Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 21 Maj 2019 13:26 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 14
Witam wszystkich,
mam na dzisiaj dość ciężki case związany z wizą do Wietnamu. Wiele razy kombinowałem z lotami/wizami, a w branży podróżniczej siedzę ponad 15 lat, natomiast pierwszy raz mam sytuację prawdopodobnie bez wyjścia. Opisuję w skrócie o co chodzi ;)

W czerwcu lecę do Wietnamu i Laosu. W skrócie przelot całego wyjazdu wygląda następująco:
Europa -> Hanoi -> Vientiane (przerwa dzień).
Vientiane -> Luang Prabang (przerwa dzień).
Luang Prabang -> Hanoi -> Da Nang (pobyt na dłużej).

I tu moje pytanie. Wiem, że są e-wizy jednokrotnego wjazdu oraz promesy jednokrotnego i wielokrotnego wjazdu. Tylko promesa w tym przypadku odpada ponieważ na przesiadkę w Hanoi pomiędzy Europą, a Vientiane mam około 1.5h. Zatem zostaje mi e-wiza. Jednak w przypadku wykorzystania e-wizy (bilety Europa->Hanoi oraz Hanoi->Vientiane są rozłączne i prawdopodobnie będę musiał wyjść ze strefy connection flights żeby wydrukować bilet w counterze) nie będę miał już możliwości aplikowania o nową na kolejny wjazd za 2 dni ponieważ jest to weekend. Czy macie pomysł jak to rozegrać żeby w dwóch szybkich odstępach czasowych odwiedzić Wietnam i za pierwszym razem nie czekać długo w kolejce po promesę? Czy mogę aplikować o promesę, a niezależnie mieć e-wizę? Ewentualnie czy macie informacje o obecności okienek z check-inem w strefie connection flights?
Dość skomplikowana sprawa, prośba o wsparcie :)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#362 PostWysłany: 21 Maj 2019 13:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Wielokrotna wiza w ambasadzie w Warszawie?

Poza tym jesteś pewien, że będziesz musiał wychodzić aby się doprawić na lot do Laosu?
Półtorej godziny, nawet pomijając kwestię wizy, to niezbyt wiele na taki transfer - jak będzie wszystko o czasie, ok, ale jakikolwiek poślizg niweczy plany.
A sama kolejka do kontroli paszportowej w HAN może być długa jak się skumulują przyloty w jednym czasie, ostatnim razem jej przejście zajęło mi koło 30-40 minut z tego co pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#363 PostWysłany: 21 Maj 2019 15:07 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 14
Znalazłem taką wskazówkę:

Cytuj:
You do not need a transit visa, as long as you are connecting to another international flight within 24 hours AND staying airside (within the transit / international departure area).

If your flights are on the same carrier (ie Vietnam Airlines) then likely you will be given both boarding passes when you check in for the first flight. If not then you need to first stop by the Transfer Desk and they will issue your next boarding pass(es). You will need the boarding pass to clear the security check point before entering the departures area.


Z tego wniosek, że będzie po drodze miejsce do ewentualnego wydruku biletu... Z tą wizą w ambasadzie w Warszawie jeszcze zweryfikuję na wszeli wypadek :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#364 PostWysłany: 21 Maj 2019 15:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Biletu nigdzie nie trzeba drukować, a kartę pokładową w większości linii dostaniesz przez apkę albo sms na telefon komórkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#365 PostWysłany: 21 Maj 2019 16:17 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 14
Jasne, chodzi mi o przypadek kiedy nie będzie można odprawić się on-line. Tam na bilecie jest kilka lotów i obawiam się, że może być problem z wcześniejszą odprawą przez Internet :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#366 PostWysłany: 03 Lip 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Widzę, że tutaj można aplikować tylko o wizę jednorazową >> https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/g ... g-chu-ttdt

