Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Raphael napisał(a):
Co do http://top-car-hire.com ani ich polecam, ani ich nie polecam. Nie znam opinii o tej firmie. Mi osobiście nigdy nie udało się tak trafić, żeby mieli niższą cenę. Po pobieżnym przeczytaniu warunków wynajmu, wyglądają na takie same jak np. w Autoreisen czy Orcar.


Wrocilem z GCanarii, wypozyczalismy auto na lotnisku wlasnie w TopCar (https://top-car-hire.com/). Auto nie bylo najnowsze (nowy model Kia Ceed, ale juz dosc "zmeczony" uzytkowaniem), wnetrze rowniez nie blyszczalo czystoscia, ale biorac pod uwage stosunek ceny do tego co otrzymalismy, zdecydowanie ponownie wybralbym TopCar. Odebranie i zwrot aut bezproblemowo, kaucja odblokowana ekspresowo - mielismy tylko podstawowe ubezpieczenie ale nikt nie chodzil z lupa, zeby szukac nowy rys. Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#362 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dosyć tajemnicze polecenie firmy.
Ile płaciłeś ? Za ile dni ? Ile wynosiła kaucja ? [dziwne, jak można polecać na Kanarach firmę blokującą kaucję , skoro bez problemu znajdziemy tam firmy bez takich "przyjemności "[ :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 12 Wrz 2019 11:14 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 64
Tylko i zawsze Autoreisen. Juz 3 razy wypozyczałem na 3 wyspach i zawsze bez problemu. Jeszcze podkładki dają dla dzieci w gratisie. Zresztą wypozyczanie auta na Kanarach chyba najprzyjemniejsze w całej Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 12 Wrz 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
pazur napisał(a):
[dziwne, jak można polecać na Kanarach firmę blokującą kaucję

Zupelnie nie dziwne - w moim terminie Cicar i Pluscar byly o co najmniej 30€ drozsze, a kryterium ceny moze nie decydowalo, ale bylo dla nas istotne. Natomiast blokowanie kaucji na karcie kredytowej, tym bardziej majac ubezpieczenie z worldwideinsure, jakos mi nie przeszkadza.
Koszt wynajmu: 61€ za 6 dni (realnie 34€ po uwzglednieniu vouchera z EasyRentCars), klasa kompakt, rezerwowane kilka dni przed podroza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 30 Wrz 2019 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
pazur napisał(a):
[dziwne, jak można polecać na Kanarach firmę blokującą kaucję

A co jest nie tak z polecaniem dobrej firmy/uslugi?
Blokada depozytu to nie oplata - zwalnia sie czesto jeszcze przed zwrotem samochodu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 30 Wrz 2019 06:52 

-- 30 Wrz 2019 06:49 --

Gregggor napisał(a):
pazur napisał(a):
[dziwne, jak można polecać na Kanarach firmę blokującą kaucję

Zupelnie nie dziwne - w moim terminie Cicar i Pluscar byly o co najmniej 30€ drozsze, a kryterium ceny moze nie decydowalo, ale bylo dla nas istotne. Natomiast blokowanie kaucji na karcie kredytowej, tym bardziej majac ubezpieczenie z worldwideinsure, jakos mi nie przeszkadza.
Koszt wynajmu: 61€ za 6 dni (realnie 34€ po uwzglednieniu vouchera z EasyRentCars), klasa kompakt, rezerwowane kilka dni przed podroza.

Cicar jest drogi, ale po wejściu na to samo czyli Autoreisen cena byla by porownywalna bez depozytu

Do tego da się płacić kartami DEBIT, ale jak ktoś nie ma problemu z kk i blokadą to jego wybór i nic nam do tego

Sam mam 7 dni za 77 euro, sam wolę płacić debit alior kantoru
Góra
 PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 30 Wrz 2019 08:19 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
p.wl napisał(a):
pazur napisał(a):
[dziwne, jak można polecać na Kanarach firmę blokującą kaucję

A co jest nie tak z polecaniem dobrej firmy/uslugi?
Blokada depozytu to nie oplata - zwalnia sie czesto jeszcze przed zwrotem samochodu.

Przecież to oczywiste. Mając do wyboru np Autoreisen, który nic nie blokuje, i inną firmę, za te same pieniądze, która cokolwiek blokuje, każdy przytomny człowiek wybiera tą bez blokad. Na wszelki wypadek. Żeby potem nie skomleć tutaj, że jednak coś sobie zabrali z blokady.
Poza tym Autoreisen jako jedyny jest otwarty na lotnisku do 2 w nocy. Inne max do 24. Akurat lądowałem o pierwszej w nocy i to się przydało.
Skoro uważasz, że ta blokada/ depozyt nie ma żadnego znaczenia, to po co ją robią ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 30 Wrz 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nie takie bylo pytanie.
Facet poleca firme, z ktorej uslug jest zadowolony, a ty mu sie wp... wcinasz z bezsensownym komentarzem odnosnie depozytu :roll:
Czy blokada, czy jej nie ma - za ewentualne uszkodzenia samochodu i tak trzeba zaplacic.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 30 Wrz 2019 12:56 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Jak jest sprawca to nie trzeba płacić. Podobnie jak u nas. We wcześniejszych postach opisałem co mnie tam spotkały. Nowy Citroen Cactus poszedł do kasacji w wypadku. Po godzinie dostałem z Autoreisen następny taki sam. Dlatego polecam tą firmę [ nie blokują nic na karcie]. Poza tym się uspokój. Ten który pytał , jakoś nie czuje się zdenerwowany moim komentarzem. Samozwańczych adwokatów, takich jak Ty , jest już na forum wystarczająca ilość. Daruj sobie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:08 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
p.wl napisał(a):
Czy blokada, czy jej nie ma - za ewentualne uszkodzenia samochodu i tak trzeba zaplacic.


