Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#221 PostWysłany: 29 Wrz 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@piotr3kk, nie ma sprawy, nalezy sobie wzajemnie pomagac i tak ma sluzyc to forum. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#222 PostWysłany: 02 Paź 2017 09:06 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Takie pytanie:
przylatując do SGN np. o 14:00 liniami A spoza Wietnamu i mając wylot o np. 19:00 liniami B poza Wietnam, potrzebuję wizę i/lub promesę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#223 PostWysłany: 02 Paź 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@bugs, wychodzisz z lotniska, czy tylko tranzytem?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#224 PostWysłany: 02 Paź 2017 22:29 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@cccc, gdybym wychodził, to kwestia byłaby jasna. Gdybym miał tranzyt na jednym bilecie, też sprawa jasna.

W moim przypadku, czysto teoretycznie tranzyt nie powinien być problemem. Ale wchodząc w szczegóły:
1. Kwestia bagażu. Jeżeli przewoźnik A nie będzie w stanie nadać mi walizki via transfer, to będę musiał ją gdzieś odebrać. Z reguły odbiór bagażu jest poza strefą paszportową.
2. Czy linia A wpuści mnie na pokład na odcinek X-SGN jeżeli nie będę miał wizy? Myślę, że to jest nie do przeskoczenia :roll:
3. Co się stanie, jeżeli przewoźnik B odwoła swój lot z SGN...? Tom Hanks? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#225 PostWysłany: 02 Paź 2017 23:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Obawiam się, że linia może Cie nie wpuścić na pokład bez wizy lub promesy. Mi sprawdzali. Zatem chyba lepiej zainwestować w promesę niż zostać na lotnisku i nigdy do SGN nie dolecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#226 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:35 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Czesc, mam problem z zalogowaniem sie na strone i zlozeniem aplikacji o e vise. Strona poprostu sie nie laduje. Wie ktos moze, czy zmienili strone czy sa jakies techniczne problemy? Mam wylot za 1,5 tyd i troche zaczynam sie martwic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#227 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:44 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Marek696: z tą stroną jest jakaś dziwna sytuacja bo np z sieci UPC chodzi jak chce - to znaczy działa kiedy chce ale jak w tym samym czasie wchodzę przez Internet mobilny Orange wszystko działa jak należy. Wygląda jakby jakieś konkretne łącza mieli przeciążone a jak ruch idzie innym to wszystko jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek696 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#228 PostWysłany: 06 Paź 2017 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@Marek696 też tak miałem, gdy składałem wniosek którejś soboty - przez cały dzień nie dało rady. Dopiero kolejnego dnia (niedziela) strona, co prawda wolno ale działała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#229 PostWysłany: 06 Paź 2017 20:44 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Dzieki, za odpowiedzi. A czy podanie we wniosku miejsca przeprawy do Kambodzy jest wiazace?czy pozniej mozna przekroczyc granice w innym mięjscu niz to zadeklarowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#230 PostWysłany: 07 Paź 2017 06:48 

Rejestracja: 19 Kwi 2013
Posty: 10
Marek696 napisał(a):
Czesc, mam problem z zalogowaniem sie na strone i zlozeniem aplikacji o e vise. Strona poprostu sie nie laduje. Wie ktos moze, czy zmienili strone czy sa jakies techniczne problemy? Mam wylot za 1,5 tyd i troche zaczynam sie martwic.
Miałem podobny problem parę dni temu, opisuje go parę postów wyzej. Najlepiej chyba próbować w ciągu dnia. Mi się udało. Wiza była gotowa 3dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#231 PostWysłany: 07 Paź 2017 17:08 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 11
Hej,
Mam pytanie, czy ktoś z Was łączył Wietnam południowy z Kambodżą?
Wiza wietnamska jednokrotnego wjazdu kosztuje 25 dolarów a wielokrotnego 50 dolarów.
Zastanawiam się, czy można zrobić tak, że wezmę jednokrotnego wjazdu a potem wracając z Kambodży kupić na granicy kolejną wizę?

Jeszcze nie wiem czy na 100% będę jechała do Kambodży więc od razu za wielokrotnego wjazdu nie chciałabym płacić.

Lot mam do Sajgonu i powrót również, więc i tak będę musiała do Wietnamu wrócić jeśli w planie zmieści mi się wypad do Kambodży ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#232 PostWysłany: 08 Paź 2017 11:26 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 1
[quote="miedziobrody"]Cześć, piszę bo jestem totalnie zielony w temacie wizowym a wylatuję za miesiąc. Kila dni temu (5) wypełniłem wniosek na ten stronie: http://visa.mofa.gov.vn/_layouts/regist ... nForm.aspx. Dostałem pdfa i kody do sprawdzania statusu. No i pytanie co dalej mam zrobić z tym pdfem? Czekać na jakiegoś meila do płatności czy może gdzieś to wysłać? W góry dzięki za odpowiedzi :)[/quot
Zrobiłam tak jak Ty i też nie mam pojęcia co dalej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#233 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:48 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Faktycznie przez komorke dalo sie wypelnic wniosek, przez komputer/tablet z sieci domowej nierealne w dalszym ciagu. Dzieki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#234 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
@hucz
Możesz wyrobić dwie wizy, nie ma problemu.
Ja kiedyś tez tak zrobiłem, bo taniej i praktyczniej wychodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#235 PostWysłany: 10 Paź 2017 07:41 

