Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Cze 2017 21:34 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Niedawno byłem w Wilnie po raz czwarty, ale dopiero pierwszy raz miałem piękną, słoneczną pogodę, no i po raz pierwszy byłem z towarzystwem chętnym do zwiedzania :)
Wilno jest takie jak generalnie cała Litwa, którą zwiedziłem dosyć dokładnie podczas poprzednich pobytów. Przyjemne, ciekawe, kompaktowe i nienachalne.
Przyjemne bo ma mnóstwo zieleni, bo przepływa rzeka, bo ludzie są mili, bo nie ma tłumów turystów, bo nie jest metropolią.
Ciekawe bo ma sporo godnych uwagi zabytków (kościoły, zamek, plac katedralny i.t.p.), bo widok na miasto z Baszty Giedymina jest naprawdę rewelacyjny, bo to jedyna obca stolica europejska, w której tak wielu ludzi (głównie starszych) mówi po Polsku, bo mamy wspólną historię.
Kompaktowe bo jest po prostu małe i wszędzie jest blisko.
Nienachalne bo nikt nas nie nagabuje, bo nikt nie chce nam nic sprzedać, nawrócić, obwieścić, bo w zasadzie w centrum Starego Miasta jest mnóstwo zakamarków z rozwieszonym praniem i z ławeczkami dla mieszkańców, bo nie ma oczywistych i bardzo znanych na świecie zabytków, bo można w ogóle darować sobie zwiedzanie i po prostu pochodzić po mieście.
Mnie się Wilno bardzo podobało, ale obiektywnie na pewno nie jest to mega atrakcyjne miasto. Można pozwiedzać zabytki, a można się pobłąkać tu i tam. Obydwie opcje będą udane. Jeżeli ktoś jest nastawiony po prostu na zwiedzanie, to jedne dzień wystarczy żeby zobaczyć wszystko co najważniejsze w centrum. Jeżeli mamy drugi dzień, można odwiedzić Troki lub / i Cmentarz na Rossie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marshi uważa post za pomocny.
 
