Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 06 Gru 2019 18:48 

niebieski
Tu łatwo czy tanio nie będzie :evil:
Opcja nr 1 to kupić ubezpieczenie w zewnętrznej firmie, np. wynająć przez Rentalcars z ich ubezpieczeniem. Minus, że wypożyczalnia rąbnie sporą kaucję, przy wypożyczeniu 2-3 razy auta pod rząd w krótkim okresie karta/karty muszą to wytrzymać, zwrot trochę trwa ;)
Opcja 2 to kupno ubezpieczenia w wypożyczalni, niby niedrogo, ale dochodzą różne podatki, lotniskowe, i cholera wie jakie, więc np. przy moim ostatnim wynajmie wyszło około 30 usd/dzień. Na szczęście auto niedrogie było, upgrade dorzucili, ale i tak ubezpieczenie to prawie połowa kosztów wynajmu auta. Koszty ubezpieczenia w punkcie nijak mają się do "szacowanych" kosztów na stronie, a na stronie nie można od razu kupić :? Fakt, że za długo nie szukałem, bo szybko znalazłem satysfakcjonującą ofertę w Hertz, w sumie jak na klasę auta koszty okazały się znośne a jazda komfortowa (wynajem w sumie też, poza doliczonymi na koniec podatkami ;). Aha, przy ubezpieczeniu zrobili też blokadę na karcie debetowej, mimo, że wymagana jest kredytowa (karta USD, więc odpadło jedno przewalutowanie).
Na marginesie, drogi na Jukatanie są dość puste i dobre, trzeba tylko uważać na cholerne topes :lol:
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 10 Sty 2020 16:43 

Witam, a czy ktoś ma doświadczenia z rezerwacją bezpośrednio w okienku na miejscu? Czy ceny się różnią? Czy nie jest tak, że klient rezerwujący przez internet jest już "złowiony" i ma na miejscu gorszą ofertę?
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 10 Sty 2020 23:19 

niebieski
Chyba dość absurdalny pomysł. Może sprawdza się na Krecie czy w jakichś wakacyjnych miejscowościach, ale na lotnisku? A jeśli nic nie znajdziesz albo stracisz na to pół dnia?
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 10 Sty 2020 23:41 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 128 584
srebrny
Czy brał ktoś auto w Americe mając mniej niż 25 lat? W dniu odebrania samochodu będzie mi brakowało kilku miesięcy do 25 lat i zastanawiam się czy ktoś to sprawdza. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zrobiłem rezerwację za pomocą rentcars.

#125 PostWysłany: 12 Sty 2020 21:18 

-- 12 Sty 2020 22:16 --

j_a napisał(a):
Chyba dość absurdalny pomysł. Może sprawdza się na Krecie czy w jakichś wakacyjnych miejscowościach, ale na lotnisku? A jeśli nic nie znajdziesz albo stracisz na to pół dnia?

Gdzie tu absurd? Jak nie znajdę to jadę autobusem, to chyba logiczne. Jadę do PDC i tam wynajmuję. Dlaczego mam tracić pół dnia? Sprawdzam ceny w sieci i wiem gdzie mogę na co liczyć.

-- 12 Sty 2020 22:18 --

Ponadto sugerujesz że braknie aut? Jeszcze się z tym nie spotkałem, ale może ten pierwszy raz jest przede mną..
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 12 Sty 2020 22:10 

niebieski
Absurdalny, bo od kiedy wiele lat temu zostałem spławiony z wypożyczalni, chcąc właśnie w ten sposób wypożyczyć auto, takie pomysły już nie przychodzą mi do głowy :lol: . Ale fakt, nie wiem, może są takie rejony świata, gdzie jest to wciąż praktykowane. Ale raczej nie przekonam się, że siedząc przed komputerem, porównując oferty wielu wypożyczalni i pośredników, dostaną gorszą ofertę niż wchodząc z ulicy do wypożyczalni, na dodatek na lotnisku. Myślę, że zostałbym potraktowany jak człowiek stojący pod ścianą i nie mający zbyt dużego wyboru, albo bierzesz auto po cenie "katalogowej", albo... hasta la vista i autobus. Jeśli chcesz się tylko zorientować w cenach i nie musisz wynajmować auta, nie ma problemu. Sam jechałem do PdC jakimś colectivo czy busem, nawet już nie pamiętam.
Ps. Jeśli widzisz jakąś ofertę na stronie, to założenie, że za analogiczną kwotę wynajmiesz na miejscu, z marszu i bez wcześniejszej rezerwacji, jest moim zdaniem myśleniem życzeniowym (już nie napiszę absurdalnym ;) ). Ale kto nie próbuje... szampana nie pije, jak mawiają niektórzy.
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 13 Sty 2020 11:32 

Pewnie masz rację i tak zrobię .Dziękuję za odp. Informacyjnie: To samo auto ze strony europcar 830zł na 11 dni, przez booking ale też z europcar-a 530zł.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 13 Sty 2020 15:47 

niebieski
To jest w zasadzie standard, że u pośredników jest taniej niż na stronie firmy.
W Meksyku niestety mają dość wysokie opłaty dodatkowe. Przykład. Rezerwowałem ostatnio auto w Chetumal, na stronie Hertz było b.przyzwoicie wycenione, ale nie można dokupić ubezpieczenia, to tylko na miejscu, podany szacunkowy koszt. Na miejscu ten szacunkowy koszt ze strony www nijak się ma do rzeczywistego, tzn. ze dwa razy drożej. Wszystko jeszcze ok, robią upgrade, fajne auto, sporo jeżdżenia, itd. kupujemy. Przy płaceniu po wynajmie okazuje się, że doliczyli jeszcze różne podatki, vat, lotniskowe, itp. no i kwota zrobiła się zaskakująco duża.
Możesz rzecz jasna nie brać ubezpieczenia (albo kupić gdzie indziej) ale wtedy sporo blokują i trzeba mieć mocną kartę kredytową (czasem uda się z debetową, to inna historia). Jak wypożyczasz jedno auto, ok. Ale wypożycz ze 2-3 razy w krótkim odstępie i zanim poschodzą blokady, trzeba mieć naprawdę solidną kartę/y wystawione na wynajmującego/kierowcę. Na pocieszenie, po Jukatanie jeździ się spokojnie, trzeba tylko uważać na topes :twisted: .
 Relacje PM off  

[ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość