Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 9
Cześć, mam pytanie do tych, którzy wypożyczali auto z Avisa.
Zarezerwowałem telefonicznie samochód w ofercie Avis 360, lotnisko Catania. CDW wkład własny 0 euro, ochrona przed kradzieżą tak samo wkład własny 0 euro. Ale zostałem poinformowany, że ubezpieczenie nie obejmuje dachu, przedniej szyby, podwozia, opon,... Czy braliście jakieś dodatkowe ubezpieczenie na miejscu, albo kupiliście coś wcześniej przez internet? Wolałbym się zabezpieczyć całkowicie, zwłaszcza że to Sycylia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#382 PostWysłany: 04 Lut 2020 18:16 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Zarezerwowałem auto na 7 dni. Odbiór i zwrot lotnisko Katania za pośrednictwem Rentalcars od 14 do 21 stycznia. Cena 320 zł + 320 zł pełne ubezpieczenie od rentalcars. Cała kasa pobrana z karty. Niestety mój lot został odwołany[ albo i stety bo Wizzair zafundował nam 4 dni w dobrym hotelu w Krakowie :D ] https://www.fly4free.pl/forum/mgly-zasnuly-polske,1465,19958?start=740

Rentalcars przebukował bezkosztowo rezerwację[ która była bezzwrotna] od 18 do 25 stycznia.
Na lotnisku w Katanii udaliśmy się do wypożyczalni Maggiore. Proponowali nam swoje ubezpieczenie 45 euro za dobę, więc sporo. Podziękowałem. Postraszyli , że odpowiadam w razie czego do 2 000 euro , bo zewnętrzne ubezpieczenie ich nie interesuje. Mieli zablokować 100 euro na poczet paliwa. Nie zablokowali. W ogóle nie było żadnej blokady, nawet na 1 euro. Dostałem fiata punto , dosyć mocno poobcieranego. Było to zaznaczone przez pracownika na parkingu, oprócz sporego wgniecenia na dachu. Kazałem :D to dopisać + nakręciłem filmik i sporo zdjęć jak pojazd wygląda.
Co do jeżdżenia po wyspie. Drogi są raczej pustawe , ale w centrum miast o stłuczkę czy obtarcie bardzo łatwo. Najgorzej w Palermo. To nie miasto. To stan umysłu. :lol: Szczęśliwie udało się uniknąć kolejnych wgnieceń itp . Tym bardziej , że lokalnego auta bez uszkodzeń , raczej ciężko uświadczyć. Chyba , że nowe [ rzadko spotykane] i jeszcze nie zdążyło zetrzeć się z lokalnymi kierowcami. :twisted:
Przy zwrocie facet dosyć dokładnie wszystko oglądał, ale jednak udało się. Złożyliśmy podpisy na papierach, że wszystko OK.
Ogólnie to moge polecić tą firmę, jak i pośrednika rentalcars. Chyba tylko dzięki ich sile przebicia udało się bez kosztów zmienić rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#383 PostWysłany: 16 Lut 2020 17:33 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Czy korzystając z rentalcars wybieracie konkretną firmę czy zdajecie się na rekomendację RentalCars i tym samym na w pewnym sensie losowy przydział?

Patrząc na ceny poszczególnych firm na ich stronach np. LocAuto, ubezpieczenie full jest bardzo drogie np. 45 euro za dzień. Z kolei na rentalcars ubezpieczenie full to około 10 euro dziennie.

Byłem bliski wybrania Sicily by car, ale przeczytałem historię opisaną na forum, która sprawiła, że jednak się nie zdecydowałem.
LeaSys oraz Ecovia mają chyba najlepsze opinie. LocAuto chyba też będzie ok. Różnica w cenie między najtańszymi firmami, a tymi z lepszymi ocenami to raptem kilkadziesiąt złotych przy tygodniowym najmie.

Trafiłem również na ofertę pewnej Polki, ale tutaj auto klasy C to koszt 45 euro/dzień z ubezpieczeniem full. Zaletą jest na pewno brak blokady na karcie, ale cena 2x wyższa niż na rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:05 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Podpowiem, jesli ktoś szukałby auta bez konieczności posiadania karty kredytowej. Wczoraj zorientowałem się, że przecież zamknąłem swoją kartę kredytową w jednym banku, a karta z drugiego może nie dojść do końca lutego.

No więc wypożyczalnia Locauto nie wymaga posiadania karty kredytowej i wszystko można zrobić za pomocą debetówki:

"Przy tej rezerwacji jesteś zobowiązany do posiadania karty kredytowej lub debetowej.
W momencie odbioru samochodu główny kierowca musi posiadać kartę kredytową lub debetową wystawioną na jego imię i nazwisko. Karta musi posiadać wystarczający limit/ środki w celu pokrycia wkładu własnego/ depozytu. Jeżeli główny kierowca okaże kartę debetową, kwota depozytu zostanie pobrana z okazanej karty; jeśli główny kierowca okaże kartę kredytową, kwota depozytu zostanie tylko 'zablokowana' ; (tymczasowo niedostępna). W każdym przypadku depozyt zostanie zwrócony na kartę pod koniec wynajmu, jeżeli nie zostaną złamane warunki wynajmu. Karta będzie również wymagana w celu uregulowania płatności za wszelkie lokalne opłaty, dodatkowe wyposażenie oraz jakiekolwiek inne dodatki zakupione bezpośrednio od wypożyczalni."

Ocena wypożyczalni to 8.2 - jedna z najwyższych na Rentalcars. Co prawda ceny nieco wyższe, ale dmucham na zimne.

Czy zostawialiście kamerkę samochodowa w aucie czy jednak na Sycylii jednak lepiej ją zabrać na noc parkując przy ulicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@miszti kamerkę i ogólnie wszystko z widoku z auta zabierałbym zawsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 18 Lut 2020 14:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
miszti napisał(a):
Jeżeli główny kierowca okaże kartę debetową, kwota depozytu zostanie pobrana z okazanej karty;

Radzę mieć to na uwadze - na debetowej masz po prostu obciążenie, a nie blokadę. Czyli najlepiej walutową/wielowalutową bo karty PLN, nawet z dobrymi przelicznikami kursów, będą generować dodatkowe koszty z tytułu spreadu walutowego (chyba że zakładamy znaczny spadek kursu euro pomiędzy datą obciążenia a datą zwrotu pieniędzy na konto).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 18 Lut 2020 14:58 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Polecam Locauto również na Sycylii.
Auto zamówione w klasie kompakt dostaliśmy nowa Vitare 1.6D
Auto odebrane na Lotnisku Palremo
zwrot nastąpił na lotnisku w Lamezi przed godzinami pracy biura. Oczywiście musialismy dopłacić za zwrot auta na kontynencie ale nie było to jakoś dużo na tyle żeby się nam nie opłacało. Kluczyki wrzuciłem do skrytki przez dzrzwi do biura. Trochę miałem stracha że mnie policza za niewiadomo co bo nikt nie sprawdził auta przy odbiorze. Ale nic takiego się nie stało, depozyt odblokowany błyskawicznie.
Auto mialo parę rys ale wszystko było ujęte w raporcie odbioru który później dostaje się na maila. Ubezpieczenie mielismy zewnętrzne, oczywiście zdj przy odbiorze i po zostawieniu auta miałem zrobione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:49 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
@Kashpir karta kantoru oczywiście, żeby tak, jak piszesz - nie stracić na przewalutowaniu. Locauto blokuje 500E depozytu, zobaczymy co z paliwem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:51 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Mi na paliwo nic nie blokowali.
Poprostu pelny-pelny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:30 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Hej,

Szukam jakiejś wypożyczalni z pełnym ubezpieczeniem na Sycyli w Katanii. Po przeszukaniu wszystkiego chyba padło na Centauro bo w Avisie upadli na głowę 200 euro za segment B na 3 dni w Avis 360 we wrześniu w Palermo brałem za 80 na tydzień :D

Widzę, że Centauro jest polecane przez duża ilość osób czy to ich ubezpieczenie za 25 euro za dobę można wykupić na miejscu w tej samej cenie czy jest droższe? Widziałem tu, że komuś to dorzucili za free więc się zastanawiałem czy nie ponegocjować na miejscu ceny ale pewnie nie przejdzie :D

Dodatkowo zastanawiam się czy rzeczywiście obejmuje wszystko szyby, opony, wypadek z mojej winy rysy itp. Wcześniej wypożyczałem w Avisie i było bez problemu ale to moje drugie auto wypożyczone więc nie mam doświadczenia. Na papierze wygląda, że wszystko obejmuje.

Dodatkowo właśnie zamknąłem kartę kredytową więc się zastanawiam czy z tym ubezpieczeniem debetowa przejdzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 19 Lut 2020 09:54 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
@Shcott rozważ Questor Insurance. Chciałem zrobić tak, jak Ty - destynacja ta sama, ale ceny pełnego ubezpieczenia mnie przeraziły. Czytając fly4free wpadłem na posty dot. polis oferowanych przez zewnętrzne firmy i po analizie warunków zdecydowałem się na Questor Insurance. Jest o tyle spoko, że w sumie za 50 euro jest 31 dni opieki przez rok tzn. teraz na Sycylii wykorzystam 7 dni. Jadąc gdzieś później ubezpieczneie nadal będzie obowiązywać. Jest to pełne ubezpieczenie i zdejmuje odpowiedzialność wkładu własnego. Polecam przeczytanie warunków na ich stronie i rozważenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 19 Lut 2020 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Generalnie po 3 lub 4 pobytach na Sycylii, każdorazowym wypożyczeniu samochodu na lotnisku (Katania) co najmniej 2 razy zapomnieli ode mnie zrobić blokadę na karcie na poczet uszkodzeń, paliwa czy czegokolwiek. Serio :lol: 8-) . Korzystałem albo Siciliy by Car, albo tej drugiej Italy by Car (?). Zawsze szybko, sprawnie, bezproblemowo, bez uwag. Nie czepiają się itd. Choć tu muszę przyznać, że gdy wypożyczam auto to mimo wykupienia pełnego ubezpieczenia (czasami) to jednak szanuje to auto, dbam o nie i nie robi rzeczy, których bym nie zrobił z własnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 19 Lut 2020 12:51 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wypożyczałem w styczniu od Maggiore na lotnisku Katania, i też nie zrobili blokady nawet na 1 € , a miała być minimum na 100 € za paliwo. Ale to Sycylia. Luźne podejście.
Miałem dom wynajęty, Kasa pobrana przez B, tylko właścicielka zapomniała zdjąć ofertę, od miesięcy nie wynajmuje , a dom na sprzedaż. :mrgreen: Pocałowałem klamkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 19 Lut 2020 22:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
refiko napisał(a):
Generalnie po 3 lub 4 pobytach na Sycylii, każdorazowym wypożyczeniu samochodu na lotnisku (Katania) co najmniej 2 razy zapomnieli ode mnie zrobić blokadę na karcie na poczet uszkodzeń, paliwa czy czegokolwiek. Serio :lol: 8-) . Korzystałem albo Siciliy by Car, albo tej drugiej Italy by Car (?). Zawsze szybko, sprawnie, bezproblemowo, bez uwag. Nie czepiają się itd. Choć tu muszę przyznać, że gdy wypożyczam auto to mimo wykupienia pełnego ubezpieczenia (czasami) to jednak szanuje to auto, dbam o nie i nie robi rzeczy, których bym nie zrobił z własnym.


Ale czy inni kierowcy o tym wiedzą, żeby z nieswoim autem nie robić tego, o czym piszesz...? :shock: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 19 Lut 2020 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Jakby ktoś się zastanawiał nad wyborem SIXT dlatego że wg rentalcars mają bezpłatnie łańcuchy na koła (wymagane na Sycylii w zimie w bagażniku) to sobie darujcie. Na miejscu gość w wypożyczalni stwierdził, że nigdy łańcuchów nie mieli (z dopłatą czy bez). Za to na Etnie w połowie stycznie na wysokości schroniska na drodze był fragmentami lód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 20 Lut 2020 21:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Potrzebuje busa 8 osob w Catania na jeden dzien. Chce dojechać do Taorminy i spowrotem. Myślicie ze lepiej szukac busa na wynajem czy brac taxi-bus?
Transport publiczny raczej odpada bo mam malo czasu a chcialbym pokazać znajomym Taorminę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 20 Lut 2020 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wolełbym słonia w składzie porcelany ujeżdzać niż prowadzic busa w Taorminie. Mniej szkód będzie :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 20 Lut 2020 22:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Po centrum to tylko fiaciki 500. Ale dojechac jakos musimy. Najlepszy pociag, tylko ta przesiadka na dole :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 20 Lut 2020 23:18 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Do odważnych świat należy, nie łam się, jeśli oni (Włosi ) są w stanie przemieszczać się po tych uliczkach to Ty też dasz sobie radę! Jeździłem po Sycylii i nie wydaje mi się, że jest tam coś bardziej skomplikowanego niż normalny ruch. Jeśli masz obawy do swoich umiejętności wjedź na górę i zostaw samochód na parkingu w okolicach przystanku autobusów i resztę zwiedź na nogach .Istnieje jeszcze możliwość zaparkowania na dole i wjechania na górę kolejką linową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 21 Lut 2020 08:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ja sie nie boję, byłem samochodem w Taorminie, nawet tu wstawiałem zdjęcia z miejsca bezplatnego parkingu.

Bardziej chodzi mi o rady jak 8 osob w łatwy i tani sposob przemiescic tam i spowrotem. Bus na 1 dzien to min 120€ plus paliwo i parking.
Autobus lub pociag jest alternatywą
Autobus jedzie na samą górę, pocisg zatrzymuje sie na dole i trzeba pokonać drogę ma gorę albo pieszo (ok 1h), albo przesiadka na kolejny autobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group