Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Wrz 2014 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Moja propozycja dla wielbicieli podróżowania autokarem.

ALSA wprowadziła niedawno pulę tanich biletów na wielu trasach i korzystając z tej promocji przygotowałem 2 propozycje.
Obie zaczynają się w Barcelonie i prowadzą przez Walencję, Alicante, Granadę, Sewillę i Kadyks.

Następnie proponuję 2 opcje:
niebieska - Merida, Badajoz, Salamanka, Bilbao i koniec w Barcelonie;
oraz czerwona - Salamanka, Gijón, Madryt i Barcelona.

Wersja dłuższa jest dostępna w cenie ok 95€ (81+opłaty za wydanie biletu), a krótsza ok 85 (74 + opłaty).

Gdyby ktoś chciał ominąć zielony odcinek to może pojechać z Barcelony do Kadyksu przez Sewillę pociągiem za 19€ (12 godzin jazdy).

Załączniki:
alsa.jpg
alsa.jpg [ 173.84 KiB | Obejrzany 10691 razy ]
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Lut 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Ile jest miejsca na nogi w autobusach Alsa Bus? Lepiej, niż np. w Polskim Busie?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Dawno nie jeździłem PB, ale wydaje mi się, że tak. Zależy też od autokaru, bo jeżdżą chyba 2-3 rózne, w zależności od godziny i trasy. Jeśli nie przemieszczasz się w godzinach "szczytu" i najwyższym sezonie, zwykle bez problemu można rozbić się na dwóch siedzeniach - moje subiektywne odczucia z licznych przejazdów na trasie BCN - Valencia i z powrotem, może wypowie się ktoś jeszcze, żeby potwierdzić lub zaprzeczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Lut 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Interesuje mnie właśnie trasa BCN - Valencia. Na miesiąc przed podróżą jest z 5 kupionych biletów. Mam nadzieję, że nie będzie pełen :)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Mar 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Może komuś się przyda - w autobusie Alsa ilość miejsca na nogi na trasie Barcelona - Valencia do zaakceptowania.
Na minus wifi, które w obie strony bardziej nie działało, niż działało (hasło WALSA).

Ja płaciłem 25 euro za podróż w obie strony, czyli całkiem OK. Promocyjne taryfy są na niektóre połączenia w ciągu dnia.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Kwi 2015 13:47 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 27
Nie 'wiem dlaczego, może za wcześnie szukam?, ale nie mogę znaleźć bezpośredniego połączenia z madrytu do walencji autobusem/koleją..
jak wpisuję na stronie Renfe tą trasę to nic mi nie wyskakuje,tylko jakies napisy po hiszpańsku (mimo że wzięłam opcję angielską strony).
Na stronie ALSA też nie ma niestety takie-go połączenia....Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu transposrtu z Madrytu do Walencji w dniu 9 lipca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Kwi 2015 13:55 

Tez mialem ten klopot z Renfe, tyle ze na innej trasie. Okazalo aie, ze rzucili pule tak pozno bo na czesci odcinka jest remont torow. To z kolei wymuszalo przesiadke w autobus (zapewnilo go Renfe w cenie biletu na pociag) i tym autobusem bylo wlasnie Alsa. Miejsca na nogi nieco wiecej niz w PB, tak mi sie zdaje. Jechalem wczoraj :)
Co do Twojego pytania to zobacz czy sa bilety na np za tydzien, potem przesuwaj date co kilka dni do przodu. Ja na swoj pociag kupowalem dwa tygodnie przed podroza i nie wrzucili tych tanszych biletow.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Kwi 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
asia00044 napisał(a):
Nie 'wiem dlaczego, może za wcześnie szukam?, ale nie mogę znaleźć bezpośredniego połączenia z madrytu do walencji autobusem/koleją..
jak wpisuję na stronie Renfe tą trasę to nic mi nie wyskakuje,tylko jakies napisy po hiszpańsku (mimo że wzięłam opcję angielską strony).
Na stronie ALSA też nie ma niestety takie-go połączenia....Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu transposrtu z Madrytu do Walencji w dniu 9 lipca?


ALSA nie realizuje połączenia na trasie Madryt-Walencja. Z busów na tej trasie jeździ chyba tylko AvanzaBus, ale ceny nie powalają, choć może się bardizej opłacac od Renfe. Najszybciej i najbardziej komfortowo rzecz jasna pociągiem. Jak ktoś robi objazdówkę po Hiszpanii, najtaniej wyjdzie ze stopoverem w Barcelonie pod warunkiem wyłowienia dwóch biletów z promocyjnej puli.
Zawsze zostaje też samolot (Iberia, Air Europa) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Maj 2015 00:46 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 3
Witajcie, moglibyście mi powiedzieć czy podróżując autobusem Alsa z Madrytu do Barcelony we dwie osoby z dwoma bagażami podręcznymi i jedną sztuką rejestrowaną będziemy musieli coś więcej dopłacić za tak duży bagaż?
Czy mogę założyć, że skoro już opłaciłam bilet wraz z opłatą administracyjną to nie będzie dodatkowej opłaty za bagaż? Czy ktoś w Was ma doświadczenia w tej kwestii?
Będziemy podróżować na dowodzie osobistym, a jak wiadomo Alsa woła numeru paszportu, nie będzie z tym kłopotu już na miejscu w autobusie u kierowcy?
Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Maj 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Nie będzie problemu z bagażem, nie będzie problemu z dokumentem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Przy okazji dopinania mojej podróży po północy Hiszpanii, zauważyłem ,że ALSA postawiła nową stronę, zmieniając warunki sprzedaży (nie wiem czy na stałe). Spora liczba kursów na nieodległe terminy (kilka dni) ma rabat ok. 20% przy zakupie przez internet (na starej stronie przy zakupie przez internet ceny są takie same jak w kasie i u kierowcy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
peter7712 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 23 Lip 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
- 20 % na podróże ALSA do końca lipca
jednorazowy kod
Kod:
BP172036DADO74

Szczegóły:
Cytuj:
Queremos que te animes a descubrir las ventajas de ser socio Busplus. Por eso, tenemos para ti una oferta muy especial: un 20% de descuento al comprar tu billete* para viajar del 22 al 31 de julio.

