Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#161 PostWysłany: 25 Cze 2015 00:02 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Może po prostu jesteś fajna, ładna, inteligentna, uśmiechnięta i sympatyczna dziewczyna ... i to wszystko. Węgrzy to nasi bratankowie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#162 PostWysłany: 28 Cze 2015 13:08 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
1. Onyx Restaurant - Za namową fly4free.pl (artykuł o restauracjach z gwiazdką Michelin na kieszeń przeciętnego turysty) udaliśmy się tamże z wielkim zaciekawieniem. RE-WE-LAC-JA. Dwa zestawy składające się z przystawki, dania głównego i deseru + woda 0,7 litra to koszt około trzystu (300) złotych (oferta lunchowa). W zasadzie nie da się opisać mieszkanki smaków słowami, ale jeśli ktoś ma ochotę odłożyć trochę grosza (forinta) i spróbować ciut luksusu, to polecam.

2. Oktogon Bisztro - masówka, cena bardzo dobra, bo za "wejściówkę" + napój płaci sie około 20 złotych. Jedzenie generalnie średnie, ale warto iść choćby dla mięsa z grilla - bardzo dobrze doprawione.

3. Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio.

4. Gelarto Rosa - oryginalnie i pysznie. Przykładowe smaki: cytryna z bazylią czy lawendowa wanilia. W zależności od ilości smaków (dwa, trzy bądź cztery) to 550-750 forintów (5-7 złotych).

5. Langosz zjedzony w hali targowej Vásárcsarnok. Cena ok, naciągają na ilość składników, smak niezły. Warunki konsumpcji mocno średnie.

Kilka fotek poniżej:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Niespodzianka do rachunku w Onyx Restaurant ;)
2751149_IMG_20150414_142548.jpg
2751149_IMG_20150414_142548.jpg [ 36.6 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Drugie danie w Onyx.
2751104_IMG_20150414_133901.jpg
2751104_IMG_20150414_133901.jpg [ 36.38 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Drugie danie w Onyx.
2751102_IMG_20150414_133843.jpg
2751102_IMG_20150414_133843.jpg [ 42.42 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Pierwsze danie w Onyx.
2751095_IMG_20150414_131322.jpg
2751095_IMG_20150414_131322.jpg [ 39.44 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Rachunek z Drum Cafe.
2751078_IMG_20150413_173315.jpg
2751078_IMG_20150413_173315.jpg [ 53.97 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Ciasta w Drum Cafe.
2751065_IMG_20150413_165554.jpg
2751065_IMG_20150413_165554.jpg [ 73.71 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Komentarz do pliku: Gelarto Rosa
2751038_IMG_20150413_181331.jpg
2751038_IMG_20150413_181331.jpg [ 46.75 KiB | Obejrzany 5888 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#163 PostWysłany: 22 Lip 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Z polecanych w powyższym temacie miejsc udało się odwiedzić podczas weekendowego wypadu dwa:

Lecso - bar/stołówka w której wybieramy z pośród dostępnych potraw (m.in. kilku zup, kilku mięs, gulaszy itd.). Całość całkiem smaczna i bardzo korzystnej cenie. Śmiało mogę polecić tym, którzy chcą tanio zjeść.

Drum Cafe - bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#164 PostWysłany: 12 Sie 2015 08:37 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Polecam pyszne Langosy w hali targowej przy stacji metra Leher ter, ceny 250-700 Ft w zależności od rodzaju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#165 PostWysłany: 18 Sie 2015 13:33 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Langosze są też dobre przy kąpielisku Shenyiego między kąpieliskiem a bodaj cyrkiem. w parku...

