Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2012 19:03 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 9
Loty: 94
Kilometry: 237 949
Aloha :D
Jako ze post jest o Hiszpanii, to pomyslalem ze sie dorzuce troche do garnuszka, ale moze juz taka opcja zostala wczesniej gdzies na forum dodana.

Otoz pare lat temu (2009) w podrozy po Hiszpanii znalezlismy z ekipa ciekawa opcje. Ponizej link

http://www.kmtriko.com/es/tipos.html

Jest to carnet przejazdowy, hiszpanskimi autobusami Grupy ALSA, (linie ALSA, Continental Auto y Alsina Graells) nazywa sie "Kmtriko" skrot od Kilometrico. Mozemy go kupic w okienku Alsa na dworcu autobusowym.

Polega na tym iz kupujemy karnet:
1 tyg - 99 euro
2 tyg - 175 euro
3 tyg - 240 euro
4 tyg - 299 euro

Z tego co pamietam, carnet upowaznia do przejazdu po calej Hiszpanii wedle tras jakie oferuja wyzej wymienione linie, z jednym zastrzezeniem: W ciagu jednego dnia mozna wykonac 3 trasy, przy czym laczna cena tych 3 przejazdow nie moze przekraczac ceny karnetu.

Moze nie jest to najtansza opcja, ale napewno sie zwroci jesli chcemy odwiedzic jakies inne miejsca niz te ktore proponuja nam lowcosty, a jesli mamy jakis okreslony plan podrozy i lowcosty nie beda mialy dobrych cen moze byc przydatne. Takze dla osob szukajacych jak najwiekszego ciecia kosztow, przejazdy dlugodystansowe moga sluzyc jako nocleg. I koszty sie zwroca jeszcze szybciej.

Mapki roznych miejscowosci wchodzacych w trasy przejazdu
http://www.kmtriko.com/es/largoRecorrido.html
http://www.kmtriko.com/es/regional.html

Dla porownania niektore trasy i ceny przy kupowaniu normalnych biletow.
Madrid - Barcelona - 29 euro - czas 7h35min
Madrid - Alicante - 28 euro - ok 5h
Madrid - San Sebastian - 33 euro - ok 6h
Madrid - Granada - 17 euro - ok 5h
Granada - Sevilla - 20 euro - 3-4h
Sevilla - Cordoba - 11 euro - ok 2h
Sevilla - Malaga - 16 euro - ok 3h
Barcelona - Valencia - 26-31euro - 4h
Barcelona - Alicante - 42 euro - 7-9h
Valencia - Alicante - 19 euro - 2:30-3h

Z wlasnego doswiadczenia, jesli chodzi o wypady tego typu, najlepiej sie dla meni sprawdzil system jedna noc w busie, jedna noc w hostelu, kwestie higieniczne i odpoczynku sa konieczne, zeby nie bylo fatygi, co prawda jesli uderzymy gdzies nad wode, gdzie beda prysznice, to wydaje mi sie ze bez elementarza surwiwalu damy rade naprawde duzo zwiedzic, w wygodnych warunkach i ekonomicznie. dodatkowo mamy ten atut ze wsiadajac do samolotu nie widzimy krajobrazu, a busem widac jaka España jest naprawde.

W moim wypadku objezdzilismy tym systemem, Madryt, Cordobe, Seville, Malage, Guadix i pare pipidowek, ale to juz kazdy ustali wedle swojego planu.
Jesli chodzi natomiast o samo poludnie Hiszpanii to koniecznie trzeba tkz MUST pojechac do Madrytu, Cordoby, Toledo, Sevilli, Granady, Alicante, Cadiz. Polnocy jeszcze nie znam, rejonu Costa Brava tez nie, stad sie nie bede wypowiadal ;)

Powodzenia, i mam nadzieje ze ta info bedzie przydatna.
Cream


Ostatnio edytowany przez Cream, 30 Sty 2012 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
pr123 uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 18 Sty 2012 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
pozwolilem sobie wydzielic post z poprzedniego tematu, bo jest bardzo ciekawy i zasługuje na osobny wątek :)

bardziej przejrzysta siatka:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Mar 2012 19:10 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy w Hiszpanii jest coś w rodzaju PolskiegoBusa? Tzn. chodzi mi o tanią podróż Barcelona-Walencja lub Madryt (okazje typu bilet za 1 Euro :) ). Lot odpada bo będę miał bagaż powyżej 10kg.
Pozdrawiam
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2012 19:14 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Mikolaj2206 napisał(a):
Czy w Hiszpanii jest coś w rodzaju PolskiegoBusa? Tzn. chodzi mi o tanią podróż Barcelona-Walencja lub Madryt (okazje typu bilet za 1 Euro :) ). Lot odpada bo będę miał bagaż powyżej 10kg.
Pozdrawiam

Niestety nie
Na koleje można niekiedy kupic online z wyprzedzeniem 2 mc ze zniżką 40-60%


+ wysłałem Ci pw
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2012 19:22 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Cytuj:
Lot odpada bo będę miał bagaż powyżej 10kg.