Nie, to znaczy tak ;-) - ktoś za uszkodzenie zapłaci, ale niekoniecznie ty.
1. Jeśli masz blokadę, a nie masz ubezpieczenia - za uszkodzenie płacisz ty (wypożyczalnia ściąga z blokady, maks do wysokości blokady).
2. Jeśli masz blokadę, ale masz ubezpieczeni to płaci ubezpieczyciel (w skrócie, bo najpierw płacisz ty z blokady, a potem ubezpieczyciel ci zwraca).
3. A jeśli nie masz blokady na kk, to znaczy że w cenie wynajmu jest już zawarte ubezpieczenie i wtedy nie interesuje cię w ogóle kto płaci za uszkodzenie, ale nie jesteś to ty (bo niby jak, jak wypożyczalnia nie zrobiła blokady, a ty nie masz przy sobie ani karty ani pieniędzy).

Na Kanarach jest raj dla wypożyczających - jest tam kilka b. tanich i uczciwych wypożyczalni, które nie potrzebują kk ani żadnych blokad, więc bez sensu brać tam auto w firmie, która blokuje cokolwiek na karcie jak za podobne pieniądzie albo niewiele drożej (a często i taniej) masz bez blokad i z pełnym ubezpieczeniem. Nazw firm nie wymieniam bo było o tym wielokrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
-- 30 Sep 2019 12:10 --

pazur napisał(a):
nie trzeba płacić. Podobnie jak u nas.

U was nie trzeba placic? A gdzie to "u nas"?

p.wl napisał(a):
Facet poleca firme, z ktorej uslug jest zadowolony
[...]
A co jest nie tak z polecaniem dobrej firmy/uslugi?

Czyli nie odpowiesz na moje pytanie?
Poza tym daruj sobie osobiste wycieczki.
Nastepny zwolennik mowienia ludziom, co moga pisac na forum, a czego nie... :roll:

-- 30 Sep 2019 12:18 --

@p99, no i dobrze, zgadzam sie.
Ale dlaczego kontestowac czyjas dobra opinie o wypozyczalni, bo ta blokuje depozyt - co akurat danemu klientowi zupelnie nie przeszkadza!?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ubezpieczalnia może ściągnąć kwotę do wysokości udziału własnego (nie blokady-ta może być znacznie mniejsza), a w skrajnych przypadkach (np. wypadek spowodowany przez kierowcę nie figurującego w umowie lub np. pod wpływem %) 100% poniesionych strat.
p99 napisał(a):
p.wl napisał(a):
1. Jeśli masz blokadę, a nie masz ubezpieczenia - za uszkodzenie płacisz ty (wypożyczalnia ściąga z blokady, maks do wysokości blokady).
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:39 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
-- 30 Wrz 2019 13:34 --

p.wl - kontestować można wszystko.
wypożyczałem samochody dziesiątki razy w wielu krajach, przeważnie z blokadami na kk bo nie było innej możliwości (czyt. całkowite zniesienie blokady było dla mnie za drogie). Jak jest blokada to zawsze jest jakieś ryzyko czy stres, że albo wypożyczalnia znajdzie rysę której nie widziałeś przed, albo miesiąc po oddaniu auta z kk zejdzie jakaś kasa za nie wiadomo co, itp.
A przy braku blokady jest IDEALNIE, niczym nie ryzykujesz ani nie ma stresu o utratę kasy z kk. Nie musisz oglądać auta ani przed ani po, a jak się popsuje dają ci nowy - sprawdzone empirycznie.
Powtórzę jeszcze raz - na Kanarach są TANIE wypożyczalnie bez blokady kk, więc bez sensu jest tam wypożyczać z blokadą, no chyba że ktoś lubi ten dreszczyk emocji - pobiorą coś z kaucji czy nie, ale na temat zboczeń się nie wypowiadam.

