Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#81 PostWysłany: 08 Maj 2013 19:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
We wniosku wizowym trzeba sobie konstruować otczestwo, czy dać sobie spokój? ;) Po angielsku pole formularza opisane jest "First name, other names, patronymic names (as in passport)", a po polsku: "Wpisać imię, inne imiona, imię ojca łacińskimi literami, zgodnie z pisownią podaną w paszporcie."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#82 PostWysłany: 09 Maj 2013 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja tam nic nie wpisywałem w myśl zasady - nie ma czegoś w paszporcie - nie wpisujemy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#83 PostWysłany: 09 Maj 2013 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Wpisujesz te same imiona co w paszporcie. Jeśli w paszporcie jest drugie imię, wpisujesz je też we wniosku.
Dodatkowo mężatki wpisują panieńskie.
O otcziestwie nawet nie pomyśleliśmy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#84 PostWysłany: 19 Maj 2013 22:05 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 1
Witam.
Niedawno rzuciłam pracę, a za jakiś czas wybieram się do Rosji. We wniosku wizowym muszę wpisać miejsce nauki lub pracy. Obecnie nie robię ani tego, ani tego. Czy powinnam wpisać "bezrobotna"? Czy może większy sens ma wpisanie firmy kogoś z rodziny? Czy ta informacja może mieć jakieś istotne znaczenie podczas aplikacji o wizę turystyczną? Czy jeśli podam "zaprzyjaźnioną firmę" może to być sprawdzone w inny sposób niż telefon do tej firmy? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#85 PostWysłany: 19 Maj 2013 22:14 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
Byłam w Moskwie 3-7 maja tego roku. Wniosek o wize składałam przez biuro, które się tym zajmuje. Pan przy mnie wpisywał dane i powiedziałam mu ze nie studiuje już ale nie pracuje legalnie. Powiedział, ze to nie ma żadnego znaczenia i wpisał bezrobotna. Także dane te są niepotrzebne do niczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#86 PostWysłany: 19 Maj 2013 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Jak czytam takie co lepiej wpisać to mnie coś bierze. Wpisz prawdę, jak masz status bezrobotnego to wpisz bezrobotny, jak nie masz to wpisz, że aktualnie nie pracujesz. Nie wiem po co mieszać. Rosja to nie USA, tam w ambasadzie nikt się nie zastanawia czy Ci dać wizę turystyczną czy nie. Po prostu się dostaje, a tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach nie.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#87 PostWysłany: 10 Cze 2013 20:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Od dzisiaj Wydział Konsularny Ambasady Rosji wprowadził elektroniczną kolejkę na składanie wniosków wizowych. Trzeba się elektronicznie zapisywać na wizytę w Wydziale Konsularnym na konkretny dzień i konkretną godzinę. Osoby niezarejestrowane będą obsługiwane w dalszej kolejności. Jak ktoś jedzie, lepiej nie zwlekać, bo najbliższe dostępne terminy są na wtorek za tydzień (18.06.2013 r.) i pewnie stopniowo będą się wyczerpywać.

http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... 18&lang=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#88 PostWysłany: 10 Cze 2013 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Wszystko robią aby skierować ludzi do Centrów Wizowych lub innych pośredników. W dodatku kwestionariusz na umówienie się na razie tylko po rosyjsku, nieładnie ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#89 PostWysłany: 11 Cze 2013 08:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Maktravel napisał(a):
Wszystko robią aby skierować ludzi do Centrów Wizowych lub innych pośredników. W dodatku kwestionariusz na umówienie się na razie tylko po rosyjsku, nieładnie ...


