Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie

Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10

Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/

Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.

Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.

TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.

Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%

[ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#121 PostWysłany: 04 Wrz 2014 12:47 

W lipcu, za Waszą radą, wybrałam się do Makos Guba.
Podaję ceny:
gulasz (prze super mega pyszny ;) ) 790
kotlet z szynką i serem 1290
frytki 380
sałatka (zwykła sałata i ze 3 warzywa) 590
panierowany camembert 990
krokieciki ziemniaczane (pycha!) 390
woda gaz. 120
piwo 550
lampka tokaju 420

Łącznie za dwie osoby wyszło nam 6 110 ft (24,44 e).

Trochę za drogo jak na moje możliwości. Ale sam lokal jest przyjemny, do tego bardzo mili kelnerzy (mówiący po ang!). Na koniec dostaliśmy po kieliszku palinki :)
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 06 Wrz 2014 08:21 

Cukiernia "Marodi" na Jaszai Mari ter obok McDonalds.

Jadąc mostem Małgorzaty na stronę Budy wysiada się na ostatnim przystanku po stronie Pesztu i przechodzi się na prawo.

Świętne lody oraz dobry, świeży tort a'la Sacher.

Nie polecam kawiarni "Europa" na Szent Istvan krt.

tom
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 28 Wrz 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 137 269
srebrny
Polecam pizzerię, a właściwie okno z pizzą na placu Nagyvárad, a właściwie w przejściu podziemnym pod placem, przy stacji metra Nagyvárad tér. Spore porcje, niska cena, dobra jakość.

Ze sklepów świetnie zaopatrzone są przede wszystkim hipermarkety Auchan na obrzeżach miasta, z tym, że to raczej kiepska propozycja dla podróżujących samolotem - za to jeżeli jedzie się autem z/do Polski, musowo wpaść i przeczesać im półki. Z dobrze zaopatrzonych dużych sklepów bliżej centrum można uda się do Tesco. Na http://www.tesco.hu jest mapka z lokalizacją.

#124 PostWysłany: 28 Wrz 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 145 019
jeśli chodzi o tanią pizzę do malutkie pomieszczonko na Kiraly utca (czasem tylko okno), obok kościoła/przystanku
jeszcze tamtej zimy cena za kawałek to 200HUF, wszyscy studenci chodzą tam po imprezach w Instant
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 29 Wrz 2014 21:21 

A kto poleci gdzie zjeść dobrego kurtosza? :)
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 29 Wrz 2014 21:46 

Ten cynamonowy z drewnianej budki na duzym trojkatnym skrzyzowaniu za bazylika jest pyszny i latwy do zlokalizowania ;)
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 05 Paź 2014 23:27 
Awatar użytkownika

Loty: 51
Kilometry: 29 292
Już kiedyś polecałem i nadal polecam Oktogon Bistro, czy coś podobnego na Szel Kelman ter. Tylko jeśli chodzi o żarcie i cenę.
Jednak drobna uwaga, by uważać... bo oszukują skubańce. Jeśli idzie grupa powyżej dwóch osób, to do płacenia niech idzie każdy z osobna i zdejmuje to co zamówił.
Miałem teraz taką sytuację: 4 osoby siadły do stolika i zaczęły jeść.
Teraz picie:
1. kolejka - 3 soki pomarańczowe + woda
2. kolejka - dwie osoby zamawiają kawę
3. kolejka - jedna osoba z drugiej kolejki zamawia wodę

Idziemy płacić i rachunek coś duży jest. Wsadzamy głowy do komputerka i tam:
4 x jedzenie
4 x sok
4 x woda
4 x kawa
Trochę kłótni, ale przy zawołaniu kelnera dało się naprostować. Węgierka z kasy wściekła, że nie daliśmy się orżnąć.

Po wyjściu z lokalu są lody gałkowe. Kolega kupuje, wraca po chwili i te forinty liczy, ze coś go chyba orżnęła o 100 forintów.
Po chwili mówi, że dobre lody. Więc dałem się skusić... podchodzę, pytam po ile. Słyszę one hundred thirty. Biorę dwie gałki. Nakłada, podaje i mówi two hundreds sixty - daję odliczone i słyszę, że jeszcze 100. :)
Dałem je te 1.5 zł - niech się wypcha.