Recuerda identificarte como socio Busplus para utilizar el código en alsa.es y en nuestra app.

Periodo de compra y viaje: del 22 al 31 de julio. Código promocional de un solo uso, imprescindible identificación Busplus para utilizarlo. No admite cambios, sí admite anulación. Sólo válido para trayectos nacionales.

Compra tus billetes en la nueva web y disfruta de las siguientes novedades:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 24 Lip 2015 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Poszukuję przejazdu OW na trasie Barcelona (miasto)-Girona (miasto) na 28 października. Renfe nic nie pokazuje,w Alsie są bilety za 17,10€,ale wyjazd jest o 07:40 rano,a to trochę za wcześnie. Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć w tej kwestii? Będę wdzięczna za pomoc i informacje. :oops:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Lip 2015 08:10 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Kursują pociągi ze stacji Sants do Girony i lepsze (szybsze) i te zwykłe które jadą ok 1,5h i kosztują ok 8euro.
Być może to jakiś chwilowy błąd na stronie Renfe
Ja widzę masę połączeń:
http://www.renfe.com/EN/viajeros/horarios.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Lip 2015 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Dzięki wielkie. A orientujesz się,czy można kupić bilet online? Pytam,bo nie widzę takiej możliwości,a sprawdzam w każdym możliwym miejscu. :oops: :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Lip 2015 08:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Na pewno ale nigdy tego nie próbowałem. Na dworcu są automaty i kasy :-) Bilety na pociągi regionalne nie będą droższe w dniu odjazdu więc nie ma potrzeby kupować wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Lip 2015 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dokladnie, na regionalne nie ma po co kupowac
na AVE mozna kupic online po prostu na stronie RENFE
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 25 Cze 2016 21:13 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Cream napisał(a):
...

Otoz pare lat temu (2009) w podrozy po Hiszpanii znalezlismy z ekipa ciekawa opcje. Ponizej link

http://www.kmtriko.com/es/tipos.html

Jest to carnet przejazdowy, hiszpanskimi autobusami Grupy ALSA, (linie ALSA, Continental Auto y Alsina Graells) nazywa sie "Kmtriko" skrot od Kilometrico. Mozemy go kupic w okienku Alsa na dworcu autobusowym.

Polega na tym iz kupujemy karnet:
1 tyg - 99 euro
2 tyg - 175 euro
3 tyg - 240 euro
4 tyg - 299 euro

Z tego co pamietam, carnet upowaznia do przejazdu po calej Hiszpanii wedle tras jakie oferuja wyzej wymienione linie, z jednym zastrzezeniem: W ciagu jednego dnia mozna wykonac 3 trasy, przy czym laczna cena tych 3 przejazdow nie moze przekraczac ceny karnetu.
...


Dziękuję za taką informację o karnetach. Analizując je dotarłem do ALSAPASS-u (karnety przewoźnika ALSA). Są dwie opcje: 15 dni za 125 EUR i 30 dni za 195 EUR. Przysyłają nam na maila kod rabatowy, który obniża ceny przejazdów do 0 EUR.
https://www.alsa.es/en/travel-plans/alsapass

Uwaga! Na stronie ALSA można płacić wyłącznie kartami wydanymi przez hiszpańskie banki. Jest możliwość dokonania płatności przez PayPala, ale w przypadku przebywania za granicą wymagany jest polski VPN do zalogowania się do tego serwisu. Druga uwaga, trzeba wyszukiwać i dokonywać rezerwacji w hiszpańskojęzycznej wersji witryny, aby kod rabatowy zadziałał.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 25 Cze 2016 21:28 

pr123 napisał(a):
Uwaga! Na stronie ALSA można płacić wyłącznie kartami wydanymi przez hiszpańskie banki.

Nie jest to prawda, na 100% przechodzą KK z CitiHandlowy. O ile dobrze pamiętam, strona daje nam wybór czy chcemy zapłacić w PLN czy w EUR.
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Cze 2016 21:36 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Racja, czytałem wcześniej ich FAQ, ale nie doczytałem ostatniej linijki. Trzeba mieć kartę, która obsługuje "bezpieczne płatności", prawdopodobnie chodzi o rozwiązania typu 3-D Secure.
Cytuj:
Can I pay with a bank card not issued in Spain?

Alsa.es only accepts bank cards issued in Spain. Those people who wish to pay with international bank cards must use our PayPal payment system. You can also pay with foreign cards as long as they have secured payment configured with its bank.


Ja dwukrotnie próbowałem zapłacić w tym miesiącu MasterCardem wydanym przez Alior Sync: raz za bilety, a drugi raz za ten karnet i za każdym razem karta była odrzucana (bez żadnej informacji zwrotnej od systemu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group