Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 03 Paź 2021 21:53 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Dzięki za odpowiedź. Zostaje pytanie czy zadziała jeśli kupię test na późniejszy termin niż przylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#622 PostWysłany: 05 Paź 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kod to kod, wpiszesz w formularz i po sprawie. Nie ma zadnego mechanizmu sprawdzania kodu z data testu. Mozesz wpisac nawet stary kod z poprzedniego lotu. A jak wyjedziesz bez zrobienia testu, to kto Cie bedzie scigal? Zakladam oczywiscie, ze mowimy o krotkim pobycie i do czasu, az komus wyskoczy brak testu w systemie, to Ciebie juz nie bedzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#623 PostWysłany: 05 Paź 2021 18:56 

Rejestracja: 05 Paź 2021
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 5 986
Hej. Słuchajcie mam takie pytanie, wylatuje do Birmingham 21 października, wracam 24 października również z Birmingham,
z racji, że nie ma tam tanich testów ;) myślałam, żeby kupić pod Londynem z racji, że są tańsze.
Czy jest możliwość aby ktoś za mnie ten test odebrał czy muszę go odebrać osobiście?
Miał ktoś z Was podobną sytuację?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 05 Paź 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Przeczytaj ostatnie dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#625 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:16 

Rejestracja: 05 Paź 2021
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 5 986
Czytałam, ale nie doszukałam się jednoznacznej odpowiedzi, stąd moje pytanie.
Nie chcialabym ryzykować i nie robić tego testu bo z moim szczęściem bywa różnie, ale też nie chciałbym wydać nie wiadomo ile funciakow na to 😅
Jeżeli post jest niezgodny z regulaminem, to go usunę 😊
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 05 Paź 2021 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Magda2310 napisał(a):
ale też nie chciałbym wydać nie wiadomo ile funciakow na to 😅

Kazdy test ma cene, wiec bedziesz wiedziec Ile funciakow wydasz.. np. za ten najtanszy zaplacisz £1.98.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#627 PostWysłany: 06 Paź 2021 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
czy ktoś próbował użyć ponownie kodu testu z no-show? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Ja bym jednak uważał. Co innego użyć kodu, aby pokazać (jeden z dwóch) PLF obsłudze naziemnej w kraju wylotu, a co innego używać fałszywego PLF na granicy brytyjskiej...

Myślicie, że nie mają połączonych w bazie numerów tych testów (z datami) z tym, co jest w PLF? Fajnie by było, gdyby tak było, ale zawsze jest ryzyko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Widzę że tu coraz większe kombinacje się tworzą, Polak potrafi ;)
Sam się zastanawiam nad krótkim wyjazdem (sobota-niedziela).
Proszę mnie poprawić czy się mylę...?: Dzień przyjazdu/przylotu jest dniem 0 - a test wykonuje się w drugim dniu... Czyli jak np. przylecę w poniedziałek to test należy zrobić w środę? czy tak?
Swoją drogą także ponownie użyję kodu testu w PLF który użyłem w czerwcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Tak. Dzień przylotu = 0, natomiast Day 2 nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#631 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
A po zakupie tych testów za 4£ to także otrzymuje się kod do PLF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
wielka-brytania-covid,1453,154038?start=580#p1468511
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 06 Paź 2021 15:01 

Rejestracja: 21 Mar 2017
Posty: 17
Szanowni,
na gov.uk jest opisana kwestia lotu typu sobota-niedziela. tu cytat poniżej:

When you arrive in England – fully vaccinated

After you arrive in England you must take a COVID-19 test on or before day 2.

You must book this test before you travel.

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#634 PostWysłany: 06 Paź 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ok, tu link do strony cytowanej przez @TrzySzwedki:
https://www.gov.uk/guidance/travel-to-e ... s-covid-19

Ok, to juz legalnie moge mówic ze tych testów nie trzeba robic przy krotkich wizytach i testy za £1.98 sa jak najbardziej OK. 8-)

Chociaz dla osób przylatujacych w piatek wieczorem (Day 0) i wracajacych w niedziele rano (Day 2) ciagle jest "teoretyczna" koniecznosc zrobienia "niewykonywalnego" testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#635 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:31 

Rejestracja: 03 Lut 2019
Posty: 6
LonDynia napisał(a):
Chociaz dla osób przylatujacych w piatek wieczorem (Day 0) i wracajacych w niedziele rano (Day 2) ciagle jest "teoretyczna" koniecznosc zrobienia "niewykonywalnego" testu.


