Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Lut 2015 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeśli chodzi o Hiszpanię, to stare prawko będzie OK. Kilka państw wymaga międzynarodowego prawa jazdy, ale Hiszpania się do nich nie zalicza.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 14 Kwi 2015 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Jakieś nowe doświadczenia w Alicante? Jakieś opinie o Dickmanns lub Solmar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Kwi 2015 23:25 

Rejestracja: 08 Mar 2010
Posty: 19
dmirstek napisał(a):
Jakieś nowe doświadczenia w Alicante? Jakieś opinie o Dickmanns lub Solmar?


Dołączam się do pytania.
Jaką polecacie wypożyczalnie, potrzebuję auta na 4 dni w maju.
Zamierzam wyszukać coś na DoYouSpain w opcji full-full i na miejscu wykupić pełne ubezpieczenie, gdyż nie mam karty kredytowej.
Myślę o RecordGo. Czy ktoś wie ile wynosi u niech ubezpieczenie i czy będą jeszcze jakieś dodatkowe koszta.
Będę pożyczał auto pierwszy raz i wolę zawczasu wiedzieć co mnie może czekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 17 Kwi 2015 00:00 

Pisałem niedawno do Doyuspain ,aby dokładnie określili się co do kosztów wynajmu. To co widzisz na stronie nawet po 4 e za dzień to "mały zarcik" Nie mając KK możesz debetówką ale całość wygląda tak: rezerwujesz np. na 3 dni za 15 e tak jak pokazane na stronie potem musisz dodać ten wkład własny po 6,99 za dzień i wychodzi ok 36e, możesz to zapłacić od razu kartą debetową w Polsce. Jeśli wybierzesz opcję płatności na miejscu /wyższa od tej na stronie o jakieś 2e/ to na miejscu płacisz wspomniane 6,99 za dobę ,opłatę za płatność debetówką 4 e /doba i razem za 3 dni wychodzi 53 e. Do tego w opcji ful/empty musisz zapłacić od razu jakieś 75 e za cały bak paliwa razem z opłatą która wynosi 18 e. Czyli na dzień dobry wydajesz ok 130e na 3 dni. Jak zostanie Ci paliwo to zwracają tylko różnicę a opłaty już nie.
Góra
 PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Kwi 2015 16:40 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 1
Danielos napisał(a):
dmirstek napisał(a):
Jakieś nowe doświadczenia w Alicante? Jakieś opinie o Dickmanns lub Solmar?


Dołączam się do pytania.
Jaką polecacie wypożyczalnie, potrzebuję auta na 4 dni w maju.
Zamierzam wyszukać coś na DoYouSpain w opcji full-full i na miejscu wykupić pełne ubezpieczenie, gdyż nie mam karty kredytowej.
Myślę o RecordGo. Czy ktoś wie ile wynosi u niech ubezpieczenie i czy będą jeszcze jakieś dodatkowe koszta.
Będę pożyczał auto pierwszy raz i wolę zawczasu wiedzieć co mnie może czekać.


Ja również dołączam się do pytania :-) Planuję wyjazd do Alicante w czerwcu lub lipcu i szukam wszelkiego info o wynajmie samochodu.
Większość osób wspomina o depozycie. Ja jednak również nie dysponuję kartą kredytową. W których firmach można wypożyczyć auto bez karty, oczywiście płacąc pełne ubezpieczenie? Ewentualnie jakie strony internetowe polecacie, poprzez które można zarezerwować auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 22 Kwi 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
debetowka wypukla powinna wystarczyc
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 16 Maj 2015 21:58 

Rejestracja: 08 Mar 2010
Posty: 19
Jestem świeżo po wypożyczeniu auta w Alicante.
Wypożyczalnia Record Go, jeśli weźmiemy full ubezpieczenie na miejscu nie ma blokady na karcie.
Ważna uwaga!!!
Brałem opcje full-full i koleś w wypożyczalni powiedział, że najlepiej jest zatankować auto na stacji przy lotnisku, tylko zapomniał dodać że stacja czynna od 6.00 - 22.00!!!
Wróciłem do Alicante ale tam także wszystko pozamykane, dlatego oddałem auto z 1/3 baku.
Moja rada dla mających loty rano - zatankujcie wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:01 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 25
Pewnie głupie pytanie ale wolę się upewnić:
jeśli mamy zamiar wykupić na miejscu SCDW (full pakiet, bez kaucji na karcie) to podczas internetowej rezerwacji pomijamy "pełne zabezpieczenie wkładu własnego" (opcja z depozytem) ??
Bierzemy goły pakiet a na miejscu dokupujemy to co potrzebne? Dobrze myślę?

