Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:02 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
Hej mam pytanie do doświadczonych w wynajmie samochodów.
Mam aktualnie rezerwację na samochód przez rentalcars.com (przez wizzair) dostawca to Noleggiare 570PLN z ubezpieczeniem w AXA.
Teraz widzę ze na Avis 360 jest za ok 540.
Klasy te same chociaż Avis ma kl. A w cenie B.

Avis 360 ubezpieczenie u nich więc nawet w razie wypadku nie powinienem płacić. A przy Noleggiare kasę wezmą a ja będę się musiał z AXA dogadać o zwrot.
A i w Avis nie mam ubezpieczonych szyb, podwozia, opon itp.

Co wg. was lepsze?
Czy nie ma problemów ze zwrotem z ubezpieczenia AXA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#262 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak rozumiem, dokupiłeś ubezpieczenie oferowane na stronie rentalcars. Czy jak zrezygnujesz w rentalcars (zakładam, że bezkosztowo), to zwracają również za ubezpieczenie w AXA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:56 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
-- 23 Kwi 2019 18:45 --

Wydaje mi się że tak, ale muszę to jeszcze spr.
Jeśli faktycznie nie wracają to pytanie raczej już nie ma sensu :lol:

-- 23 Kwi 2019 18:56 --

(Nie mam pojęcia jak edytować mój poprzedni post :? )
Ze strony rentalcars:
"
You can cancel your rental and get a full refund for your Full Protection Insurance any time before the day you pick up your car.

(Depending on when you cancel, there may be a cancellation fee for the car itself. You'll find the cancellation policy for your rental in its terms and conditions.)
"

Więc wygląda że chyba tak samo jak anulowanie rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:34 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
Na początku maja wypożyczyliśmy samochód w Italy car rent (przez ECR) - odbiór lotnisko Katania. Doświadczenia generalnie pozytywne.
Do kantorka byla kolejka na co najmniej pół godziny. Otrzymałem propozycje ubezpieczenia (27euro/dzień), ale podziękowałem. Fiata pandy nie było i dostaliśmy w cenie upgrade na opla crossland z przebiegiem 1kkm - byłem drugim użytkownikiem :) Oddanie bez problemu, przy czym musiałem się upomnieć o adnotację na protokole, że jest OK i oczywiście musiałem mieć kopię własną umowy/protokołu, którą dostałem na początku. Koszt na 5 dni 80e (+12,75f za wwi). Blokada na karcie była na 900 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 18 Maj 2019 10:05 

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 13
Loty: 4
Kilometry: 10 652
Witam, podpinam sie pod temat z malym ogloszeniem i informacja, o ile to odpowiednie miejsce :)

Jestesmy wlasnie na Sycylii, zakupilismy fotelik w auchan za 45E jako ze wyszlo taniej niz wypozyczenie na 11 dni.
Narazie brak pomyslu czy brac ten fotelik do kraju czy zostawic..moze wystawic na jakims wloskim OLXie?

A moze ktos z forum przylatuje w okolicach 24go maja do Katanii i chcialby odkupic tanio prawie nowy fotelik 9-36kg?

Pozdrawiam, Irq
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 18 Maj 2019 10:48 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Skoro można zabrać fotelik dla dziecka za darmo z Polski lecąc Wizz, albo FR to po co wydawać 45 euro? Skoro go kupiłeś to zabierz go do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 20 Maj 2019 10:08 

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 13
Loty: 4
Kilometry: 10 652
Mozna prosic o jakis link z opisem ktory potwierdza ze to mozliwe?
Na stronie wizza znajduje tylko pierdoly o wozeniu dziecka w foteliku na pokladzie
(placac jak za osobne miejsce). Przewozimy juz wozek jednoczesciowy..rozumiem
ze na tej samej zasadzie mielibysmy nadac fotelik i to przejdzie?

