Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#201 PostWysłany: 10 Paź 2021 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Serdeczne dzięki za info!
A jak z tą "kwarantanną" 24h po przylocie. Czy to faktycznie obowiązuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#202 PostWysłany: 10 Paź 2021 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Bandzi obowiazuje i nalezy spedzic w samoizolacji, np. w pokoju hotelowym.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Bandzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#203 PostWysłany: 11 Paź 2021 05:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Wczoraj wylądowałem w DXB.
Inaczej niż to było w kwietniu (kiedy też byłem) po wylądowaniu tak Cię prowadzą korytarzami, że trzeba przejść przez testy. W sumie to jakieś tam usprawnienie. Polska generalnie jak państwo trzeciego świata jest tam odsyłana, bo niewiele jest innych krajów z UE które mają ten zaszczyt.
Co do samej izolacji to tak naprawdę absolutnie nikt Cię o tym nie informuje, co więcej nikt też nie pyta w którym hotelu mieszkasz itd. Także sam już nie wiem czy ta izolacja obowiązuje czy nie.
Na szczęście wyniki testów były szybko, bo wymaz o 15, wynik o 19.

A co do apki bo niektórzy poruszali ten temat. Na lotnisku DXB nitk o nią nie pyta, ale przy nadawaniu bagażu w WAW to weryfikowali. A, ze nie mieliśmy to musieliśmy przy kobiecie ściągać, co było trochę absurdalne. Na szczęście poszło bez problemów na obu tel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#204 PostWysłany: 11 Paź 2021 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gdy bylem w lutym i w marcu przy pobraniu wymazu rowniez nie informowali o samoizolacji, ale dopiero otrzymalem taka informacje, gdy zapytalem. Wtedy oprocz obywateli UAE, w zaleznisci od destynacji przylotu np. z Kataru czy Afganistanu, kierowali wszystkich na test. Mysle, ze zapytac nie szkodzi. Anyway widze, ze usprawnili system, wtedy na wynik PCR zrobiony na lotnisku, nalezalo czekac 15 - 18 h.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#205 PostWysłany: 15 Paź 2021 07:48 

Rejestracja: 15 Paź 2021
Posty: 3
Hej
mam pytanie,
wyladowalem w Dubaju i nie dostalem żadnego emirates id.
Nie mam tez dzialajacej aplikacji DXB Smart - ten sam komunikat: please contact help
Alhosn App tez nie dziala, bo nie mam emirates id - jak szukam po numerze paszportu na stronie ICA smart service, to otrzymuje - brak danych...

Dramat jakis.
Jak tu gdzies isc - na Expo lub do AbuDhabi? bez aplikacji mozna ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#206 PostWysłany: 15 Paź 2021 07:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
"Żadnego", polskie znaki, interpunkcja..
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#207 PostWysłany: 15 Paź 2021 08:24 

Rejestracja: 15 Paź 2021
Posty: 3
przepraszam za ort i brak pl liter - pisalem na klawiaturze gdzie nie ma pl liter.
Czy teraz ktos cos pomoze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#208 PostWysłany: 15 Paź 2021 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@tomek.koleczko spoko, nic sie nie przejmuj. Mi aplikacja DXB Smart rowniez nie dzialala. Jesli zrobili Ci dodatkowy test na lotnisku w Dubaju to udajesz sie do pokoju hotelowego i tam czekasz spokojnie na wynik.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#209 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Po lądowaniu na DXB i teście COVID dostajesz naklejkę na paszport z kodem QR do pobrania apki (innej niż dxb Smart) i tam sprawdzasz wynik podając datę urodzenia i nr paszportu. Wynik jest po kilku godzinach. W teorii do tego czasu powinna być samoizolacja, ale nikt o tym na DXB nie informuje i raczej nikt tego nie przestrzega. Hotele mają to w pompie, wypuszczają gości na miasto bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#210 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Apka nazywa się PH screening. Wpisz w google Play "pure health screening result app". Z apki pobierzesz wynik. Podobno tym wynikiem można się w wielu miejscach legitymować, aczkolwiek mnie jeszcze nikt nie sprawdził nigdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#211 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:51 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Zgadza się to co piszę @ofer. Ale jeśli uda nam się zainstalować poprawnie appkę DXB Smart, to tam też są wszystkie nasze testy wykonane w ZEA oraz ich certyfikaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#212 PostWysłany: 15 Paź 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@NBE322 zapomnij o DXB Smart, zainstaluj PH Screening albo DHA i tam sobie sprawdzisz wynik. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#213 PostWysłany: 15 Paź 2021 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2373
platynowy
BTW z rejestracją w aplikacji Alhons miałem duży problem, ponieważ w AUH strażnik wpisał zły numer ID a bez tego nie było możliwości żeby się zalogować do apki. Nie mogłem się zalogować w żadnej kombinacji tego numeru. A wykonałem dziesiątki prób dosłownie :-(

Po wielu telefonach z pomoca recepcji hotelowej w piątek (dla nich dzień wolny) nic mi sie nie udało ustalić. Albo rozmówcy nie wiedzieli o co chodzi, albo chcieli numer lokalnej komórki, której nie musiałem mieć, albo nie pracowali. To było w lipcu wiec wtedy teoretycznie było to konieczne, żeby wjechać do AUH z Dubaju.

