Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2014 09:08 

Rejestracja: 11 Cze 2014
Posty: 3
Chcemy wynająć, w październiku, samochód na kilka dni i przejechać z Cuiaba do Pantanalu Transpantanieirą. Nie mogę znaleźć żadnej firmy oferującej wynajem z pełnym ubezpieczeniem, bez żadnych ukrytych (lub nie ukrytych) wyłączeń dopłat, franszyz itp.
Czy ktoś wynajmował samochód w Brazylii może coś doradzić?
Czy jest możliwe wynajęcie auta w opcji której szukam?
Dzwoniłem do Avisa i Hetza, ale oni też mają tylko wynajem z ubezpieczeniem z wyłączeniami i kwotą (około 500-1000 $), do której płacę za uszkodzenia auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 09 Lut 2015 14:27 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
udało Ci się coś znaleźć? sam wybieram się za kilka dni do RIO i chce wynająć samochód, najlepiej przez bookowanie na stronie, bo portugalsku to ja nic a nic, jakieś info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Mała uwaga - jak braliśmy auto w Hertz w Rio to na miejscu nikt po angielsku nie gadał. Rezerwacja była płacona z przez rentalcars jakąś wirtualną kartą, na miejscu jedyne co przeszło do mój firmowy amex.
Aha - tam się średnio przejmują, nikt auta po zwrocie nie oglądał, nie sprawdzali ryski itp, od razu dostałem podpis i środki odblokowane w normalnym czasie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
a jak z bezpieczeństwem na drogach? Jak sie tam jeżdzi? Też planuje wynajęcie auta: z Rio przez Paraty chciałbym dojechać na Iguazu - jak to oceniacie z doświadczenia? Jest cos po drodze ciekawego do zobaczenia?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2015 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Droga Rio - Paraty mnie się kojarzyła z chorwackimi drogami przed otwarciem autostrady na wybrzeżu. Bardzo duży ruch samochodów ciężarowych (Brazylia nie ma spójnej sieci kolejowej). Obyczaje drogowe... hmm południowe po prostu ;) . Ja bym się zastanawiał czy to ma sens. Coś mi się kiedyś rzuciło w oczy, że na przejazd z Rio do Iguacu własnym autem należy sobie zarezerwować 3 dni. Ruch w dużych miastach to inna bajka. Może lepiej wynająć auto dopiero w Foz do Iguacu? Ja nie wiem czy nie lepiej wrócić do Rio albo jechać do Sao Paulo na lotnisko.

Oczywiście znajdziesz informacje o napadach na samochody między Sao Paulo a Foz do Iguacu... (tylko w Brazylii to wszędzie "zabijajo i kradno").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Oto odpowiedzi na temat wypożyczania samochodu w Brazylii.
Na podstawie naszych doświadczeń z wypożyczaniem samochodu w 3 różnych stanach w Brazylii :)

Jakie dokumenty są wymagane, żeby wypożyczyć samochód?
Zgodnie z przepisami, wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Niezbędna też będzie karta kredytowa. Czasem można spotkać porady, że trzeba mieć też prawo jazdy przetłumaczone na portugalski przez tłumacza przysięgłego, ale nie jest to konieczne, żeby wypożyczyć samochód.

Jak się do tego zabrać?
Można wypożyczyć samochód już na lotnisku. Operują tu największe międzynarodowe i krajowe wypożyczalnie. Także w innych miejscach w mieście, przeważnie w centrum, można znaleźć wypożyczalnie. Na przykład w Rio de Janeiro, w dzielnicy Copacabana jest kilka wypożyczalni obok siebie na tej samej ulicy – Avenida Princesa Isabel.

Najlepiej zarezerwować wcześniej auto przez internet i odebrać je w wypożyczalni. W ten sposób zagwarantujemy sobie dostępność wybranego modelu.

Przeważnie hotele i pousady współpracują z wypożyczalniami, więc można zasięgnąć informacji w recepcji.

Jakie są najlepsze wypożyczalnie?
Jeśli nie mamy rozeznania, najlepiej korzystać z dużych i znanych wypożyczalni, które jednak mogą być droższe. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty brazylijskich firm o krajowym zasięgu. Godne polecenia wypożyczalnie to: Localiza, Unidas, Movida. Poza tym można spotkać międzynarodowe firmy, takie jak Avis i Herz.

Czy muszę kupować ubezpieczenie?
Tak będzie najrozsądniej. W razie wypadku z nieubezpieczonym kierowcą, co w Brazylii nie jest wykluczone, lepiej mieć wykupiony w wypożyczalni pełen pakiet ubezpieczenia. Nie spotkaliśmy się zresztą z ofertą bez wliczonego ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku gdy wypożyczającym jest obcokrajowiec.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu i jakie są koszty paliwa?
Na stronie internetowej Movida, ceny wypożyczenia samochodu w Rio de Janeiro zaczynają się od 87 reali za najbardziej podstawowy model, bez limitu kilometrów, ale i bez klimatyzacji. Pomieści do 5 osób, 3 duże bagaże. Pojemność silnika niewielka, bo 1.0, ale jeśli komuś zależy na cenie, to będzie dobry wybór. Podobne ceny obowiązują także w innych wypożyczalniach. W Hertz cena za dzień wyniesie od 96 reali. Podane ceny ze wszystkimi ubezpieczeniami i podatkami.

Rodzaje paliwa: normalna benzyna (gasolina comum), diesel oraz etanol (álcool). Ten ostatni jest najtańszy i w większości przypadków można śmiało tankować tym właśnie paliwem. Na ten moment, średnia cena benzyny w stanie Rio de Janeiro to 3,5 reala za litr. Etanol kosztuje 2,7 reala za litr, a diesel 2,9 reala/litr.

Tankowaniem samochodów na stacjach benzynowych przeważnie zajmuje się obsługa. Często w pobliżu jest myjnia, wulkanizacja czy wymiana oleju. Na większości stacji można płacić kartą.

Czy w Brazylii są dobre drogi?
Różne. W południowych stanach całkiem niezłe. Duże miasta są często połączone dobrej jakości autostradami. Niektóre z nich są płatne. Natomiast na północy i północnym wschodzie ze stanem dróg bywa różnie, zwłaszcza w porze deszczowej.

Trzeba też zwracać uwagę na progi zwalniające (lombadas), które są przy wjeździe/wyjeździe do najmniejszej nawet miejscowości, a na terenie miast występują w dużej ilości. Czasem są oznakowane, ale nie zawsze. Niedostosowanie prędkości może spowodować uszkodzenie podwozia.

Co robić w razie wypadku/awarii?
W razie wypadku bezwzględnie wzywać policję. Jest to zresztą wymagane także przez wypożyczalnię. W przypadku awarii trzeba zadzwonić pod wskazaną na dokumentach infolinię i konsultant odpowiedniu poinstruuje co dalej robić. Dla przykładu możemy opisać, co spotkało naszą ekipę w Paraty. Po ulewnym deszczu samochód nie chciał zapalić – nie pomogły żadne znane nam metody uruchomienia, więc zadzwoniliśmy do call center wypożyczalni, gdzie miła pani zapowiedziała wizytę mechanika na parkingu, gdzie stało auto. Rzeczywiście, po kilkudziesięciu minutach podjechała laweta. Miała posłużyć jako ostatnia deska ratunku, gdyby przywieziony przez mechanika akumulator się nie sprawdził. Na szczęście udało się odpalić samochód i podróż na lawecie do Rio nie była konieczna. Mechanik dla pewności podjechał jeszcze z nami na stację benzynową, gdzie zatankowaliśmy do pełna i tym razem samochód już odpalił. Po spisaniu protokołu, mechanik wrócił do swojego warsztatu w Paraty, a my udaliśmy się w podróż do Rio, już bez dalszych awarii. Chociaż cała przygoda sprawiła, że nie zmieściliśmy się w deklarowanym terminie oddania auta, nie naliczono nam rzecz jasna opłat za kolejne godziny.

Czy znaki drogowe są takie same jak w Polsce? Jaki ruch obowiązuje?
W Brazylii obowiązuje ruch prawostronny. Ilość znaków drogowych jest znacznie mniejsza niż w Polsce. Zarówno znaki zakazu jak i nakazu są okrągłe z czerwona obwódką i białym tłem. Nakaz zatrzymania, zamiast uniwersalnego STOP ma napis PARE (co oznacza „zatrzymaj się” po portugalsku). Istnieje cała kategoria znaków ostrzegających przed robotami drogowymi. W przypadku ruchu wahadłowego, robotnicy używają znaków z napisem PARE (zatrzymaj się) lub SIGA (jedź).
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii


Ostatnio edytowany przez mashacra, 17 Sie 2016 12:56, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie linki
Góra
 Profil Relacje PM off
jerome uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2016 14:31 

Rejestracja: 29 Sty 2011
Posty: 7
Witam - nie znalazłem w sieci konkretnej odpowiedzi.
Czy wypożyczę w Brazylii auto na polskie prawo jazdy?
- część ludzi pisze, że trzeba mieć polskie przetłumaczone
- część ludzi pisze, że trzeba mieć międzynarodowe
- jeszcze inni piszą, iż polskie w zupełności wystarczy.

a jak jest naprawdę na miejscu?

