Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Cze 2014 11:56 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Powiedzcie co o tym myślicie?
Widzę, że LionAir ma tanie loty z Denpasar Do Mataram.
A my będziemy potrzebowali dostać się z Ubud na Gili Air i później z Kuta Lombok na Bali.
W sumie cenowo wygląda to dość podobnie.
Czasowo już nie, wiadomo, samolotem w 30min dostaniemy się na miejsce, ale nam się nie śpieszy.
Wolę mieć w kieszeni parę rupii więcej i wydać na atrakcje niż wydać na droższy transport.
Tym bardziej, że to dodatkowa atrakcja.
Tak myślałam do tej pory i skupiłam się na wykupieniu w 1 stronę speed boat a w 2 lokalnym transportem wrócić a teraz, im bliżej do wyjazdu to ja już nie wiem.
Samolot w 1 stronę to koszt 266.000 idr plus podatki i opłata wylotowa
a speed boat 450.000
a transport publiczny w 2 stronę podobno sporo tańszy.
Co robić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Cze 2014 12:22 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Samolot to samolot ;-)
Poza tym 30min to jest lotu, a na lotnisku musiz być wcześniej, a później oczekiwanie na bagaż... to się schodzi.

My płynęliśmy speed boatem z Bali na Gili. Jest to (jak sama napisałaś ;-) ) jest to atrakcja - widoki, słońce, woda, prędkość ;-)

Lokalnym transportem płynie się wolniej ;-)

Jeśli już bym się decydowała na samolot to tylko w jedną stronę.

Pozdrawiam
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2014 12:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jak juz to speed boat, samolotem nie warto, lotnisko w lombok jest w ciemniej d... musisz czekac potem na autobus,
jak tak lecialem z bali na lombok i zalowalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2014 12:47 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Dzięki za szybką odpowiedź.
No właśnie myślę ew o speed boat z Ubud na Gili Air.
a z Kuty Lombok ew samolotem wrócimy na Bali..hm.. Czy może lokalnym transportem pomiędzy portem na Lombok a portem na Bali..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2014 12:54 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 72
Lotnisko na Lomboku jest w szczerym polu, a lokalni "taksówkarze" tylko czekają na turystów wysiadających z samolotu, żeby ich odpowiednio policzyć. Trzeba się dobrze targować, ale różnie to wygląda, gdy widzisz, jak kolejni kierowcy odjeżdżają z pasażerami, a Ty stoisz i zmrok się zbliża.

Ja byłam na Bali pod koniec marca i ze względu na zmienną pogodę, ciągle dostawaliśmy informację że dzisiaj żadne speed boaty nie wypływają. Po trzech dniach takich komunikatów zdecydowaliśmy się na samolot. Poszliśmy na lotnisko i kupiliśmy bilety w okienku. Nie pamiętam w tej chwili dokładnej ceny, ale nie nadszarpnęło to jakoś znacząco naszego budżetu. Dużo bardziej zadziwiło nas, że przy odprawie musieliśmy kupić, coś na kształt wizy, czy opłaty wylotowej, cholera wie co to było, ale płacić kazali.

Lot trwał w tamtą stronę 12 min!! Powrotny 24 min, bo musiał się samolot inaczej na pas ustawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sie 2015 11:54 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
A jak proponujecie dostać się z Ubud do Padang Bai, skąd udam się speed boat na Gili Trawangan?
Czy rozmawiać z hotelowym transportem czy na miejscu w Ubud bez problemu taksówką moża dojechać?
Zastanawiam się jeszcze nad kupnem biletów na speed boat przez internet, tylko nie wiem czy jest sens i może potargować się na miejscu.
Pytanie tylko, czy będą wolne miejsca?
Lecimy we dwójkę w październiku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sie 2015 18:46 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Według mnie taniej wyjdzie taksówka, albo dogadanie się z miejscowym niż hotelowy transport za, który wezmą pewnie dość dużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek71 lubi ten post.
wojtek71 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Jedź do Ubud. Tam jest mnóstwo agencji, które sprzedają bilety na szybką łódź na Gili. W cenie biletu jest transfer z hotelu do przystani i w drugą stronę. Musisz się targować i to mocno.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 lubi ten post.
Aras333 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2015 12:01 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
To w takim razie jaka cena będzie ceną przystępną na osobę, po targowaniu się?
Interesuje mnie w jedną stronę, ponieważ z Ubud płynę na Gili a później na Nusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:57 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Aras333 napisał(a):
A jak proponujecie dostać się z Ubud do Padang Bai, skąd udam się speed boat na Gili Trawangan?
Czy rozmawiać z hotelowym transportem czy na miejscu w Ubud bez problemu taksówką moża dojechać?
Zastanawiam się jeszcze nad kupnem biletów na speed boat przez internet, tylko nie wiem czy jest sens i może potargować się na miejscu.
Pytanie tylko, czy będą wolne miejsca?
Lecimy we dwójkę w październiku.



