Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#21 PostWysłany: 28 Sty 2012 01:33 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
od reki? niekoniecznie. sam juz 3krotnie zalatwialem wize ro Rasiji :) (w Krakowie)
za pierszym razem bylo to przez biuro podrozy i kosztowalo cos ponad 200zl(trwalo ponad tydzien)
za drugim razem mialem zalatwione za darmo przez organizacje z ktora jechalem (akurat do Petersburga na kurs jezykowy)
za trzecim razem otrzymalem zaproszenie z uczlni w Moskwie (niestety w polowie sierpnia gdy akurat jechalem na objazdowke Bratysława - Budapeszt - Belgrad (gdzie akurat potrzebowalem paszport) - Sofia - reszta Bułgarii - troche rumunii i z powrotem) i akurat tydzien przed wylotem do Kijowa (skad dalej pociagiem do Moskwy) złożylem zwiosek w konsulacie Rosyjskim w krakowie, a tydzien pozniej o 8:30 gdy otwierali konsulat odbieralem wize a o 11:40 mialem lot z katowic co mnie kosztowalo troche stresu. na szczescie wszedlem na czas do konsulatu i wiza na mnie czekala bo gdy pytalem w piatek po 5 dniach od zlozeniu wniosku to nie bylo mowy o tym by byla gotowa. z ruskimi trzeba uwazac:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#22 PostWysłany: 28 Sty 2012 01:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Od ręki złożenie papierów oczywiście, a nie załatwienie wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#23 PostWysłany: 28 Sty 2012 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 25
Witam,

Ja załatwiałem w poniedziałek w jednym z biur w Łodzi i zapłaciłem 350 zł + 19 zł za ubezpieczenie.
Nie dołujcie mnie tym, pisząc o ile przepłaciłem ;)

Pozdrawiam,
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#24 PostWysłany: 28 Sty 2012 02:06 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
aaa zapomnialem jako ubezpieczenie wystarczy ksero jakiegos euro 26 czy iseca bo to obejmuje Rosje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#25 PostWysłany: 28 Sty 2012 10:48 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Baranek napisał(a):
aaa zapomnialem jako ubezpieczenie wystarczy ksero jakiegos euro 26 czy iseca bo to obejmuje Rosje

Zgadza się honorują ubezpieczenia na kwotę ponad 30tyś zł, więc wystarczy ksero ISIC, Michał my też mieliśmy brać w Łodzi, ale robią w biurach tylko we wtorki i bardziej opłaca się pieniężnie i czasowo pojechać do Warszawy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#26 PostWysłany: 27 Lut 2012 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
czy ktoś przerabiał wyrabianie wizy na 'zaproszenie od przyjaciela?'

czy wtedy procedury są uproszczone?
doczytałam, że w takim przypadku wyrobienie wizy trwa nawet 1,5 miesiąca i chyba za darmo
jestem ciekawa, czy ktoś to zweryfikował swoim doświadczeniem
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#27 PostWysłany: 27 Lut 2012 01:51 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 60
ja właśnie w piątek złożyłem aplikację o wizę, potrwa to 5 dni. Firma pokrywa koszty i sami zaproponowali, żeby udać się jak najszybciej do biura i pozwolić im załatwić sprawę.
Na uzyskanie oficjalnego zaproszenia ze strony rosyjskiej już za mało było czasu, więc biorę wizę turystyczną, a agencja sama "generuje" zaproszenie (np. z jakiejś firmy z Moskwy, mimo iż lecę dużo dalej). Kosztuje to 337 + 18 ubezp. = 355 PLN w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#28 PostWysłany: 07 Maj 2012 23:40 

Rejestracja: 07 Maj 2012
Posty: 22
Loty: 44
Kilometry: 48 742
Konsulat w Krakowie - koszt wizy po aktualnym kursie euro (załatwianie miesiąc temu) 154zł, kartę ISIC miałem już wcześnie, więc ubezpieczenie z głowy, zdjęcia też już były bo paszport akurat nowy. Voucher 50zł doliczone do kosztów wynajmowanego mieszkania w Petersburgu. Poświęcony czas 30min. - można trochę kasy zatem zaoszczędzić i nie korzystać z usług biura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#29 PostWysłany: 01 Lip 2012 18:11 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Hi, czy załatwiał ktoś osobiście wizę do Rosji w Warszawie? jak wyglądają kolejki do złożenia wniosków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#30 PostWysłany: 21 Lip 2012 23:31 

Rejestracja: 21 Lip 2012
Posty: 8
We wrześniu planujemy wyprawę po kliku wschodnioeuropejskich krajach i chciałbym prosić o praktyczną radę odnośnie zamówienia voucherów do wyrobienia wizy turystycznej do Rosji. Jednym z naszych przystanków będzie kilkudniowy pobytu w Petersburgu , gdzie będziemy chcieli poszukać noclegu na couchsurfingu. Nie jesteśmy przekonani co można w takiej sytuacji wypełnić w danych do vouchera i ile bezpiecznie jest na ściemniać jeśli chodzi o rezerwacje hotelu czy miejsca noclegu , żeby potem z rozczarowaniem nie odebrać kwitka odmowy w konsulacie albo co gorsza mieć problemy podczas wyjazdu. Jeżeli komuś udało się w przeszłości przebrnąć przez podobny problem z powodzeniem i byłby uprzejmy pomóc to bardzo proszę o odpowiedź poniżej , na prywatnej wiadomości lub mejlu (wojciechbryl@hotmail.com) ... z góry na prawdę dziękuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#31 PostWysłany: 21 Lip 2012 23:51 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
A kto wymaga od Ciebie rezerwacji czy miejsca noclegu? W formularzu do vouchera, który ja wypełniałem (korzystając z wiza.info) trzeba było podać tylko miasto(a) pobytu w Rosji. W formularzu wizowym też nigdzie nie było trzeba podawać konkretnego hotelu czy miejsca noclegu.

Co prawda w Rosji jeszcze nie byłem (dopiero co dostałem wizę) więc może o czymś nie wiem, ale póki co to wydaje mi się że niepotrzebnie się niepokoisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#32 PostWysłany: 22 Lip 2012 00:00 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Złoty napisał(a):
Hi, czy załatwiał ktoś osobiście wizę do Rosji w Warszawie? jak wyglądają kolejki do złożenia wniosków?


Ja ostatnio załatwiałem (złożyłem wniosek 2 tyg. temu, wizę odebrałem tydzień temu). Kolejki niby niezbyt duże (15-20 osób) ale posuwają się bardzo powoli. Ponoć to dlatego że jest lato i część pracowników ambasady jest na urlopach - szkoda tylko że nie myślą o tym że chętnych po wizę w lecie też jest więcej :)

Ja przyszedłem pod ambasadę o punkt 8 i czekałem na wejście ponad półtorej godziny. Same formalności łącznie z płatnością i doniesieniem potwierdzenia zajęły jakieś 20 minut. Jak Ci zależy na czasie to przyjdź wcześniej (przyjmują od 8, ale kolejka ustawia się wcześniej). Ewentualnie spróbuj ok. 10-11 - jak ja wychodziłem z ambasady o 10 to kolejka liczyła już tylko kilka osób. Choć wtedy ryzykujesz że jednak będzie gorszy dzień, więcej ludzi i się nie załapiesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#33 PostWysłany: 22 Lip 2012 00:14 

Rejestracja: 21 Lip 2012
Posty: 3
Dwa miesiące temu załatwiałem w Wieser-Tour (Łódź ul.Piotrkowska 37) za 315zł.

Co do formularza wizowego to jest tam pole na wpisanie przyjmującej firmy turystycznej. ja tam miałem "OOO LIGA CONSULTING", nie wiem czy to jakoś weryfikują ale w wizie, którą wydają jest to wpisane i nawet dopisali adres więc pod względem istnienia takiej firmy na pewno weryfikują. Dodam tylko, że lecieliśmy do Petersburga, a znajomi, którzy wyrobili w innym biurze mieli firmę z Irkucka i nikt się nie czepiał ;)

Jak zostajecie w jednym mieście na dłużej niż 7 dni roboczych i nie zrobicie meldunku to może być potem problem. Nam nie sprawdzali gdy wracaliśmy ale podobno można trafić na takich, którzy sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#34 PostWysłany: 22 Lip 2012 00:25 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Tadex71 napisał(a):
A kto wymaga od Ciebie rezerwacji czy miejsca noclegu? W formularzu do vouchera, który ja wypełniałem (korzystając z wiza.info) trzeba było podać tylko miasto(a) pobytu w Rosji. W formularzu wizowym też nigdzie nie było trzeba podawać konkretnego hotelu czy miejsca noclegu.

Co prawda w Rosji jeszcze nie byłem (dopiero co dostałem wizę) więc może o czymś nie wiem, ale póki co to wydaje mi się że niepotrzebnie się niepokoisz.
wojtekbryl napisał(a):
We wrześniu planujemy wyprawę po kliku wschodnioeuropejskich krajach i chciałbym prosić o praktyczną radę odnośnie zamówienia voucherów do wyrobienia wizy turystycznej do Rosji. Jednym z naszych przystanków będzie kilkudniowy pobytu w Petersburgu , gdzie będziemy chcieli poszukać noclegu na couchsurfingu. Nie jesteśmy przekonani co można w takiej sytuacji wypełnić w danych do vouchera i ile bezpiecznie jest na ściemniać jeśli chodzi o rezerwacje hotelu czy miejsca noclegu , żeby potem z rozczarowaniem nie odebrać kwitka odmowy w konsulacie albo co gorsza mieć problemy podczas wyjazdu. Jeżeli komuś udało się w przeszłości przebrnąć przez podobny problem z powodzeniem i byłby uprzejmy pomóc to bardzo proszę o odpowiedź poniżej , na prywatnej wiadomości lub mejlu (wojciechbryl@hotmail.com) ... z góry na prawdę dziękuje :)


Zalecałbym pewną ostrożność jeśli chodzi o podróże po krajach byłego ZSRR (za wyjątkiem Pribałtyki, Ukrainy i Gruzji). Wyrabiając wizę należy to zrobić "z głową". Oczywiście we wniosku wizowym należy podać trasę czy tez miasto docelowe. Również czasem wymagają żeby podać środek transportu. Podstawowe rady
1)Podać trasę która będzie (choćby z grubsza) pokrywać się z rzeczywistością,
2)Podać wszelkie środki transportu, tj. pociąg, samolot, autobus
3)Korzystając z pośrednictwa wizowego wymagać żeby zaproszenie/voucher/chadatajstwo było do najdalszego punktu podróży
4)Wziąć ze sobą choćby niepotwierdzoną kopię wniosku wizowego z powyższymi danymi

Wszystko dlatego że:
1)Czym większe zadupie to ważniejsi robią się przedstawiciele władzy i zawsze spróbują wymusić łapówkę nie mówiąc o tym ale szukają "dziury w całym". Ktoś nie znając realiów i jeszcze języka jest skazany na porażkę.
2) Doświadczenie z Rosji z 2010 roku: Wiza na "zaproszenie moskiewskie" przez solidnego warszawskiego pośrednika, podróżując do Krasnojarska, mandat od milicji za "nieposiadanie" wizy aż tak daleko. Maja jednak możliwość sprawdzenia do jakiego miasta wiza była udzielona.

