Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lip 2015 17:10 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 17
Przygotowując się do podróży do Kambodży znalazłam wiele informacji, jak przedostać się z Bangkoku do Siem Reap - bazy wypadowej do Angkor. Ale nigdzie nie było żadnych informacji o powrocie. A nie każdy organizuje sobie dalszy pobyt w Kambodży. Niektórzy po zobaczeniu Angkor chcą wrócić z powrotem do Tajlandii ;) Dlatego przychodzę z pomocą tym, którzy tak jak ja, wracają z Siem Reap do BKK.

Z Siem Reap do granicy z Tajlandią (przejście w Poi Pet) najlepiej dojechać taksówką. Można ją zamówić w hotelu. Jej koszt powinien wynieść ok. 35$.

Teraz czas przekroczyć granicę. Przygotujcie się, że droga powrotna nie jest tak sprawna, jak przechodzenie do Kambodży. Nawet poza sezonem trzeba odstać swoje w około 200-osobowej kolejce.

My chcieliśmy zdążyć na pociąg z Aranyaprathet do Bangkoku, który odchodzi 2 razy w ciągu dnia: o 6:40 i 12:05. W taksówce pod hotelem byliśmy o 8:00, ale kolejka w punkcie granicznym totalnie nas zaskoczyła i nie było możliwości, żebyśmy zdążyli na pociąg.

W takiej sytuacji, gdy dokonacie już wszystkich formalności na granicy, wychodzicie z budynku i idziecie prosto, mijając postój autobusów. Po kilku chwilach zobaczycie po lewej stronie postój minivanów. Prawdopodobnie i tak jakiś naganiacz Was zagai, czy nie chcecie się dostać do Bangkoku. Bilet kupicie od ręki. Koszt to 300 batów za osobę. Przejazd jest krótszy niż pociągiem i trwa 4 godziny z postojem na obiad i tankowanie.
Niestety kontakt z kierowcą (a przynajmniej naszym) był bardzo utrudniony. Prawie nie znał angielskiego. Nie dowoził pasażerów do hoteli, wysadził nas gdzieś w środku miasta, na szczęście blisko kolejki BTS ;) Każdy uzbrojony w mapę na pewno sobie poradzi z dotarciem do hotelu, zwłaszcza, że Tajowie starają się być bardzo pomocni :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2015 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Lip 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 9
A nie lepiej po prostu poleciec? Ja w polowie listopada za taki lot, bez zadnych promocji, wraz z bagazem rejestrowanym zaplacilem 170zl, a lot trwal ok godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dokladnie. Po co sie szarpac jak mozna komfortowo i tanio poleciec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:30 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Opcja drogowa jest dobra, gdy sie ja robi niskobudzetowo.
Jesli korzystajac z taxi i lux-bus, to mija sie z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
z lotem jest nie tak tanio (choć jak wiadomo szybko) Ja płaciłem za bilet ok 300pln OW no ale to jak kto trafi. Przy wylocie z Kambodzy nie dodyczy ale jeśli chcemy z Tajlandii leciec to wiza wówczas kosztuje 30 USD. Przekraczając granice pieszo jest tańsza chyba 20USD.
Spotkałem się z informacjami iż przy wylocie z Kambodzy pobierana jest opłata wyjazdowa. - Nie ma takiej na 100% do 30 dni pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Opłata wylotowa jest już wliczona w cene biletu lotniczego :)
W Siem Reap jest milion firm oferujących transport drogowy do Bangkoku, ceny od 10USD. Transport możesz załatwić praktycznie z dnia na dzień. Autobusy rożnych firm wyjeżdżają zazwyczaj w tych samych godzinach 8:30, 11. Później tez jest sporo połączeń ale nie pamiętam już dokładnych godzin. Wysadzają Cię przed granicą którą przechodzisz z buta. Po drugiej stronie czeka już następny autobus.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Miesiac temu na promo FreeSeat byly bilety po 34 lub 44zl

Poczekaj i kup. Jak sie nie uda to pojedziesz ladem.

Czy samolotem czy ladem oplata za wize taka sama -30$

nie ma oplaty wylotowej

Jezdzilem po Kambodzy autobusem i uwierz mi ze sa lepsze rzeczy do robienia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2015 13:08 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
A po cóż tak kombinowac? ;) Przedwczoraj wrocilismy w następujący sposób: kupilismy przejazd do Bkk ze zmianą autobusu na granicy za 10$ od osoby. Czas trwania to ok. 9h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2016 07:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 4
Chyzykrolik a możesz podać jakiś namiar na tą agencję czy gdzie tak kupowaliście ten przejazd, bo jak rozumiem wszystko było ok więc pewnie nie tylko mnie by się przydało ;-)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Mar 2016 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2016 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
W każdej agencji kupisz to jako przejazd do BKK :) Z daleka w mieście zobaczysz szyldy ze zdjęciem busików. Zmiana busa leży już w ich kwestii, przed i za granicą będą stały osoby które będą wyłapywać swoich klientów z tłumu, jak wszyscy przejdą granicę jedziecie dalej.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Mar 2016 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2016 17:49 