Jesli nie chcesz sie bawic lokalnym transportem -schodzi na to sporo czasu i kazdy bedzie udawal ze nic nie jezdzi ;) ale za to kosztuje grosze - to co krok masz agencje sprzedajaca transfery ... i tak bez targowania kosztuje to ok. 60 000 IDR (w drugą stronę tj.np. Kuta Lombok - Padang Bai 100 000 IDR, prom Bali-Lombok stała cena 44 000 IDR, czas: 4-5 godzin, w zaleznosci od pogody, Padang Bai- Ubud - tez stoi pełno busow, ktore namawiają na transport do Ubud za 75 000 IDR) Miejsc nigdy nie brakuje, co najwyzej mozesz miec problemy zeby odpedzac tlumy naganiaczy z propozycja transportu :) Ceny sprzed tygodnia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2015 22:06 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Dzięki wielkie za informację

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2015 21:37 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Spoko, spędziłem poczas niedawnej podrozy po Azji miesiąc w Indonezji (prom z Malezji na wyspę Batam, potem lądem i promami Sumatra, Jawa, Bali, Lombok) więc jak są jakieś pytania to chętnie pomogę poki pamietam - mam tez pospisywane aktualne ceny, kursy walut etc. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Wrz 2015 13:25 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Troche sie pogubilam. Czy ktos zna przyblizony koszt dostania sie z Ubud do Kuta/Lombok lodka i ile czasu to zajmie? Ceny w internecie to troche powyzej 100zl. Lot samolotem kosztuje ok 80zl i leci 30 min. Lotnisko jest blizej Kuty niz port, do ktorego przyplywaja lodzie. Dobrze rozumiem, ze w sumie samolotem jest taniej i szybciej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2015 12:08 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Czy ktoś mógłby podać aktualną cenę za speed boat z Bali na Gili Meno?
Czy mimo wszystko najpierw płynie się speed boat z Bali na Gili Trawangan a dopiero później na Meno?
Później z Meno muszę dostać się na Nusa Lembongan i też interesuje mnie cena?
Na koniec z Nusa na Bali też chciałbym dostać się speed boat i także interesuje mnie cena?

Przy czym nie interesuje mnie cena oficjalna za szybką łódź tylko cena, którą udało się Wam zapłacić po targowaniu się ;)

Czy można wykupić bilet na całą podróż czyli: Bali-Gili-Nusa-Bali???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Wrz 2015 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
http://www.gili-paradise.com/fast-boats/gili-gili/

Właśnie też szukam. Ale cena wysoka 680 tys IDR. Samolot Bali-Lombok kosztuje 391 tys IDR. Poważnie mówicie, że warto wybrać speed boat zamiast samolotu??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Wrz 2015 18:40 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Za speedboat z Ubud do Gili Air płaciliśmy w Wielkanoc tego roku 900tyś IDR za dwie osoby. Cena wyjściowa 1.3 miliona, tak więc trochę zbiliśmy. Oczywiście cena za podróż w 2 strony. Prom publiczny jest dużo tańszy, aczkolwiek szkoda nam było całych 2 dni na dopłynięcie i powrót, bo tak to wypada.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Wrz 2015 20:23 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
No właśnie, taniej lecz dużo dłużej. Dlatego biorę pod uwagę speed boat. Dzięki za info. A powiedz proszę czy te 900 to łącznie z dopłynięciem z Trawangan do Air czy bezpośrednio płynęliście z Ubud do Air?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:49 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Odbierali nas z Ubud. Cena razem z transportem do Padangbai, potem speedboat, później bezpośrednio na Lombok (tak my płyneliśmy, chyba wodę albo inne toboły tam zabierali), potem od razu na Air. Kto nie chciał ten płynął na Trawangan, cena pewnie ta sama, my wysiadaliśmy na Air. Podejrzewam że można było zbić jeszcze trochę poniżej tych 900k. Co do wolnego promu- płynie kilka godzin, a później jest problem z dostaniem się na Gili Air, i czasem trzeba zaliczyć nockę w Senggigi. Jak ktoś ma czas to spoko, my nie chcieliśmy spędzać 2 dni w podróży, tak jak mówiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ile trwa w sumie taka podróż?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:00 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Na pewno mniej niż 4h~ jako całość. Sam speedboat nie tak długo, najwięcej czasu zajmuje chyba organizacja w Padangbai, trzeba po naklejki stać etc. Nie pamiętam dokładnie czasu samego speedboata, a nie chce zmyślać :)

@edit
Speedboat zatrzymywał się na Air i Trawangan, na Meno trzeba dopłynąć we własnym zakresie.


Ostatnio edytowany przez tasiu, 15 Wrz 2015 22:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group