Właśnie ja mam taką sytuację, że przylatujemy w sobotę rano do Londynu, wylot mamy w poniedziałek wieczorem, a test kupiony 300km od Londynu właśnie na ten Day2, więc mam nadzieję, że tutaj również nikt nas nie będzie ścigać :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 07 Paź 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
manyaky napisał(a):
Ja bym jednak uważał. Co innego użyć kodu, aby pokazać (jeden z dwóch) PLF obsłudze naziemnej w kraju wylotu, a co innego używać fałszywego PLF na granicy brytyjskiej...

Myślicie, że nie mają połączonych w bazie numerów tych testów (z datami) z tym, co jest w PLF? Fajnie by było, gdyby tak było, ale zawsze jest ryzyko :)

Na pewno nie ma połączenia numeru ref do formularza z datą testu. Z bardzo prostego powodu, jak kupujesz test, to nie wpisujesz kiedy go użyjesz. Możesz go kupić z myślą, o podróży za tydzień, ale jednak lecisz za dwa tygodnie i używasz dopiero wtedy umeru ref. Albo możesz wypełnić formularz, a potem nie podróżować w deklarowanej dacie i za 2 tygodnie wypełniasz formularz jeszcze raz i wpisujesz ten sam numer ref testu, bo ciągle go masz i nie użyłeś.

Przecież to nie chodzi o zdrowie, tylko o pieniądze. Każda firma krzak może zacząć sprzedawać te testy bez żadnej infrastruktury. Jak odbierałam testy, to gość dał je luzem z dużego pudła. Żadne numery seryjne nie zostały zeskanowane. Równie dobrze, mógłby mi dać same patyczki.

Dzisiaj mają ogłosic zmiany w sprawie tych testów PCR, więc warto poczekać jeden dzień z zakupami testów.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#637 PostWysłany: 07 Paź 2021 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):

Dzisiaj mają ogłosic zmiany w sprawie tych testów PCR, więc warto poczekać jeden dzień z zakupami testów.


Zamiany? ale mam nadzieję że na lepsze?
Bo te wszystkie testy po 4£ sold out :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 07 Paź 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
NIC konkretnego nie oglosili dzis, lista czerwonych krajow spadla do 7 I Brazylia I RPA zostaly z niej usuniete.
Na BBC jest ciekawy komentarz odnosnie testow:
https://www.bbc.co.uk/news/uk-58833088

Ze zamiast testu PCR bedzie mozna uzyc zdjecia testu antygenowego zeby potwierdzic negatywny wynik :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 07 Paź 2021 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Wygląda tak, jakby wciąż była konieczność kupowania testów przez pośredników, natomiast po wykonaniu testu w domu (przysłanego pocztą) należałoby wysłać zdjęcie na rządowe serwery

Raczej nie podejrzewam, że dopuszczą stosowanie jakiegokolwiek testu (np. kupionego "w biedronce"), a szkoda

Health and Social Care Secretary Sajid Javid napisał(a):
We’re now making it easier and cheaper for people to travel by allowing fully vaccinated travellers from non-red list countries to use lateral flow tests on day 2 of arrival, as long as they provide proof of use.


GOV.UK napisał(a):
The government can also confirm passengers taking postal tests will be able to send a picture of their lateral flow test as a minimum requirement to verify the test result, with the ambition remaining to have this in place for people returning from half-term breaks by the end of the month.


https://www.gov.uk/government/news/trav ... m-red-list
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 07 Paź 2021 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
No wlasnie, na pewno tansze niz £10 one nie beda, wiec kupowanie testow firm z siedziba na Falklandach w terminie 2 lata po przylocie do UK za £1.98 ciagle chyba pozostanie najtansza opcja :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group