-- 30 Wrz 2019 13:39 --

nick napisał(a):
Ubezpieczalnia może ściągnąć kwotę do wysokości udziału własnego (nie blokady-ta może być znacznie mniejsza), a w skrajnych przypadkach (np. wypadek spowodowany przez kierowcę nie figurującego w umowie lub np. pod wpływem %) 100% poniesionych strat.
p99 napisał(a):
p.wl napisał(a):
1. Jeśli masz blokadę, a nie masz ubezpieczenia - za uszkodzenie płacisz ty (wypożyczalnia ściąga z blokady, maks do wysokości blokady).



tak, zgoda. Ja mówię o normalnym użytkowaniu wypożyczonego samochodu - czyli trzeźwy i zdrowy kierowca wymieniony w umowie najmu jeździ drogami publicznymi i zgodnie z przepisami oraz zgodnie z przeznaczeniem wypożyczonego samochodu..
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekwoj16 lubi ten post.
 
      
#374 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Cytuj:
A przy braku blokady jest IDEALNIE, niczym nie ryzykujesz ani nie ma stresu o utratę kasy z kk

Chyba żartujesz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:54 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
nie, nie żartuję.
widzę, że strasznie się chcecie przy..olić i szukacie dziury w cały. Można rozbierać umowy z wypożyczalnia na czynniki pierwsze, można przytaczać czy wymyślać dziesiątki kazusów kiedy to nie jest idealnie, ale po co? Żeby udowodnić, że wypożyczenie z blokadą na karcie jest dla nas lepsze niż bez blokady (przy założeniu identycznej kwoty za najem)? To się nie uda.

No to żeby była jasność - przy braku blokady jest IDEALNIE porównaniu do wypożyczalni która jednak blokady stosuje. Jak kwota za najem jest taka sama za to samo (długość najmu, klasa auta...) lub podobna to należy po prostu wybierać wypożyczalnię bez blokady - tak jest dla nas lepiej pod każdym względem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots, ludzie mysla, ze jesli nie ma blokady na karcie, to automatycznie dostaja super pelne ubezpieczenie, bez zadnej odpowiedzialnosci, bo "wypozyczalnia nie sciagnie" :lol:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:01 

W Autoresien za skromne dodatkowe 2 euro da się wykupić i "se mogą" pełnoprawnie tak myśleć
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@p99

Cytuj:
nie, nie żartuję

No to brak Ci wiedzy. Liczy się treść zawartej umowy, a nie fakt braku blokady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przykład z zeszłego miesiąca, blokada na karcie 700DKK za paliwo w baku, 5000DKK udziału własnego, a po zwrocie taka faktura i prośba o podanie danych kk lub przelewu na rachunek... i tak własciwie średnio raz na miesiąc, w icarhireinsurance chyba już mnie znają, bo nie zadają żadnych pytań :lol:
Załącznik:
rent1.png
rent1.png [ 154.63 KiB | Obejrzany 3228 razy ]

Załącznik:
rent2.png
rent2.png [ 38.77 KiB | Obejrzany 3228 razy ]


Jednak pomyślałem sobie, co się mogło wydarzyć, zawsze ucinali 5k i właściwie się do tego przyzwyczaiłem, zerknąłem więc w poprzednie umowy w poszukiwaniu różnic- od maja Sixt zmienił "nieco" ich wzór:
Załącznik:
rent3.png
rent3.png [ 793.5 KiB | Obejrzany 3215 razy ]



@p99 Tak swoją drogą, na Kanarach wypożyczalnie z blokadą są darmowe :) Dla mnie różnica pomiędzy darmowym i tanim jest istotna, a pokrywa ją ubezpieczyciel, cała moja praca to przekazanie do ubezpieczalni maila z fakturami i raportami uszkodzeń które dostaje od wypożyczalni :lol:

p.wl napisał(a):
@boots, ludzie mysla, ze jesli nie ma blokady na karcie, to automatycznie dostaja super pelne ubezpieczenie, bez zadnej odpowiedzialnosci, bo "wypozyczalnia nie sciagnie" :lol:

Zdziwią się, jak zobaczą zajęty rachunek lub nakaz zapłaty :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 01 Paź 2019 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 30 Wrz 2019 17:14 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
nick napisał(a):

@p99 Tak swoją drogą, na Kanarach wypożyczalnie z blokadą są darmowe :) Dla mnie różnica pomiędzy darmowym i tanim jest istotna, a pokrywa ją ubezpieczyciel, cała moja praca to przekazanie do ubezpieczalni maila z fakturami i raportami uszkodzeń które dostaje od wypożyczalni :lol:


jesteś miszcz. ja nie potrafię za darmo wypożyczać aut. nie potrafię ani nie chcę zarabiać na wypożyczalniach. być może przez takich co tak właśnie zarabiali, Polacy (rezydenci) zostali wykluczeniu z icarhire. jak myślisz?

mi, i mam wrażenie że większości typowym turystom też, wystarczy tylko żeby uczciwie i bezstresowo móc korzystać z dobrodziejstw wypożyczonego w innym kraju auta. Tą bezstresowość łatwiej uzyskać wtedy, gdy wypożyczalnia nie zna twojego nr-u kk, nie blokuje ci kasy na karcie, nie wmawia ci rys, nie stosuje kruczków paliwowych, nie wciska na siłę czegoś o czym w rezerwacji online nie było mowy itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group