Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Na Sycylii nie wypożyczałbym bez ubezpieczenia:

1. W wypożyczalniach mogą kombinować, by "naciągnąć" trochę klienta.
2. Nawet jeśli wydaje się Wam, że jeździcie super to nie znaczy, że nic się nie stanie. Sycylijskie drogi, szczególnie te w miasteczkach są wąskie i trudno się po nich poruszać. Dla Włocha zarysowanie samochodu to nie tragedia, więc nie zawsze zwracają uwagę na otoczenie. ;)

Oczywiście, wypożyczenie może się okazać całkowicie bezproblemowe i bez ubezpieczenia. Wypożyczam na Sycylii co najmniej raz w roku od kilku lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#442 PostWysłany: 21 Paź 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Tak na gorąco.
Dziś wróciliśmy z Katanii. Korzystaliśmy z wypożyczalni B-rent na lotnisku. Obsługa masakra, tj. w życiu tak długo nie wypożyczałem auta. Po wyjściu z samolotu (tylko podręczny!), w kolejce przede mną było 6-8 osób. Dobrze ponad godzinę czekałem na swoją kolej. Dodam, że kiosk wypożyczalni na terminalu był zamknięty i trzeba było się udać na parking. Droga dojścia też marna, tzn. nie oznaczona. W kiosku na terminalu jest informacja, że biuro jest na parkingu P4, ale żeby do niego trafić to tak średnio. Braliśmy auto typu MINI i była to Toyota Aygo (2000km). 4 dni w discovercars kosztowały 510zł z pełnym ubezpieczeniem.
W wypożyczalni baaaardzo mocno mnie namawiali na wzięcie pełnego ubezpieczenie bezpośrednio w B-Rent za skromne 119E.... z 10 razy padła ta propozycja. namowa, zachęta, przestroga... a bo nowe, a bo ryski, a to, a tam to. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak nachalnym namawianiem na dodatkowe usługi.
Zdanie auta również długo trwało. Mogłem oczywiście kluczyki wrzucić do skrzynki i mieć temat w nosie, ale miałem małą szkodę. Gdzieś na którymś parkingu ktoś delikatnie wgniótł nasza tablicę rejestracyjną i zrobił kilku centymetrową rysę. O dziwo Pani z wypożyczalni nie zauważyła tego (!), ale za to kołpaki oglądała po kilka razy każdy (miałem ochotę jej powiedzieć, że nie pierwszy raz biorę auto z wypożyczalni i gdy widzę nówki kołpaki to je zdejmuję i wrzucam do bagażnika ( :lol: :lol: :lol: ), no ale cóż.... co do rysy na przodzie to raczej spodziewam się kontaktu z ich strony, ale jeszcze zobaczymy.

Podsumowując, wypożyczalnie B-Rent odradzam za mega długi czas wydania auta i nachalne namawianie, niemal straszenie karami, kosztami itd....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#443 PostWysłany: 21 Paź 2021 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
zawsze można skontaktować się z właścicielem kwatery i ten może załatwić autko w dobrej cenie
50€ za dzień bez papierkologi od znajomego, który ma warsztat i samochody zastępcze
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#444 PostWysłany: 27 Paź 2021 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W nawiązaniu do mojego, powyższego postu. B-Rent mimo zarzekania się o trzymaniu blokady na karcie nawet miesiąc, wczoraj odblokował kasę, także trochę polecam, trochę nie :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#445 PostWysłany: 12 Lis 2021 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jadę na mini pielgrzymkę do san Giovani Rotongo z kumplem, który nie jeździł: po górach, za granicą (południe Włoch:) Bari), z automatem - a chce pojeździć :). Wziąłem autko z Locauto z pełnym ich ubezpieczeniem. Oczywiście zapłaciłem jak za zboże, ale przy okazji znalazłem dwa kody promocyjne na 10% kosztów autka.
VANTRADE10
FORZAINTER
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 12 Lis 2021 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 12 Lis 2021 20:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
z tym FORZAINTER warto pamiętać:
Kod:
In order to ensure the correct use of the discount and the reserved fares, Locauto Rent will ask the driver to display an Inter gadget, Membership card or Inter Club membership card when picking up the car. If this is not the case, the discount or rate can not be guaranteed and the driver will be offered the best rate available at the rental desk.
For what non expressely mentioned,Terms and conditions apply.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#447 PostWysłany: 18 Lis 2021 23:53 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 4
Z waszego doświadczenia to myślicie, że na okres świąteczny-noworoczny lepiej wynająć samochód już teraz (ceny za 7 dni to ok 1.1k),czy jeszcze czekać i liczyć że coś spadnie?

Generalnie widzę, że im później (jeśli chodzi o grudzień), tym gorzej (bo np. za 7 dni w przyszłym tygodniu cena to zaledwie 150 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 18 Lis 2021 23:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Klepać (z możliwością darmowego odwołania) i w razie co odwoływać i klepać na nowo jak potanieje
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#449 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:23 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 4
Czy ktoś z was ma doświadczenie z Surprice? Bo mają dziwnie odstające ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 01 Sty 2022 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Cześć!

Znacie może wypożyczalnie samochodów na Sycylii, która pozwala na wynajem auta w Ragusie a zwrot w Trapani?

Pozdrawiam.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 06 Sty 2022 12:41 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Mozecie podpowiedzieć dwie tanie ,ale zarazem pewne sposoby wypozyczenia auta na lotnisku w Katanii ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 07 Mar 2022 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mogę polecić Noleggiare na lotnisku, ceny śmiesznie niskie (zapłaciłem 3,49 EUR za dzień).

Natomiast na formularzu nie były zaznaczone wszystke rysy. Radzę mimo wszystko dobrze sprawdzić auto i zaznaczyć rysy oraz zrobić zdjęcia w razie W.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 04 Kwi 2022 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Na przełomie lutego i marca wypożyczyłem na 9 dni samochód na lotnisku w Katanii CTA.

Zdecydowałem się na mało znaną (sądząc np. po bardzo małej liczbie opinii w google, czy braku info tutaj na forum :D) wypożyczalnię Automania.

Znalazłem ich przez rentalcars - cenę mieli droższą niż B-rent i kilka podobnych, ale znacznie lepsze opinie i nie mieli zwyżki za wiek (mam poniżej 25 lat), więc dla mnie wychodziło najlepiej. Zarezerwowałem z ok. 2 tyg. wyprzedzeniem.

Parę dni po rezerwacji wszedłem na ich stronę i co mnie zdziwiło, cena była jeszcze niższa :o
Ostatecznie zapłaciłem bezpośrednio na ich stronie 62EUR za 9 dni wypożyczenia Lancii Ypsilon. Porównałem jeszcze cenę kilka dni przed wylotem i była kilkukrotnie wyższa.

Biuro tej firmy znajduje się nieco na uboczu, po wyjściu z lotniska kawałeczek w prawo, obok biur ACARENT, Centauro, czy Locauto. Otrzymałem Lancię hybrydę :!:. Autko wyglądało na całkiem dobry stan, 2020 rocznik, 32k przebiegu. Na stronie była informacja, że łańcuchy śniegowe są gratis, otrzymałem je po upomnieniu się. Samochód nie miał tylniej wycieraczki :?. Obsługa całkiem miła, auto szczegółowo obejrzałem, pracownik najpierw pokazał uszkodzenia, które ma zaznaczone, a potem wprowadził na laptopie dodatkowe rysy, które pokazałem. Zrobił kilka zdjęć, poprosił o podpis na tablecie i poinformował mnie, że po kilku minutach otrzymam kopię raportu na swojego maila. Raport rzeczywiście dostałem po kilku minutach.

Małe autko, ale raczej wygodne, dobra opcja dla niewymagających, przejechało ze mną prawie 1100km, całkiem dawało radę po sycylijskich serpentynach, a przy tym dzięki temu, że to hybryda i jeżdżę w miarę ekonomicznie to spalało średnio 5,5L/100km. W umowie była opłata bodajże 18EUR+VAT za odstawienie brudnego samochodu, więc przed oddaniem wizyta na myjce (https://goo.gl/maps/ASdwdNqajrZJA5RXA) i oddanie. Przy odbiorze ten sam pracownik zauważył mały odprysk lakieru na drzwiach, które chciał raportować, ale znaleźliśmy to uszkodzenie na nagraniu, które zrobiliśmy w momencie odbioru i od razu po pokazaniu nagrania powiedział "ok, no problem". Później się zorientowałem, że nawet na zdjęciu, które robił do raportu otrzymanego na maila widać wyraźnie to "uszkodzenie". Poprosiłem o potwierdzenie zdjęcia blokady z karty i otrzymałem takowe. Okazało się też, że blokadę zdjęli 2 dni wcześniej, bo ponoć blokada jest na max. 7 dni.

Ogólnie jestem zadowolony z wypożyczenia. W sumie ciężko mi powiedzieć, czy pracownik celowo próbował mnie naciągnąć na szkodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#454 PostWysłany: 05 Kwi 2022 08:43 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
To była cena bez dodatkowego ubezpieczenia tak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 06 Kwi 2022 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Tak, mam kartę PKO Mastercard Platinum, więc z niej ubezpieczenie wkładu własnego. Wypożyczalnia standardowo robiła blokadę na kredytowce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:15 

Rejestracja: 07 Kwi 2022
Posty: 1
Hej. Szukam samochodu na 10dni od 18 do 27 mają. Lądujemy w Katania. Ceny w rental czy discover cart kształtują się w okolicach 2000zl.
Ktoś jest w stanie poratować jakąś alternatywna sprawdzona wypożyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:50 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
nie wiele taniej, ale zawsze...
https://www.discovercars.com/pl/search/ ... 162291d03a
ta sama oferta przez skyskanner jeszcze tańsza
https://www.skyscanner.pl/carhire/resul ... 7T10:00/30
Z Optimo rent korzystałem w Trapani 2tygodnie temu, biuro na zadupiu, ale poza tym wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 11 Kwi 2022 14:57 

Rejestracja: 08 Mar 2021
Posty: 7
Ja rezerwowałam na najbliższe święta (na tydzień) tu - u Pani Dominiki
Nie potrzebna karta kredytowa, bez nijakiej blokady na karcie.
Auto z pełnym ubezpieczeniem 385 euro
Wyżej wspomniane sieciówki za ten termin chciały 500 euro, a dziś to już 900 euro :shock:
Dam znać po powrocie czy wszystko było ok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 17 Kwi 2022 14:28 

Rejestracja: 17 Kwi 2022
Posty: 1
Niestety nie mogę polecić wypożyczalni samochodów turismotrapani.com. Wynajęliśmy mały kompaktowy samochód na 5 dni z dowozem do Palermo na godz. 16. Kierowca przyjechał o godzinie 17.30 tłumacząc to korkami 🙂. Stan samochodu niestety pozostawał dużo do życzenia. Ogrzewanie nie działało. Poza tym samochód dusiło na niskich i normalnych obrotach. Trzeba było non stop gazować i wprowadzać go tylko na wysokie obroty przez co jazda nim była nieznośna. Po 5 dniach kierowca przyjechał po auto do Palermo jednak na inny adres niż podaliśmy. Prawdopodobnie ktoś mu nie przekazał, że zmieniliśmy adres odbioru dzień wcześniej przez co znowu się spóźnił. Jedynym plusem było to, że panowie którzy przywozili i odbierali samochód byli bardzo mili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 17 Kwi 2022 17:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Rozumiem, że zgłosiłeś problem z autem i pomimo tego nie chcieli go wymienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group