W trakcie podróży pamiętać o obowiązku meldunkowym.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#35 PostWysłany: 22 Lip 2012 00:37 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Szumny, dzięki za fajne informacje. Oczywiście my we wniosku wizowym wpisaliśmy gdzie lecimy (w naszym przypadku to tylko jedno miejsce - Sankt Petersburg). Natomiast wojtekbryl pytał czy ma podawać konkretny hotel, w którym będzie nocował. A to jak rozumiem nie jest konieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#36 PostWysłany: 22 Lip 2012 09:22 

Rejestracja: 21 Lip 2012
Posty: 8
Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Problem z obowiązkowym wskazaniem miejsca noclegu pojawiał się u jednego ze znalezionych pośredników , skorzystam z wymienionego tu wiza.info tam nie ma konieczności zawierania takich informacji. Chciałbym dopytać jeszcze ostatecznie o kwestie ubezpieczenia. Czy karta ISIC albo EURO26 honorowana jest jako ubezpieczenie wizowe w konsulacie w Krakowie? Nawet w tym wątku pojawiały się już podobne odpowiedzi , ale większość pośredników przestrzega na swoich stronach , że ta placówka uznaje tylko ubezpieczenia z Singal Induna , Hestia lub Europa. Natomiast EURO26 obsługuje ubezpieczyciel AXA. Mógłby ktoś potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#37 PostWysłany: 31 Lip 2012 01:26 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
W sprawie wiz do Rosji przypomnę jeszcze, że od trzech dni obowiązują przepisy o małym ruchu granicznym z Obwodem Kaliningradzkim. Mogą na nich skorzystać mieszkańcy znacznej części województw: pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Po wyrobieniu w ambasadzie/konsulacie zezwolenia (20€) mieszkańcy ww. mogą wjeżdżać bez wizy do Obwodu Kaliningradzkiego. Pierwsze pozwolenie jest wydawane na dwa lata, każde następne na pięć lat.
Szczegółowe informacje:
http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9547/ ... dzkim.html
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#38 PostWysłany: 31 Lip 2012 02:10 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Tu link do historii jaka zdarzyła się Monice Witkowskiej w głębokiej Rosji. Chociaż bardzo lubię Rosję i Rosjan, też miałem tam "perepałki" z władzuchną (zamknęli mnie w areszcie), to tekst polecam przeczytać ku przestrodze tym którzy wybierają się w mniej cywilizowane miejsca.

http://monikawitkowska.pl/index.php?opt ... &Itemid=66

Monikę poznałem parę lat temu w ... Nykoping :D. Ach te tanie loty na Skavstę...
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#39 PostWysłany: 17 Sie 2012 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Hej,

takie małe pytanie.
Lecę niedługo z przesiadką w Moskwie (SVO) Przesiadka, kilka godzin, ale co ważne zmieniam linie lotnicze. muszę odebrać bagaż, odprawić się drugi raz na nowy lot. Ktoś mnie poratuję, czy muszę mieć rosyjską wizę?

Dzięki z góry za odpowiedź :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#40 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:21 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Nie przerabiałem tego, ale wydaje się, że na te kilka godzin wiza Ci niepotrzebna.
Gdybyś miał transfer powyżej 24h to nie byłoby rady, wiza obowiązkowa (choć w takim wypadku sugerowałbym kawałek Moskwy zobaczyć).
Choć dla pewności wizę lepiej posiadać, bo to Rosja i reguły nie ma.

Nie daję Ci gwarancji, że to co wklejam ciągle obowiązuje:
UMOWA
między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli Federacji Rosyjskiej

Artykuł 7
Z obowiązku posiadania wiz w dokumentach stwierdzających tożsamość zwolnieni są następujący obywatele Państw Umawiających się Stron:
4) pasażerowie podróżujący samolotem, przelatujący tranzytem przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub terytorium Federacji Rosyjskiej, posiadający dokumenty uprawniające do wjazdu do państwa docelowego oraz bilet lotniczy z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub na terytorium Federacji Rosyjskiej w ciągu 24 godzin
od chwili przybycia. Osoby te nie mogą opuszczać terytorium portu lotniczego, za wyjątkiem przypadków, w których posiadają stosowne zezwolenie właściwych władz granicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group