Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:43 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
Witam, a czy ktoś ma doświadczenia z rezerwacją bezpośrednio w okienku na miejscu? Czy ceny się różnią? Czy nie jest tak, że klient rezerwujący przez internet jest już "złowiony" i ma na miejscu gorszą ofertę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#142 PostWysłany: 11 Sty 2020 00:19 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Chyba dość absurdalny pomysł. Może sprawdza się na Krecie czy w jakichś wakacyjnych miejscowościach, ale na lotnisku? A jeśli nic nie znajdziesz albo stracisz na to pół dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 11 Sty 2020 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Czy brał ktoś auto w Americe mając mniej niż 25 lat? W dniu odebrania samochodu będzie mi brakowało kilku miesięcy do 25 lat i zastanawiam się czy ktoś to sprawdza. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zrobiłem rezerwację za pomocą rentcars.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 12 Sty 2020 22:18 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
-- 12 Sty 2020 22:16 --

j_a napisał(a):
Chyba dość absurdalny pomysł. Może sprawdza się na Krecie czy w jakichś wakacyjnych miejscowościach, ale na lotnisku? A jeśli nic nie znajdziesz albo stracisz na to pół dnia?


Gdzie tu absurd? Jak nie znajdę to jadę autobusem, to chyba logiczne. Jadę do PDC i tam wynajmuję. Dlaczego mam tracić pół dnia? Sprawdzam ceny w sieci i wiem gdzie mogę na co liczyć.

-- 12 Sty 2020 22:18 --

Ponadto sugerujesz że braknie aut? Jeszcze się z tym nie spotkałem, ale może ten pierwszy raz jest przede mną..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 12 Sty 2020 23:10 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Absurdalny, bo od kiedy wiele lat temu zostałem spławiony z wypożyczalni, chcąc właśnie w ten sposób wypożyczyć auto, takie pomysły już nie przychodzą mi do głowy :lol: . Ale fakt, nie wiem, może są takie rejony świata, gdzie jest to wciąż praktykowane. Ale raczej nie przekonam się, że siedząc przed komputerem, porównując oferty wielu wypożyczalni i pośredników, dostaną gorszą ofertę niż wchodząc z ulicy do wypożyczalni, na dodatek na lotnisku. Myślę, że zostałbym potraktowany jak człowiek stojący pod ścianą i nie mający zbyt dużego wyboru, albo bierzesz auto po cenie "katalogowej", albo... hasta la vista i autobus. Jeśli chcesz się tylko zorientować w cenach i nie musisz wynajmować auta, nie ma problemu. Sam jechałem do PdC jakimś colectivo czy busem, nawet już nie pamiętam.
Ps. Jeśli widzisz jakąś ofertę na stronie, to założenie, że za analogiczną kwotę wynajmiesz na miejscu, z marszu i bez wcześniejszej rezerwacji, jest moim zdaniem myśleniem życzeniowym (już nie napiszę absurdalnym ;) ). Ale kto nie próbuje... szampana nie pije, jak mawiają niektórzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Sty 2020 12:32 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
Pewnie masz rację i tak zrobię .Dziękuję za odp. Informacyjnie: To samo auto ze strony europcar 830zł na 11 dni, przez booking ale też z europcar-a 530zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:47 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
To jest w zasadzie standard, że u pośredników jest taniej niż na stronie firmy.
W Meksyku niestety mają dość wysokie opłaty dodatkowe. Przykład. Rezerwowałem ostatnio auto w Chetumal, na stronie Hertz było b.przyzwoicie wycenione, ale nie można dokupić ubezpieczenia, to tylko na miejscu, podany szacunkowy koszt. Na miejscu ten szacunkowy koszt ze strony www nijak się ma do rzeczywistego, tzn. ze dwa razy drożej. Wszystko jeszcze ok, robią upgrade, fajne auto, sporo jeżdżenia, itd. kupujemy. Przy płaceniu po wynajmie okazuje się, że doliczyli jeszcze różne podatki, vat, lotniskowe, itp. no i kwota zrobiła się zaskakująco duża.
Możesz rzecz jasna nie brać ubezpieczenia (albo kupić gdzie indziej) ale wtedy sporo blokują i trzeba mieć mocną kartę kredytową (czasem uda się z debetową, to inna historia). Jak wypożyczasz jedno auto, ok. Ale wypożycz ze 2-3 razy w krótkim odstępie i zanim poschodzą blokady, trzeba mieć naprawdę solidną kartę/y wystawione na wynajmującego/kierowcę. Na pocieszenie, po Jukatanie jeździ się spokojnie, trzeba tylko uważać na topes :twisted: .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 31 Sty 2020 00:22 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Lecimy do Cancun w marcu i przeglądam oferty wynajmu samochodów na stronie Swiss'a.
Ceny są zastanawiająco niskie (Hertz, ok. 100 eur za 15 dni) i zastanawiam się gdzie tu jest haczyk.
W opisie napisano, że w cenie zawarto:
Collision Damage Waiver
Theft Protection
Third Party Liability
Cancellation
Amendments

Czy ktoś korzystał z takiej oferty? Coś do tego jeszcze dochodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Do tego dochodzi pewnie jeszcze ubezpieczenie.
na retnalcars 10 dni + full insurance wyszł nas ok 750zl
auto oddane 3 dni temu bez żadnych problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:46 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Z której wypożyczalni korzystaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:38 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Na rentalcars znalazłem ofertę na 15 dni za 460 zł., Wypożyczający to "Mex rent a car". W opisie informacja, że w cenę wliczone są:
" Cancellation
Amendments
Theft Protection
Collision Damage Waiver
Local Taxes
Your rental includes unlimited free kilometres."
Za dodatkowe 574 zł. można wykupić full insurance, pokrywające według informacji na stronie wszystko włącznie z oponami, szybami, zgubionym kluczykiem, holowaniem.
Cena, zwłaszcza z podstawowym ubezpieczeniem wydaje się śmieszna, ktoś korzystał z takiej oferty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 06 Lut 2020 00:41 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Ja korzystałem z MEX-a dwa razy i było spox - to chyba najtańsza sieć na miejscu we wszystkich agregatorach i wyszukiwarkach. Co prawda bez tego multum ubezpieczeń, bo miałem swoje własne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 06 Lut 2020 07:52 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Czyli brałeś podstawową opcję, jak proponuje rentalcars? Jakiego rodzaju swoje ubezpieczenia miałeś obejmujące wypożyczony samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:37 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
-- 18 Lut 2020 15:34 --

Cancun, zeszły tydzień. Pierwsze kilometry z lotniska, wjazd na zona hotelara. Ograniczenie 70km, jadę przepisowo. Zwężenie drogi, pachołki, zatrzymuje mnie policja. Informuje że jest ograniczenie a ja jechałem za szybko. Zaprzeczam, pokazują "suszarkę" - 81km. Żeby było ciekawiej, wyciągają ją z auta:):) Mówią po hiszpańsku, coś o kamerach, że to jest udokumentowane i tak dalej. Konsekwentnie grzecznie zaprzeczam, że to nie możliwe. No to panowie z uśmiechem życzą udanego urlopu i odjazd:).

-- 18 Lut 2020 15:37 --

Auto brałem z europcar, chcieli naciągnąć na dodatkowe ubezpieczenie (choć miałem fulla) i tankowanie, bo niby paliwo drogie i mało stacji przy zdaniu pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 19 Lut 2020 09:55 