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Sie 2015 22:27 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 1
Witam .8-09 wybierany się do Barcelony. Nie posiadam karty kredytowej a chce wynająć samochód. Możecie poradzić co mam zrobić :D . dziękuje za każda wskazowke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:07 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 16
Witam,

Muszę wynająć 2 samochody w Alicante (odbiór na lotnisku).
Problem w tym, że mamy tylko jedną kartę kredytową (tzn. moja żona ma), a nasi znajomi nie posiadają.
Większość wypożyczalni wymaga karty kredytowej wystawionej na kierowcę.
Szukając na różnych forach znalazłem portal DoYouSpain, gdzie można znaleźć auta w bardzo niskich cenach.
Np. firma Dickmanns ma dobre ceny. Ponadto w Regulaminie piszą, że można płacić kartą debetową, ale wtedy trzeba kupić obowiązkowo pełne zabezpieczenie Wkładu Własnego (które i tak chcę kupić).
Moje pytanie brzmi, czy im chodzi o zabezpieczenie Wkładu Własnego zakupione przez ich stronę internetową tj. DoYouSpain (które jest w znośnej cenie), czy może o ubezpieczenie wykupione bezpośrednio w wypożyczalni na miejscu (które jest zapewne droższe)?
Druga moja wątpliwość dotyczy odbioru auta. Firma Dickmanns ma odbiór auta poza lotniskiem, jeździ tak shuttle bus darmowy.
Boję się tylko, żeby się nie okazało, że on jeździ tylko do g. 23 (bo do tej godziny pracuje biuro). Muszę się też liczyć z dodatkowym kosztem ok. 40 Euro za odbiór poza godzinami pracy biura.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

P.S. Przepraszam, jeśli zamieściłem wpis nie w tym miejscu co trzeba.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Wrz 2015 10:51 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 6
Kochani proszę was o pomoc.
Dam radę wypożyczyć samochód bez kredytówki i mając 21 lat ?
Jakie ubezpieczenie kupić ?
Można wszystko opłacić przed wyjazdem i zrobić tylko odbiór na miejscu bez użycia karty kredytowej?
Na co uważać ?

Posprawdzałem kilka bardziej znanych marek ale nie wyglądało to zachęcająco.

Co do wypożyczenia biorąc opcję full/full muszę zatankować samochód na stacji przed lotniskiem i jestem zwolnionych z opłaty pt.: "fuel service" ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Wrz 2015 13:32, edytowano w sumie 1 raz
'A' w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Wrz 2015 13:33 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
1) 21 lat jest ok, przy czym zapłacisz ubezpieczenie za tzw. młodego kierowcę - w Hiszpanii do 25-go roku życia. Posprawdzaj między wypożyczalniami, bo kwoty bardzo się różnią, od nawet 4 EUR dziennie do około 20. Z tego, co pamiętam w granicach około 5 euro mają firefly, gorecord i goldcar. Koło 20 na pewno ma europcar. Co do pozostałych - nie wiem.

2)Musisz wtedy wykupić pełne ubezpieczenie u dostawcy auta, tzw. SCDW (super collision damage waiver). Koszt również bardzo się waha, bywały - nie wiem czy wciąż - wypożyczalnie gdzie kosztowało to w granicach 10 euro dziennie (gorecord 7,25 3 lata temu). Jak brałem auto miesiąc temu to za taki dodatek w Firefly na pełen tydzień wołali sobie niecałą stówkę.

3)Można. Nie wiem tylko, czy warto. Możesz zapłacić za auto np. u pośrednika, a dodatki wykupić na miejscu.

4)Karty kredytowej możesz nie mieć, ale debetowa może być wymagana, choćby do zapłaty za paliwo.

5) Hiszpania ma specyficzny system rozliczania paliwa. Przede wszystkim te tańsze wypożyczalnie nie mają full-full w takim klasycznym znaczeniu. Mają "prepaid" - kupujesz u nich cały bak paliwa i jest Twój. Jeśli natomiast zatankujesz przed lotniskiem i oddasz auto pełne, to zwrócą Ci pobraną kasę za paliwo minus opłatę administracyjną. To będzie ok. 20-30 euro.
Wskazówka: i tak warto zatankować, bo nawet jak robisz mnóstwo kilometrów to oddasz im auto z "Rezerwą". Jeśli je zatankujesz oddadzą Ci całą kwotę, więc w praktyce oszczędzisz kilkanaście euro.

