Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 08 Paź 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
manyaky napisał(a):
Ja bym jednak uważał. Co innego użyć kodu, aby pokazać (jeden z dwóch) PLF obsłudze naziemnej w kraju wylotu, a co innego używać fałszywego PLF na granicy brytyjskiej...

Myślicie, że nie mają połączonych w bazie numerów tych testów (z datami) z tym, co jest w PLF? Fajnie by było, gdyby tak było, ale zawsze jest ryzyko :)


Na granicy brytyjskiej nikt PLF nie oglądał...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#642 PostWysłany: 08 Paź 2021 11:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Nikt nie ogladal bo sprawdzaja to wyrywkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 08 Paź 2021 17:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ktoś testował w praktyce jednodniówkę w Londynie w czasie pandemii?

Z tego co rozumiem, jako zaszczepiony muszę zarezerwować w jakimś lab test i mieć potwierdzenie. Przed wylotem nie potrzebuję żadnego testu. Jako że to jednodniówka, wlatuje rano, wieczorem wylatuje i nie ma żadnego problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 08 Paź 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
@Kothson Odpowiem Ci praktyczniej jutro...
Korzystać będę z tranzytu do 24h (planuję 12h na miejscu), nie mam żadnych testów kupionych. Wykorzystuję lot BA kupiony w promocji ze 1,5 roku temu i przekładany bodajże 4 razy.

Żeby dostać kartę pokładową od BA musiałem zainstalować jakąś ichniejszą apkę VeriFLY - niby na stronie BA w manage my reservation można dodać paszport szczepionkowy, wynik testu, PLF i jest to jakoś veryfikowane, ale dopiero ta apka, stworzenie konta tam, ponowne dodanie dokumentów i ich weryfikacja pozwoliła na wygenerowanie karty pokładowej. Co ciekawe, wystarczyło dodać tylko paszport szczepionkowy (wynik testu już nie). Zobaczymy jutro na lotnisku czy jeszcze czegoś będą ode mnie chcieli...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#645 PostWysłany: 09 Paź 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Ja bym jednodniówkę potraktowała jako tranzyt
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 09 Paź 2021 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Kupiłem dwufunciakowe testy - jeden na grudzień, PLF po 3 minutach. Drugi kupiłem w celu ogólnorecyclingowym na październik 2022 - PLF nie dostałem :? Tak więc nie przesadzajcie z odległością daty testu. Napisałem do supportu, ale nie spodziewam się odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 09 Paź 2021 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
@Kothson dzisiaj pies z kulawą nogą się mną nie zainteresował. Tak więc poza lekko skomplikowanym uzyskaniem boarding passa, mniej więcej jak przed pandemia. I tak, jako że jestem w UK całe 12h, użyłem opcji transit. Nikt nie czepiał się że nie musiałem wychodzić na landside...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#648 PostWysłany: 10 Paź 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@manyaky a kiedy go planujesz użyć w praktyce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 11 Paź 2021 00:09 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 108
Próbował ktoś może powrotu trzeciego dnia bez zrobienia testu Day 2? Przejdzie, czy muszę go jednak zrobić, poza samą rezerwacją terminu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 11 Paź 2021 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Akna napisał(a):
@manyaky a kiedy go planujesz użyć w praktyce?

Grudniowy w grudniu, bo chcę na 3 dni (0-2).

2022-owy jeszcze nie wiem ale wielokrotnie w celu jedno/dwudniówek.

Ostatecznie support mi dzisiaj odpisał z numerem PLF, jestem w szoku. Myślałem że za 2 funty nikt mi nie odpisze. Nie wiem czy oni są w ogóle jeszcze na liście GOV.UK, bo ich nie widzę (ale mają wiele nazw). Nawet jeśli to scam, to mi się podoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Chcę w niedzielę się wybrać do UK na jednodniówkę. Proszę znawców o opinię: czy taki lot będzie potraktowany jako transit, czyli jako zaszczepiony nie potrzebuję testu w Polsce ani umawiania testu w 2 dni w UK? Wlatuje i wylatuję bez problemów?:)
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 12 Paź 2021 10:44 

Rejestracja: 03 Lut 2019
Posty: 6
Może komuś się przyda informacja: wczoraj wróciłam do Warszawy z Luton. Wylot w sobotę rano, powrót w poniedziałek wieczorem. W Warszawie stanie w ogromnej kolejce do stanowiska odpraw, bo karta pokładowa w aplikacji nieaktywna. Sprawdzali certyfikaty szczepień i PLF - baaardzo pobieżnie, tylko czy się to ma wypełnione. W Luton przejście przez bramki automatyczne i tyle.
Powrót z Luton - karta pokładowa w aplikacji, nikt nic nie sprawdzał. W Warszawie kolejka do kontroli granicznej, sprawdzali szczepienia.

