Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Gru 2011 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Temat ostatnio popularny, pojawia się w wielu miejscach, zbierzmy to może do kupy. Jak się odpowiednio rozwinie to przypniemy.
Info dla nowicjuszy - jesli nie ma ponownego security, wtedy mozemy od razu po wyjsciu z samolotu ustawic sie w kolejce do nastepnego. Mozliwe sa wtedy szybkie przesiadki (ponizej godziny, jesli nie ma opoznien, np. powrót tym samym samolotem którym przylecielismy) albo bezstresowy przewóz płynów (np ja na trasie kanary - madryt - kraków tak przewoze czesto rum zakupiony na bezcłówce na kanarach).

Post będę uaktualniał co jakiś czas wpisami poniżej. Na start:

Belgia
BRU Bruksela [przy przesiadce w ramach Schengen]
CRL Bruksela Charleroi ale nie między T1 a T2!

Bułgaria
SOF Sofia T2

Czechy
PRG Praga [przy przesiadce w ramach Schengen]

Dania
CPH Kopenhaga **


Estonia
TLL Tallin

Finlandia
HEL Helsinki

Grecja
ATH Ateny
SKG Saloniki

Hiszpania
MAD Madryt *
PMI Palma de Mallorca
BCN Barcelona T2 lub T1, ale nie miedzy nimi*
IBZ Ibiza
AGP Malaga
SCQ Santiago de Compostela
BIO Bilbao

Holandia
AMS Amsterdam **

Irlandia
DUB Dublin T1 jest strefa tranzytowa, wyraźnie oznaczona, bez konieczności wychodzenia do strefy ogólnodostępnej lotniska. Przyspiesza przesiadkę, mimo wszystko konieczne jest przejście przez security z kontrolą podręcznego i płynów.

Islandia
KEF Reykjavik

Litwa
VNOWilno, trzeba chwilę poczekać na pojawienie się obsługi

Łotwa
RIX Ryga

Malta
MLA Malta

Niemcy
MUC Monachium
HAJ Hannover
[CGN] Kolonia-Bonn Tranzyt dostępny* (uwaga zobacz szczegóły)
kolonia-bonn-przesiadka,1530,79227

Norwegia
TRF Sandefjord Oslo Torp
SVG Stavanger

Polska
WAW Warszawa, tylko z/do ' Schengen' lub z/do non-Schengen
KTW Katowice, jest tranzyt, ale trzeba poprosić o możliwość skorzystania
WRO Wrocław, po przylocie zamiast schodami na dół idziemy na górę i jesteśmy w hali odlotów

Szwecja
ARN Sztokholm Arlanda

Serbia
BEG Belgrad

Szwajcaria
ZRH Zurich
GVA Genewa

Włochy
FCO Rzym Fiumicino T2 i T3
OLB Olbia - Sardynia


** zależnie od przewoźnika (patrz http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... 483#p47483)
update 10-09-2014


Ostatnio edytowany przez Abcn 27 Kwi 2019 17:29, edytowano w sumie 9 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
MarBlo lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 29 Gru 2011 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Polska
Warszawa WAW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Gru 2011 21:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Oczywiście Okęcie, a także Monachium, Kopenhaga, Hanower, Amsterdam (oczywiście o ile lot nie jest poza Schengen).

Czasami możliwy jest także tranzyt bez powtórnej kontroli we Frankfurcie nad Menem, ale tam to już większa kombinacja i czasami musimy przejść kontrolę, mimo iż wszystkie loty odbywają się w ramach Schengen - wszystko zależy, w jakiej strefie (A lub B itd.) lądujemy i z której odlatujemy.

Nie są to lotniska low-costowe, ale nie było takiego zastrzeżenia w temacie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2011 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Blackall napisał(a):
np ja na trasie kanary - madryt - kraków przewoze tak czesto rum zakupiony na bezcłówce na kanarach.

To akurat jest możliwe niezależnie od tego, czy trzeba przejść kontrolę, czy nie.