Gdzie najlepiej aplikować o wizę wielokrotnego wjazdu? Przerabiał ktoś to?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#367 PostWysłany: 17 Lip 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 26
Hej czytałem wątek, ale wolę się upewnić.
W sytuacji gdy przylatuję (i wracam) do Hanoi po czym jadę do Laosu i wjeżdzam ponownie do Wietnamu drogą lądową,
najlepszą opcją dla mnie będzie zdobycie promesy i wyrobienie wielokrotnej wizy on arrival na lotnisku w Hanoi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#368 PostWysłany: 18 Lip 2019 16:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Fajnie byłoby spakować info o e Visa czy VOA w jednym poście z linkami :) I co lepiej wybrać :)

Ja zastanawiam się nad wyrobieniem Visy w ambasadzie Vietnamie w Bangkoku gdyż z tego co patrzę jest taniej 15$ single entry robił to ktoś tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#369 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:30 

Rejestracja: 13 Gru 2012
Posty: 25
Mam pytanie, będę aplikować o promesę, czy zdjęcie, które trzeba przesłać musi być identyczne jak to przedstawiane na lotnisku (wydrukowane)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#370 PostWysłany: 05 Wrz 2019 09:35 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Poleci ktoś sprawdzonego pośrednika do promesy ? Niestety moja eviza wisi od 3 dni i nie wiem czy się wyrobią przed moim przylotem do Wietnamu. Wole się zabezpieczyć i wyrobić w razie problemow VOA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#371 PostWysłany: 05 Wrz 2019 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@mateusz323 2 września to w Wietnamie ważne święto, dzień niepodległości. Daj im czas a pewnie lada chwila wyrobią.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#372 PostWysłany: 05 Wrz 2019 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
mateusz323 napisał(a):
Poleci ktoś sprawdzonego pośrednika do promesy ?

www.vietnamvisapro.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#373 PostWysłany: 14 Wrz 2019 16:13 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Czy ktoś korzystał ostatnio z wystawianej przez vietnamvisapro.com promesy i może potwierdzić, że strona jest legitna? Dopytuję, bo ostatnie posty o nich są sprzed roku, a i nie wszystkie są w pełni pozytywne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#374 PostWysłany: 14 Wrz 2019 17:00 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Ale po co korzystać z pośredników? Wyrabiałem niedawno bezpośrednio, bez problemu, wiza po 2 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#375 PostWysłany: 14 Wrz 2019 17:19 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Złoty napisał(a):
Ale po co korzystać z pośredników? Wyrabiałem niedawno bezpośrednio, bez problemu, wiza po 2 dniach.

W sytuacji np gdy ktoś potrzebuje wielowjazdowej
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#376 PostWysłany: 15 Wrz 2019 21:04 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
mateusz323 napisał(a):
Złoty napisał(a):
Ale po co korzystać z pośredników? Wyrabiałem niedawno bezpośrednio, bez problemu, wiza po 2 dniach.

W sytuacji np gdy ktoś potrzebuje wielowjazdowej

Tak, e-wiza jest niestety jednowjazdowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#377 PostWysłany: 08 Paź 2019 21:54 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Złoty napisał(a):
Ale po co korzystać z pośredników? Wyrabiałem niedawno bezpośrednio, bez problemu, wiza po 2 dniach.

Bezpośrednio tzn. w ambasadzie? Czy trzeba się specjalnie umawiać czy można przyjechać kiedy się chce? Dla mnie to 330km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#378 PostWysłany: 08 Paź 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Przeczytaj ten temat, a sam sobie odpowiesz, zaoszczedzisz czas i pieniadze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#379 PostWysłany: 08 Paź 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@makarons
https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/g ... g-chu-ttdt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#380 PostWysłany: 08 Paź 2019 22:20 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Czy może mi ktoś powiedzieć co daje Visa Business? Widziałem taką opcję u któregoś pośrednika.
Jadę do Wietnamu spotkać się z potencjalnymi klientami, przeprowadzić prezentacje i nie wiem czy mogę na zwykłej turystycznej czy to wymaga osobnej?
Czy warto wykupić Fast track?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group