Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jest nawet taka pewność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#422 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Jesteś pewien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Ja nie. Ale OWU tak. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Serio Centauro zabrania wyjazdu poza Sycylię? I na pewno miałeś na myśli OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Serio.
Cytuj:
Vehicles collected at any of our locations cannot be taken on any ferry to/between/from any
islands or countries.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:53 

Rejestracja: 08 Wrz 2020
Posty: 2
Tak, potwierdzilem to, jest zakaz wjazdu na prom autem z centauro. Chyba straciłem 400euro bo zarezerwowalem na pomocą autoeurope, a to odbioru auta zostało 22h. I już nie da się anulować rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
:lol:
To ja nawet nie wiedziałem, czego udało mi się uniknąć wypożyczając w Locauto (nie, żebym potrzebował wyjazdu poza Sycylię).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 08 Wrz 2020 16:36 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Mogę potwierdzić, auto z Locauto odebrane w Palermo oddałem na lotnisku w Lamezji. Było to dwa lata temu, wypożyczenie z RentalCars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 14 Wrz 2020 14:09 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
A czy korzystaliście z wypożyczalni GOLDCAR (tak, wiem jakie ma opinie) na Sycylii a opcją "All Inclusive" ? Czy to jest faktycznie pełne ubezpieczenie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 14 Wrz 2020 14:47 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Sprawdź dobrze warunki tego all inclusive Bo może się okazać nie takie "all" ja bym nie ryzykował i tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#431 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:58 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
wypożyczalnia Hertz Catania za pośrednictwem autoeurope.com, na 2 tygodnie przed przyjazdem
termin 17-25.09, cena 900 pln w pakiecie super cover - bez wkładu własnego w przypadku kradziieży/ uszkodzeń, obejmującym szyby, koła, lusterka, dach
depozyt za paliwo - 109e, zablokowany i zwrócony na pół godziny po oddaniu auta
zwrot bezproblemowy w 5min, nikt nie szukał dziury w całym
jedyny minus rezerwowaliśmy auto klasy panda, dostaliśmy renault captur poj 1,0 , spalanie wyszło <6 , tyle że straszny słoń do poruszania się w miasteczkach sycylii

ogólnie polecam!

pewnie już było kilka razy na forum ale napiszę jeszcze odnośnie tankowania (dla niektórych pewnie banały i oczywistości jeżeli chodzi o Włochy):
1. na stacji najlepiej korzystać z dystrybutorów bez obsługi, cena jaka jest wyświetlana przy wjazdach na stacje jest właśnie dla tej opcji, jeżeli chcemy żeby nam nalano cena jest około 20-30 centów większa co przy laniu do pełna już robi niezłą kwotę. jeżeli płacimy kartą to najpierw trzeba podejść do terminala i włożyć kartę, najczęściej blokuję kwotę do 100e, po zatankowaniu ile się chce reszta jest odblokowywana na karcie w ciągu kilku minut
2. tankowaliśmy w niedzielę w cefalu na stacji eni, jako że dzień wolny nie było nikogo z obsługi, włożylliśmy do terminala płatniczego 50e w banknocie, zalaliśmy za 20e, po odłożeniu węża terminal drukuje paragon, nie wydał reszty, nie ma opcji dolania za resztę. zostajemy z kwitkiem, dowiadujemy się od miejscowych że reszta do odebrania jutro z paragonem jak stacja będzie czynna, nic nam po tym bo wracamy tego dnia do katanii :/ po chwili zastanowienia wpadamy na pomysł żeby upłynnić nasz paragon jakiemuś lokalsowi który zatrzyma się na stacji, po kilku podejściach znaleźliśmy sympatycznego pana który odkupił od nas ten kwit :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:21 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
No więc zaryzykowaliśmy i wypożyczyliśmy autko w Goldcarze :-)
Była dobra cena z pełnym ubezpieczeniem, najlepsza cenowo jaką znależliśmy szukając w wypożyczalniach. Rezerwowaliśmy 14.09.2020 r. przez internet z możliwością odwołania, odbiór i zwrot lotnisko Palermo 26.09.2020 o godz. 9.30, zwrot 29.09.2020 o godz. 7.00. Odbiór z opcją "Key'n Go", nie musieliśmy stać w kolejce do stanowiska Goldcara w terminalu, tylko od razu szliśmy na parking i tam Pani nam wydała autko - trwało do 10 minut. Zwracając auto wrzuciliśmy kluczyk z papierami w kopercie do skrzynki w terminalu. Podczas odbioru zablokowali na karcie 100 e na poczet paliwa. Dzisiaj - 05.10.2020 blokada została zdjęta. Dodam jeszcze, że po dokonaniu rezerwacji, cena za ten sam okres wzrosła trzykrotnie. Dostaliśmy Citroena C1, fajne małe, dobrze się jezdziło po centrum Palermo :-)
Nie mam się do czego przyczepić, więc pozostaje mi wystawić Goldcarowi dobrą opinię :D

Szczegóły rezerwacji:
Cennik wynajmu 59,25 €
Key'n'Go Package 30,00 €
Warunki opcji Pełny/Pełny W zestawie
Super Relax Cover W zestawie
Odbiór Key'n Go! W zestawie
Ubezpieczenia Mega Relax W zestawie
Kierowcy poniżej 25 roku życia W zestawie
Kierowcy poniżej 21 roku życia W zestawie
Cena rezerwacji 89,25 €
Zapłacone 89,25 €
Należność pobrana 14/09/2020 o 20:04

Rezerwacja zawiera
Najlepsze ceny za dzień wynajmu
Ekskluzywna i błyskawiczna dostawa w biurze
Najbardziej kompleksowy dla “świętego spokoju”
Odbierz i zwróć samochód z pełnym bakiem, bez konieczności dodatkowych opłat
Gwarancja możliwości anulacji, ze względu na nieprzewidziane okoliczności. Cena gwarantowana. Bez kaucji.

WAŻNE INFORMACJE NIEZBĘDNE DO ODBIORU POJAZDU

Urządzenie Key'n Go usytuowane jest w naszej kabinie odpraw, jaka mieści się w odległości niecałych 300 metrów od naszego biura wynajmu.
W momencie rozpoczęcia wynajmu na karcie zostanie zablokowana (w przypadku karty kredytowej) albo pobrana (w przypadku karty debetowej) kaucja w wysokości kwoty za zatankowane paliwo. Kaucja ta zostanie odblokowana lub zwrócona w momencie zwrotu pojazdu, jeśli ten zostanie zwrócony z pełnym bakiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 14 Cze 2021 09:56 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Odradzam Avis...

Koniec końców obyło sie bez problemów, ale trzeba uważać, bo próbują oszukiwać klientów. Zarezerowaliśmy przez stronę samochód, wybraliśmy ich pełne ubezpieczenie i cena za 10 dni wyszła 402 €.

Dwa dni przed wyjazdem ściągnęli z karty 488 €. Po przyjeździe jak gdyby nigdy nic dali papier do podpisania z ceną 477 euro i udawali, że nie wiedzą o co chodzi. Dopiero, gdy zwróciliśmy uwagę, że w potwierdzeniu mailowym mamy cenę 402, na kartce którą nam dali jest 477, a pobrali 488, to Pan wyglądał na zasmuconego, że sie nie udało.

Zero jakichkolwiek przeprosin, tłumaczeń, że pomyłka czy cokolwiek, tylko wydrukował nowy świstek z poprawną ceną. Po zwrocie auta tłumaczą, że to blokada na paliwo, ale zobaczymy jak szybką zwrócą te 86 €... Nie mówiąc już o tym, że samochód dostaliśmy z niesprawną klimatyzacją.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#434 PostWysłany: 25 Cze 2021 21:00 

Rejestracja: 11 Gru 2018
Posty: 5
Mam pytanie czy na lotnisku w Katanii siedziba wypożyczalni Sicily by Car jest na samym lotnisku
czy tak jak pokazuje Google maps poza głównym budynkiem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lip 2021 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 25 Cze 2021 21:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie wiem jak to jest akurat z tą konkretną wypożyczalnią - ale zaraz obok lotniska (na prawo wychodzisz z lotniska) jest osobny budynek ze stadem różnych wypożyczalni. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 06 Lip 2021 18:50 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Czy lepiej jest wypożyczyć auto w Katanii, dalej prom do Lądu(Calabria) czy lepiej bus/prom i wypożyczenie w Calabrii ?
Zamierzam przedostać się do Neapolu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 11 Wrz 2021 19:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy jesteście w stanie polecić konkretną wypożyczalnię w Katanii (wstępnie myślałem o Centauro lub Noleggiare)?

Będę pierwszy raz na Sycylii i słyszałem wiele kiepskich historii związanych z wynajmem auta w tym miejscu. Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni (icarhireinsurance jest już wyłączone dla Polski)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 04 Paź 2021 16:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 3
Wynajem na lotniku w Palermo w Maggiore.

Sam proces sprawny, auto wskoczyło klasę wyżej (chyba nie było zamówionego). Przy zdaniu szybki look na auto i do niczego się nie czepiali, ale też nie było do czego.

Duży zgrzyt pojawił się przy płatności końcowej: niekompetentny Pan za ladą wziął kartę ode mnie kartę Revoluta, którą chciałem dokonać końcowej płatności. Blokada na początku poszła na kartę kredytową i inna Pani z obsługi powiedziała, że na końcu spokojnie można dać inną kartę do płatności za cały wynajem. No więc Pan bierze kartę, ściąga z niej całą sumę, transakcja przechodzi, następnie dostaję dokument do sprawdzenia i podpisania, że akceptuję płatność z danej karty kredytowej: patrzę, a tam numery starej karty kredytowej, a nie Revoluta. Mówię typowi, że numery się nie zgadzają, a ten zaczyna sprawdzać karty i wciska mi, że Revolut nie jest kredytówką i że nie przejdzie przez system, ale pieniądze z konta ściągnęło. Więc pałuję się z nim i mówię, że nikt nie informował, że płatność końcowa ma być z kredytówki tylko obojętnie skąd. On swoje i tak dobre kolejne pół godziny. Skończyło się na tym, że Pan powiedział, że transakcja z Revoluta zniknie i że ściągną z kredytówki (świetnie)...
Parę dni później: zaksięgowane transakcje na Revolucie i na kredytówce. Po wymianie dwudziestu-kilku maili z tymi nieinkompetentnymi osobami, wreszcie skumali się, że zostałem podwójnie obciążony i zwrócili kwotę na jedną kartę. Brak słów.

Bardzo odradzam wypożyczalnię Maggiore w Palermo, chyba że potrafisz się wykłócić po angielsku z pracownikiem z obsługi i potem pałować z ich miernym supportem na mailach.


Ostatnio edytowany przez klapio, 05 Paź 2021 22:39, edytowano w sumie 1 raz
kultura
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#439 PostWysłany: 05 Paź 2021 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Pewniaka na pewno nie ma, ale co wybrać w Katanii? Byłem kilka razy na Sycylii, zawsze brałem auto, ale raz że było to przed pandemią, dwa jakoś nie ekscytowałem się wyborem i summa summarum wszystko było okej. Co dziś wybrać? Mam zamiar spędzić tam kilka październikowych dni.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 06 Paź 2021 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 06 Paź 2021 08:10 

Rejestracja: 31 Sie 2021
Posty: 23
Półtora roku temu (początek pandemii) wypożyczałem auto w Europcar, w centrum Katanii, na Corso delle Province. Wszystko bezproblemowo: auto zgodne z zamówieniem, wypożyczenie szybko i sprawnie, bez zgrzytów. Zwrot": zero problemów: spojrzeli tylko czy numer rejestracyjny się zgadza, podpisali dokumenty i :"do widzenia". Nawet nie naciągali za bardzo na dodatkowe ubezpieczenie. No le to było jakiś czas temu, niemniej doświadczenia jak najbardziej pozytywne.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 06 Paź 2021 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group