Za dobry trzydaniowy obiad naprawdę sporych rozmiarow w jednej z knajp przy Vaci Ut zaplacilem 3000forintow czyli ok45 zl za osobę - w tym gulas leves, czyli zupa gulaszowa, na drugie pyszny gulasz wolowy z kurkumą bodaj, i na deser jakies ciasto, plus sok do picia. Blizej hali Vacsamarok niz katedry Stefana Isvana, jak ktos jest ciekaw po powrocie z pracy moge podac nazwe, bo mam gdzies rachunek

Rzecz trzecia, sporą popularnością cieszą się lody z Gelarto Rosa - w ksztalcie kwiatkow przy KAtedrze Isvana... warto isc kawalek dalej tą ulicą Hercegrprimas ut w kierunku Deak Ferenc ter, po przeciwnej stronie ulicy - rowniez mają punkt, przy ktorym nie ma kolejek na pol godziny czekania:)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#166 PostWysłany: 03 Paź 2015 18:09 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Ktoś pisał o "langoszach" w hali targowej przy stacji metra Lehel ter... Poszedłem, zjadłem, całkiem smaczne, choć trochę tłuste jak dla mnie, ale ponoć takie ma być. Z sosem/śmietaną, serem i szynką kosztował 390 HUF.

Pisano też wiele o Makos Guba i tamtejszej zupie gulaszowej. Zamówiłem dużą, przynieśli niewielki garneczek, myślałem że coś się pomyliło im i dali mi małą, ale jak to wsunąłem z pajdą chleba, to jednak poczułem, że to chyba była jednak duża. Smaczna, choć mogłaby być cieplejsza. Nie mam porównania jak smakuje w innych lokalach, ale... mogę polecić, mi i towarzyszom podróży smakowało :) Cena wzrosła, bo czytałem tu że chyba 790.. ja płaciłem 890 HUF. Do tego małe piwko z tego co pamiętam około 350 HUF.

Byłem również niedaleko Nyugati w restauracji tureckiej zwanej "Titiz turkish restaurant". Kebab na talerzu - czyli mięsko, frytki, surówki + kawałki buły ok. 1200 HUF + 0,5L cola za 350 HUF. Smaczny, więc mogę polecić, choć na małym talerzyku...

Koło dworca Nyugati w oczekiwaniu na znajomych skusiłem się też na tego całego kurtosza z budki. Brałem chyba z orzechami, choć czuć bylo tylko cukier. Trochę przereklamowane, ale fajna i słodka przekąska, na pewno zainteresuje najmłodszych dzięki smakowi i sposobowi w jaki się go "rozwija".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#167 PostWysłany: 29 Lis 2015 00:39 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Wymieniana powyżej lodziarnia Gelarto Rosa to według mnie punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika lodów (i nie tylko). Prócz oryginalnego sposobu podawania jest też duża różnorodność smaków. Warto wziąć największy zestaw, im więcej smaków, tym bukiet pełniejszy i fajniej wygląda. ;) Opcjonalnie możemy także wypełnić rożek Nutellą.

A jak ktoś ma ochotę na pysznego bananowego milkshake, to dobry miejscem będzie BARbar Cafe & Chocolate (Papnovelde Utca 3). Miła atmosfera, w środku sporo studentów, bo tuż obok uniwerek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#168 PostWysłany: 19 Gru 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Zaprezentuję też nasz różyczki ... pychota
Image

Jeszcze krótki filmik z linii produkcyjnej:

Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#169 PostWysłany: 29 Gru 2015 09:22 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej. Uwaga! W Drum cafe, doliczaja 15% tip, czyli napiwek jest już w rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#170 PostWysłany: 04 Sty 2016 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
sprawdziłam w ostatni weekend restaurację polecaną przez węgierskich znajomych

