Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2014 15:43 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Anonymous napisał(a):
Wyspa ta jest rzadko odwiedzana. Nie ma na niej masowej turystyki. Spędziłem tam 2 tygodnie, więc podaję kilka info dla zainteresowanych.
Jest to najbardziej deszczowa wyspa. Byłem w grudniu i przez kilka dni mocno lało i wiało. Praktycznie nie ma plaż. Raptem kilka zatoczek z czarnym piaskiem.
Jedna z nich to Cancajos, parę kilometrów na południe od stolicy Santa Cruz de la Palma. Tam miałem bazę. Kawałek dalej w dół jest lotnisko. Jeżdżą dość często autobusy lotnisko - stolica. Drugi kierunek to stolica- Los Llanos ( drugie większe miasto). Poza tym , żeby zwiedzać potrzebny samochód. Działa tam, znana z innych wysp Cabrera Medina. Z niej korzystałem. Wszystko bezproblemowo.
Stolica wyspy to fajne miasteczko z deptakiem. Można dobrze zjeść, wypić ( zapalić miejscowe słynne cygaro) Jest tam kryty targ z lokalnymi produktami.
Środek wyspy zajmuje park narodowy Taburiente, z ogromnym urwiskiem. Są też ogromne teleskopy do obserwacji nieba ( tylko z zewnątrz, bo to nie dla turystów)
Południe porośnięte lasami, częściowo spalonymi w ogromnych pożarach parę lat temu.
No i wyspa słynie z plantacji pysznych,słodkich, małych kanaryjskich bananów.
Ogólnie ja się nie nudziłem i byłem b.zadowolony z pobytu.
Jednak nie jest to miejsce dla typowych "plażowiczów"
Hoteli jest mało, Głównie zespoły apartamentów pod długoterminowy wynajem.
Koniecznie trzeba mieć auto. Ceny były całkiem przystępne, podobne do innych wysp.


fajne info. dzieki na nastepny rok planujemy La Palme .... ile za auto mozna zaplacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
jaca auto brałeś na lotnisku czy dopiero przy apartamentach ? jest tam gdzie parkować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:38 

Miejsca są bezpłatne. Żadnych problemów z parkowaniem. Oczywiście bezpiecznie. Auto brałem na miejscu [ to było już parę lat temu, net nie był tak popularny :D ] właśnie w tej wypożyczalni obok knajpy " Tasca Alavaska". Ale to chyba jakiś klon Cabrery Medina, bo takie były nalepki na aucie. Ceny kanaryjskie, czyli niewysokie. Paliwo również.

PS. Jeszcze mi się przypomniało.
Kawałek niżej jest lotnisko. Można fajnie podjechać autem pod sam pas startowy i trochę poobserwować starty/lądowania, nie wychodząc nawet z samochodu. 8-)
Góra
 PM off
Robertos lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
co do wypożyczalni to sprawdźcie cabrera medina, autoreisen i pluscar, w moim terminie pluscar ma najlepsze ceny (auto 7 osobowe)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2016 11:25 

Przy szukaniu najlepszej wypożyczalni warto skorzystać z trochę zapomnianej porównywarki

https://www.doyouspain.com/

I koniecznie napić się kawy "Cortado". Hiszpańskiej odpowiedzi na włoskie macchiato. ;)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
czy ja dobrze widzę ze w doyouspain trzeba dopłacic 18 euro za dzień za pełne ubezpieczenie a w cabrera medina jest all in ?
ps. w ogóle największy hit wyspy to własnie nazwa tego szczytu xD "roque de los muchachos"
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:44 

Duyouspin to przecież nie jest wypożyczalnia. :D Tylko porównywarka. Zależy jaką firmę sobie wybierzesz. Są różne opcje.
Góra
 PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Mi również przy aucie 7-osobowym najlepiej wyszło w pluscar 105 euro za 4 ddni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2016 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie wiem jak przy dużych samochodach, ale mi w ECR wyszło 76 EUR za 7 dni w listopadzie biorę z AC na 5 osób Reanault Clio lub podobny w cenie foteliki dla dzieci (nie potrzebuję) i dodatkowy kierowca :D
Voucher otrzymałem na TOP CAR AUTOREISEN to chyba to http://top-car-hire.com/en/fleet-la-palma.php

Co dziwne Excess 0 EUR!!!

No i opinie mają 9,66 więc miód.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2016 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Cena 340 plus obowiazkowo opony i szyby i wychodź tak jak wszędzie ok 110 euro .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2016 20:50 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
niekoniecznie trzeba brać ubezpieczenie szyb i opon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Masz rację. Po prostu mały był ten ptaszek z odznaczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lip 2016 23:03 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
ja w ECR dostałem to samo co @mashacra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lip 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Zrobiłem rezerwację na minivana 7 osób przez ECR w dobrej cenie 121 euro na tydzień (taniej nie znalazłem, nie brałem ubezpieczenia od ECR) przydzieliło Top Car Autoreisen, tak więc spoko, szczególnie, że korzystałem z tej wypożyczalni na Gran Canarii i Fuercie, wszystko odbyło się bez problemów :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2016 14:49 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Podpowie ktoś, co to jest ECR?

Top Car Autoreisen to rozumiem zupełnie inna firma niz swietne Autoreisen na Teneryfie? Zalezaloby mi zeby było tak samo bezproblemowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Wrz 2016 15:14 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@myca007

http://www.economycarrentals.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Wrz 2016 20:09 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Pozwole sobie dopytać - ceny przez ECR są zbliżone do bezpośrednich cen w Top Car Autoreisen... Co Was skłania do rezerwacji przez pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Paź 2016 10:45 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
myca007 napisał(a):
Pozwole sobie dopytać - ceny przez ECR są zbliżone do bezpośrednich cen w Top Car Autoreisen... Co Was skłania do rezerwacji przez pośrednika?
myca007 napisał(a):
Pozwole sobie dopytać - ceny przez ECR są zbliżone do bezpośrednich cen w Top Car Autoreisen... Co Was skłania do rezerwacji przez pośrednika?

Pozwolę sobie podbić - był ktoś ostatnio na LaPalmie i zauważył jakąś ciekawą wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Paź 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
myca007 napisał(a):
Pozwole sobie dopytać - ceny przez ECR są zbliżone do bezpośrednich cen w Top Car Autoreisen... Co Was skłania do rezerwacji przez pośrednika?


Poczytaj temat o ECR, na duuuuużyyyyyy plus możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji do 48h przed odbiorem, najczęściej ceny zbliżone do tych na miejscu lub nawet niższe, czasem jakiś gratis np. dodatkowy kierowca lub możliwość przekroczenia granicy.

Można uzyskać też "statusy" ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A powiecie mi coś na temat transportu publicznego na La Palmie? Jeżdżą jakieś autobusy? Myślę nad pobytem nieco powyżej Santa Cruz i nie wiem czy koniecznym będzie wypożyczenie samochodu na cały pobyt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group