Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wilno
#1 PostWysłany: 29 Sty 2012 00:41 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Jak dobrze i relatywnie tanio zjeść w Wilnie? Jakieś wskazówki?
Będę wdzięczny!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Wilno
#2 PostWysłany: 29 Sty 2012 00:45 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 12
z tego co pamietam obiady na stolowkach studenckich były dość tanie i całkiem smaczne, jest ich kilka w Wilnie mysle ze da sie znalezc namiary w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#3 PostWysłany: 13 Lut 2012 20:51 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 2
Przy dworcu autobusowym w Wilnie wychodząc z dworca na prawo jest stołówka , jedzonko pyszne w niskiej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#4 PostWysłany: 16 Lut 2012 14:16 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Z racji tego, że wróciłem kilka dni temu, to mogę polecić restauracje sieci Cili.
Są cztery rodzaje: Cili Pica (makarony, pierogi, mięso, uzupełnione pizzami - nawet do 50cm!), Cili Kaimas (makarony, pierogi, mięso, też typowa kuchnia litewska: grzybowa w chlebie czy cepeliny) oraz restauracja chińska i sushi (tam nie byliśmy, więc się nie wypowiadam).

Za obiad (pierwsze danie, drugie danie, deser i napój) w dwóch wyżej wymienionych zapłaciliśmy od osoby około 40 złotych.
Jedzonko naprawdę smaczne, może porcje nie były jakieś olbrzymie, ale zestaw zaspokoił nasz głód w zupełności!
Polecam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#5 PostWysłany: 25 Cze 2012 07:05 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 307
niebieski
Stołówka o której pisze Daniela jest ok, jedzenie dobre: chłodnik, pomidorowa, 2 x zestaw ziemniaki, surówki, gulasz, 2 x kompot, 1 x naleśniki wszystko za 45 litów.

Cili, o ktorych pisze Lambert raczej wrażenia na mnie nie zrobiło, jedzenie dobre, ale nie do końca zgodne ze standardem litewskim: kołduny, krem z pieczarek, bliny żmudzkie, Canelloni, 2 x Cola wszystko za 42 lity.

Polecam 2 knajpki mniej więcej tu https://goo.gl/maps/1m5MuyWLckz ulica Arklių gatvė 20 naprzeciw hali targowej, dobre litewskie potrawy. 2 x barszcz, bliny, kotlet po litewsku w zestawie, cola, małe piwo całość za 37 litów.

Dla poszukujących nietuzinkowych smaków polecam trochę dziczyzny w Restauracji Niedźwiedź (Lokys Restoranas) https://goo.gl/maps/tFsDBPEj4U22 np. gulasz z bobra z ziemniakami i surówką 29 litów do tego duże piwo 9 litów.


Ostatnio edytowany przez krasnal 20 Lis 2016 18:09, edytowano w sumie 2 razy
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#6 PostWysłany: 28 Cze 2012 10:49 

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 16
a możesz napisać gdzie jest ta stołówka o której piszesz na początku posta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#7 PostWysłany: 28 Cze 2012 14:41 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 307
niebieski
tomba1982 napisał(a):
a możesz napisać gdzie jest ta stołówka o której piszesz na początku posta?


Ne jestem tylko pewny czy dokładnie o tę stołówkę chodziło Danieli, bo ona jest w zasadzie na dworcu, innej nie widziałem.

Jeśli wchodzisz wejściem głównym, czyli np. od strony targu/przystanków trolejbusów to skręcasz w lewo i do końca, po lewej stronie jest stołówka. Jeśli idziesz od strony przystanków to pierwsze wejście po prawej od strony muru i na wprost.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#8 PostWysłany: 29 Cze 2012 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
dzidzi napisał(a):
gulasz z bobra z ziemniakami i surówką 29 litów do tego duże piwo 9 litów.
Gulasz z bobra? Niezła egzotyka ;) Muszę koniecznie odwiedzić ten lokal jak będę tam w sierpniu.

PS. U niech bobry nie są pod ochroną?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#9 PostWysłany: 29 Cze 2012 12:32 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 41
Cili Kaimas REWELACJA http://www.cili.lt/en jedzenie tańsze niż w Polsce. Jest też smacznie i tanio na uniwersytecie Stefana Batorego na stołówce dla studentów (wstęp na uniwersytet płatny, chyba, że sie wejdzie bocznymi, drewnianymi drzwiami od strony ulicy Zamkowej (Pilies)- nie wiem jak w wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#10 PostWysłany: 29 Cze 2012 13:32 

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 16
co oznacza płatny wstęp na Uniwersytet ? a jesli ma sie polską legitymację studencką?

czym sie roznie te knajpy Cili? bo jest ich kilka rodzajów...które polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#11 PostWysłany: 29 Cze 2012 16:48 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 307
niebieski
Hubik napisał(a):
dzidzi napisał(a):
gulasz z bobra z ziemniakami i surówką 29 litów do tego duże piwo 9 litów.
Gulasz z bobra? Niezła egzotyka ;) Muszę koniecznie odwiedzić ten lokal jak będę tam w sierpniu.