http://lecsogyorsetterem.hu/en/

Pycha! coś na styl baru mlecznego/stołówki, po wejściu może nie zachwyca wystrojem, ale jedzonko jest bardzo dobre i w niskich cenach. Dodatkowo bardzo dobra lokalizacja (zaraz obok przystanek tramwaju 4/6 oraz most Margit). Zniżki dla studentów i seniorów (20%) na menu dnia.
Byłam tam w niedzielę ok. 15 i lokal przez godzinę był non-stop pełny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#171 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Drum Cafe - byłem w tym tygodniu. Wielu dań z menu nie było dostępnych, więc siłą rzeczy musieliśmy iść na kompromisy. Ja wybrałem langosza i był tłusty z bardzo małą ilością dodatków. Wcześniej jadałem w restauracji węgierskiej w Warszawie na Chłodnej i ta kuchnia na prawdę mi smakowała.
Inne dania były równie przeciętne. Ponadto w restauracji było dosyć zimno i siedząc bez kurtek odczuwało się dyskomfort. W kolejnych dniach stołowaliśmy się już w losowo wybranych knajpkach i zawsze było lepiej, choć zazwyczaj trochę drożej.

Natomiast na wieczór warto wybrać się na piwo do Szimpla Kert. Miejsce ma fajną atmosferę i robi dobre wrażenie. Po wejściu do środka warto się przejść po całym lokalu (w tym górne piętro) i pstryknąć kilka fotek. Odwiedzając różne miejsca zawsze wyszukuje ciekawe puby, ale ten to jeden z dziwniejszych w jakich byłem i chyba tylko w Brukseli dane było mi być w ciekawszych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#172 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#173 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Już 15%

Ja osobiście nie rozumiem zachwytów nad tą knajpą. Jedzenie było średnie z minusem. 5/7 grup ludzi to byli Polacy. Zero Węgrów. Knajpa typowa dla turystów, co już sobie kiedyś "renomę" wyrobiła, a teraz można byle jak, bo i tak ludzie przyjdą.

Jedynie baaardzo pasowało mi piwo lane- było świetne, ale to jest mocno subiektywna ocena bo nie lubię piw.
Chciałem tam jeszcze wpaść na piwo, ale jak przypomniałem sobie o tych 15% plus kolejki do wejścia :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#174 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:57 

Co do Oktogon Bisztro, jeżeli ktoś (tak jak ja :D) jest miłośnikiem wszelkiego rodzaju pikli to znajdzie tam duży wybór marynowanych papryk, ogórków, cebulek i paru innych warzyw których nazw już nie znam, ale są za to bardzo smaczne.
Można jeszcze odwiedzić CatCafe. Jedzenie typowo kawiarniane (kanapki itp), ale to koty są główną atrakcją. Chociaż widać, że są już znużone ludźmi :D Link: http://catcafebudapest.hu/
Góra
 PM off
kendi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#175 PostWysłany: 25 Sty 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Jestem świeżo po kolejnej wizycie w Budapeszcie, podczas której postanowiłem przetestować kilka wspomnianych w tym wątku miejsc.
Na pierwszy rzut poszły langosze na targu przy Lehel Ter. Miejscówka klimatyczna jakich u nas już niestety mało. Turystów niewielu, za to dużo podstarzałych pijaczków, ale i tak raczej bezpiecznie i pełna kultura. Stoisko z langoszami w głębi hali ma menu po angielsku więc 0 problemów przy zamawianiu. Ceny w granicach 300-400 forintów w zależności od wersji. Tak jak już to było mówione: tłuste i raczej niezdrowe, ale jednego z ciekawości warto zjeść.

Oktogon Bisztro: lokal w piątkowy wieczór był w 100% zapełniony, co nas dodatkowo zachęciło do wejścia. Niestety jedzenie okazało się być mocno średnie. Z drugiej strony trudno oczekiwać rarytasów w "all you can eat" za 1390 HUF (od poniedziałku do czwartku jest nieco taniej - chyba 1190 HUF). W praktyce najedliśmy się tamtejszą pizzą, co było wyjątkowo słabe, gdyż chcieliśmy uniknąć fastfoodowego żarcia, ale pozostałe dania nam jakoś niezbyt smakowały. Zamówiliśmy jeszcze 2 herbaty i 2 piwa i w sumie zapłaciliśmy jakieś 4500 HUF. W mojej ocenie lokal warty polecenia tylko bardzo głodnym osobom. Towarzystwo mocno młodzieżowe + trochę turystów.

