Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#41 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Dzięki.

Szczere mówić mam w tej chwili dwie osoby, które mówią, że muszę mieć wizę, i dwie, które mówią odwrotnie. Chyba zadzwonię do ambasady...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#42 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:04 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
smatekk napisał(a):
Hej,
Lecę niedługo z przesiadką w Moskwie (SVO) Przesiadka, kilka godzin, ale co ważne zmieniam linie lotnicze. muszę odebrać bagaż, odprawić się drugi raz na nowy lot. Ktoś mnie poratuję, czy muszę mieć rosyjską wizę?

Jeśli oba loty masz na jednym bilecie, to nadajesz bagaż od razu do celu i w ogóle po niego nie idziesz. Jeśli loty masz na osobnych biletach i faktycznie musisz odebrać bagaż i nadać go ponownie to masz problem. Aby odebrać bagaż musisz przejść kontrolę celną (imigracyjną), bez wizy rosyjskiej raczej nie odbierzesz bagażu.
De facto to w tym wypadku całkowicie niezależnie przylatujesz do Rosji, odbierasz bagaż, robisz cokolwiek na terenie Rosji, a potem niezależnie idziesz na zupełnie inny lot, nadajesz bagaż itd.
Może na SVO da się załatwić odbiór i nadanie bagażu bez wizy tranzytowej, może jakiś pracownik zrobi to za Ciebie albo jakiś strażnik pójdzie z Tobą i będzie Cię pilnował, żebyś nic innego nie zrobił na rosyjskim obszarze celnym? Nie wiem, lecz słabo to widzę. Oczywiście zawsze możesz wydrukować sobie tą umowę między RP i FR (oczywiście po rosyjsku) i pokazywać strażnikom, ale czy ich to przekona? Jak to w Rosji, może tak, może nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#43 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:07 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
smatekk napisał(a):
Chyba zadzwonię do ambasady...

Sekcja konsularna przedstawi Ci teorię, a strażnik na lotnisku pokaże Ci praktykę. Tylko że mówimy o Rosji a tam teoria i praktyka (w dowolnym temacie) potrafią się bardzo różnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#44 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
mm0512 napisał(a):
Sekcja konsularna przedstawi Ci teorię, a strażnik na lotnisku pokaże Ci praktykę. Tylko że mówimy o Rosji a tam teoria i praktyka (w dowolnym temacie) potrafią się bardzo różnić.


Bardzo podoba mi się to wyrażenie. :)

Wydaję mi się, że już sobie odpowiedziałem na pytanie, poszukałem tego artykułu, o którym mówił Tulio i wygląda to tak:

Cytuj:
Informacja dla osób planujących podróż przez terytorium Federacji Rosyjskiej



2008.05.14
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że z dniem 15 maja 2008 roku obywatele polscy podróżujący tranzytem przez terytorium Federacji Rosyjskiej są zobowiązani do posiadania wiz tranzytowych.
Obywatele polscy podróżujący tranzytem lotniczym przez terytorium Federacji Rosyjskiej zwolnieni są z obowiązku posiadania wiz rosyjskich pod warunkiem posiadania dokumentów uprawniających do wjazdu do państwa docelowego oraz biletu lotniczego z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Federacji Rosyjskiej w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te nie mogą w tym czasie opuszczać strefy tranzytowej portu lotniczego.

Piotr Paszkowski
Rzecznik Prasowy MSZ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#45 PostWysłany: 18 Sie 2012 13:01 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 1
Witam wszystkich.

Może orientuje się ktoś na forum, jak wyglądałaby kwestia wizy d Rosji w mojej sytuacji:

Planuję zrobić sobie wycieczkę objazdową z firmą S. Express (nie wiem, czy mogę podać pełną nazwę na forum?) Białystok-Wilno-Ryga-Tallin-St. Petersburg. W St. Petersburgu chciałabym spędzić tylko jeden dzień, nie więcej.
Byłabym o 7:05 na miejscu, wyjeżdżałabym stamtąd o 16:00 lub 22:00. I czy w takiej sytuacji muszę posiadać jakiś voucher turystyczny? Nie byłam jeszcze nigdy na wschodzie, a na stronie ambasady Rosyjskiej nie jest rozpatrzona taka sytuacja. Chciałabym obejść sie bez pośredników, pisałam juz do S. Express co mam zrobić, ale odesłali mnie na stronę ambasady.
Może ktoś był w takiej sytuacji?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#46 PostWysłany: 27 Wrz 2012 13:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 9
Witam.

Chciałbym zapytać czy mieliście "przyjemność" załatwiania wiz w konsulacie w Krakowie?

Wyjeżdżamy do Rosji z grupą ok.24 osób. Jako stowarzyszenie dostaliśmy dość spore dofinansowanie z rządowego pilotażowego programu wymiany młodzieży polsko-rosyjskiej.
Niestety mamy dość duże problemy w załatwieniu wiz w Krakowie. Co przychodzimy, to konsul i jego asystent wymyślają coraz to nowe rzeczy, które musimy donieść, które moim zdaniem w większości są zmyślone.

Czy ktoś miał podobne problemy? Jeśli tak, to jak je załatwiliście? I czy komuś z Was nie udało się otrzymać wizy?

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#47 PostWysłany: 27 Wrz 2012 18:02 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
Poważnie??
Bardzo dziwne... . Ja w Krakowie załatwiałam wizy już dla kilkudziesięciu osób i naprawdę właściwie nigdy nie było problemów. Jakie dokumenty kazał wam donieść? Zazwyczaj plują się najwyżej o ubezpieczenie.
Jeśli macie jakiegoś partnera na wschodzie, warto żeby wysłał do konsulatu oświadczenie o współpracy lub coś w tym rodzaju, my z okazji takiego kwitu dostaliśmy wizy za free. Bardzo dziwna sprawa, napisz coś więcej!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#48 PostWysłany: 27 Wrz 2012 18:36 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 9
Podczas pierwszej wizyty, nie zostaliśmy nawet wpuszczeni do środka tak jak 3 inne osoby(fakt faktem była godzina 12:20, a konsul przyjmował do 12:30), także to jestem w stanie zrozumieć.
3 dni później, w piątek pojechal moj kolega i okazało się, że są jakieś błędy we wnioskach, a ponadto konsul zażyczył sobie ... poświadczenia notarialnego, że kolega może występować w imieniu innych.

We tą środę przyjechaliśmy już o godzinie 8:30, po 40 minutach oczekiwania wyszedł chyba asystent konsula i kazał pokazać nasze wnioski. Okazało się, że mamy za małe marginesy.. Także poszliśmy do kafejki internetowej, na nowo wydrukowaliśmy wnioski, poprzeklajaliśmy zdjęcia, itepe. Wrocilismy na miejsce, ok. godziny 11 i udało mi się wejść do środka.
W związku z tym, że jest to wymiana: mieliśmy wszystkie dokumenty: zaproszenie od strony rosyjskiej, poświadczone przez samego "prezydenta" tej miejscowości, ubezpieczenia, kilka innych pism, wniosków, itp, które poświadczają, że faktycznie jedziemy w celach młodzieżowych.

Gdy już przeszedłem asystenta konsula, dałem wszystkie materiały konsulowi okazało się, że mamy kolejny problem:
wnioski źle wypełnione! W pkt chyba 7 zły jest rodzaj wyjazdu: nie ma to być wycieczka kulturowa, a turystyczna.
Ponadto w pkt. 13 oprócz nazwy polskiej tej miejscowości do której jedziemy, powinna być również podana nazwa tej miejscowosci w języku rosyjkim.
Co więcej, na zaproszeniu obok imienia i nazwiska osób jadących i ich PESELU brakuje ... płci, daty urodzenia oraz miejsca urodzeni osób(shit!).
Ponadto we wniosku o przyznaniu grantu na ten wyjazd wspomnieliśmy, że miasto do którego jedziemy jest miastem partnerskim Tarnowa, skąd jestem.
I konsul zażyczył sobie potwierdzenia przez Urząd Miasta, że jadą takie, a nie inne osoby.