PS. U niech bobry nie są pod ochroną?


Nie są pod ochroną, dużo tam ich mają, a podobno w średniowieczu był to przysmak i pieczono całe bobry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#12 PostWysłany: 29 Cze 2012 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W średniowieczu jedzono bobry głównie w piątki, ponieważ ma płetwy = ryba = można jeść w piątek.

Tak mi kiedyś przewodnik wyjaśnił.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#13 PostWysłany: 09 Lip 2012 17:55 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Może ktoś polecić jakiś pub w okolicach centrum Wilna, w którym można napić się dobrego, litewskiego piwa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#14 PostWysłany: 29 Lip 2012 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Lambert napisał(a):
Z racji tego, że wróciłem kilka dni temu, to mogę polecić restauracje sieci Cili.
Są cztery rodzaje: Cili Pica (makarony, pierogi, mięso, uzupełnione pizzami - nawet do 50cm!), Cili Kaimas (makarony, pierogi, mięso, też typowa kuchnia litewska: grzybowa w chlebie czy cepeliny) oraz restauracja chińska i sushi (tam nie byliśmy, więc się nie wypowiadam).

Za obiad (pierwsze danie, drugie danie, deser i napój) w dwóch wyżej wymienionych zapłaciliśmy od osoby około 40 złotych.
Jedzonko naprawdę smaczne, może porcje nie były jakieś olbrzymie, ale zestaw zaspokoił nasz głód w zupełności!
Polecam serdecznie!


Ja rowniez moge polecic, jadlem w Cili Kaimas, za chlodnik litewski, poj porcji tego wielkiego pieroga (zappelini?} oraz duze piwo zaplacilem 20 LITow. Bylem tam o 19. Poprzedni moj posilek byl o 22 poprzedniego dnia a sie najadlem!
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#15 PostWysłany: 29 Lip 2012 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
jak tanio zjeść w Wilnie ?

pizza CANCUN,jest jej dużo ale w niej tanio można zjeść przy pomocy kuponów - są na ich stronie, dla przykładu , pizza 30 cm zamiast 21 LT- 7,49 LT
chłodnik - zamiast 7,49 LT - 4,99 LT i tak dalej...taniej się nie da chyba :)
kuponu można też dostać w markecie MAXIMA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#16 PostWysłany: 10 Wrz 2012 15:43 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Na śniadanie polecam Cukiernie/ Kawiarenkę
z sieci sklepów IKI
znajduje sie na dworcu autobusowym na przeciwko wyżej wspominanej stołówki
smacznie i niedrogo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#17 PostWysłany: 10 Wrz 2012 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Przyłączam się do pozytywnych opinii na temat CILI KAIMAS :dobre ceny, dobre jedzonko, Swietny wystrój, miła obsługa, menu po polsku można poprosić, kogut też pieje z zachwytu:)

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#18 PostWysłany: 20 Lis 2012 21:37 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Witam,
a ja chciałbym polecić bar szybkiej obsługi w przyziemiu ul. Szopena 3 - około 100 m. koło dworców - (z dworca kolejowego przez rondo na wprost, z dworca autobusowego kierować się na godz. 11.00). Cztery dni w Wilnie i codziennie wizyta w tym barze. Dania regionalne, Pani właścicielka mówi po polsku, menu nad barem ze zdjęciami potraw. Jakość 10/10 - super domowe posiłki, cena 10/10 - za rosół z kołdunami, cepeliny z omastą i kawę 18 litów, jedyny minus to godziny otwarcia w dni powszednie do 18.00, w sobotę 10.00-14.00, nie wiem jak niedziela. Obiecałem Właścicielce, że po powrocie napiszę o Niej słowa dotrzymuję. Naprawdę warto (cztery cepeliny przywiozłem w plastikowym szczelnym pojemniku do Polski i jako wspomnienie smaków młodości dla moich rodziców to był strzał w 10)

ps.
przyleciałem z Wrocławia do Wilna (przez Oslo Torp) około 23.20 - taxi z postoju przed dworcem dla 4 osób, trasa 15 km - około 100 litów. Zamówiłem taksówkę z radio taxi romerta +37052757575 - cena 35 litów - zamawiałem po rosyjsku ale myślę, że z angielskim też nie byłoby problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#19 PostWysłany: 20 Lis 2012 22:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Hawi napisał(a):
Przyłączam się do pozytywnych opinii na temat CILI KAIMAS :dobre ceny, dobre jedzonko, Swietny wystrój, miła obsługa, menu po polsku można poprosić, kogut też pieje z zachwytu:)

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html


mogę potwierdzić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#20 PostWysłany: 02 Sty 2013 19:52 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
czy ktoś z Was był w knajpie Būsi Trečias
http://www.busitrecias.lt/index.php/lt/
znalazłam info o niej w miesięczniku Podróże
Widzę że ceny znośnie, piwo robione na miejscu i takie smakołyki jak swińskie uszy też mają w menu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group