Wyjeżdżam już w środę - nie dam już rady wyrobić międzynarodowego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

EDIT:
Czy to jest odpowiedź na moje pytanie?
http://www.sospzmot.pl/index.php/site/p ... rawo-Jazdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2016 15:02 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Co do informacji jak jest na miejscu nie odpowiem Ci, ale z tego co czytam międzynarodowe prawo jazdy jest wymagane m. in. patrz post @brasilka2, tłumaczenie nie wymagane. A co do międzynarodowego prawo jazdy w moim starostwie po złożeniu wniosku miałem je na następny dzień aczkolwiek Pani mówiła iż zwykle jest tego samego dnia także mógłbyś spróbować jak Ci zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2016 15:11 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
ostatecznie nie wypożyczaliśmy samochodu ale lecieliśmy z międzynarodowym prawkiem, czytaliśmy, że takie jest respektowane
co do czasu wyrobienia - zależy chyba od miasta i od urzędnika - w Poznaniu czekaliśmy chyba 3 dni, może byłoby wcześniej gdyby się ładnie uśmiechnąć ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2016 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W Avis na GRU zapłaciłem ok 680zł na tydzień u full bezpieczenia znoszącego franszyze,lusterka i szyby. Dają regulamin i warunki po angielsku, nikt nie patrzył na auto pp zwrocie, kasa (800BRL) odblokowana po ok 10 dniach.
Międzynarodowego nie chcieli.
Od siebie dodam , że trasa Sao Paulo-Rio krajówkami wzdłuż wybrzeża jest po prostu piękna, warto zahaczyć o niektóre miejscowości nadrabiając nieco drogi.

Wskazywana przez nawigacje i przwodniki trasa wiodąca autostradami jest droga, okropna, zatłoczona i męcząca i nie polecam jej nikomu ?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Lut 2016 16:24 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Witam,
Luty 2016
Auto wynajete na Copacabanie w wypozyczalni Movida. Zalatwione przez internet strona www.economycarrentals.com
Wybrane najtansze auto - Panda. W rzeczywistosci ford Ka i Hyundai H20.
W cenie:
- nielimitowane kilometry
- pelne ubezpieczenie z udzialem wlasnym 1000 reali (blokada na karcie)
- nielimitowane kilometry
- odbior i zwrot z pelnym bakiem
- mozliwosc zwrotu w innym oddziale Movida w Rio be doplaty

Auto zalatwiane na juz czyli z odbiorem za dwie godziny. Wynajecie na 4 doby i 7 godzin. Cena: 480 BRL (z tego 110 wplacone przy rezerwacji karta)



Wypozyczalnia wydaje sie bardzo sensowna - jak oddam auto to dopisze koncowe wrazenia.
Profilaktycznie jak zawsze polecam sfotografowac przy wynajmie auto z kazdej strony.

Polecam tez ubezpieczenie udzialu wlasnego (niezalezna firma): https://www.icarhireinsurance.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
michalt napisał(a):
Witam,
Luty 2016
Auto wynajete na Copacabanie w wypozyczalni Movida.


My też braliśmy z tej wypożyczalni auto, kilka lat temu.
Zdarzyła nam się awaria, którą opisałam w poście wyżej i wypożyczalnia załatwiła sprawę bez problemu.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2016 13:38 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Na podstawie doswiadczen juz po oddaniu samochodu moge polecic Movida jako wypozyczalnie samochodow w Brazylii.
Przed oddaniem postanowilismy zmienic troche warunki wynajmu czyli przedluzyc o 6h wynajem oraz zmienic punkt zwrotu z Copacabany na lotnisko GIG. Doplata wynosila tylko 32R$.
Punkt zwrotu samochodow na lotnisku znajduje się w pobliżu lotniska i oferuje darmowy dowóz do terminala.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Lut 2016 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Bom dia amigos!