6) Inne - poczytaj opinie, ale "nie taki diabeł straszny jak go malują". Brałem i w goldcar, i w firefly, i w gorecord, a na drugim biegunie w Europcarze. Poza tym, że za europcar zapłaciłem 100 euro za weekend, a w pozostałych wyrabiam się w tej kwocie za tydzień, to nie widzę żadnej różnicy.
Szczegół: Goldcar wciśnie Ci płatność w PLN, więc uważaj na to płacąc kartą walutową, bo zapłacisz podwójnie. Pewnie da się kłócić, ale ich marża na tym przewalutowaniu to bodajże 2%, więc mi by było szkoda wakacji.
Ogólnie jeśli kupisz ich pełne ubezpieczenie, jeszcze zapłacisz za młodego kierowcę i bak paliwa, to będziesz ich "złotym klientem". Mając KK możesz wymigać się od części z tych opłat, ale z debetówką raczej "wcisną" Ci wszystkie dodatki.


7) Nie wiem, czy wolno mi rekomendować (w razie czego proszę o wygwiazdkowanie), niemniej od 4 lat korzystam z doyouspain.com i nigdy mnie nie zawiodło w celu porównania ofert.
Góra
 Profil Relacje PM off
onkel lubi ten post.
onkel uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 27 Wrz 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Mam inne pytanie ale dotyczy również wynajmu auta w Alicante od firmy Atlas Choice.
Na stronie skyscanner.com jest informacja, że obowiązują jakieś autobusy wahadłowe(darmowe).
Ktoś wie jak to działa i skąd dokąd jadą?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Lis 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Troche odswieze temat. Pozyczylem przez ECR auto na 3 dni, full-full, najtansze to koszt 20 EUR, przydzielilo FC Rent a car. Blyskawiczny transport z lotniska, auto (5-miesieczne Suzuki Celerio) wypozyczone w 5 minut, do tego ku mojemu zdziwieniu zadnej blokady na karcie nie zrobili. Zwrot rowniez szybki i bezproblemowy. Wg informacji na drzwiach czynne do godz. 19, na lotnisko przyjechali o 22:30 bez dodatkowych doplat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Lut 2016 11:58 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 3
Witam, pierwszy raz będę wypożyczać samochód za granicą, czy mógłby mi ktoś pomóc?

Alicante lotnisko 11.03. godz 23:00 - 16.03 godz 14:00

Czy jest możliwość gdzieś bez posiadania karty kredytowej?

Sprawdzałam już na różnych stronach, ale nie rozumiem wszystkiego do końca, jakie są te opłaty itd?
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Kwi 2016 13:20 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 3
Cześć,

Biorąc pod uwagę, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym od razu się przywitać. Mam na imię Tomek, 25 lat na karku, obecnie mieszkam w Krakowie.

Wybieram się w maju do Alicante i chciałbym na miejscu wypożyczyć auto. Problem zaczyna się z prawem jazdy, które mam dopiero od grudnia 2015. Czy ktoś z Was zna może firmę, która wypożycza auta przy niepełnym 1 roku posiadania prawka? Jest to w ogóle możliwe?

Pozdrawiam,
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Kwi 2016 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zdecydowanie polecam nową firmę w Alicante - http://www.autoclickrentacar.com
Dobre ceny, świetna obsługa, przy płatności online przez ich stronę spora zniżka. Za krótki okres posiadania prawka dopłacisz 5 euro za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Kwi 2016 13:43 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Niestety odpada, cytat z regulaminu:

"Renter must be at least 21 years of age and possess a driver’s license issued by a relevant authority, which has been valid for a minimum of 12 months at commencement of the rental period"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 09 Kwi 2016 13:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A następne zdanie brzmi:
Cytuj:
.Drivers who have held a license for a period of less than 24 months shall be considered inexperienced drivers and shall pay a supplemental charge in accordance with the reference table below.
(...)
Inexperienced driver (licensed for a period of less than 24 months)
(Not allowed in Autoclick´s France destinations) € 5.00

Ale jeśli masz wątpliwości interpretacyjne ( bo takie mogą wystąpić), zadzwoń do nich lub napisz.


Ostatnio edytowany przez boots, 09 Kwi 2016 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group