Z gory dzieki z pomoc :)
ps. dzieciak ma 3 lata, wczesniej w taryfie 0-2 latal i inne zasady troche byly
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@irq
Zakładka Bagaż rejestrowany https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ozy/bagaż
Masz też dedykowany wątek na forum fotelik-samochodowy,184,17878&p=1141486&hilit=fotelik+wizzair#p1141486

Załączniki:
W6fotelik.JPG
W6fotelik.JPG [ 17.65 KiB | Obejrzany 3502 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 28 Maj 2019 11:03 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
-- 28 Maj 2019 10:30 --

Hej,
A więc zrezygnowałem z oferty w rentalcars (przez wizzair) i potwierdzam że zwrócili całą kwotę wraz z ubezpieczeniem. :D
Kupiłem Avis 360 za mniejszą kwotę.
Pani przez telefon mówiła ze w 360 jest wszystko, m.in. szyby i koła też. Ale z tego co ja wyczytałem to chyba nie. Orientuje się ktoś?
Również zastanawiam się nad dodatkową opcją "Udział własny w wynajętym samochodzie" przy kupnie ubezpieczenia na podróż. Tak na wypadek gdyby za oponę przyszło płacić albo coś wewnątrz samochodu. Limit 5000 więc chyba ok, ale widziałem w OWU:
Cytuj:
jaką ubezpieczony w ramach umowy najmu pokrył we własnym zakresie
w związku z wystąpieniem w nim szkody polegającej na uszkodzeniu samochodu w wyniku kolizji
lub wypadku komunikacyjnego podczas podróży.

Więc to pewnie nie daje nic w przypadku Avis 360. Czy ktoś poleca dokupienie ubezpieczenia gdzieś poza AVIS?

-- 28 Maj 2019 11:03 --

Mam potwierdzenie z czatu że:
Cytuj:
Avis 360 jest to redukcja wkładu własnego do zera w razie uszkodzen i kradzieży
dodatkowo są ubezpieczone szyby
nie ma assistance, nie ma ubezpieczonyc ani opon ani dachu ani podwozia

Czyli jednak są szyby. Jak myślicie warto coś do tego dokupić? i ew. gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 04 Cze 2019 12:56 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Pożyczyliśmy auto w Alamo, miało być Clio lub podobne, skończyło się na Oplu Crossland X. Pani w okienku zarzekała się, że mniejszego nie ma, jak się okazało, na parkingu stało z 5, jeśli nie więcej, małych aut. Bardzo nieuczciwe, skończyliśmy we dwoje z wielkiej krowie z 200 euro wyższą blokadą niż miała być. Brak jakichkolwiek czujnikow parkowania, 50k przebiegu.
Okazało się również, choć tego mogliśmy nie doczytać, że kierowca musi być właścicielem karty w związku z czym doszło 7euro dziennie za drugiego kierowce...
Odbiór bezproblemowy, ale innego sie nie spodziewałem, bo żadnego zdarzenia nie mieliśmy, oddaliśmy auto takie, jakie odebraliśmy, czyli brudne i z nie do końca pełnym bakiem :)

Blokada zdjęta z karty po 8 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 13 Cze 2019 21:06 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 3
Przestrzegam wszystkich przed oszustami w wypożyczalniach. 7 czerwca wypożyczyliśmy auto, miał być Mercedes, dostaliśmy Peugeota. Mniejsza z tym, nie ma o co kopii kruszyć. Pani w okienku gwarantowała, że nie ma żadnych uszkodzeń, podobnie jak i boy wydający auto na parkingu. Ponieważ było już po 21, więc ciemno, podjechałem pod lampę i zobaczyłem, że całe auto jest porysowane. Zawołałem typa, który powiedział, że takie rysy to nie problem, jednak na moje żądanie, wpisał to w umowę. W dniu odbioru, tym razem już w dzień, inny parkingowy dopatrzył się zadrapań - oglądając samochód na kolanach. Pomimo
iż na zdjęciu widać było również i to, powiedział, że już zamknął raport w systemie. Dziś mam obciążoną kartę na 2.000 PLN.
Oczywiście byłem przezorny i wykupiłem full ubezpieczenie, jednakże uczulam wszystkich, róbcie tyle zdjęć ile zdołacie. Oni z tego żyją że _ przyjezdnych. Turystów, którzy zapewniają im pracę i życie. Dużo czytałem przed wyjazdem, a i tak nie ustrzegłem się błędu, dlatego uczulam wszystkich. Taka sytuacja może spotkać każdego z Was, bez względu na ostrożność.


Ostatnio edytowany przez Abcn 14 Cze 2019 12:36, edytowano w sumie 2 razy
ż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 13 Cze 2019 21:16 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Ale napisz jaka wypożyczalnia i gdzie.

Odnośnie marki to nie jest zagwarantowane że dostaniesz konkretną markę i model.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 13 Cze 2019 23:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przestrzegam wszystkich przed jednopostowcami... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 14 Cze 2019 14:17 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 3
-- 14 Cze 2019 15:13 --

Wypożyczałem auto przez Budget, grupa Avis. Myślę, że to nie ma większego znaczenia, rąbią wszyscy i każdego, kto im zaufa.

-- 14 Cze 2019 15:17 --

Jeśli chodzi o markę to oczywiście znam zassdy, jednakże mercedes a peugeot to jednak różnica klas.

Mój post miał jedynie zadanie uczulenia wszystkich, którzy są ufni i wierzą w uczciwość. Tam nie ma zasady, kroją każdego kto tylko się da.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2019 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Ale napisz i gdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:55 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 3
W Katanii na Sycylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
@grzegorzZ w avis360 nie ma Sycylii, jak udało ci się to zrobić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:33 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
Witam,
w połowie sierpnia wybieramy się na Sycylię i oczywiście planujemy wypożyczenie samochodu.
Nasza doświadczenie z wypożyczalniami się małe, rok temu w Portugalii (Faro) skorzystaliśmy z usług Centauro i raczej nie możemy powiedzieć nic złego, wszystko odbyło się bez większych problemów.

Przez wyszukiwarkę rentalcars.com wyskoczyła nam ciekawa propozycji lecz o wypożyczalni tej to słyszę pierwszy raz.

Wypożyczalnia joyrent daje opcje wypożyczenia Citroena C3 na 9 dni za 1080 zł na 9 dni i jest do dla nas zupełnie akceptowalne, dodatkowo mają jednego kierowce w "gratisie". Czy ktoś miał styczność z tą wypożyczalnią na miejscu i może podzielić się doświadczeniami ?

Czy lepiej nie ryzykować, dołożyć kilka stówek i wypożyczyć przez coś bardziej znanego ? Przykładowo w joyrent biorą depozytu 600 euro natomiast w Centauro 1300 euro. To o czymś świadczy ?

Dodatkowo mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.
Rok temu poczytaliśmy na forum i skorzystaliśmy z ubezpieczenia zewnętrznego icahireinsuranse [url ]www.icarhireinsurance.com/[/url], gdzie za rok ubezpieczenia zapłaciliśmy 49.99 euro lecz niestety ubezpieczenie kończy się w połowie wyjazdu.
Teraz pytanie, czy dalej opłaca się kupno zewnętrznego ubezpieczenia (planujemy na wrzesień lecieć jeszcze do Rzymu) czy lepiej kupić opcję ubezpieczenia proponowaną w rentalcars.com ? Czy przykładowo takie zewnętrzne ubezpieczenie nie wyklucza się z polityką wypożyczalni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wynajęcie auta z Alamo podwykonawca LOCAUTO RENT SPA
Polecam, szybka i sprawna obsługa, auto dostałem poobijane z każdej strony (Clio 35tys km), ale gość powiedział ze to dobrze bo przy odbiorze nie będą sie czepiać.
protokół z odbiory auta od razu wysłano mi na maila, blokada 500E na karcie kredytowej
po powrocie sprawdzenie samochodu i zbiornika paliwa i protokół tez od razu pojawił się na moim mailu
do 4h dostałem informację o zniesieniu blokady na karcie.
Ogólnie polecam

PS.1. miałem dwa swoje foteliki przewiezione W6, bez problemu
PS. 2. w Katanii na 3 stacjach koło lotniska nie było benzyny, jeśli ktoś jedzie na styk to moze być ciepło z czasem i szukaniem stacji na której jest benzyna, dziwne ale jednak.
Góra
 Profil Relacje PM off
JGru lubi ten post.
JGru uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:00 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2
Witajcie,

jako, że sam szukałem informacji na tym forum odnośnie wynajęcia auta w Katanii, pomyślałem, że w moim obowiązku jest podzielenie się moim wyborem i doświadczeniem.

Auto rezerwowałem przez pośrednika (discovercarhire) w wypożyczalni Locauto.
Grupa aut mini i dostałem Fiata Pande (taki sam jak przy wyborze). Auto nowe z 11kkm ale już z delikatną przeszłością kolizyjną. Wgniotka na progu, zarysowany zderzak przód i tył oraz porysowane kołpaki. Wszystko to było naniesione w raporcie i pokazane mi podczas oględzin auta. Bazując na doświadczeniu osób, które tutaj opisywały swoje przygody, zrobiłem bardzo dokładną dokumentację fotograficzną samochodu. Pracownik wypożyczalni poinformował mnie, że rysy/zadrapania do 5 cm nie są brane pod uwagę, ale jego zapewnienie nie spowodowało u mnie większego poczucia komfortu.
Auto wziąłem na 9 dni. Koszt ok. 350 PLN + drugie tyle jako ubezpieczenie wykupione u pośrednika. Przy odbiorze auta dostałem propozycję wykupu ubezpieczenia bezpośrednio w Locauto (około 3-4 krotna wartość wynajmu) znosząca wkład własny, ale nie skorzystałem. Na karcie zrobiono mi 2 blokady: 200E i 400E. Obie kwoty o dziwo zostały odblokowane nim jeszcze zdążyłem oddać im auto, co było dla mnie niezrozumiałe...ale akurat taka sytuacja była na moją korzyść.

Pomimo, że to Fiat Panda, auto było bardzo dobrze wyposażone, klimatyzacja, system start/stop, wspomaganie ruszania pod wzniesienia, wielofunkcyjna kierownica, czujniki parkowania. Słaby silnik rekompensował niskim zużyciem paliwa. Średnie na dystansie 1200 KM wyniosło 5,3 L/100KM.

Odnośnie samego czasu oczekiwania na lotnisku na odbiór auta to 50 minut. Problemem był brak informacji co do miejsca zwrotu auta, ponieważ z miejscu wydawania aut zniknęły wszystkie oznaczenia wypożyczalni i zmuszony byłem wrócić do okienka na terminalu z dopytaniem gdzie znajduje się miejsce, w którym należy odstawić auto. Spowodowało to trochę zbędnego napięcia, ale zapas czasu sprawił, że zdążyłem wszystko ogarnąć przed czasem. Samo zdanie auta przebiegło sprawnie. Pracownik obejrzał auto, ale bez przesadnej dokładności, dał do podpisu protokół odbiorczy i po chwili dostałem potwierdzenie na maila, że wszystko jest OK.

Miałem duże obawy przed wypożyczeniem auta na Sycylii (mimo, że brałem już w innych częściach Europy), ale jestem przekonany, że gdybym się na to nie zdecydował, to nie zobaczylibyśmy wspólnie z partnerką tylu ciekawych miejsc. Objechaliśmy całą wschodnią część wraz z południem i samochód wydaje się być najlepszym środkiem lokomocji. Do wielu miejsc nie dociera transport publiczny, a dzięki posiadaniu własnego auta mogliśmy organizować sobie noclegi w przeróżnych miejscach, nawet tych poza głównym szlakiem. Dojazd na plażę też nigdy nie stanowił problemu, a bycie niezależnym daje duże poczucie komfortu szczególnie istotne podczas pobytu wakacyjnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#280 PostWysłany: 07 Lip 2019 13:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Jeżeli ktoś szuka uczciwej wypożyczalni w Cefalu, to mogę polecić Kefatur:

http://www.kefatur.it/en/Autonoleggio.aspx

Cenowo - bardzo drogo (2 dni -149 e). Za to dostajemy pełne ubezpieczenie bez żadnych kaucji. Samochód jaki otrzymaliśmy to nowy Fiat Panda, 1.3 diesel (bardzo niskie spalanie), 25 tys przebiegu, nie poobijany. Zwrot polegał na oddaniu kluczyków i zapytaniu czy wszystko ok. Samochód dostarczają do hotelu, pracują do 20-21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group