Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 03 Mar 2019 16:00 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Cytuj:
Problem w tym, że np. Dollar i Thrifty tych ubezpieczeń NIE akceptują w razie szkody.

To oczywiste. Płacisz z własnej karty, potem występujesz o zwrot. Tak to działa.
Ps. Trzeba pamiętać, że wypożyczalnie bronią się przed ubezpieczeniami innych firm zawyżając kwoty kaucji. Czasem są absurdalnie wysokie. Trzeba mieć mocną kartę wypożyczając np. dwa auta w krótkim odstępie czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 13 Mar 2019 00:09 

Rejestracja: 12 Mar 2019
Posty: 1
@Topson auto w Avisie brałeś przez rentalcars i na miejscu nie było żadnej próby wciskania dodatkowych ubezpieczeń? Właśnie zarezerwowałem przez rentalcars z ubezpieczeniem wkładu własnego i zastanawiam się czy to są absolutnie wszystkie koszty... Jak wygląda sprawa z odebraniem z lotniska, bo widziałem że nie mają biura na samym lotnisku, nie ma problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:08 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Jestem już po powrocie z Jukatanu i napiszę tu kilka zdań, które uważam za istotne z perspektywy swojej wiedzy przed wyjazdem.
Auto wynająłem w Thrifty - zarezerwowałem online bezpośrednio na ich stronie bez jakiejkolwiek przedpłaty. Na miejscu okazało się wprawdzie, że mają tylko nieco inny samochód ale nie miało to dla nas wielkiego znaczenia, tym bardziej, że różnicę w cenie (na naszą korzyść) faktycznie uwzględnili w końcowym rozliczeniu. Moja opcja obejmowała zupełne minimum kasy, przy maksymalnym depozycie. Co ciekawe i istotne, nie było najmniejszego problemu z ustanowieniem takowego na karcie debetowej - oczywiście musiały być na rachunku odpowiednie środki. W Thrifty depozyt przy braku dodatkowych ubezpieczeń wyniósł 2.500 USD. Jesteśmy już po jego zdjęciu więc mogę szczerze polecić - odbiór nie był sformalizowany, na protokole po prostu odnotowano "OK" i zdjęto blokady, co bank (po telefonie do nich) uwzględnił łaskawie po około tygodniu (podobno mają na to "do miesiąca", a i z tym różnie może być więc lepiej się upomnieć).
Podsumowując - kk nie jest niezbędna do rezerwacji auta w Meksyku. Jazda po Jukatanie była przyjemna i całkowicie bezpieczna - zrobiłem ponad 1.600 km w 12 dni i nie miałem ani jednego problemu/niebezpiecznej sytuacji itp., a zjechaliśmy spory kawałek półwyspu. Wypożyczalnia oczywiście podwozi i odwozi na nasz terminal z punktu odbioru/zdania auta.
Gorąco polecam Meksyk :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 26 Mar 2019 12:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
To chyba jesteś pierwszym, któremu nie przeszkadzają topes :lol:

.............
Dla niewtajemniczonych, to progi zwalniające, którymi pocięte są wszelkie drogi w Meksyku (poza autostradami), pojawiają się znienacka, a nasze progi zwalniające to przy nich zwykła igraszka :D
Skutecznie spowalniają jazdę, to pewne :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 26 Mar 2019 13:28 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
:lol: nie mogę powiedzieć, że mi nie przeszkadzały, fakt. Przed wyjazdem naczytałem się jednak o blokadach, okupach, kierowcach regularnie skręcających bez ostrzeżenia na Twoje auto itp., więc topes były przy tym do zniesienia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 26 Mar 2019 20:20 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Jak szukasz takich atrakcji, pojeździj po Chiapas. Choć teraz jest tam w miarę spokojnie, to jeszcze niedawno zdarzały się atrakcje typu zatrzymanie przez Zapatystów (opowieść meksykańskich pracowników na wyjeździe służbowym usłyszana z pierwszej ręki). Adrenalina gwarantowana :twisted:

Ps. Jukatan zawsze był ok do jeżdżenia, nie licząc rzecz jasna topes ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 06 Lis 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Witam, zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu w Cancum lub Chemtumal.
Mam parę pytań, co prawda wyjazd dopiero w maju 2020 ale już teraz poszperałem i znalazłem coś takiego: 8 dni wynajmu ekonomiczny nissan (najtaniej) za niecałe 100 dolarów amerykańskich, stąd moje pytanie czy takie są faktyczne ceny, bo coś mi się zdaje że jakoś tanio gdyż wychodzi niecałe 50 PLN za dzień w przeliczeniu.
Chce też zapytać czy istnieją takie opcje jak wynajmem np. w Cancum a odstawienie samochodu w Chemtumal? Czy ktoś z Was z takiej opcji korzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:17 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W Meksyku często mają przy najtańszych ofertach obowiązkowe ubezpieczenie typu 20 usd/dzień. Sprawdź dokładnie.
Ps. Odstawienie w innym miejscu będzie kosztowało, cokolwiek piszą na początku procesu rezerwacji. Co prawda w innym kraju, ale taka opcja mnie zabolała :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 17 Lis 2019 21:41 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 63
Kilometry: 231 000
Hej :)
Zastanawiam się nad wypożyczalnią samochodów w okolicach Riviera Maya. (Lot mamy do CUN, ale auto chcieliśmy wypożyczyć 3 dnia).
Czy ktoś mógłby zarekomendować?wyrazić swoje doświadczenie z jakąś wypożyczalnię? Z lokalnych to widzę AVANT, America, Caribbean Rental Cars.
Robiąc symulację w Europcar (W Portugalii i na Azorach z nich korzystałem to wychodzi mi 1000 € z pełnym ubezpieczeniem i fotelikiem dla dziecka, auto kompaktowe (coś jak Seat Leon, czy Opel Astra).