Czy znacie jakąś wypożyczalnie w Brazylii, gdzie można odstawić auto w innym mieście bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

Planuje jechać z Sao Paulo do Rio i chciałbym odstawić auto w Rio.
Słyszałem, że są podobno takie wypożyczalnie, gdzie podobno nie płaci się za odstawienie auta w innej lokalizacji.

Wiecie coś? :)
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2016 10:51 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Sprawdz Movide chyba maja tylko niewielka doplate za oddanie w innym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2016 15:30 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 3
Loty: 129
Kilometry: 238 471
Czy wie ktoś jak restrykcyjnie sprawdzana jest data wydania prawa jazdy? Mam 30 lat lecz jestem kierowcą od niedawna (3 miesiące). Sprawdziłem i większość wypożyczalni wymaga prawa jazdy wydanego minimum rok temu. Jedynie Movida w wymaganiach dla obcokrajowców ma podane "Valid passport and driver’s license presentation is mandatory"

eng.movida.com.br/a-movida/requisitos-e-condicoes-de-locacao.php

Ma ktoś podobne doświadczenie i mógłby doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Kwi 2016 09:24 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 124
Loty: 211
Kilometry: 454 838
Ja brałem z LOCALIZA w okolicy Copacabany obsługa nie znała angielskiego i nie wczytywała się zbytnio w treść dokumentów - od kiedy posiadasz prawo jazdy może mieć znaczenie przy kłopotach jak będzie potrzebna realizacja ubezpieczenia, raczej przy wypożyczeniu nie powinno być problemów. Jak rezerwujesz bezpośrednio na stronach wypożyczalni nie płacisz przy rezerwacji i nie podajesz danych z karty, najwyżej nie odbierzesz auta. W wypożyczalniach przy lotnisku pewnie znajomość języka angielskiego jest lepsza.

gryzak napisał(a):
Czy wie ktoś jak restrykcyjnie sprawdzana jest data wydania prawa jazdy? Mam 30 lat lecz jestem kierowcą od niedawna (3 miesiące). Sprawdziłem i większość wypożyczalni wymaga prawa jazdy wydanego minimum rok temu. Jedynie Movida w wymaganiach dla obcokrajowców ma podane "Valid passport and driver’s license presentation is mandatory"

eng.movida.com.br/a-movida/requisitos-e-condicoes-de-locacao.php

Ma ktoś podobne doświadczenie i mógłby doradzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Kwi 2016 09:46 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@gryzak nie polecam takiego rozwiązania jeśli wypożyczalnia ma w zapisie, że prawko min. rok, nawet jeśli ktoś z niedopatrzenia wyda Ci auto, to w razie kolizji jesteś pozamiatany
znajdź wypożyczalnię, która tego obostrzenia nie ma
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Maj 2016 21:18 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 3
Loty: 129
Kilometry: 238 471
Wypożyczyłem auto w Movida bez najmniejszych problemów. Jazda w Sao Paulo to straszna męczarnia. Ruch drogowy opiera się na zasadzie silniejszego/odważniejszego na drodze, co chwile wymuszenia itp. Szczęśliwie udało mi się dojechać do Santos i wrócić go Guarulhos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Cze 2016 01:27 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 91
Sao Paulo jest w pierwszej 7. najbardziej zakorkowanych miast swiata ;D

Wypozyczalem w Avisie na normalne polskie prawo jazdy, bez zadnego problemu, bardziej liczyl sie paszport ;)
W Porto Alegre duzo jednokierunkowych uliczek albo alei bez mozliwosci latwej nawrotki, ale na 2-3 pasach w miare okey sie jezdzi, choc czesto nie ma namalowanych pasow poziomych. Asfalt taki sobie, ale przy ich temperaturach to raczej na plus, ze gruboziarnisty. Ciekawa sprawa z fotoradarami, wyznaczone pasy z dlugoscia pomiaru, i co chwila znaki ze elektroniczny pomiar predkosci.
Bardzo duza ilosc samochodow ciezarowych i autobusow, a te pedza na pelnej predkosci ;D

Ogolnie ciekawe doswiadczenie z jazdy z Brazylii, choc bylem na terenach mniej uczeszczanych- Rota Romantica do Gramado, nagle zwezenia z dwoch pasow do jednego na wjezdzie w zakret :D

Dodatkowo oplaty za drogi od 6 R$ do 12 R$ za odcinek sie zdarzaja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group