Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Lut 2015 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Tak, wiem. Ogólnie warto wyrobić tą kartę. Miałem jednak nadzieję, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami z wyjazdu na Litwę i uda się ustalić czy warto wyrabiać tą kartę już przed wyjazdem.

Gdyby ktoś był w ostatnim czasie na Litwie, to prosiłbym także o informację na temat cen. Wiem, że oficjalną walutą od stycznia u nich jest euro. Ciekaw jestem czy miało to jakiś wpływ na wysokość cen. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć jakiś informacji na ten temat.

Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#62 PostWysłany: 07 Lut 2015 15:44 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Ja byłem w sierpniu w Wilnie kiedy jeszcze panował Lit. Nie miałem karty ISIC i w zasadzie tylko na trasie Wilno-Troki bym ją wykorzystał gdybym miał. A bilety wyszły nas wtedy w przeliczeniu na złotówki nie więcej jak 5zł/os dokładnie już nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Lut 2015 15:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
grs napisał(a):
Tak, wiem. Ogólnie warto wyrobić tą kartę. Miałem jednak nadzieję, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami z wyjazdu na Litwę i uda się ustalić czy warto wyrabiać tą kartę już przed wyjazdem.
Gdyby ktoś był w ostatnim czasie na Litwie, to prosiłbym także o informację na temat cen. Wiem, że oficjalną walutą od stycznia u nich jest euro. Ciekaw jestem czy miało to jakiś wpływ na wysokość cen. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć jakiś informacji na ten temat.
Z góry dziękuję :)

Tylko czy ta ISIC tak warto mieć? To zależy co chcesz oglądać. Z tego co pamiętam to np. w Trokach na zamku żeby uzyskać zniżkę wystarczyła polska legitymacja studencka, do Wieży Giedymina w Wilnie również. Jedynie w Muzeum Ofiar Ludobójstwa w Wilnie (które notabene bardzo polecam) do biletu ze zniżką chciano legitymacji ISIC ale sprzedano nam w końcu na polską legitymacje.

Jak byłem na Litwie w kwietniu jak jeszcze były lity to było drożej o jakieś 15-20%. Podejrzewam że teraz jest podobnie i ceny mają takie jak na Łotwie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lut 2017 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Lut 2015 21:26 

Byłam w Wilnie na koniec listopada, wszystkie ceny były już i w litach i w euro, różnice minimalne. Wg mnie Ryga jest Tańszym miastem od Wilna jak już Łotwę i Litwę porównujemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Dzięki jeszcze raz za informację. Myślę, że nie będę już biegał za ISIC przed wyjazdem. Koszty oszacuję na podstawie cen w litach. W najgorszym wypadku zawsze będę miał kartę i bankomat paruje :) Dam znać po powrocie czy warto mieć ISIC i jak kształtują się obecnie ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Lut 2015 23:13 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Anonymous napisał(a):
Byłam w Wilnie na koniec listopada, wszystkie ceny były już i w litach i w euro, różnice minimalne. Wg mnie Ryga jest Tańszym miastem od Wilna jak już Łotwę i Litwę porównujemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


A próbowałaś płacić w Euro?? Ja próbowałem, bo akurat już nie chciałem rozmieniać banknotów litewskich i mimo podanych cen w obu walutach nie pozwolili płacić w jurkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 08 Lut 2015 23:18 

Tak, pojechałam do Wilna bez litow i za pierwszy obiad zapłaciłam w euro, jak w sklepach to nie wiem bo pózniej już kupiłam lity i nimi płaciłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Lut 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Wróciłem kilka dni temu z Litwy więc tak jak obiecywałem wcześniej, napiszę kilka słów o ISIC i cenach. Ze zniżek legitymując się swoją legitymacją studencką wydaną przez jedną z krakowskich uczelni korzystałem przy okazji zwiedzania muzeów i innych tego typu atrakcji (np. zwiedzając Uniwersytet Wileński, Zamek w Trokach). Jedynym miejscem w którym okazało się, że ISIC byłby przydatny był transport publiczny. W busie relacji Wilno - Troki aby otrzymać zniżkę studencką należy okazać legitymacje litewskiej uczelni lub kartę ISIC. Nie korzystałem z komunikacji miejskiej w Wilnie, więc nie wiem jak w tym wypadku kształtuje się sytuacja.