Z góry dziękuję za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 17 Lis 2019 21:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Poszukaj w wyszukiwarkach, bo 1000 USD za 3 dni to jakaś kosminczna cena.

Ja płaciłem ok. 100 EUR za 8 dni (+ ubezpiecznie wkładu własnego 31 GBP).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 17 Lis 2019 21:58 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 63
Kilometry: 231 000
Mała korekta ;)
1000 € za 13 dni wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 20 Lis 2019 03:15 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
-- 20 Lis 2019 02:07 --

Czy ktoś miał problemy z wypożyczeniem samochodu w America z kartą debetową (wypukła), oczywiście przy odpowiedniej kwocie dostępnej na rachunku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 22 Lis 2019 22:21 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 63
Kilometry: 231 000
Mam dwa pytania:
1. Jeśli w wypożyczalni America mam w cenie ubezpieczenie Loss Damage Waiver 0 % Deductible (LDW) to rozumiem, że pełen pakiet ubezpieczenia za auto jest już w cenie? Żadnych innych opłat nie będę ponosił przy wypożyczeniu auta? (oprócz tego w pakiecie jest CDW, PLI, PAI, TP, SLI).

2. Znalazłem taką ofertę, która cenowo jest korzystna, poprzez Economy Car Rentals. Mam tam opłatę za car rental: 155€ plus Excess Protection 135€.(w pakiecie jest Collision Damage Waiver, Third party insurance, Theft insurance). Jest jeszcze informacja - Excess: 1450 USD. Rozumiem, że taką kwotę zablokują na karcie.
Czy powyższe opłaty to będą wszystkie jakie będę płacił? Czy przy wypożyczeniu dojdzie, np jakieś ubezpieczenie itp.? Nigdy przez ten portal nie wynajmowałem auta.


Z góry dziękuję za podpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 05 Gru 2019 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Przeczytałem cały wątek, jednak wiele postów jest już sprzed kilku lat. Może coś się zmieniło?

Mianowicie, w marcu wybieram się do Meksyku. Mam zamiar przejechać z Palenque do Tulum autobusem i tam właśnie (w Tulum) wynająć samochód, z możliwością oddania na lotnisku w Cancun. Widziałem, że wypożyczalnie kasują na takiej opcji niemałe pieniądze. Co o tym myślicie? Czy jest to warte oszczędzenia tych kilku godzin (autobus jedzie prosto do Cancun, tyle że różnica to ok.3h więcej w autokarze) + konieczność powrotu w tamte okolice.

Nie ukrywam, że chciałbym w całości zabezpieczyć wkład własny, a sprawa ubezpieczeń jest dla mnie skomplikowana. Wszystkie CDW + LDI itp. Po prostu full ubezpieczenie, czy lepiej na miejscu, ze względu na możliwe nieuwzględnienie wykupionego ubezpieczenia na stronie, czy może jakaś ubezpieczalnia honoruje bez problemu ubezpieczenia?

