Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sty 2012 11:17 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
@tygrysm
To co napisałem daje mi teraz do myślenia czy robić trasę WAW-MMX-KTW w marcu... Jesteś pewny, że nie uda się zostać w strefie tranzytowej?

Jeśli ktoś będzie miał taką trasę w najbliższym czasie to proszę o info, czy coś się pozmieniało na lotnisku i teraz to pewne, że należy przechodzić ponowną kontrolę bezpieczeństwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 23 Sty 2012 16:23 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 155
matt napisał(a):
@tygrysm
To co napisałem daje mi teraz do myślenia czy robić trasę WAW-MMX-KTW w marcu...?


27.03 zmienia się grafik połaczeń z Malme w WIZZ. Sugeruję latać po tej dacie:

WAW-MMX: 10.30-11.50
MMX-KAT: 13.45-15.05.

Masz na spokojnie prawie 2 godzinki na miejscu na zakupy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2012 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Jestem jedynie pewny, że chodziłem dookoła lotniska :) Nie jest duże, więc da się, ale nie był to spokojny spacerek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2012 19:25 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Ja robiłem WAW - MMX - KTW tydzień temu w sobotę. Obydwie trasy realizuje jeden samolot, a w MMX wysiadamy przez rękaw i przez gate, przez który po chwili realizowany jest boarding na lot do KTW. Zdecydowanie sie zdąży. Ja zdążyłem jeszcze skorzystać z lotniskowej toalety przed boardingiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2012 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
To może ja miałem pecha. Ja robiłem w tym tygodniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Sty 2012 21:10 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 59
Dziwna sprawa z tym Malme, bo ja tydzień temu leciałem z Gdańska do Londynu przez MMX i również bezpośrednio z samolotu wyszedłem się do hali odlotów, tak że ponowy security nie był konieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2012 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktos wie jak sie maja sprawy w lizbonie ?

podejrzewam ze dobrze, to w koncu najwazniejsze lotnisko w portugalii, ale wolalbym sie upewnic :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Lut 2012 17:55 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 16
był ktoś ostatnio w Malme ? jak wygląda sytuacja na lotnisku, wychodzi się z samolotu do strefy odlotów ?

Lecę 23.02 i chciałbym się utwierdzić w przekonaniu, że jest tak jak niektórzy wypisują, bo trochę szkoda nie zdążyć i nie wrócić do Warszawy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Lut 2012 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
sadek,

Byłem w malme już dwa razy i za pierwszym nie wpuszczali do strefy tranzytowej, za drugim owszem. I za jednym i za drugim razem nie było problemu ze zdążeniem na ten sam samolot - to malutki terminal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Mar 2012 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Dzisiaj mialem troche stresu na trasieWAW-MMX-KTW.

Najpierw straszna mgla, "go around" (oj bylo juz bardzo nisko) a potem musialem tym tunelem wyjsc na sam koniec i przechodzic kontrole bezpieczenstwa. Na szczescie bez problemu zdazylem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Mar 2012 10:48 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Mam pytanie odnośnie Heathrow. Przylecę na Heathrow z Warszawy na terminal 1, a wylot do USA mam z terminalu 5, czas przesiadki 1.55 h. Możliwość skorzystania z tranzytu i uniknięcie kontroli bezpieczeństwa bardzo by mnie uspokoiło ze względu na rozmiary tego lotniska. Pytanie 1, czy jest taka możliwość. 2) lot mam na jednym bilecie to czy będę mógł odprawić się w Warszawie na obydwa loty, a jeśli nie to w strefie za kontrolą bezpieczeństwa raczej nie ma takiej możliwości. 3) Czy 1.55 h to wystarczający czas. 4) Cz transfer między tymi terminalami odbywa się jakoś inaczej gdy nie chcę opuszczać strefy za kontrolą bezpieczeństwa, a inaczej jeżeli tę strefę chcę opuścić. Z tego co wyczytałem transport na tym lotnisku odbywa się metrem, kolejką, autobusami oraz małymi busikami. Z góry dziękuje za podpowiedzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Mar 2012 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
hugo1211 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Heathrow. Przylecę na Heathrow z Warszawy na terminal 1, a wylot do USA mam z terminalu 5, czas przesiadki 1.55 h. Możliwość skorzystania z tranzytu i uniknięcie kontroli bezpieczeństwa bardzo by mnie uspokoiło ze względu na rozmiary tego lotniska. Pytanie 1, czy jest taka możliwość. 2) lot mam na jednym bilecie to czy będę mógł odprawić się w Warszawie na obydwa loty, a jeśli nie to w strefie za kontrolą bezpieczeństwa raczej nie ma takiej możliwości. 3) Czy 1.55 h to wystarczający czas. 4) Cz transfer między tymi terminalami odbywa się jakoś inaczej gdy nie chcę opuszczać strefy za kontrolą bezpieczeństwa, a inaczej jeżeli tę strefę chcę opuścić. Z tego co wyczytałem transport na tym lotnisku odbywa się metrem, kolejką, autobusami oraz małymi busikami. Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

Co prawda nie na LHR ale we Frankfurcie, wiec tez duze lotnisko - przeszlismy chyba w 30 min przez ponowna kontrole bezpieczenstwa i sporo na piechote bo samoloty byly na roznych terminalach, wiec prawie 2h to duzy zapas czasu :)
Jesli chodzi o odprawe to od razu dostaniesz karty na oba loty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2012 12:58 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
PRG, jeżeli lecisz w ramach Schengen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Kwi 2012 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Pytanie dotyczy lotniska TRF (Oslo Torp). Czy wystarczy mi 1:05 min na przesiadkę z Wizz`a na Wizz`a ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Kwi 2012 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Jak nie bedzie opoznien to tak, ale jak Twój pierwszy lot się spóźni to wtedy możesz mieć problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Kwi 2012 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
Torp to taki większy kurnik. W godzinę zdążysz się przesiąść ze 2 razy spokojnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Kwi 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dzięki. Zaplanuję tak, ale zabezpieczę jakąś alternatywę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Kwi 2012 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Czy ktoś ma doświadczenia i może napisać jak kwestia strefy tranzytowej wygląda na lotnisku Stavanger(SVG)?

Widziałem na zdjęciach, że lotnisko posiada rękawy - tylko pytanie czy korzysta z nich Wizz i czy po wylądowaniu wychodzi się takim rękawem prosto do strefy odlotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Kwi 2012 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mozna dopisac do listy [przy przesiadce w ramach Schengen]:
Brussels Airport

nie wiem jak jest przy przesiadce poza schengen
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Kwi 2012 08:18 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
Witam
Wybieram sie do TRF Oslo Torp i prosze o informacje osob ostatnio bedacych na tym lotnisku czy jest mozliwosc szybkiej przesiadki na samolot powrotny 30 min?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group