Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 23 Sie 2017 13:54 

Rejestracja: 07 Kwi 2017
Posty: 7
Ok więc podsumowując chyba udało się znaleźć Świętego Grala wśród wypożyczalni :D może komuś też się przyda więc trochę wkwestii wyjaśnienia -> www.doyouspain.com

Wybieram ten pojazd i sprawdzam Warunki Użytkowania, jak widzimy wypożyczalnia to " OK Rent a Car "
ImageImageImage

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia/ostrzeżenia to bardzo chętnie wszystko przyjmę na klatę. Wiadomo, że lepiej zaoszczędzić gdzie się da po to aby wydać kaske na coś wartościowego na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 23 Sie 2017 14:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Spodziewaj się opłaty za zdjętą naklejkę i wypożyczenia poza godzinami pracy biura. Dodatkowo obciążenia za uszkodzenia i procesu odzyskiwania wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots
Mam pod setke wynajmow w roznych krajach, takze w Hiszpanii.
Nikt nigdy nie sciagnal mi naklejki. Sam kiedys jedna "diesel" zerwalem z pokrywy wlewu paliwa, bo nieestetycznie odstawala, ale wypozyczalnia nie robila z tego tytulu zadnych problemow.

@Ololek
Nie masz karty kredytowej, wiec zgodnie z podanymi T&C bedziesz musial wykupic pelne ubezpieczenie (tzw. SCDW, tutaj: Premium Cover) za €15/dzien.
Jesli planowo ladujesz w Alicante o 21.30, mozesz nie zdazyc odebrac samochodu do 22, wiec badz przygotowany na dodatkowa oplate, jak napisal @boots (na rezerwacji podaj nr lotu, zeby poczekali w przypadku opoznienia). W innym wypadku mozesz, jak to sie mowi - pocalowac klamke.
W sprawie naklejki. Moze codziennie rob zdjecie autu z widoczna naklejka, rowniez przy oddawaniu samochodu.
Oplata za diesla bedzie doliczona, jesli nie zabukowales a dostaniesz/wybierzesz taki silnik.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@p.wl
Cytuj:
Nikt nigdy nie sciagnal mi naklejki.

A miałeś wcześniej takie kary w umowie? :-)
Tak, o to właśnie chodzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots
Nie, nie mialem, przyznaje.
To jakies kuriozum.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
To biznes, nie kuriozum. ;-)
Widziałem ostatnio na parkingu publicznym przy porcie kilku osobników zrywających z aut takie naklejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Moze to kolekcjonerzy nie majacy nic wspolnego z dana wypozyczalnia? ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 23 Sie 2017 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Fakt, wyglądali na kolekcjonerów ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 24 Sie 2017 11:25 

Rejestracja: 07 Kwi 2017
Posty: 7
p.wl napisał(a):
@Ololek
Nie masz karty kredytowej, wiec zgodnie z podanymi T&C bedziesz musial wykupic pelne ubezpieczenie (tzw. SCDW, tutaj: Premium Cover) za €15/dzien.
Jesli planowo ladujesz w Alicante o 21.30, mozesz nie zdazyc odebrac samochodu do 22, wiec badz przygotowany na dodatkowa oplate, jak napisal @boots (na rezerwacji podaj nr lotu, zeby poczekali w przypadku opoznienia). W innym wypadku mozesz, jak to sie mowi - pocalowac klamke.
W sprawie naklejki. Moze codziennie rob zdjecie autu z widoczna naklejka, rowniez przy oddawaniu samochodu.
Oplata za diesla bedzie doliczona, jesli nie zabukowales a dostaniesz/wybierzesz taki silnik.


Właśnie zamówiłem kartę kredytową . Przejrzałem oferty wielu kart i w moim przypadku najbardziej korzystna okazała się Citi Bank handlowy. Wychodzi praktycznie najtaniej, sugerowalem sie tym porownaniem -> http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kart-kredytowych

Podsumowując.
Bookuję przez www.doyouspain.com , wybieram auto z wypozyczalni "OK Rent car" audi A1 na okres 4 dni (dzienny limit kilometow 300km) za ~16e i rowniez przez doyouspain wykupuje ubezpieczenie za okolo ~25e razem daje to 42e do czego dochodzi oczywiscie paliwo.

Ladujac w Alicante majac ogromna nadzieje ze samolot sie nie spozni, powinienem zdazyc odebrac auto przed godzina 22 . Jesli tak sie stanie ... no to nie wiem ile i czy doliczona zostanie kasa za odbior w godzinach poza praca biura. Odbieram wiec auto i uiszczam za pomoca karty kredytowej depozyt, dzieki czemu unikam oplaty 15e za kazdy dzien uzytkowania z tytulu ubezpieczenia Premium (poniewaz podobno firmy wypozyczajacej ayto nie interesuje fakt ze ubezpieczenie mam wykupione i zaplacone w serwisie doyouspain.com)

Pierwsze co robie to dokladne zdjecia calego pojazdu aby miec ewentualny dowod ze nic nie zrobilem i z autem wszystko w porzadku . To samo robie w momencie oddania pojazdu.