Gdy zacząłem tłumaczyć, że miasto ni jak się ma do naszego wyjazdu, to konsul powiedział, że "takie są procedury" no i rozmowa została skonczona. Powiedziałem mu również, ze jestem tu trzeci raz i czy on zdaje sobie sprawę z tego, że jest to problem przyjeżdzać tutaj co dwa dni, zważywszy na to, że nie wszyscy dali mi upoważnienia i ze nie wszyscy są z Krakowa.
Konsul powiedział, że Urząd Miasta może nam wystawić pełnomocnictwo zamiast notariusza na reprezentowanie innych osób.

W poniedziałek składamy wizy jeszcze raz, jeśli się nie uda, to już nie wiem co mamy robić.
Czy ewentualnie ktos z użytkowników tego forum byłby w stanie nam te wizy załatwić? Oczywiśćie jesteśmy w stanie zapłacić, ponieważ taniej nas wyjdzie zapłacenie komuś niż przyjeżdzanie co dwa dni, załatwianie spraw u notariusza , itp.

Az się boję co wymyslą w poniedzialek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#49 PostWysłany: 27 Wrz 2012 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Oj, chyba wiele osob ma roznorodne wspomnienia ze staraniem sie o rosyjskie wizy. Co konsulat to inne obyczaje. W Poznaniu tez podobnie. Niby wszystko jest ok, ale czegos moze zawsze brakowac. A marginesy to juz stara spiewka. Moglbym tu napisac o kilku innych historiach. W Poznaniu, na szczescie, od czasu otwarcia Centrum wizowego poza Konsulatem (ul. Brzask 10) wiele zmienilo sie na lepsze. Nie ma takich kolejek jak wczesniej. Panie w centrum sa bardzo mile i niezmiernie pomocne. Moze dlatego, ze pracuja niespelna miesiac. Centrum czynne jest od 1.09. Ja odebralem wizy dla siebie i swoich studentow w poniedzialek. Tym razem nie bylo problemow. Jutro rano kierunek ROSJA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#50 PostWysłany: 28 Wrz 2012 00:03 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
No z tą płcią etc to normalka :).
Ale marginesy to już przesada ... . Radzę przyjść wcześnie rano, wtedy jest szansa poradzić się pań specjalistek z biur podróży które załatwiają to od lat ( ja się ustawiałam w kolejce o 6 rano:P).

Jeśli nie da rady to : http://wizadorosji.eu/

Może temat waszego projektu jest hmm 'problematyczny' wtedy możecie nie mieć szans na wizę ( serio...). Ewentualnie warto też napisać wyższych stołków o poparcie. Jak mówią przykłady z życia wzięte nawet pieczątka i podpis Putina (!) są sprawdzane 100 razy przy każdej możliwej okazji, nawet jak jesteśmy na terenie Rosji. Znajdzcie ministra pod którego można podpiąć projekt i piszcie ;), oni się zazwyczaj zgadzają albo piszą że w obecnej sytuacji pol-ros to będzie źle widziane.... no i kaplica :P.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza do Rosji
#51 PostWysłany: 01 Lis 2012 12:37 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 12
mod: przeniesiono

Witam!
Korzystając z szalonej środy LOTu kupiłam bilet do Petersburga. Teraz potrzebna mi wiza i proszę doświadczonych forumowiczów o pomoc.

Jak to i gdzie to zrobić? Znalazłam jakąś stronę internetową, która odsyła mnie na inną stronę internetową, która najpierw mówi mi, że mogę to załatwić przez pocztę, a później, że muszę stawić się osobiście. I wiele innych niejasności.