Rejestracja: 19 Lut 2020
Posty: 1
Witam, chciałbym prosić Was o pomoc, bo ta sprawa już nie daje mi spać po nocach :evil: . W marcu wybieram się do Meksyku, lądujemy w Cancun, natomiast cały wyjazd spędzamy w Tulum. W związku z cenami transferów lotniskowych i moim małym zaufaniu do krajowych przewoźników, chciałbym wynająć auto, żeby bez żadnych komplikacji dostać się do hotelu i móc ewentualnie dotrzeć w fajne, warte zobaczenia miejsca. Tutaj moje pytanie - jak wygląda sytuacja z tym wynajmem, bo bazując na poprzednich odpowiedziach, co osoba to inna historia. Chciałbym wynająć auto przez jakąś stronkę typu Rentalcars, Rentcars, Holidayautos tak, żeby mieć wliczone pełne ubezpieczenie, żeby nie przyczepiła się do mnie w razie czego policja, ani żeby nie musieć dokupować niczego już w wypożyczalni. Widzę, że zarówno na Holidayautos i Rentcars, te wszystkie ubezpieczenia są wliczone w cenę, plus przykładowo na Holidayautos można dokupić pełny refund w przypadku ewentualnych uszkodzeń. Czy uważacie, że jeśli zdecydowałbym się na właśnie opcje wypożyczenia w firmie Alamo przez Holidayautos, gdzie w cene wliczone są: Collision Damage Waiver, Theft Protection, Third Party Liability, Cancellation, Amendments, Damage & theft excess refund, Tyres, windows, mirrors & wheels oraz Key cover & personal possessions w zupełności mi to wystarczy, żebym podczas wakacji mógł w spokoju jeździć po Jukatanie bez obawy i ten pakiet wystarczy, żebym nie musiał dokupować niczego na miejscu u firmy wypożyczającej auto?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 21 Lut 2020 01:06 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nazwy ubezpieczeń i zakres to jedno. Ale zwróć uwagę na 2 kwestie:
- wysokość tzw. udziału własnego, czyli kwoty do której płacisz z własnej kieszeni za naprawy;
- wysokość kaucji która blokują na karcie.
Już pisałem, zasada jest taka że jak kupujesz ubezpieczenie w wypożyczalni to kaucja jest znacząco mniejsza i ów udział własny (franszyza redukcyjna) jest znoszony bądź symboliczny.
Jeśli kupisz ubezpieczenie w rentalcars to najpierw płacisz sam za wszystkie ewentualne szkody, potem dostajesz zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 21 Lut 2020 13:57 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
Zgadzam się. Nie można tak po prostu powiedzieć, że ta wypożyczalnia jest najlepsza i koniec kropka. Do tego dochodzi "moc" Twojej karty, czy nie ma dla Ciebie znaczenia ile będziesz musiał mieć zablokowane itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 16 Maj 2020 11:51 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 38
Witam serdecznie, mam ogromny problem z wynajęciem auta w Meksyku. Chodzi o to, że żadna z wypożyczalni na lotnisku w Cancun nie ma dobrych opinii. Wiem jak działa wypożyczanie, kilka razy wypożyczałam auto w Europie i raz w Australii, wiem też, że w Meksyku konieczne jest TPL. Plan był taki, że bierzemy z America z pełnym ubezpieczeniem (tak jak to zrobiliśmy w Australii) bezpośrednio od wypożyczalni - niestety znalezienie dobrego (jednego) komentarza jest prawie niemożliwe. Inne znane wypożyczalnie - kosmiczne ceny i niewiele lepsze opinie. Zrezygnowałam z tego pomysłu próbując szukać u pośredników, wymyśliłam, że pełne ubezpieczenie kupie w firmie zewnętrznej. Biorę pod uwagę tylko znane firmy jak Alamo, Avis, Sixt, Europcar itp. Nie mam pojęcia o co chodzi ale czytając opinie na temat tych wypożyczalni na stronach pośredników w większości są one dobre. Dodatkowo np. Avis u jednego z pośredników ma bardzo dobrą średnią ocen, a u innego taką sobie. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia, które opinie są rzetelne. Może zależy to od tego jaką umowę ma pośrednik z daną firmą wypożyczającą, dlatego poziom zadowolenia klientów jest różny. Może należy omijać lotnisko i wynajmować w mieście. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 16 Maj 2020 12:20 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Z takim podejściem to albo będziesz jeździła autobusami, albo natniesz się na jakichś cwaniaków, którzy kupili sobie opinie :?
Poziom obsługi w wypożyczalniach w Meksyku, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach, jest całkiem wysoki. Być może oczekiwania są jeszcze wyższe 8-) Ubezpieczenie na miejscu będzie dość drogie, ale często idzie za tym upgrade auta no i oczywiście niższa kaucja. W mieście unikniesz podatków lotniskowych, które doliczane są także do ubezpieczenia, do wszystkiego jeszcze vat. Wypożyczałem auto w Meksyku kilka razy i niczym nie różniło się to od innych krajów, raz lepiej, raz gorzej, jak wszędzie, a nawet obsługa często powyżej standardu. Wybieram raczej znane wypożyczalnie, z doświadczenia wolę nawet np. rentalcars niż bezpośrednio. Ale ogólnie nie ma to dużego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 16 Maj 2020 21:04 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 38
J-a dzięki bardzo, uspokoiłeś mnie :) trochę pewnie przesadzam,
ale wolę dmuchać na zimne. Domyślam się, że złe opinie często mogą wynikać z niewiedzy lub niedoczytania warunków. Mam jeszcze pytanie dotyczące karty kredytowej, mam na niej wytłoczoną pierwszą literę
imienia i nazwisko (gdzieś czytałam, że musi być pełne imię i nazwisko) czy będzie z tym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group