Podsumowując: Uważajcie!
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 05 Paź 2014 23:33 

Na tyle na ile kojarzę Oktogon to tyłka nie urywa szybkie bistro... to już lepiej odbić w lewo idąc Andrassy od Placu Wolności w stronę centrum w charakterystyczną uliczkę pełną platanów między wysokimi kamienicami. Jeśli po kilku metrach traficie na pomnik Liszta to jesteście we właściwym miejscu aby wypić dobrą kawę i skosztować do niej jakiegoś ciasta. Spore kawiarnie są w kamienicach obok pomnika :)
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 14 Paź 2014 20:03 

Zbanowany
Agna napisał(a):
Moim numer jeden w Budapeszcie, do którego wracam przy każdym pobycie jest niepozorna DRUM CAFE niedaleko żydowskiej synagogi: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ngary.html. Świetne jedzenie w baaardzo konkurencyjnych cenach (zestaw danie + zupa + deser nie więcej niż 20 zł w przeliczeniu), smaczne langosze, rewelacyjne piwo z bzu. Polecałam knajpkę wielu osobom i nie spotkałam się z rozczarowaniem :-).

Bylem, rowniez szczerze polecam!
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 17 Paź 2014 19:43 
Awatar użytkownika

Loty: 266
Kilometry: 307 368
Maciek_Sosnowiec napisał(a):
A kto poleci gdzie zjeść dobrego kurtosza? :)

Najlepiej tu: http://www.facebook.com/fabrykakurtosza ;) 8-) :lol:

Prawdę powiedziawszy,to mnie węgierskie nie smakowały i minusem było to,iż mieli tylko smaki w wersji na słodko. :roll: Znalazłam tylko dwa punkty: na stacji metra Deak Ferenc ter i na placu Blaha Lujza-w każdym z miejsc kosztowały po 290 HUF za sztukę. Więcej nie szukałam,bo bardzo się tymi budapesztańskimi rozczarowałam. :|

#131 PostWysłany: 15 Lis 2014 18:10 

Hungarikum Bistro baaardzo dobra restauracja niedaleko parlamentu,często trzeba poczekać na stolik ale warto.
Ceny też nie są wygórowane a jedzenie regionalne.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 28 Sty 2015 12:35 

Loty: 73
Kilometry: 89 404
Kilka uwag ode mnie po spędzonych 3 dniach w Budapeszcie :)

1. Tokaji Borozo - nie dane nam było odwiedzić, otwarte tylko w dni powszednie co jest trochę dziwne zważywszy na charakter baru - ludzie piją tokaja również w weekend to oczywiste że taka miejscówka powinna być czynna w sobotę czy niedzielę. Co do samego Tokaja to polecam Tokaji Ashu 5 - 2190 HUF w sklepie za butelkę 250 ml.
2. Kurtosz - jedliśmy w przypadkowo trafionej budce drewnianej na dużym skrzyżowaniu za bazyliką Stefana - był bardzo dobry! cena 290 HUF
3. Polecane tutaj DRUM CAFE zasługuje na wielki plus, dobra obsługa i jeszcze lepsze jedzenie - langosz 1090 HUF, zapiekanka z makaronem i kurczakiem 1290 HUF, ciasto (z orzechów włoskich, przepyszne!) 580 HUF zaś piwko z kija też mają dobre 390 HUF jeśli dobrze pamiętam. Jedyne zastrzeżenie do zupy gulaszowej - bardzo wodnista i zdecydowanie odradzamy (do tego jedna pajdka chleba) - lepszą zupę gulaszową można zjeść w Makos Guba. Nam udało się za każdym razem wejść i znaleźć siedzenie bez problemu, ale widziałam że ludzie potrafią czekać w kolejce na wolne miejsce. Bardzo popularna miejscówka wśród turystów.
4. Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 790 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie :)
5. Frinci Papa - bardzo ruchliwe miejsce, sporo turystów. Dania bardzo szybko podane, obsługa ogarnia po angielsku. Tutaj jedliśmy gulasz na winie z kluseczkami - bardzooo dobry! UWAGA: brak możliwości płacenia kartą co nie było nigdzie napisane i dowiedzieliśmy się dopiero przy płatności... także ostrzegam że trzeba mieć gotówkę. Trochę chory system płacenia, kelner nie przynosi rachunku, trzeba się samemu pofatygowac na dół do kasy - serio? przecież to restauracja a nie bistro szybkiej obsługi!
6. Eleszto - adres: Tuzolto u 22 - super bar z piwkami craftowymi, bardzo duży wybór, dwa multitapy obok siebie, ceny piwa wahają się tu od 500 HUF do nawet 1100 HUF, pełno młodych ludzi, bardzo modne miejsce coś na miarę warszawskiego PiwPaw - FB page: https://www.facebook.com/elesztohaz Bardzo prosty dojazd metrem.
7. Polecamy również langosza robionego przez starszą panią w ciągu budek przy Arany János M3 blisko bazyliki Stefana (obok jest też kebab za 500 HUF) - dobry langosz za 580 HUF robiony szybko a smakuje wyśmienicie!