Troszkę muszę sprostować. Kwestionariusz jest jak najbardziej po polsku, angielsku i rosyjsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#90 PostWysłany: 11 Cze 2013 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Tak, przepraszam za zamieszanie.
Jest po polsku, angielsku i rosyjsku. Zmyliło mnie bardzo dowolne tłumaczenie słów enter, zaloguj się i wchod.
Dla mnie wszyskie znaczą co innego, ale może to tylko moja interpretacja ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#91 PostWysłany: 12 Cze 2013 16:51 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 4
Witam,
czy ktoś może orientuje się, jak wygląda sprawa ze składaniem wniosku w konsulacie w Gdańsku? Czy są duże kolejki, konsul czepia się wszystkiego lub odsyłają np. do centrum wizowego? Bo nie widzi mi się dopłacanie w centrum 100 zł tylko po to, żeby przenieśli papiery ulicę dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#92 PostWysłany: 12 Cze 2013 17:21 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 58
NO NIE WIEM CZY TO TYLKO 100ZŁ. :roll: Idź i wszystko załatwisz,ja jechałam do Krakowa chociaż straszyli że będzie ciężko,długo i się nie opłaca ale mimo wszystko tak nie było i o połowę taniej niż przez jakiegoś pośrednika ,spróbuj ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#93 PostWysłany: 12 Cze 2013 17:38 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 4
Marcelina napisał(a):
NO NIE WIEM CZY TO TYLKO 100ZŁ. :roll: Idź i wszystko załatwisz,ja jechałam do Krakowa chociaż straszyli że będzie ciężko,długo i się nie opłaca ale mimo wszystko tak nie było i o połowę taniej niż przez jakiegoś pośrednika ,spróbuj ;)

z tego, co się orientuje w konsulacie to kwestia 154 zł, a centrum 261, więc 100 zł z groszem jest, a zawsze można za to wyżyć jeden dzień, gdzieś w Rosji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#94 PostWysłany: 12 Cze 2013 18:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
nataliaaa napisał(a):
Witam,
czy ktoś może orientuje się, jak wygląda sprawa ze składaniem wniosku w konsulacie w Gdańsku? Czy są duże kolejki, konsul czepia się wszystkiego lub odsyłają np. do centrum wizowego? Bo nie widzi mi się dopłacanie w centrum 100 zł tylko po to, żeby przenieśli papiery ulicę dalej.


Jak załatwiałem swoją wizę, to było parę osób i obsługa niezbyt rychliwa, ale myślę, że dłużej niż pół godziny nie powinno zejść. Wyczuwa się tą "służbistość", ale, jeśli ma się wszystkie papiery w porządku, to raczej nie powinno być większych problemów.

Niestety, mimo iż na miejscu jest okienko "kasa", to odsyłają do zapłacenia za wizę do biura po drugiej stronie ulicy, gdzie kasują za tą "przyjemność" 15 zł, albo trzeba się przejść dalej do banku, gdzie nie będzie prowizji lub będzie niższa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#95 PostWysłany: 14 Cze 2013 16:49 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 4
Byłam, przeżyłam, wizę dostanę, ale załatwienie wszystkiego to była kwestia ponad 2h. Jeszcze w środku były tłumy i koszmarna duchota. Ale w trakcie przebiegłam się na pocztę i zapłaciłam za wizę (154 zł + 2,5 dopłaty pocztowej). Na szczęście za tydzień już wszystko będzie :)! Już się nie mogę doczekać wyjazdu do Rosji!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: wizy do Rosji
#96 PostWysłany: 15 Cze 2013 22:55 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
A jak sobie poradziliscie z voucherem/zaproszeniem potrzebnym do uzyskania wizt? To był jedyny powód skorzystania z pośrednika rok temu...

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#97 PostWysłany: 15 Cze 2013 23:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Robienie wizy do Rosji to czysta formalnosc prawie.
Vouchera kupilem z tad
http://wiza.info/voucher_turystyczny
i aplikowalem wize w konsulacje w Krakowie. Szybko, latwo i bezbolesnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#98 PostWysłany: 16 Cze 2013 00:17 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Czy Polak moze uzyskac wize rosyjska w jakims konsulacie w UK czy trzeba sie pofatygowac do Polski?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#99 PostWysłany: 27 Cze 2013 12:12 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 8
Loty: 47
Kilometry: 93 268
Mam pytanie:
Czy w Poznaniu trzeba się zapisywać do kolejek tak jak w warszawie czy po prostu przyjechać do konsulatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#100 PostWysłany: 27 Cze 2013 12:47 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
jdzejdzej napisał(a):
Mam pytanie:
Czy w Poznaniu trzeba się zapisywać do kolejek tak jak w warszawie czy po prostu przyjechać do konsulatu?


Trzeba po prostu przyjechać do konsulatu

http://www.poznan.rusemb.pl/index.php?o ... 18&lang=pl

Kolejka elektroniczna jest tylko w Warszawie i z tego co widziałem starają się jej przestrzegać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group