Wymienianie lotnisk typu FRA, MUC, DUS, CDG jest bez sensu, o ile dobrze zrozumiałem Blackallowi chodzi o lotniska na których przesiądziemy się bez powtórnego security nawet, gdy mamy bilety na osobnych rezerwacjach (warto to doprecyzować w pierwszym poście).
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Zastawny uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2011 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
W AMS czy CPH miałem wielokrotnie ponowne security latając w strefie schengen na jednym bilecie, więc wszystko zależy od tego jak trafimy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2011 23:09 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Hiszpania
Palma de Mallorca
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2011 00:10 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Awerik napisał(a):
Wymienianie lotnisk typu FRA, MUC, DUS, CDG jest bez sensu, o ile dobrze zrozumiałem Blackallowi chodzi o lotniska na których przesiądziemy się bez powtórnego security nawet, gdy mamy bilety na osobnych rezerwacjach (warto to doprecyzować w pierwszym poście).

Hmm, jakiś czas temu leciałem WRO-FRA-VIE, całość w ramach Star Alliance na jednym bilecie. We FRA musiałem przejść ze strefy A do B i musiałem stanąć do długaśnej kolejki do security i przejść pełną kontrolę. W efekcie zaplanowany lot do VIE mi uciekł i musieli mnie przebookować na następny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2011 19:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tak to niestety jest we Frankfurcie - jeśli lądujemy w B i stamtąd odlatujemy, to nie przechodzimy kontroli, ale jeśli musimy przejść z A do B lub na odwrót, to zwykle taką kontrolę przechodzimy.
Jest jedna opcja przemieszczenia się bez kontroli, schodzimy schodami lub windą, potem długim korytarzem i w końcu docieramy do innej strefy. Ale nie jest łatwo znaleźć to przejście i jest to dość daleko (10-15 minut bardzo szybkim marszem).

Bardzo nie lubię tego lotniska, bo jest duże i fatalnie zorganizowane. Raz też mi się zdarzyło stać ze 3 kwadranse do security i będąc już po, gdy podążałem do swojej bramki, zobaczyłem, że w innym miejscu jest również kontrola, gdzie było zaledwie kilka osób oczekujących. Ale wszystkie oznaczenia pokazywały drogę tam, gdzie kłębił się tłum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2011 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
To Malmo jest pewne? Da się zrobić trasę WAW-MMX-WAW w tygodniu (czwartki)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2011 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Byłeś i nie pamiętasz? ;) Dorzuć Maltę :)
Malta Luqa MLA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Gru 2011 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Sudoku napisał(a):
Tak to niestety jest we Frankfurcie - jeśli lądujemy w B i stamtąd odlatujemy, to nie przechodzimy kontroli, ale jeśli musimy przejść z A do B lub na odwrót, to zwykle taką kontrolę przechodzimy.
Jest jedna opcja przemieszczenia się bez kontroli, schodzimy schodami lub windą, potem długim korytarzem i w końcu docieramy do innej strefy. Ale nie jest łatwo znaleźć to przejście i jest to dość daleko (10-15 minut bardzo szybkim marszem).

Bardzo nie lubię tego lotniska, bo jest duże i fatalnie zorganizowane. Raz też mi się zdarzyło stać ze 3 kwadranse do security i będąc już po, gdy podążałem do swojej bramki, zobaczyłem, że w innym miejscu jest również kontrola, gdzie było zaledwie kilka osób oczekujących. Ale wszystkie oznaczenia pokazywały drogę tam, gdzie kłębił się tłum.


Byłem kilka dni temu we Frankfurcie i myślałem, że mnie ch*** strzeli :D Nie była to moja pierwsza wizyta na tym lotnisku(chyba ósma)ale najciekawsza:d
Z ciekawostek lądujesz z Warszawy Lufthansa i przesiadasz się do strefy poza Schengen czyli " B" przechodzisz tylko kontrolę paszportową ale w drugą stronę z B do A(odloty Star Aliance do Polski) przechodzisz Security. Chyba, ze przejdziesz magicznym podziemnym tunelem, który wygląda jak z filmów SF. Idzie się nim naprawdę długo mimo że są ruchome chodniki.