#133 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:50 

Polecam Vagon Restaurant – jedzenie smaczne, ceny średnie a wystrój wnętrza fantastyczny. Lokal urządzony w starym wagonie restauracyjnym typu Pullman z okresu Orient Expresów usytuowany w okolicach dworca Deli (Deli palyaudvar) dojazd np. metrem M2 – końcowa stacja. Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#134 PostWysłany: 11 Lut 2015 16:23 

Polecam Drum Cafe. Langosz klasyczny 590 HUF, kawa 200HUF. Doskonałe jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Bardzo miła obsługa. Szczególnie kelner Josef, którego uwielbiały nasze dzieci. Malutki lokalik i czasami w weekend czekaliśmy na stolik, ale było warto. Smak zupy serowej...niezapomniany.
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 11 Lut 2015 17:16 

Ja również polecam Drum Cafe. Niedawno tam byłam (a jestem tam podczas każdego pobytu w Budapeszcie - czyli dosyć często) i dla mnie i męża hitem jest zupa rybna halaszle. Uwielbiamy!!! Dzieci rzucają się na słodkie langosze, a my jeszcze jakiś gulasz ... :) :) :)
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 11 Lut 2015 21:58 
Awatar użytkownika

Pytanie za 100pkt, wybieram się do Budapesztu z osobą uczuloną na gluten, znacie jakieś miejsca gdzie można z bezglutenwocem pójść coś zjeść, czy zostaje własne gotowanie w mieszkaniu?

#137 PostWysłany: 19 Lut 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 62 647
Kolejna wizyta w Budapeszcie utwierdziła mnie w przekonaniu że DRUM CAFE jest najlepszą knajpą, czas podania posiłku i smak są niesamowite.

Polecam także bardzo dobrą w smaku oraz w cenie włoską pizze na przeciwko Corinthia Hotel Budapest.

https://www.facebook.com/calyswiatwplecaku
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 19 Lut 2015 13:17 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 136 854
Za to nie dajcie się namówić na knajpę PAPRIKA przy Dozsa Gyorgy (okolice pl. Bohaterów). Wszędzie na nich kierują, że niby "local", "best" i "super" - w hostelach, biurach itp. a tymczasem na miejscu drogo (jak cholera!), niezbyt smacznie (zwłaszcza za tę cenę) i zapchane ludźmi po korek.
Ale miejscowych 0 sztuk. Tylko turyści, głównie z Rosji (i tu nie chodzi o ich narodowość a o zasobność portfeli), wydający sporo forsy za niewiele warte jadło.

#139 PostWysłany: 21 Lut 2015 02:12 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
mrruby napisał(a):
Kolejna wizyta w Budapeszcie utwierdziła mnie w przekonaniu że DRUM CAFE jest najlepszą knajpą, czas podania posiłku i smak są niesamowite.