Czy ktoś tutaj już załatwiał sobie wizę na weekendowy wypad do Rosji?
Błagam o wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#52 PostWysłany: 01 Lis 2012 13:08 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Możesz załatwić to sama, ale ostrzegam, że urzędnicy w ambasadzie będą robić wszystko, żeby udowodni Ci, że coś jest nie tak. Przykłady: źle wydrukowany wniosek wizowy, źle przycięte zdjęcie, brak voucheru z hotelu etc. Jezeli jestes z Warszawy, to najwygodniej, choć drożej o jakieś 70 zł będzie zlecić załatwienie wizy pośrednikowi. Byli pracownicy ambasady prowadzą w pobliżu ambasady biuro pośrednictwa w załatwianiu wiz.... no cóż tak to działa...Niemniej, zaoszczędzisz w ten sposób nerwy i czas i na 100 % otrzymasz wizę.
Pzdr:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#53 PostWysłany: 01 Lis 2012 14:46 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
tez kupilem bilety peresburga w szalonej środzie - tyle ze w marcu :-)
wylot mamy w nastepny piątek. Lecę z żoną i prawie 2 letnim synkiem.
mam już wszystkie dokumenty do wizy (m.in. voucher za 60 pln/os i ubezpieczenie 45 pln za calą rodzinę)
Do ambasady jadę w piątek - zdam relacje czy odbylo sie bez problemow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#54 PostWysłany: 02 Lis 2012 10:19 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 763
Z ciekawości ile w Szalonej Środzie Was wyniosły bilety do St. Petersburga? Bo ja kupowałem "bez promocji" ale w first minute, za 2 bilety w obie strony zapłaciłem ok. 800zł.
I jakby udało Wam się znaleźć fajny nocleg z prywatną łazienką i ubikacją (nie wspólną na korytarzu) za mniej niż 250zł/doba (pok. 2 os.) to dajcie znać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#55 PostWysłany: 02 Lis 2012 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ja wielokrotnie wyrabiałem wizę i nigdy nie miałem problemów z tym, że ja w konsulacie w Gdańsku. Kwestia kilku dni.
Ostatnio robiłem w maju, ale miałem poparcie Instytutu Oceanologii Rosyjskiej Akademii Nauk, może dlatego nikt nie brzęczał.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#56 PostWysłany: 02 Lis 2012 11:27 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 16
romiso napisał(a):
Możesz załatwić to sama, ale ostrzegam, że urzędnicy w ambasadzie będą robić wszystko, żeby udowodni Ci, że coś jest nie tak. Przykłady: źle wydrukowany wniosek wizowy, źle przycięte zdjęcie, brak voucheru z hotelu etc.


Wyrabiałem wizę w lipcu w Warszawie i faktycznie urzędnicy potrafili się przyczepić do źle wydrukowanego wniosku. Ale wszystkie informacje co do formatu zdjęcia, sposobu wydruku wniosku wizowego są dostępne na stronie ambasady, więc wystarczy przeczytać i się do tego zastosować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#57 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:27 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
Witam,
Złożyłem wniosek o wizy dla mnie, żony i synka w piątek.
Miałem voucher z który zapłaciłem 60 pln/os
NIe miałem żadnych problemów w konsulacie - dodatkowo doradzono mi aby napisać wniosek o zwolnienie z opłaty za wizę dla dziecka <6lat
Wizy odbieram w czwartek

PS
za bilety kopowane w marcu zapłaciłem 680 PLN za 2 osoby dorosłe + infant
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#58 PostWysłany: 09 Lis 2012 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
@gembski

a gdzie składałeś wniosek? tzn w którym mieście?
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#59 PostWysłany: 04 Sty 2013 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Mam w 2013 kupione bilety LOTowskie na dwa wypady do Rosji w odstępie miesiąca:
- Moskwa 03 - 07 maja
- Petersburg 30 maja - 03 czerwca

Jak podejść do tematu wiz? Słyszałem że istnieją wizy wielokrotnego przekraczania granicy. Czy mam szansę załatwić wizę podczas jednej "fatygi" czy muszę dwie jednorazowe? Chciałbym oczywiście, by było jak najtaniej...
Dodam że jedziemy turystycznie, hostele mamy najtańsze pobookowane, nie mamy zaproszeń, voucherów, ani żadnych znajomych w Rosji...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#60 PostWysłany: 04 Sty 2013 15:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na wizę wielokrotną trzeba mieć odpowiednie zaproszenie i raczej dotyczy ona częstych, służbowych wyjazdów do Rosji.

Natomiast turystycznie można otrzymać wizę 1- lub 2-krotną. Więc możesz spokojnie załatwić tę drugą.

Oczywiście musisz też zorganizować sobie voucher (być może hotel/hostel, gdzie masz rezerwację może wystawić takowy?), bo bez tego dalej nie da rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group