Napiszę tylko jak podczas ostatniej mojej wizyty podczas 3h przesiadki przechodziłem 2x razy kontrolę bezpieczeństwa i 3x paszportową na tym lotnisku.
Przyleciałem z poza Schengen czyli do B miałem zamiar posiedzieć w Mc'Donaldzie na 2gim lub 3cim? piętrze w strefie B z moim zdaniem najlepszym widokiem na lotnisko, zjeść coś, popatrzeć na ruch samolotów na pasach i płytach, porobić zdjęcia. Coś mi się pomieszało i wyszedłem ze strefy B (1wsza kontrola paszportowa) poszedłem w kierunku strefy A z myślą, ze Mc jest właśnie tam. Wlazłem do tego magicznego tunelu i przypomniałem sobie, że źle idę. Wróciłem się stanąłem przy mapce terminala 1, jakoś za cholerę nie mogłem się zorientować gdzie jestem i gdzie ten Mc'Donald był. Doszedłem do wniosku , że Mc musi być w strefie A bo na B przyleciałem i go nie widziałem:d No to do strefy A nie tunelem(bo pamiętałem, że wtedy o niego nie zahaczę) tylko przez Security 10 min odstane akurat była krótka kolejka. W strefie A znalazłem elektroniczną mapkę lotniska i zobaczyłem, że Mc (ten o który mi chodziło) jest strefie B :D postanowiłem pójść do niego. Wychodzę opuszczam A idę do B (2ga kontrola paszportowa) wracając z B do A (3cia paszportowa) a zraz potem bezpieczeństwa ;d. Dwie kontrole bezpieczeństwa ja tak samo ubrany itp raz nie piszczała drugi raz piszczała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2011 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ok, wybaczcie, że pytam w tym wątku.
Czy trasa w sobotę by Wizzair WAW-MMX-KTW będzie możliwa?
Trasa jest z 30minutową przesiadką, z tego co patrzyłem powinna być wykonywana na tej samej maszynie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kerad85, 09 Mar 2012 18:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Gru 2011 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kerad85 napisał(a):
Ok, wybaczcie, że pytam w tym wątku.
Czy trasa w sobotę by Wizzair WAW-MMX-KTW będzie możliwa?
Trasa jest z 30 przesiadką, z tego co patrzyłem powinna być wykonywana na tej samej maszynie.

viewtopic.php?p=47783#p47783
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Sty 2012 15:00 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
SCQ Santiago de Compostela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Sty 2012 15:45 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Praktycznie wszystkie lotniska w Norwegii (chyba ze maja 2 terminale lub terminale z przybudowka jak w Oslo Rygge i mozna zle trafic...), wiekszosc w Szwecji (na pewno poza Skavsta)
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sty 2012 17:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 23
Szwajcaria
Zurych ZRH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Sty 2012 17:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Turcja, Istambuł Sabiha ma niby tranzyt ale ostatnio jak leciałem nie działał bo nie miał kto otworzyć drzwi więc musiałem jeszcze raz przechodzić..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sty 2012 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Rzym Fiumicino FCO - Terminal 2 (na jedynkę jeszcze nie latałem), na dwójkę lata np. Wizz, easyjet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sty 2012 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Właśnie wróciłem z Malme. Trasa WAW-MMX-KTW. To NIE jest tak, że pasażer przylatujący wysiada w strefie odlotów!
Normalnie jest się kierowanym do przylotów i kończy się przy wyjściu. Następnie trzeba po raz kolejny przejść przez security i lecieć na koniec lotniska. Nie jest ono duże, ale zdążyłem na styk. Widząc, że sytuacja jest nie po mojej myśli poleciałem dość szybko przez terminal (nici z kupowania Daim'ów!), by zdążyć na styk na końcówkę boardingu do KTW. Panie w security widząc mnie lecącego przez lotnisko z uśmiechem puściły mnie bez patrzenia na dokumenty podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Sty 2012 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Pytanie kiedy?
Może zmienili organizację pracy lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: thurin.cz oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group