Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Maj 2020 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Lada moment znów obkupimy się biletami za złotówkę i wyruszymy nie tam gdzie chcemy tylko tam gdzie taniej.
Lotniska najpewniej będą trochę inne niż przed. Mierzenie temperatury będzie najprawdopodobniej standardem. I tu, przewidująca osoba, zada sobie pytanie: czy jak szczepię się paracetamolem na gorączkę (której mogę nawet nie mieć ale tak na wszelki wypadek... żeby urlop nie przepadł) to przejdę przez bramki bez problemu?
Jak uważacie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH 22 Maj 2020 13:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 21 Maj 2020 23:27 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Jak to mówią Francuzi: "szansesą" :)
Tylko pamiętaj, że zażywając paracetamol absolutnie nie wolno pić alkoholu :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2020 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Zatrucie paracetamolem:
http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z ... 77735.html
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@namteH
Wydaje mi się, że pyralgina lepiej zbija gorączkę (przynajmniej w moim przypadku ;) ).

Swoją drogą co w momencie, gdy mamy jakąś infekcję bakteryjną, zatrucie pokarmowe etc. i z tego powodu bardzo podwyższoną temperaturę a jesteśmy na drugim końcu świata i właśnie mamy wracać do domu? To wtedy będzie trochę hardcore - 38 stopni? Pan nie wejdzie na lotnisko, najpierw badanie na Covid-19, wyniki za tydzień... Latanie w najbliższym czasie to będzie duże ryzyko, bo o ile w trakcie dotychczasowych powrotów z wyjazdów tylko raz leciałem z gorączką (notabene zaraziłem się prawdopodobnie od chorej kobiety obok której siedziałem lecąc z Frankfurtu do Malagi), o tyle- znając życie - teraz będzie mi się to przytrafiało częściej ;) W Azji oczywiście wielokrotnie miałem mierzoną temperaturę na lotniskach ale jak to będzie dużo bardziej powszechne niż wcześniej to szanse na "wpadkę" nawet bez Covid-19 są dosyć duże... :?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2020 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
namteH napisał(a):
Lada moment znów obkupimy się biletami za złotówkę i wyruszymy nie tam gdzie chcemy tylko tam gdzie taniej.
Lotniska najpewniej będą trochę inne niż przed. Mierzenie temperatury będzie najprawdopodobniej standardem. I tu, przewidująca osoba, zada sobie pytanie: czy jak szczepię się paracetamolem na gorączkę (której mogę nawet nie mieć ale tak na wszelki wypadek... żeby urlop nie przepada) to przejdę przez bramki bez problemu?
Jak uważacie?

Uwazam, ze takie zachowanie jest chore.
Faszerowac sie niepotrzebnie chemia?
A jak sie nawet po drodze cos zlapie to swiadomie, z premedytacja zarazac innych?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Maj 2020 01:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie bierz leków, owiń się szczelnie folią termiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2020 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@le_szek
Dla bezpieczeństwa faktycznie lepiej nie łączyć - metabolizm alkoholu i paracetamolu przebiega kompetytywnie z udziałem glutationu, którego wątroba może nie zdążyć narobić odpowiednio dużo => R.I.P. Niemniej, za bezpieczną dawkę, przy zdrowej wątrobie, uważa się 2 g i 3 porcje standardowe alko (o czym na polskich ulotkach nie piszą, by dmuchać na zimne). Aspiryna z kolei z %% zwiększa ryzyko krwotoków, a pyralgina jest nefrotoksyczna. Najbezpieczniejszy jest tu ibuprofen, choć faktycznie nieroztropnie byłoby latać będąc chorym.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2020 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ponoć dzień przed lotem, wystarczy na noc obłożyć się liśćmi z młodej kapusty i włożyć krążki cebulowe pod pachy. Dla pewności można sobie zaaplikować pokaźny ząb czosnku, tam gdzie słońce nie dochodzi
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2020 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
cccc napisał(a):
Nie rozumiem czemu ludzie goraczkuja, w moim przekonaniu to slaby organizm albo jakas kara.
...

:arrow: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gor%C4%85czka
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Maj 2020 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
cccc napisał(a):
Nie rozumiem czemu ludzie goraczkuja, w moim przekonaniu to slaby organizm albo jakas kara....


Gorączka to jeden z podstawowych mechanizmów obronnych organizmu. Żadna kara lub słabość.
Wzrost temperatury jest naturalnym objawem obrony organizmu, prawidłowo reagującego na zakażenie. 
Temat jest zbyt obszerny żeby tutaj go wałkować...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Maj 2020 11:32 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Wiadomo faszerowanie się lekami bez potrzeby czy latanie będąc chorym to nienajlepszy pomysł.
Ale problem jaki tu został poruszony maze być problemem wielu.
Przypuśćmy, że na wakacjach ktoś się zwykle przeziębi (np. wpływ klimy itp) i okazuje się na lotnisku, że ma stan podgorączkowy i co wtedy??
Ten ktoś jest traktowany jakby miał COVID-19, biorą go na badania, izolują, w międzyczasie lot przepada, zostaje obciążony kosztami opieki, badań, izolacji, musi sobie załatwić sam powrót x razy drożej i ogarnąć życie do czasu lotu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Maj 2020 11:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
A może lekki side-topic: w różnych krajach w Azji Południowo-Wschodniej było standardowe mierzenie temperatury pasażerom (kamerką) na lotniskach od zawsze. Czy wiemy co się działo, gdy "wyłapano" kogoś z gorączką? Mówię oczywiście o sytuacji pre-COVID19.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2020 12:21 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Też jestem tego bardzo ciekaw.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Maj 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
NBE322 napisał(a):
A może lekki side-topic: w różnych krajach w Azji Południowo-Wschodniej było standardowe mierzenie temperatury pasażerom (kamerką) na lotniskach od zawsze. Czy wiemy co się działo, gdy "wyłapano" kogoś z gorączką? Mówię oczywiście o sytuacji pre-COVID19.

Chyba od epidemii SARS.
Widziałem na Tajwanie, że taka osoba została zatrzymana w specjalnym punkcie i poddana dłuższemu badaniu. Tylko to było w październiku ubiegłego roku więc i procedury pewnie były inne (nie było żadnej większej epidemii) - nie sądzę więc, że skończyło się na jakiejś izolacji. Teraz mogłoby być różnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group