Drum Cafe: mały klimatyczny lokal w rustykalnym stylu faktycznie głównie pod turystów, ale zdecydowanie bardziej przypadł nam go gustu niż Oktogon Bisztro. Jak już było to wspomniane - z automatu doliczają napiwek (wczoraj było to 10%), ale i tak byśmy go zostawili bo co do obsługi nie mieliśmy zastrzeżeń (obsługiwała nas pani w starszym wieku, ale z niezłym angielskim). W ofercie mają kilka gotowych zestawów (zupa+drugie+deser) w przyzwoitych cenach. Do zestawów zamówiliśmy 2 piwka i z wszystkim zapłaciliśmy ok. 4300 HUF. Jedzenie może bez fajerwerków, ale nam wszystko smakowało. Piwo (imbirowe i pszeniczne) też na duży plus. Osobiście na pewno jeszcze się tam wybierzemy spróbować innych dań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#176 PostWysłany: 17 Lut 2016 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Oktogon Bisztro jest rzeczywiście średni, ale budżetowy i do syta. Za to Szimpla super i jest to punkt obowiązkowy:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#177 PostWysłany: 21 Lut 2016 13:59 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Ja polecam Oktogon - cena niska, można jeść ile się chce, tylko napoje płatne. Bardzo duży wybór każdy znajdzie coś dla siebie :) Bardzo fajna knajpka też to Puder, duży wybór alkoholi i jedzenie bardzo dobre :)

Nie polecam Angelos - jedzenie nieciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#178 PostWysłany: 23 Lut 2016 11:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Veni, Vidi, Comedi, czyli: Przybyłem, zobaczyłem, zjadłem :)

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 288.1 KiB | Obejrzany 1771 razy ]

Zupa gulaszowa w Mákos Guba

Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF

Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 203.17 KiB | Obejrzany 1771 razy ]


Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 312.93 KiB | Obejrzany 1771 razy ]

Menu, po lewej stronie jest także menu po angielsku

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 268.23 KiB | Obejrzany 1771 razy ]

Parasztos lángos: węgierska wędzona kiełbasa, ser, cebula i kwaśna śmietana

Lángos świeżo robiony, przy naszych oczach (nie podgrzewają w mikrofali), składniki świeże i niedrogie piwo, 250 HUF. Minus, ogromne kolejki czasami i brak miejsca do siedzenia. Duży plus, przepyszny lángos ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#179 PostWysłany: 10 Mar 2016 15:18 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Odwiedziłem te same miejsca co kolega Zeus.

Langos przepyszny, tłusty jak ... , ale na jednego można sobie pozwolić :)

W Makos Guba także skusiłem się na gulasz - i najadłem się do syta. Pychota!

Byłem też w 2 innych knajpkach:

Cirkusz - byliśmy z żoną na kawie - bardzo dobra, podana z wodą - cena ok 1400 za 2 duże kawy.

Byliśmy w knajpce zlokalizowanej obok Szimpla - https://www.facebook.com/STartcraftbeerbar/?fref=ts
Lokal może nie zachęca wystrojem, ale mają przepyszne piwa regionalne. Polecam!

Załączniki:
DSC_3496bak.jpg
DSC_3496bak.jpg [ 88.5 KiB | Obejrzany 1157 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#180 PostWysłany: 10 Mar 2016 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Bardzo proszę usunąć te posty o pysznej gulaszowej w Makos Gubie, żeby żonka ich nie przeczytała :)
Mieliśmy w planach tam pojść ale z braku czasu zmieniłem lokal na również polecany w tym wątku - Frici Papa ... gdzie dostaliśmy pożywienie prawie niejadalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group