No i co z tego? Po dopłaceniu kasy za bagaż i tak wyjdzie taniej niż koleją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2012 18:19 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 24
Będę pod koniec kwietnia w Valencji i potrzebuje dostać się do Barcelony?

Jakim środkiem transportu najtaniej i najlepiej jest? Autobus, bus, pociąg, samolot? Od razu jakieś ceny proszę orientacyjne i strony www do rozkładu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2012 18:27 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Cytuj:
Od razu jakieś ceny proszę orientacyjne i strony www do rozkładu.


a może frytki do tego?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:05 

Rejestracja: 13 Gru 2010
Posty: 87
www.renfe.com www.alsa.es
_________________
Image
Fanpejdż: https://www.facebook.com/Sosenwdrodze/? ... rdc=1&_rdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Paź 2012 07:37 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
anna1025,
trasy autokarowe mozesz zobaczyc tez na www.movelia.es ,

po praktyczne info sprobuj na forum www.hiszpania.org.es
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2013 21:24 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 43
Loty: 46
Kilometry: 54 756
Na stronie alsa.es mam takie info:
Cytuj:
Estos precios no incluyen coste de gestión (1.03 € para billetes nacionales inferiores a 10 €, 2.60 € para billetes nacionales superiores a 10 € y 1.00 € para billetes internacionales).

Czyli jeżeli dobrze rozumiem do każdego biletu powyżej 10 euro dorzucą mi 2,6? Ale od osoby czy biletu? I tego się pozbyć nie da? Czy w kasie też taka opłata jest?
_________________
Pozdrawiam | http://adas.jogger.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sty 2013 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
adas napisał(a):
Na stronie alsa.es mam takie info:
Cytuj:
Estos precios no incluyen coste de gestión (1.03 € para billetes nacionales inferiores a 10 €, 2.60 € para billetes nacionales superiores a 10 € y 1.00 € para billetes internacionales).

Czyli jeżeli dobrze rozumiem do każdego biletu powyżej 10 euro dorzucą mi 2,6? Ale od osoby czy biletu? I tego się pozbyć nie da? Czy w kasie też taka opłata jest?

w kasie/autobusie ja takich dodatków nie widziałem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lip 2013 12:50 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 36
Hej,
Miałbym trzy pytania w temacie:
1 Jest może jakiś lokalny przewoźnik albo jakieś inne promo (np jakiś specjalny bilet kolejowy) które pozwala tanio podróżować po samej Kataloni??
Mam na myśli coś takiego jak to kmtriko (x przyjazdów przez tydzień) tylko że lokalnie.
2 Ma ktoś z Was też może jakieś doświadczenia z łapaniem stopa w tych rejonach?
3 Gdzie szukać tanich lotów po Hiszpanii??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
3. Tanich lotów po Hiszpanii czy do Hiszpanii?

Jeśli chodzi o loty po Hiszpanii to i niespodzianki nie będzie - Ryanair. W Hiszpanii, Francji i Włoszech ma bardzo ciekawie rozbudowaną siatkę krajówek, w dobrych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ad.1. jedyne co jest warte uwagi to bilety typu T-10, czyli bilet na 10 przejazdów w danej strefie lub na danej trasie. z nimi jednostkowy przejazd wychodzi najtaniej.
oprócz renfe jest jeszcze FGC ale ich siec jest znacznie mniej rozbudowana.
bilety kolejowe w hiszpanii są i tak dość tanie, porównując je np z sąsiednią francją.

Ad.3. w internecie.
:mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2013 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pogmerałem na stronie http://www.renfe.com i otrzymałem ekstrakt zatytułowany:

Dokąd można pojechać pociągiem z Barcelony za 20 euro?

Zielone - odjazd; Czerwone - cel; Żółte - interesujące miasta przejazdu/stacje przesiadkowe
Większość przejazdów jest z jedną przesiadką; do Malagi jest przesiadka w Cordobie w pociąg wysokiej prędkości.
Załącznik:
Red_actual_de_ferrocarriles_de_España.svg.png
Red_actual_de_ferrocarriles_de_España.svg.png [ 147.4 KiB | Obejrzany 21084 razy ]

Życzę udanej podróży!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sie 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 3
A nie wiecie jak wygląda kwestia autostopowania w Hiszpanii? Czy kierowcy "wiedzą o co chodzi"? Lecimy na 4 dni w listopadzie i chcielibyśmy się dostać z Girony do Barcelony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2013 19:15 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 14
Co prawda tylko raz, ale próbowałam łapać stopa w Hiszpanii, w Andaluzji, do Sevilli i przez 2 h NIKT się nie zatrzymał, w żadnym innym kraju mi się tak nie zdarzyło, więc nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Sie 2013 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Mi też sie w Hiszpanii nie udało złapać, też to była pierwsza i ostatnia próba, w Galicji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Sie 2013 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 3
W takim razie nie będziemy tracić czasu i po prostu pojedziemy busem. Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2014 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
właśnie zauważyłem, że ALSA wprowadziła specjalne ceny na wybrane kierunki. bilety od 5 euro OW.

http://www.alsa.es/ofertas/tarifa-minima-y-reducida
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group