Nie rozumiem zachwytów nad tą knajpą!?! Właśnie wróciłem z Budapesztu i mogę śmiało stwierdzić, że jest to lokal typowo pod turystów. Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami na tym portalu, trzeciego dnia swojego pobytu, odwiedziłem tę knajpę. Dzień wcześniej byłem w Makos Guba (również dzięki rekomendacjom), nazwy pierwszego lokalu niestety nie kojarzę (przypadkowy, na mieście).
Wracając do Drum Cafe - angielskie szyldy zachęcające do wejścia, angielskie menu, angielskojęzyczna obsługa, angielskie ceny, angielskie porcje. Zamówiłem Hungarian Daily Menu. Dostałem zupę gulaszową, mega cieniutką w smaku (w porównaniu do tej z Makos Guba) w malutkiej filiżance. Na drugie danie Risotto... a właściwie ryż masakrycznie przepłukany wodą - dobrze ugotowany - ale kompletnie bez smaku, z kilkoma kawałkami kurczaka i warzyw. Sam robię lepsze Risotto. Porcja tego dania była całkiem duża... ale była to głównie porcja ryżu. Na deser przynajmniej ciasto było dobre, ale to zdecydowanie za mało, żeby piać z zachwytu nad tą knajpą.
Ja absolutnie nie polecam. Zdecydowanie lepiej iść tam gdzie nie ma angielskojęzycznych wołaczy i zjeść porządnie jak lokalsi.
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 03 Mar 2015 19:25 

Pewnie się powtarzam, ale w tym wypadku warto powtórzyć. Gorąco polecam restaurację Makos Guba, gulasz był wyśmienity, a porcja bardzo duża, nawet mój brat chyba pierwszy raz w życiu miał problem z skończeniem posiłku. Zrobiliśmy tylko błąd i niepotrzebnie zamówiliśmy piwo, które za jeszcze bardziej nas napchało i cenowo nie było opłacalne. Gulasz kosztował 790 HUF, co jest świetną ceną. Wcześniej chodząc po Wzgórzu Zamkowym i widząc ceny za gulasz ok. 1300 HUF za porcję wydawało mi się, że musiałem źle zapamiętać kwotę 790 w Makos Guba, ale gdy tam dotarłem okazało się, że faktycznie jest o połowę taniej.

Drugiego dnia weszliśmy też do Oktagon Bisztro, gdzie płacisz raz i jeszcze ile chcesz, ale był tam ogromny tłok, trzeba było czekać w kolejce żeby wejść. My nie mieliśmy czasu, ale kierując się zasadą, żeby wchodzić tam gdzie dużo klientów to albo mają tam dobre jedzonko, albo po prostu jest tak tanio i można się napchać. Jak ktoś ma przed sobą całodzienne zwiedzanie to może być to dobra opcja. Nam się śpieszyło, bo tego dnia wracaliśmy.

Weszliśmy więc do pobliskiego Monopoli Bar Pizzeria. Mam tutaj mieszane uczucia, jedzenie było dobre, ja z dziewczyną zjedliśmy pizze, a brat z szwagierką zamówili jakieś menu dnia. Na to menu miała składać się zupa, połowa pizzy, kawa i ciastko. Niestety gość odbierający nasze zamówienie musiał sobie gdzieś pójść, a ten który został nie ogarnął tego i najpierw policzył nam te wszystkie elementy osobno, przez co wyszło sporo drożej. Zwróciłem mu uwagę i niby coś tam poprawił, ale nadal chyba trochę się daliśmy wyciulać, ale to była już kwota ok. 5 zł więc darowaliśmy sobie jakieś kłótnie, bo gość był bardzo miły. Doliczają sobie też jakiś tam procent za obsługę, niby niedużo ale w innych miejscach w Budapeszcie tego nie widziałem. Choć to w sumie włoska knajpka była, to może dlatego mają coperto :D Poza tym lekkim nieporozumieniem jedzenie było naprawdę dobre, pizza na cieniutkim cieście dokładnie tak jak lubię. W środku było pusto, potem przyszła jakaś inna parka, a obsługa miała swobodne podejście, jeden se gdzieś pojechał, kucharz gdzieś wychodził i wracał, a chyba właściciel sączył piwko :)

[ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości