszport, dostajesz pieczątkę.

Od wyjścia z samolotu do wyjścia z lotniska może 20 minut.

Leciałem na T1.

Ostatnio edytowany przez Kothson, 23 Gru 2021 12:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#332 PostWysłany: 23 Gru 2021 11:27 

złoty
Lecąc Wizzair z Katowic przylatuje się w DXB na T2. Tam kolejność jest odwrotna. Najpierw kontrola paszportowa, potem testy (lub nie, decyduje obsługa, która pyta się nas skąd przylecieliśmy), potem stanowisko gdzie obsługa sprawdza nam test PCR przed wylotem, potem hala bagażowa.
 Relacje PM off  

#333 PostWysłany: 25 Gru 2021 11:48 

złoty
Czy ktoś tu wylatywał z Abu Dhabi?
Mam lecieć do Dubaju a powrót z Abu Dhabi ---> ODS. Na stronie naszego narodowego przewoźnika, którym lecę do Dubaju jest info, którego nigdzie indziej nie mogę znaleźć, że opuszczając ZEA poprzez AUH jest potrzebny test PCR na wylocie.

Czy ktoś może to potwierdzić?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#334 PostWysłany: 25 Gru 2021 12:41 

platynowy
@Chupacabra Ja leciałem we wrześniu i był wymagany, więc teraz jeżeli nie ma żadnego info to też jest wymagany. Bardzo dokładnie to sprawdzali czy ma się test przy check-in. Lepiej zrobić za 50AED ze zniżką Wizzair i będzie bez problemu.
 Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.

#335 PostWysłany: 25 Gru 2021 23:40 
Awatar użytkownika

złoty
Kacper Szymanski napisał(a):
@Chupacabra Ja leciałem we wrześniu i był wymagany, więc teraz jeżeli nie ma żadnego info to też jest wymagany. Bardzo dokładnie to sprawdzali czy ma się test przy check-in. Lepiej zrobić za 50AED ze zniżką Wizzair i będzie bez problemu.
@Kacper Szymanski

Na pewno tylko 50 AED za test PCR ?
 Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.

#336 PostWysłany: 25 Gru 2021 23:46 

złoty
@pawfazi Tak to rzeczywiście wygląda: https://www.lifedx.net/wizzair/

Co ciekawe, nie ma takiej informacji w mailu z biletem.
 Relacje PM off  

#337 PostWysłany: 25 Gru 2021 23:58 
Awatar użytkownika

złoty
Tylko warto dodać, że to jest cena za zrobienie testu w Abu Dhabi.

Test w Dubaju kosztuje 90 AED.Image
 Relacje PM off  

#338 PostWysłany: 29 Gru 2021 21:56 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 93 523
Wizzair podesłał mi maila z wymaganiami przed lotem KTW-DXB i w mailu jest poniższy formularz

https://c.ekstatic.net/ecl/documents/he ... e-form.pdf

Trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że nie trzeba wypełniać formularza wjazdowego, a ten który wysłali trochę wygląda jak dla rezydentów UAE. Ktoś to wypełniał?

#339 PostWysłany: 29 Gru 2021 22:27 

srebrny
Wypełniałem. 2 dni temu w Dxb nikt tego nie chciał. Nawet testu na covid nie chcieli oglądać. Poland? ok go.
Za to wylot z Ktw - testy sprawdzane dokładnie. Jak ktoś nie ma bagażu nadawanego nie musi iść pokazywać dokumentów. Testy tym sprawdzają dopiero dopiero na bramce.
 Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.

#340 PostWysłany: 30 Gru 2021 01:08 

-- 29 Gru 2021 23:27 --

Jak wyglada kwestia kwarantanny jesli jestem niezaszczepionym i nie zrobie testu na covid po przylocie? Ile mam czasu na skierowanie sie do odbycia kwarantanny? Robienie testu nic mi nie da, bo i tak jest obowiązkowa kwarantanna xD

-- 30 Gru 2021 00:08 --

Czy ktoś ma bilety wizzair z DBX-KATO 04.01.2022 23:55, który został odwolany? Stracilem dostęp do konta mailowego, a chciałem sprawdzic ile dni wczesniej odwolali? Sugeruja lot 07.01 gdy 05.01 jest dostępny w siatce połączeń..
W 6 dniu od przyjazdu należy zrobic test w Dubaju. Jesli przylot jest 31.12 o 18 to 05.01 będzie obowiazkowy test jesli wylot jest o 7:30 rano lub o 23:55?
 Relacje PM off  

[ 513 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość