Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#3941 PostWysłany: 19 Paź 2022 01:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Ew. brak miejsc raczej ujawnia się dopiero przy robieniu na ostatni moment odprawy i dotyczy to nawet lotów gdzie niczego nie zmieniano. Sama akceptacja powinna być możliwa na dzień a nawet mniej przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#3942 PostWysłany: 19 Paź 2022 01:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
To jest bardzo ciekawa sprawa. Przerabiałem to na locie do Dubaju w wysokim terminie. Tego dnia były aż dwa loty w odstępie 4 godzin. Okazało się że bilety na wcześniejszy lot się wyczerpały, mimo że formalnie miałem propozycję domyślną na ten lot ze strony Wizz. Gdy bilety się wyprzedały system przerzucił mnie na późniejszy lot i nie miałem możliwości powrotu do tego wcześniejszego. Wynikałoby z tego, że wyprzedanie wszystkich miejsc powoduje automatyczną zmianę terminu. Taka sytuacja miała miejsce tylko jeden raz na kilkanaście rezerwacji ze zmianami. Wszystkie inne dostępne do końca, pewnie były miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paweł J lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3943 PostWysłany: 19 Paź 2022 10:08 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
piterbtm napisał(a):
Cześć, orientuje się ktoś, czy w sytuacji, gdy Wizz zmienia rozkład i zmienia naszą rezerwację na alternatywne daty to mamy teoretycznie zapewnione (nie wchodząc w kwestie typu overbooking) miejsce na tym locie, zanim sami zatwierdzimy zmianę na stronie? Wiem, że taką zmianę zaakceptować (lub zmienić -14/+30d) mogę nawet i dzień przed wylotem, tylko pytanie co jeśli zaczekam do końca, a wykupione zostaną wszystkie miejsca na takim locie? Ktoś (np. ja) na lotnisku dowie się, że jest overbooking, czy w takiej sytuacji serwis wizzaira nie pozwoli mi zaakceptować zmiany rozkładu?

Pytam, bo zastanawiam się, czy można względnie bezpiecznie akceptować takie zmiany na ostatnią chwilę, czy jednak jest ryzyko, że w ogóle takiej zmiany nie potwierdzimy, bo brak miejsc.


Oczywiście, że z blokadą miejsc.
Overbooking przy tym myśleniu może Cię dopaść, gdy nie nie zatwierdzisz zmiany i co najważniejsze nie wykupisz miejsc.

Overbooking w Wizzair dotyczy osób, które rozpoczynają odprawę i system musi im przyznać nr większy niż liczba miejsc na pokładzie samolotu zaplanowanego faktycznie do obsługi tego lotu.

A że jest to zjawisko rzadkie może świadczyć fakt wielokrotnie wyprzedanego lotu w Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3944 PostWysłany: 19 Paź 2022 22:26 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 33
Zrobiłem rezerwację biletów lotniczych w Wizzair, miałem robić przelew, sprawdziłem jeszcze dane i okazało się że u żony nie wpisałem drugiego członu nazwiska. Zrobienie nowej rezerwacji z podwójnym nazwiskiem dziś wiąże się z podwyżką (cena wzrosła o 250 zł). Pytanie czy wysłać przelew a przed odprawieniem się mogę dopisać drugi człon nazwiska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3945 PostWysłany: 20 Paź 2022 00:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Sam nie dopiszesz chyba że nazwisko max trzy literowe. Czasem doradzają by nic nie zmieniać i mieć przy sobie akt małżeństwa ale raczej tyczy się to osób które zmieniły nazwisko już po rezerwacji lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3946 PostWysłany: 20 Paź 2022 07:00 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 33
miriam zatem nie pozostało nic innego jak zrobić nową z uwagi na fakt iż drugi człon ma więcej niż 3 litery, zaś małżeństwo zawarte już kawałeczek czasu temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3947 PostWysłany: 20 Paź 2022 07:14 

Rejestracja: 16 Wrz 2021
Posty: 75
Loty: 42
Kilometry: 67 174
greg1291 napisał(a):
To jest bardzo ciekawa sprawa. Przerabiałem to na locie do Dubaju w wysokim terminie. Tego dnia były aż dwa loty w odstępie 4 godzin. Okazało się że bilety na wcześniejszy lot się wyczerpały, mimo że formalnie miałem propozycję domyślną na ten lot ze strony Wizz. Gdy bilety się wyprzedały system przerzucił mnie na późniejszy lot i nie miałem możliwości powrotu do tego wcześniejszego. Wynikałoby z tego, że wyprzedanie wszystkich miejsc powoduje automatyczną zmianę terminu. Taka sytuacja miała miejsce tylko jeden raz na kilkanaście rezerwacji ze zmianami. Wszystkie inne dostępne do końca, pewnie były miejsca.



Zdecydowanie potwierdzam.
Sam też tego doświadczyłem. Kupiłem w tym roku bilety do Barcelony, Wizzair zrobił korektę rozkładu lotów dzięki której mogłem zmienić termin lotu. Nastawiłem się na podróż na długi weekend Bożego Ciała ale z racji tego że mieliśmy podróżować z dwuletnią córką postanowiłem czekać z potwierdzeniem nowego terminu (bo nie wiedziałem czy córka będzie zdrowa itp). Już kilkanaście dni przed Bożym Ciałem mój termin wylotu z Warszawy przestał być dostępny na stronie Wizzaira. Ostatecznie udało się na infolinii zmienić moją rezerwację na Gdańsk -Barcelona-Warszawa i poleciałem w dniu Bożego Ciała...
Dodam jeszcze tylko że w moim przypadku nie wykupowałem miejsc w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#3948 PostWysłany: 25 Paź 2022 13:35 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Mam pytanie do doświadczonych z wizzair, czy brak rezerwacji miejsc przy odprawie online, mimo że nadajemy bagaż na lotnisku spowoduje, że rozsadzą naszą trójkę? Dodatkowo, czy fakt, że w trójce jest dwulatka pozwoli przynajmniej na usadzenie jej obok jednego z rodziców, czy nawet to nie jest gwarantowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3949 PostWysłany: 25 Paź 2022 13:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
2 x tak. Rozsadzi Was, ale jedno z rodziców ten rezerwujący lot/y na pewno dostanie miejsce obok dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off
MattKa uważa post za pomocny.
 
      
#3950 PostWysłany: 25 Paź 2022 16:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Wizz rozsadza, ale w granicach przyzwoitości - przy takim jak piszesz układzie osobowym kilkukrotnie trafiało mi się BC i D w tym samym rzędzie, względnie oddzielone miejsce rząd dalej. Nigdy nie rozrzucilo nas wzorem raynaira po całym samolocie.
Z drugiej strony to raynair wyznacza trendy, a reszta prędzej czy później też je wdraża.
Góra
 Profil Relacje PM off
MattKa uważa post za pomocny.
 
      
#3951 PostWysłany: 25 Paź 2022 17:25 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Przykład z darmowej odprawy wczoraj. 2 dorosłych + dziecko (<12) na 47h55min przed lotem, miejsca 26d 26e 38d. Po odprawie możesz zmienić (nawet 1 z 3 wylosowanych miejsc) przypisane miejsce za opłatą za dane miejsce. Dzieci do 12 lat muszą podróżować z opiekunem, nawet jak system by was rozdzielił to załoga na pokładzie musi posadzić opiekuna z dzieckiem obok siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
MattKa uważa post za pomocny.
 