Licze, ze obedzie sie bez kombinowania z oplata za naklejki i oplata za odebranie pojazdu w czasie poza godzinami pracy biura :D

Dziekuje wszystkim za cenne wskazowki i informacje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 24 Sie 2017 11:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Cytuj:
no to nie wiem ile i czy doliczona zostanie kasa za odbior w godzinach poza praca biura

Opłata jest w cenniku.

Cytuj:
Pierwsze co robie to dokladne zdjecia calego pojazdu aby miec ewentualny dowod ze nic nie zrobilem i z autem wszystko w porzadku . To samo robie w momencie oddania pojazdu.

Nie robisz żadnych zdjęć, tylko wypełniasz dokładnie protokół odbioru i zdania auta, uwzględnając wszystko, co może mieć znaczenia.

Liczysz się z wysokością kwoty blokady na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 24 Sie 2017 12:11 

Rejestracja: 07 Kwi 2017
Posty: 7
boots napisał(a):
Opłata jest w cenniku.


Rzeczywiście, 40e sobie liczą. :shock:

boots napisał(a):
Pierwsze co robie to dokladne zdjecia calego pojazdu aby miec ewentualny dowod ze nic nie zrobilem i z autem wszystko w porzadku . To samo robie w momencie oddania pojazdu.

Nie robisz żadnych zdjęć, tylko wypełniasz dokładnie protokół odbioru i zdania auta, uwzględnając wszystko, co może mieć znaczenia.[/quote]
Kolejna cenna wskazówka, gracias :D

boots napisał(a):
Liczysz się z wysokością kwoty blokady na karcie?


Pan mi wstepnie potwierdzil, ze po westepnej weryfikacji przyznaja mi 10000zl a w umowie pisza o 600e "zamrozonych" srodkow . Wiec nie powinno byc klopotow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 24 Sie 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Jeśli auto ma jakieś uszkodzenia typu wgniecenia, przycierki itp. to jednak warto zrobić zdjęcia, mimo tego, że na protokole to jest wykazane.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Ololek
To że zarezerwujesz przez doyouspain audi A1 to wcale nie znaczy że takie dostaniesz.
Oczywiście jest to prawdopodobne, tak samo jak otrzymanie innego samochodu ale tej samej klasy (a klasy samochodów w wypożyczalniach to nie dokładnie to samo o czym myśli zwykły śmiertelnik).
Audi A1 to, wg OK rent a car, samochód klasy EDMP, czyli ekonomiczny, 4-drzwiowy, z ręczną skrzynią (co oznacza "P" to nie mam pojęcia, powiedzmy, że to będzie benzyna). Jak dostaniesz seata leona czy nawet ibizę to nie powinieneś mieć podstaw do jakichkolwiek reklamacji. Ale się nauczyłeś przy tym szukaniu samochodu, co? ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
P to nie jest przypadkiem premium?
Jak ma audi to nie mogą mu dać seata czy jakiegoś vw
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@namteH: @cypel https://en.wikipedia.org/wiki/ACRISS_Ca ... ation_Code
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@vincenz
Widziałem! Tam nie ma P w czwartej kolumnie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:01 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nie spotkałem się jeszcze z "P" jako oznaczenie paliwa. Często pojawia się R bądź V.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@vincenz
Racja. Ale ta czwarta litera jest własnie od paliwa i klimatyzacji. W tym konkretnym przypadku to nie ma większego znaczenia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Jeśli będziesz chciał koniecznie Audi A1, to bierz pod uwagę blokadę 900-1000 euro.
Robienie fotek to strata czasu, nie mają żadnej wartości dowodowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 24 Sie 2017 21:28 

Rejestracja: 07 Kwi 2017
Posty: 7
namteH napisał(a):
Ale się nauczyłeś przy tym szukaniu samochodu, co? ;)


Szczerze mówiąc to naprawdę dużo, ciężko mi sobie wyobrazić czego jeszcze się nauczę biorąc pod uwagę, że :
1) sprawa auta jeszcze nie jest zamknieta :)
2) jeszcze nie wiem gdzie bede spac 8-)
3) jeszcze nie wiem jak sie ma nauka hiszpanskiego DIY do faktycznej konfrontacji :oops:
4) jeszcze nie wiem jak zabezpieczyć rzeczy kiedy bede chcial sie wykapac w morzu, a przeciez bede tam sam :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group