Miałam wykupiony test Day 2 jakieś 300km od Londynu za 8 funtów, wysłali mi numer do PLF na maila zaraz po zakupie i tyle.

Maseczki w Londynie tylko i wyłącznie w metrze.

Udanych podróży!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#653 PostWysłany: 12 Paź 2021 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@Kothson, mimo iz ogromne szanse ze bedzie jak powyzej ^^, to z definicji to nie jest tranzyt , Bo.. lecisz z Katowic do Katowic.
Rozbijajac na czesci - w Polsce pobieznie sprawdza czy masz PLF wypelnione, watpie zeby Ryan żądał potwierdzenia dalszego lotu.. ich raczej interesuje czy PLF jest wypelniony, to ze klamiesz to I'm to zwisa..
W UK po przylocie z tego jak rozumiem sprawdzaja wyrywkowo, z bardzo malymi szansami wiec to tez powinno przejsc.
W trakcie pobytu nikt sie nie bedzie kontaktowal.
W drodze powrotnej nikt nie wie czy byles tydzien czy rok.. to juz dotycza wymagania polskie.

Wiem ze to bez sensu, kupowanie testu ktorego sie nie robi vs. klamanie ze cos jest tranzytem mimo iz nie jest.
Twoja decyzja :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 12 Paź 2021 12:37 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Linki z ostatnich stron już nie mają opcji testów poniżej 10 GBP. Ktoś ma coś aktualnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 12 Paź 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
wczoraj brałem na 30 X po 1,98 w Londynie, kasa zeszła, przetwarzają
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#656 PostWysłany: 12 Paź 2021 13:22 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
maciek napisał(a):
Linki z ostatnich stron już nie mają opcji testów poniżej 10 GBP. Ktoś ma coś aktualnego?


Tutaj są tanie testy: https://covidtestingdirect.com/approved ... -19-tests/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#657 PostWysłany: 12 Paź 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Może warto zaktualizować informacje podpięte w wiki u góry wątku, bo niektóre z obecnych są już nieaktualne. M.in. stary wpis @LonDynia o trazycie. No na dziś przy tranzycie z PL (prawdziwym, a nie przylot z PL i powrót do PL) i zaszczepieniu właściwie nic nie potrzeba dodatkowego poza wypełnionym PLF Ani testu przed wylotem, ani day 2 z wyjątkiem czerwonej listy. Pierwsza przypięta informacja tez nieaktualna (nie uwzględnia aktualizacji z 4 października).

Z praktycznych pytań przy okazji to będę leciał z tranzytem landside przez Londyn, teoretycznie nie powinienem opuszczać lotniska podczas takiego tranzytu (albo tylko aby dotrzeć do innego). W praktyce z tego co rozumiem to nie ma z tym problemu i nikt tego w żaden sposób i tak nie kontroluje co będę robił przez te kilkanaście godzin (w moim przypadku). Pewnie się przejadę do miasta i wezmę hotel przy lotnisku i tu rozumiem, że z tym się lepiej nie wychylać i w PLFie nie podawać adresu hotelu jak pyta o adres pobytu w UK?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#658 PostWysłany: 12 Paź 2021 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Jak dla mnie tranzyt Katowice-Katowice jest minimalnie ryzykowny i kupiłbym test (przecież 4 zł to nie majątek, a można używać ponownie). Była w tym wątku akcja (chyba z maja 2021, ale była), że obsługa lotniskowa w Modlinie robiła problemy.

Inne, prawdziwe, tranzyty - bez problemu

@kiew nikt nie sprawdza, adresu możesz nie wpisywać jak wyjaśnisz, dlaczego nie wpisujesz, ale jak masz tranzyt z noclegiem, to nie widzę przeszkód aby wpisać adres

incognita napisał(a):
Tutaj

O cholera, obniżyli cenę na 0,75 funta :lol: Przepłaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 13 Paź 2021 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Szybkie pytanie
Lot Wawa-Londyn Stansted rano
tego samego dnia wieczorem lot Londyn Luton-Tirana
Pełne szczepienie. Czy to może być traktowane jako tranzyt i nic poza szczepieniem nie będzie ode mnie wymagane? Czy jednak bez testu się nie obędzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 13 Paź 2021 10:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Szybka odpowiedz
Moze to byc traktowane jako tranzyt i nic poza szczepieniem nie bedzie od Ciebie wymagane.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group