      
#3952 PostWysłany: 03 Lis 2022 19:36 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Dziękuję za odpowiedzi. Rozwinę trochę ww. pytanie - czy wystarczy, że zapłacę za miejsca swoje i żony, a dziecku z automatu dadzą obok nas, czy jak już rezerwuję to muszę wszystkim? Może lepszym rozwiązaniem będzie opcja opisana przez #seby - wtedy zapłacę tylko za jedno miejsce… o ile będzie wolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3953 PostWysłany: 03 Lis 2022 21:40 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Szybki update - kliknąłem i randomowo przydzieliło nam miejsca w jednym rzędzie 1+2😀 Nie wiem, czy to kwestia szczęścia, czy dość ograniczonej już dostępności miejsc ale wyszło super. Jeszcze raz dzięki za porady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3954 PostWysłany: 04 Lis 2022 18:55 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 1
Zdarzyło się wam może tak, że odprawiając się w aplikacji, dostaliście na koniec zamiast boarding pass informację, że trzeba się zgłosić do stanowiska check in na inspekcje dokumentów?
u mnie chodzi o lot powrotny do Londynu, robiłam check in na paszport, a lot z Londynu był na dowód osobisty. Zastanawiam się, jak dużo wcześniej trzeba się zjawić na lotnisku, skoro normalnie jest max. 3 h przed odlotem na checkin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3955 PostWysłany: 04 Lis 2022 19:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Nawet nie wiem jak odpisać na Twój post, pytania są bardzo retoryczne.

Tak, zdarzyło się nam, podchodzisz do check in kiedy będzie już otwarty, pokazujesz dokumenty i lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3956 PostWysłany: 04 Lis 2022 19:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Tak zdarzało się. Po chwili dostałem boarding pass.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3957 PostWysłany: 15 Lis 2022 19:22 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 1
Zbigg napisał(a):
Dokonywałem rezerwacji na stronie Wizzair. Podczas dokonywania rezerwacji, aż do momentu płatności obowiązywała cena 554 zł. Miałem do dyspozycji środki Wizzair z poprzednio odwołanych biletów. Po wybraniu opcji płatności ze środków Wizzair za odwołane poprzednio loty, cena wzrosła o 390 zł do 944 zł. Doliczona opłata 390 zł została określona jako "systemowa opłata dodatkowa".
Skontaktowałem się z telecentrum i pracownica Wizzaira poinformowała mnie, że to jest opłata pobierana za sprawdzenie czy nie jestem robotem!!!!????
W trakcie procesu rezerwacji rzeczywiście kilka razy pojawiało się okno, gdzie musiałem potwierdzać, że nie jestem robotem, za każdym razem przechodząc ten test pozytywnie.
Ostatecznie rezerwacja jest potwierdzona, ale pojawia się komunikat, że nie całkiem opłacona (baruje 390 zł). Złożyłem reklamację. Co jeszcze mogę zrobić z takim jawnym oszustwem?



Cześć, możesz napisać jak się zakończyła ta sprawa ? Też kupiłem bilety nie zwróciłem uwagi i cyk zaj...... 232 zł :(
Telefon czy maile ? Daj znać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3958 PostWysłany: 15 Lis 2022 21:50 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 99
Hej próbuje się odprawić (mniej niż 48h do lotu) i wyrzuca mnie na ekranie danych osobowych z aplikacji. Na wersji desktopowej też nie mogę się odprawić. Czy ktoś ma podobną sytuację, co w takim przypadku (dodam, że jest to lot powrotny na rezerwacji, więc dane z dokumentów zostały już podane przy pierwszym locie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3959 PostWysłany: 25 Lis 2022 17:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej sluchajcie, wlasnie kupowalem bardzo szybko bilet dla 3 osob i z jakiegos powodu cena koncowa wyszla wyzsza, placilem punktami z konta wizzair,
kojarzycie co to jest ten system surcharge fee?

other fees
1 × System Surcharge Fee ‎zł348
Total: ‎zł348
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3960 PostWysłany: 25 Lis 2022 18:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Nie przez apkę i

https://www.fly4free.pl/wizz-air-dodatkowa-oplata/

Kod:
Powtórzyłem czynność z akceptacją płatności, nie zauważając, że... do ceny 1259 złotych tym razem została doliczona tzw. systemowa opłata dodatkowa w wysokości 200 złotych, naliczana przez Wizz Air za korzystanie z rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem systemów automatycznych.


Tylko on-line
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group