Będę Wam wdzięczny za każdą poradę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 05 Gru 2019 21:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Oj skasują, skasują za oddanie w innej lokacji, pewnie kilka setek dolków. Masz jakieś egzotyczne pomysły jeśli chodzi o logistykę. Może po prostu napisz, co chcesz tam zobaczyć, to coś podpowiem. Palenque-Tulum to strasznie długi i żmudny przejazd przez pustkowia.
Masz taką stronę do szacowania przejazdów, w miarę nieźle sprawdza się w Meksyku - rome2rio.com
I coś z tych okolic wartego zobaczenia https://portalpodroze.pl/yaxchilan-i-bonampak/ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 06 Gru 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@j_a, dzięki za odpowiedź.
Po spędzeniu 2-3 dni w Meksyku (stolicy), przelatuję do Tuxtli, tam Samidero, San Cristobal de las Casas, potem 2-3 dni w Palenque i stamtąd chciałbym przedostać się na Jukatan. Myślę, że trasa niewiele różniłaby się od +/- powtarzających się miejscówek. Tulum, Akumal, Valladolid, Izamal, Uxmal, Merida, Bacalar, ważniejsze starożytne miasta i ostatniego dnia przyjazd do Cancun, żeby oddać samochód i wrócić do MEX skąd mam lot do Europy. Planuję codziennie spać w innym mieście, tak aby się nie wracać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 06 Gru 2019 13:01 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Tak na szybko ,
-2-3 dni w CDMX to dość mało, w zasadzie poza centrum i muzeami (dobry wstęp np. do ruin Majów na Jukatanie) niewiele zobaczysz, Teotihuacan to cały dzień w zasadzie;
- może tak, z Palenque pojechać do Campeche lub Meridy, tam baza na 2-3 dni, samochód i rzeczy w okolicy, potem przejazd do Cancun i to samo, na koniec Chetumal i znowu zwiedzanie wokół. Choć sam Cancun jest beznadziejny, można odpuścić a fajne zabytki zobaczyć z Meridy i Campeche (Edzna, Uxmal, Chichen Itza, i wiele innych bliżej tych miast niż Cancun);
-można też w drugą stronę, zależy skąd znajdziesz tańszy powrót do MEX i co się lepiej zepnie logistycznie.
Moim zdaniem, kombinując z przejazdami autobusem i wynajmem auta zobaczysz najwięcej, o ile sił i ochoty starczy ;)
Ps. Wokół Chetumal są fajne rzeczy, jestem świeżo po powrocie, więc na stronę jeszcze nic nie wrzucałem, ale zabytków tam sporo. Warto zaplanować nocleg w Xpujil, plus miasta Majów w okolicy, o ile to kręci. Mniej odwiedzane tereny, z imponującym Calakmul na czele (choć bez własnego auta b.trudno to ogarnąć).
Pps. Jak chcesz to prześlę Ci jakieś kody zniżkowe na wycieczki w CDMX i okolicy, na razie się nie wybieram :D
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 06 Gru 2019 14:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
@makdeb
Wrzucę odpowiedź tu, może komuś się przyda ;) Tydzień na Jukatan jest ok, sporo możesz zobaczyć, sporo się najeździć :D Z Cancun sporo ogarniesz, kilka lat temu robiliśmy taką trasę, do Meridy i Campeche nawet, bardzo fajnie było, Do Laguny Bacalar to jednak dość daleko, sporo ponad 300 km z Cancun, pół dnia jazdy.

Miasto Meksyk jest potwornie zakorkowane, przejazd z lotniska do centrum w godzinach szczytu (czyli prawie zawsze :lol: ) to nawet 1,5h. Niby 9h to sporo, ale odejmij te 2-3h na dojazdy tylko do centrum, moim zdaniem planowanie Teotihuacan w takiej luce czasowej przed wyjazdem jest raczej mało realne, nerwówka się zrobi. Może ewentualnie w niedzielę przed południem do zrobienia ze względu na korki. Też wolę sam zwiedzać, ale czasem wycieczka ułatwia logistykę, akurat z CDMX ostatnio robiłem takie zorganizowane wycieczki do Puebli i Choluli, właśnie Teotihuacan (z archeologiem, powiedzmy ;) ), czy wspinaczkę na wulkan Iztaccihuatl. Samemu dość trudno to zorganizować, prowadzenie auta w tym mieście to jednak koszmar, wynajęcie z kierowcą dość drogie, bo czas w korkach :shock: Przerabiałem, różne opcje i akurat w tym mieście mimo mojej niechęci do zorganizowanych wycieczek ta opcja jest jak dla mnie warta rozpatrzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 06 Gru 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Dzięki bardzo za pomoc.
W dalszym ciągu pozostają u mnie wątpliwości jaką wypożyczalnie wybrać, tak aby móc ubezpieczyć wkład własny, to znaczy uniknąć go, tak jak pisałem 3 posty wyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 06 Gru 2019 19:48 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Tu łatwo czy tanio nie będzie :evil:
Opcja nr 1 to kupić ubezpieczenie w zewnętrznej firmie, np. wynająć przez Rentalcars z ich ubezpieczeniem. Minus, że wypożyczalnia rąbnie sporą kaucję, przy wypożyczeniu 2-3 razy auta pod rząd w krótkim okresie karta/karty muszą to wytrzymać, zwrot trochę trwa ;)
Opcja 2 to kupno ubezpieczenia w wypożyczalni, niby niedrogo, ale dochodzą różne podatki, lotniskowe, i cholera wie jakie, więc np. przy moim ostatnim wynajmie wyszło około 30 usd/dzień. Na szczęście auto niedrogie było, upgrade dorzucili, ale i tak ubezpieczenie to prawie połowa kosztów wynajmu auta. Koszty ubezpieczenia w punkcie nijak mają się do "szacowanych" kosztów na stronie, a na stronie nie można od razu kupić :? Fakt, że za długo nie szukałem, bo szybko znalazłem satysfakcjonującą ofertę w Hertz, w sumie jak na klasę auta koszty okazały się znośne a jazda komfortowa (wynajem w sumie też, poza doliczonymi na koniec podatkami ;). Aha, przy ubezpieczeniu zrobili też blokadę na karcie debetowej, mimo, że wymagana jest kredytowa (karta USD, więc odpadło jedno przewalutowanie).
Na marginesie, drogi na Jukatanie są dość puste i dobre, trzeba tylko uważać na cholerne topes :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group