Pojechałem z samym testem wydrukowanym i przeszło na bramkach między emiratami, które wtedy jeszcze były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#214 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jak widac, sporo zamieszania z tymi apkami. Najgorsze, ze przy tych testach na lotnisku w Dubaju nic nie informuja, ze do wyniku testu obowiazuje samo-izolacja. W hotelach rzeczywiscie nikogo to nie interesuje. Szkoda, ze wynik nie przychodzi SMS-em, jak powiedzieli na lotnisku, bylem 2 razy i SMS-a nie otrzymalem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#215 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Dla mnie ważne, że wszystko sprawnie, szybko idzie. Po wylądowaniu z masą ludzi (z różnych lotów) idąc zgodnie ze znakami na testy dostaliśmy się z marszu i po 30 min. od lądowania byłem już w metrze. Przy mniej sprzyjających wiatrach myślę, że 1h na to trzeba przeznaczyć. Jest dużo "stanowisk testowych" i "pobieraczy gili z nosa"

UWAGA dla wylatujących z PL. W WAW na bramkach kazali pokazać dowód ubezpieczenia na wypadek COVID (poza testem PCR, dowodem szczepienia i apką DXB Smart). Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że taki dowód trzeba mieć ze sobą i musiałem improwizować ;) Przeszło, ale nie lubię jak ktoś mi podnosi adrenalinę z rana w taki sposób.

Co do pokazania apki DXB Smart w WAW - wystarczy ikonka :) W apce oczywiście nie idzie się zarejestrować (jak pisano wcześniej).

W Dubaju gorąco. Za gorąco na outdoorowe zwiedzanie. Ludzie na ulicach w maseczkach, więc podwójnie ciężko się niektórym oddycha. W Dubaj Mall tłumy, a pokaz fontann i iluminacje na Burj Khalifa to organizacyjne nieporozumienie, bo próbują ludzi rozstawiać co ileś-tam metrów, w wielu miejscach nie wolno stać itd. Niefajnie się zrobiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#216 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:53 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 39
Tydzień temu /w Abu Dhabi/ aby wejść na plażę, do restauracji itp... trzeba było pokazać zielony Alhosn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#217 PostWysłany: 15 Paź 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2373
platynowy
ofer napisał(a):

UWAGA dla wylatujących z PL. W WAW na bramkach kazali pokazać dowód ubezpieczenia na wypadek COVID (poza testem PCR, dowodem szczepienia i apką DXB Smart). Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że taki dowód trzeba mieć ze sobą i musiałem improwizować ;) Przeszło, ale nie lubię jak ktoś mi podnosi adrenalinę z rana w taki sposób.



Hmmm, żeby przylecieć do Dubaju wystarczy tylko test PCR (nie trzeba być zaszczepionym, chyba, że coś się zmieniło?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#218 PostWysłany: 15 Paź 2021 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pawfazi wystarczy PCR. :)

ofer napisał(a):
Dla mnie ważne, że wszystko sprawnie, szybko idzie. Po wylądowaniu z masą ludzi (z różnych lotów) idąc zgodnie ze znakami na testy dostaliśmy się z marszu i po 30 min. od lądowania byłem już w metrze. Przy mniej sprzyjających wiatrach myślę, że 1h na to trzeba przeznaczyć.


Jak przylecialem w nocy z Qataru to czekalem ok. 1h, ale za drugim razem, gdy przylecialem z Afganistanu to szybko poszlo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#219 PostWysłany: 15 Paź 2021 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2373
platynowy
No właśnie, ale @ofer napisał, że chcieli szczepienie na locie z Warszawy do Dubaju, stąd moje zdziwienie.

Dla niektórych to może być bardzo ważna informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#220 PostWysłany: 15 Paź 2021 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Sorka za dezorientację. Szczepienie sam pokazywałem. Wszędzie to robię. Jestem zwolennikiem szczepień, więc i w tym przypadku na bramce ten papier był u mnie w ręce.

Wracając do meritum, czyli ZEA post-covid: maseczek w rejonie gdzie jestem pilnują wzorowo. W metrze spotkałem tylko jedną osobę która miała maseczkę poniżej nosa. Ewentualni ludzie bez maseczek są grzecznie upominani przez innych ad hoc - samemu mi się zdarzyło po odejściu od stolika w restauracji zapomnieć założyć, to po kilku sekundach ktoś grzecznie zwrócił uwagę. Kulturka.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group