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
#102 PostWysłany: 09 Lip 2017 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Ma ktoś jakiś fajny kalendarz z rozpisanymi imprezami/eventami w Wilnie, albo może ktoś wie czy w niedzielę 30 lipca dzieje się coś ciekawego w Wilnie? Najlepiej coś sportowego, ale z tego co sam się zorientowałem to ani piłka ani kosz nie gra.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 10 Lip 2017 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Drift racing :)
http://www.bilietai.lt/eng/tickets/kito ... ga-217202/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 20 Lip 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dzięki, ale jednak się nie skuszę.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Lip 2017 15:12 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 11
Ile wydaliście w Wilnie na jedzenie i atrakcje. Nie wiem ile brać i czy płacić kartą czy gotówką? Mam mastercard, ale nie wiem czy kursy są atrakcyjne po przeliczeniu z pln na euro. Jestem początkująca w temacie samodzielnych podróży i płacenia kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Lip 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Weź sobie 25 EUR na dzień + koszt noclegu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
kobieta w czerwieni lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 29 Lip 2017 16:27 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 11
25 EUR na stołowanie się w restauracjach czy zakup jedzenia w sklepie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W Wilnie poziom cen jest porównywalny do Polski więc po prostu licz tyle ile byś wydała w Polsce.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
kobieta w czerwieni uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:35 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Ja płaciłam głownie kartą, tak jak płacę w PL. Warto gotówkę mieć, bo jak w PL w niektórych miejscach nie akceptują kart. Zgadzam się, że ceny są bardzo podobne do polskich. Ilość bankomatów wystarczająca, więc nie ma się o co martwić. Jeśli chodzi o kurs, to tak samo jak wszędzie. Warto tylko sprawdzić czy Twój bank nalicza np prowizje za wypłaty z bankomatów za granicą, czy któreś bankomaty są bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
kobieta w czerwieni uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 31 Lip 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@kobieta w czerwieni
Posiłek typu bliny, pierogi, cepeliny, czeburek to koszt 2-5 euro, zależnie od miejsca, plus jakieś 1-2 euro za napoje bezalkoholowe. Danie obiadowe 5-9 euro w restauracji, zależnie od rodzaju dania.
Polecam przejrzeć wątek:
wilno,1339,9245
to lepiej zorientujesz się w cenach ;)
Atrakcje biletowane np. Pałac Wielkoksiążęcy to 3 euro (i warto na miejscu skorzystać z animacji 3D pokazującej etapy rozbudowy i dawny wygląd pałacu - dodatkowo to kosztuje 1 euro), Muzeum KGB - 4 euro, pakiet biletów do Archikatedry (skarbiec, krypta, dzwonnica) 10 euro.
W sklepach IKI można kupić upieczone, często jeszcze ciepłe kibiny, albo dania do podgrzania w mikrofali (np. cepeliny) za jakieś 2-4 euro.
Jeśli chcesz pojechać też do Trok, to warto doliczyć z 10 euro ekstra.
Dziennie 25-30 euro powinno wystarczyć na normalne zwiedzanie i jedzenie - bez ekstrawagancji. Wszystko zależy od Twoich preferencji dotyczących zwiedzania (muzea, czy bezkosztowe spacery) oraz jedzenia (bary mleczne, restauracje, puby z piwem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 31 Lip 2017 13:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Btw, jest temat o jedzeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 07 Paź 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Baszta Giedymina czynna jest do 21, gorąco polecam wejść po zmroku bo widok jest wtedy zdecydowanie lepszy na miasto nocą i Górę Trzech Krzyży które są super podświetlone. Tymczasowo nie działa kolejka bo trwają tam prace ale wejście to pestka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Paź 2017 23:43 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 21
Loty: 63
Kilometry: 138 055
Nikt tu nie wspomniał o muzeum Adama Mickiewicza, które znajduje się przy ul. Bernardinu (100m od kościoła św. Anny) a naprawdę warte jest odwiedzenia (koszt 1,5 euro). W środku znajdziemy oryginalne wydania "Sonetów" z 1826r, "Pana Tadeusza" z 1834r, stolik i krzesło z mieszkania w Kownie w okresie gdy Mickiewicz pracował jako nauczyciel czy też fotel z paryskiego mieszkania i wiele innych ciekawostek.
Muzeum Ofiar Ludobójstwa zwane również muzeum KGB (koszt 4 euro) również robi niesamowite wrażenie.
Zauważyłem, że wzorem innych miast można wykupić bilet w autobusie turystycznym sightseeing city tours na zasadzie hop on hop off jak np. w Budapeszcie. Bilet na kurs 1,5h kosztuje 12 euro a na 24h 15 euro. O ile w Budapeszcie to super fajna sprawa tak w Wilnie jest to zupełnie nieopłacalne, gdyż wszystkie miejsca z ich trasy są w promieniu max 2km od placu gdzie znajduje się Archikatedra.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 30 Paź 2017 01:48 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
muzeum Mickiewicza to atrakcja jak z wycieczki szkolnej ;) . Nie polecam, dwa kroki dalej jest Uzupio, a w drugą stronę uliczka poetów. Chyba, że ma się bardzo dużo czasu i po małych uliczkach już powłóczyło, to jasne zawsze warto coś tam zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Wiecie może czy można teraz wejść na teren wzgórza Giedymina?

Według oficjalnej stronki dostęp zarówno na basztę jak i samo wzgórze jest niedostępne od ponad 2 miesięcy. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Lut 2018 15:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
potwierdzam, wzgorze zamkniete, robia remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 14 Mar 2018 19:12 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 10
Witam wszystkich.

Jak można dostać się z Wilna do Kłajpedy i czy warto w ogóle sie tak wybrac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Mar 2018 10:42 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Wzgórze niestety wciąż zamknięte.

Koniecznie wejdźcie na górę trzech krzyży, z której rozpościera się piękny widok na starą część Wilna :)

Polecam wyprawę do Troków (Trok? jak to się odmienia?:)) Autobusy za 1,8-2 EUR jeżdżą co pół godziny z dworca autobusowego. Sama podróż trwa 30-40 minut i zdecydowanie warto poświęcić co najmniej pół dnia na wyprawę - w miesiącach letnich pewnie i cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:27 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Wiadomo kiedy wzgórze będzie czynne?
I jakie jeszcze miejsce polecacie z widokiem na Wilno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
ponad Kūdrų parkas, ale nie jest to jakis rewelacyjny widok. miejsce oznaczone jako view point
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group