W kwestii cen, wydaje się że są podobne jak za czasów przed przystąpieniem do strefy euro - oczywiście po przeliczeniu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
otyrell lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 10 Cze 2015 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Wilno ładne, na Starym Mieście mnóstwo Polaków. Ogólnie bardzo sympatycznie.
Najbardziej spodobało mi się w Trokach. Piękne położony zamek. Wstęp jakoś 5 euro, oprócz tego można sobie popływać na rowerku wodnym, jachcie albo takim stateczkiem wycieczkowym.
Ceny:
4 osobowy rower wodny - 7 euro/1h
jacht 30 euro/1h
statek - 8 euro za 1os.
My zdecydowaliśmy się na rower wodny i było bardzo fajnie.

Również mnóstwo pamiątek, knajpek. Warto poświęcić pare godzin na Troki, my dodatkowo trafliśmy rewelacyjną pogodę w ostatni weekend. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Cze 2015 00:27 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
w Trokach można również strzelać z łuku na zamku
w nawet niskiej cenie, także też to może być frajdą (dla mnie była:))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Lip 2015 13:30 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 17
Wilno absolutnie na tak! Śliczne, urokliwe, z życzliwymi ludźmi :) Idealne na weekendowy wypad albo jednodniowy przystanek po krajach Bałtów. My tam spędziliśmy jeden dzień i bardzo dobrze to wspominamy. Jak zorganizować sobie czas w ciągu jednego dnia? My zobaczyliśmy: Ostrą Bramę, Rynek, Kościół św. Anny oraz kościół Benedyktynów, Zarzecze, Plac Katedralny z katedrą św. Stanisława, Pomnik Giedymina, Zamek Dolny, Wieżę Giedymina i Zamek Górny. I to było optymalne rozwiązanie na tak ograniczony czas, jakim dysponowaliśmy :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2015 17:55, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 14 Wrz 2015 15:57 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Dla mnie miejscem nr 1 do odwiedzenia w Wilnie jest muzeum terroru znajdujące się w dawnym więzieniu KGB niedaleko ul. Giedymina. O ile wystawy to głównie zdjęcia, to wizyta w podziemiach, czyli samym więzieniu robi piorunujące wrażenie. Obowiązkowy punkt programu, zwłaszcza dla osób śmigających w koszulkach z Che Guevarą czy innymi czerwonymi bandytami.


Ostatnio edytowany przez Washington, 14 Wrz 2015 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 30 Wrz 2015 07:23 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 26
Wlasnie jestem w Wilnie,
Zainteresowalo mnie to muzeum terroru, ale nie wiem o ktory budynek dokladnie ,
Czy chodzi o wiezienie łukiskie czy o muzeum ofiar ludobojstwa?
Bede wdzieczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Wrz 2015 07:31 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Muzeum Ofiar Ludobójstwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Paź 2015 10:05 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Wzialem noclegi w promocji IHG za punty a zatem jade na 3 dni do Wilna. Sylwester plus Nowy Rok. O miasto nie pytam bo bylem tutaj 1.5 roku temu.

Jestem ciekaw jak wyglada tu noc sylwestrowa? Jakies opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Paź 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Jeśli ktoś chce zobaczyć stary stadion Żalgirisu, który otwierał Mościcki, to musi się pospieszyć, bo niedługo zniknie z powierzchni ziemi. Ziemia już sprzedana deweloperom.
Image
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 27 Paź 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Dołączam się do pytania @rydzo z tego samego powodu ;)

Warto jechać na Sylwestra do Wilna? :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Lis 2015 09:38 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ile mniej więcej trzeba liczyć na zobaczenie Zamku w Trokach ? Tak na spokojnie, bez pośpiechu ze spacerkiem, podziwianiem okolicy itp., bez stresu ;) ?

Czy ktoś poleci ew. jakiś lokal w Trokach gdzie można dobrze zjeść ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Lis 2015 09:46 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Sam zamek to można i w godzinę obejrzeć. Kiburiny karaimskie pierogi serwowane w kilku gospodach .

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 11 Gru 2015 18:22 

Rejestracja: 24 Kwi 2012
Posty: 5
Hej, Z Wilna do Trok warto się udać. Bardzo dużo kursów autobusowych z dworca głównego w Wilnie (czas przejazdu to.ok 45 minut). Troki to taka spokojna turystyczna wioska położona nad jeziorami z bogatą historią. Natomiast sam zamek nie jest jakimś cudem (parę komnat i eksponatów), ale jest fajnie ulokowany i warto go zobaczyć. Polecam po zwiedzeniu zamku wrócić na dworzec autobusowy w Trokach szlakiem wzdłuż jeziora.
Knajp jest mnóstwo i na pewno jakieś tradycyjne danie wybierzesz.
Po za tym jeden dzień na Troki to mnóstwo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group