Rejestracja: 13 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 60
Kilometry: 139 705
Mi udało się kupić za 7 $ i dostałem też dwie wody 0.5 gratis od agentki, na granicy przylepili nam zielone karteczki a potem nas wyłapywali, wyjazd mieliśmy o 7 rano a w Bkk byliśmy o 17:30. Cały czas jazda minivanem , były dwie przerwy. Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Mar 2016 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2016 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
W marcu będziemy podróżować w 6 osób z Siem do Bangkoku, ceny Air Asia niestety nie rozpieszczają, na interesujący mnie dzień twardo trzymają się w okolicy 80 USD za osobę, za 81 USD jest Cambodia Air i jeśli już brałbym samolot to ich, bo zawsze to kolejna linia do kolekcji :)

Ale chyba się zdecydujemy na opcję 2xTaxi z Siem do Poipet (ok.35USDx2) i 2x taxi z Poipet do Bangkoku (ok.60USDx2), ewentualnie jeśli zdążymy to pociąg do Bangkoku za śmieszne 48 THB, lubię pociągi (a tajski pociąg to kolejna atrakcja :))

Koszty dla naszej szóstki:

Samolot: ok 480 USD
Taxi: ok 190 USD

50 USD w kieszeni na osobę to już dla mnie gra warta świeczki, a jeśli złapiemy pociąg to już jakieś 65 dolarów oszczędności.

-- 02 Lut 2016 18:43 --

Ktoś może potwierdzić, informację z poniżej strony, że drugi pociąg odjeżdża teraz z Aranyaprathet o 13:55?

http://www.railway.co.th/checktime/chec ... nguage=Eng

Jeśli tak to na luzie powinno się zdążyć wyjeżdżając z Siem od rana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2016 22:59 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 4
Loty: 21
Kilometry: 54 642
Czy mógł by ktoś potwierdzić jak to jest obecnie z wjazdem z Kambodży do Tajlandii drogą lądową? W sieci krążą sprzeczne informacje co do tego czy podbijają paszport na przejściach z Kambodżą, czy trzeba wracać samolotem. Pokonywał ktoś trasę do Bangkoku w tym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 4
jechałem w styczniu z Siem Reap - minivanem, z przesiadką na granicy - żadnych problemów, przejście przez granice bezproblemowe, podobnie pozostała część podróży - tak jak poprzednicy pisali wysadzają Cię przed samym przejście, idzie się za "tłumem", przechodzisz pas międzygraniczny,druga kontrola, wychodzisz i idziesz przed siebie, zgarniają Cię po naklejce. Czekasz aż wszyscy przejdą, pakujecie się do minivana i dalej do BKK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Kwi 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
No i kurde nie przejechałem się tajskim pociągiem, nasza taksa popsuła się 40 km od Sieam Reap, 45 minut oczekiwania na nowa taksówkę plus spora kolejka na granicy i pociąg na uciekł, pojechaliśmy autobusem z dworca w Aranyapraphet za 200 THB osoba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Paź 2016 16:58 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Witam,
czy ktoś jechał w ostatnim czasie pociągiem z Aranyaprathet do Bangkoku o 13:55 ?
Taka godzina widnieje na rozkładzie, jednak w kilku wypowiedziach spotkałam 12:05.
W listopadzie będziemy w Kambodży ,tam samolot, a z powrotem opcja taxi+tuk-tuk+pociąg.
Dzięki,czekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:09 

Rejestracja: 19 Lis 2017
Posty: 3
Witam, w Lutym lece do Tajlandii na niecale 2 tygodnie. Raczej czesto nie podrozoje do tego tak daleko, wiec chcialbym jak najwiecej zobaczyc w tym krotkim czasie. Lot mam od razu na tajskie wyspy. Prawodpodobnie bede chcial 1-2 dni spedzic w Bangkoku i pomyslalem, ze chcialbym tez zobaczyc Angkor Wat. Jestem sklonny wydac troche wiecej pieniedzy, zeby zaoszczedzic na czasie i poleciec samolotem z Phuket do Bangkoku, a potem z Bangkoku do Siem Reap.

Tu mam kilka pytan. Jaka jest srednia cena na takie loty w obie strony, a jakie juz sa okazyjne? Czy lepiej takie loty zamawiac z duzym wyprzedzeniem (np juz) czy poczekac? Czy wogole zamowic przez internet, czy np. bardziej moze sie oplacac przez jakas agencje w Tajlandii (czy takim agencjom mozna wogole ufac?) Ile mniej wiecej tuk-tuk powinien wyniesc z lotniska do siem reap? Czy zarezerwowac hostel w Siem Reap przez internet, czy na miejscu szukac czegos w ciemno? Jesli macie tez jakies inne rady lub sugestie to bardzo prosze. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lis 2017 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Szewach, sorry ale zadajesz pytania jakby to byl Twoj pierwszy wyjazd. Czy szukales na forum?
Podpowiedz: internet. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:06 

Rejestracja: 19 Lis 2017
Posty: 3
dzieki, bardzo pomocne!
teraz musze spedzic jedyne 2 godziny czytajac wszystkie posty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:12 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
w 10 min znajdziesz wszystko.

a jak juz taki leniwy jestes tu masz mala pomoc https://www.rome2rio.com/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group