Rejestracja: 03 Cze 2017
Posty: 18
Lecę do Wietnamu 10 grudnia tego roku a bilet powrotny mam z Bangkoku na 1 stycznia. Mój paszport jest ważny do 9 lipca 2018 roku. Czy nie będę mieć problemu z otrzymaniem wizy? Chodzi mi o ten półroczny okres ważności paszportu, bo niby opuszczę Wietnam przed jego upływem, ale gdyby wiza miałaby być wystawiona na 30 dni, to zahaczyłabym o te pół roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#236 PostWysłany: 10 Paź 2017 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
-- 10 Paź 2017 08:21 --

Marek696 napisał(a):
Faktycznie przez komorke dalo sie wypelnic wniosek, przez komputer/tablet z sieci domowej nierealne w dalszym ciagu. Dzieki:)


Ja bez problemu zalogowalem sie przez internet stacjonarny.
Inna sprawa, ze ten interfejs jest slaby.
Strona z wiza do Kambodzy chodzi o wiele plynniej , jest prostsza a wiza przyszla w ciagu 24 godzin i do tego w niedziele.

-- 10 Paź 2017 08:25 --

atina_borys napisał(a):
miedziobrody napisał(a):
Cześć, piszę bo jestem totalnie zielony w temacie wizowym a wylatuję za miesiąc. Kila dni temu (5) wypełniłem wniosek na ten stronie: http://visa.mofa.gov.vn/_layouts/regist ... nForm.aspx. Dostałem pdfa i kody do sprawdzania statusu. No i pytanie co dalej mam zrobić z tym pdfem? Czekać na jakiegoś meila do płatności czy może gdzieś to wysłać? W góry dzięki za odpowiedzi :)[/quot
Zrobiłam tak jak Ty i też nie mam pojęcia co dalej ?



Moim zdaniem cos poszlo nie tak.
Proces aplikacji powinien zakonczyc sie platnosia za wize.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#237 PostWysłany: 10 Paź 2017 09:30 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
aaangie17 napisał(a):
Lecę do Wietnamu 10 grudnia tego roku a bilet powrotny mam z Bangkoku na 1 stycznia. Mój paszport jest ważny do 9 lipca 2018 roku. Czy nie będę mieć problemu z otrzymaniem wizy? Chodzi mi o ten półroczny okres ważności paszportu, bo niby opuszczę Wietnam przed jego upływem, ale gdyby wiza miałaby być wystawiona na 30 dni, to zahaczyłabym o te pół roku.

Nie będzie problemu. Zresztą wiza będzie ważna do 8 stycznia, więc pozostanie ponad pół roku ważności paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
aaangie17 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#238 PostWysłany: 10 Paź 2017 11:31 

Rejestracja: 03 Cze 2017
Posty: 18
jacek96 napisał(a):
aaangie17 napisał(a):
Lecę do Wietnamu 10 grudnia tego roku a bilet powrotny mam z Bangkoku na 1 stycznia. Mój paszport jest ważny do 9 lipca 2018 roku. Czy nie będę mieć problemu z otrzymaniem wizy? Chodzi mi o ten półroczny okres ważności paszportu, bo niby opuszczę Wietnam przed jego upływem, ale gdyby wiza miałaby być wystawiona na 30 dni, to zahaczyłabym o te pół roku.

Nie będzie problemu. Zresztą wiza będzie ważna do 8 stycznia, więc pozostanie ponad pół roku ważności paszportu.


Dziękuję za odpowiedź :) W takim razie aplikuję on line.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#239 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:50 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
-- 10 Paź 2017 21:31 --

Mam pytanie. Gdy odbieracie EVisę - to jej ważność wynosi domyślnie 30 dni ? - czy jej ważność jest zgodna z tą którą deklarujemy na moment jej wyrabiania -czyli np. od 10 do 22 grudnia ?

Dlaczego pytam. Otóż planuję być w Vietnamie od 6 Grudnia 2017 do 15 Grudnia 2017. Mój paszport jest ważny do 24 Czerwca 2017. Czyli zarówno od daty wejścia jak i daty opuszczenia jest to ponad 6 miesięcy. Jednak - jeśli dostanę ewizę, to będzie ona zapewne od 6.12 do 5 stycznia 2018. Wtedy te końcowe dni wizy będą już poniżej 6 miesięcy, mimo tego, że oczywiście mam bilet powrotny 15 grudnia. (bilety juz kupione - lecę tanimi Wietnamiski VietJet) . Do Vietnamu wlatuję z Hong Kong jak i powracam tego 15 grudnia do Hong Kongu. I teraz pytanie. Czy na waszych ewizach domyślnie wbija się 30 dni ? I jak liczone jest te min. pół roku ważności paszportu. Od Daty wejścia do kraju, daty opuszczenia kraju czy od ostatniego dnia ważnosci wizy ? Dzięki z góry za pomoc!

-- 10 Paź 2017 21:32 --

Przepraszam - nie doczytałem u góry posta. Czyli nie liczymy od ostatniego dnia wizy jak rozumiem. Pozdrowienia

-- 10 Paź 2017 21:50 --

tak z ciekawości. Jeśli podawałem podczas rezerwacji nr starego paszportu (low cost - > vietjet) - i wymieniłbym go na nowy, z nowym numerem, to jest dopuszczalne czy traktowane jako zmiana płatna? ma ktoś doświadczenia praktyczne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#240 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:13 

Rejestracja: 03 Cze 2017
Posty: 18
No na stronie msz jest napisane, że od dnia opuszczenia kraju czyli inaczej niż np w Kambodzy czy Tajlandii, ale nie wiem w praktyce jak na to patrzą.
Góra
 Profil Relacje PM off
johan25 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group