Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Informacje o przekształceniu kredytu Wizz tutaj: https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:25 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
boots napisał(a):
Tak, powinny.
Rozumiem, że zamiast po prostu od razu wypłacić środki z konta, wszyscy wolą rozpoczynać procedurę CB? :roll:
Zwrot środków ma nastąpić na MOJE konto, jedyne co to odczekałbym 14dni i wtedy CB. Nie widzę powodu,żeby tutaj coś robić za nieuczciwego przedsiębiorcę (nie mówię o anulacji biletów).
Mój czas też kosztuje i nie mam obowiązku wypleniania dodatkowych formularzy.

Taki @Analsix ma 45 formularzy do wypełnia, z czego jeden dla wkurzonej teściowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#282 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Kothson napisał(a):
Proponuję zakopać topór wojenny i zrobić coś dobrego z potrzeby serca. Może byśmy zorganizowali zrzutkę na bilet dla teściowej @Analsix.

Niech dobro zwycięży nad bezdusznością lotniczych korporacji.

Nie, bo przez takich jak on prawdopodobnie to padło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
dg72 napisał(a):


Nie da się samemu wypłacić środków,

To nie ty podrzuciłeś link w #253?
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

@jar188
Cytuj:
Zwrot środków ma nastąpić na MOJE konto, jedyne co to odczekałbym 14dni i wtedy CB. Nie widzę powodu,żeby tutaj coś robić za nieuczciwego przedsiębiorcę

Czyli po 14 składasz CB, po kolejnym miesiącu Wizz informuje, że pieniądze zwrócił, tylko omyłkowo w inny sposób i niezwłocznie to zmieni. CB odrzucony, czekasz kolejny miesiąc na kasę od Wizz. Faktycznie, lepiej czekać, niż zrobić coś za nieuczciwego przedsiębiorcę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Dalej nic nie rozumiesz boots

Ja rezerwuję bilety i wypelnialem ten wniosek, dlatego znam procedurę. Niestety ty się już kompromitujesz na maxa.


Ostatnio edytowany przez dg72, 20 Maj 2023 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Dalej nic nie rozumiesz bootsu.

To wytłumacz. A przekręcanie nicku nie jest zbyt eleganckie...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
boots napisał(a):
Czyli po 14 składasz CB, po kolejnym miesiącu Wizz informuje, że pieniądze zwrócił, tylko omyłkowo w inny sposób i niezwłocznie to zmieni. CB odrzucony, czekasz kolejny miesiąc na kasę od Wizz. Faktycznie, lepiej czekać, niż zrobić coś za nieuczciwego przedsiębiorcę.

Wizz informuje, że pieniądze zwrócił, tylko omyłkowo
Wywody :D :shock: :roll:


Ostatnio edytowany przez dg72, 20 Maj 2023 13:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:41 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
boots napisał(a):
dg72 napisał(a):


Nie da się samemu wypłacić środków,

To nie ty podrzuciłeś link w #253?
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

@jar188
Cytuj:
Zwrot środków ma nastąpić na MOJE konto, jedyne co to odczekałbym 14dni i wtedy CB. Nie widzę powodu,żeby tutaj coś robić za nieuczciwego przedsiębiorcę

Czyli po 14 składasz CB, po kolejnym miesiącu Wizz informuje, że pieniądze zwrócił, tylko omyłkowo w inny sposób i niezwłocznie to zmieni. CB odrzucony, czekasz kolejny miesiąc na kasę od Wizz. Faktycznie, lepiej czekać, niż zrobić coś za nieuczciwego przedsiębiorcę.

Omyłkowo nie da się przelać w inne miejsce bo zwrot ma nastąpić na ten sam środek płatniczy. Nie posiadają innych moich danych bankowych. Więc to nie może być podstawą do odrzucenia CB.


Ostatnio edytowany przez jar188, 20 Maj 2023 13:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Się przekonasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:44 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Pozdrawiam, mi starczy tych "prawd" tego forumowicza.
Kto chce ten wie co ma robić.


Ostatnio edytowany przez dg72 20 Maj 2023 13:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:45 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
-- 20 Maj 2023 13:45 --

Trudno, ale nie odpuszczę. Być może w praktyce jest tak jak napisałeś.
Na razie grzecznie napisałem do nich ,że poproszę o zwrot środków na moje konto/kartę.

-- 20 Maj 2023 13:45 --

boots napisał(a):
Się przekonasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 20 Maj 2023 13:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
dg72 napisał(a):
Wywody amatora

Jeden z moich wykładowców często powtarzał, że lepiej być mądrym amatorem, aniżeli głupim fachowcem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:20 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
dg72 napisał(a):
Kothson napisał(a):
Proponuję zakopać topór wojenny i zrobić coś dobrego z potrzeby serca. Może byśmy zorganizowali zrzutkę na bilet dla teściowej @Analsix.

Niech dobro zwycięży nad bezdusznością lotniczych korporacji.

Nie, bo przez takich jak on prawdopodobnie to padło.


Dokładnie tak jak piszesz to tacy ludzie się do tego przyczynili. I o ile uważam, że to świństwo ze zwrotem na konto w6 to osób takie jak on mi nie zal kompletnie ze utopil kasę. 40 rezerwacji i na każdej kilka lub kilkanaście osób jak chwalił się AUH na sylwestra dla 11 osób. Ja chciałem kupić jeden bilet na jedną trasę który był mi potrzebny. Prawdopodobnie gdyby Ci "ludzie" podchodzili do tego z głową szanse na to że deal by żył byłyby większe. Zobaczcie jednak co się dzieje w komentarzach na tiktoku :lol:
Tam ludzie odrazu porezerwowali hotele a duża część odrazu po tym jak kupiła bilet to dzwoniła na infolinię wizzair czy napewno polecą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:21 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
jar188 napisał(a):
-- 20 Maj 2023 13:45 --

Trudno, ale nie odpuszczę. Być może w praktyce jest tak jak napisałeś.
Na razie grzecznie napisałem do nich ,że poproszę o zwrot środków na moje konto/kartę.

-- 20 Maj 2023 13:45 --

boots napisał(a):
Się przekonasz...

a ja wysłałem do uokik-dla zasady.nie zamierzam o nic prosić.
Wzieli-zwracają
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:27 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
spejson911 napisał(a):

kilkanaście osób jak chwalił się AUH na sylwestra dla 11 osób.


Może chciał zabrać rodzinę na wczasy. Miał zabrać połowę? Bądźmy ostrożni w osądach innych.

Najliczniejsza rodzina w Polsce
W Polsce najwięcej dzieci na świat przyprowadzili Grażyna i Jan Karczewscy, mieszkający na Mazurach, w gminie Grodziczno. Doczekali się 11 chłopców i 10 dziewczynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 206
niebieski
Kothson napisał(a):
Proponuję zakopać topór wojenny i zrobić coś dobrego z potrzeby serca. Może byśmy zorganizowali zrzutkę na bilet dla teściowej @Analsix.

Niech dobro zwycięży nad bezdusznością lotniczych korporacji.


Szanuje, doceniam za ten gest :)
Chciałem zabrać daleką rodzine na wakacje marzeń.

Teściowa obdzwoniła wszystkie koleżanki z koła gospodyn wiejskich i nie odpuści mi tego 😀
W zyciu niestety tak jest ze jak się chce dla innych dobrze to później się to odwraca 😀😀
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Wygląda na to, że moderator powinien tu zrobić większe porządki, a może tez rozdzielić jakieś dyscyplinarki.

Roszczenia względem Wizzair są całkowicie uzasadnione. Nie oznacza to, żeby podejmując kolejne kroki, nie dać szansy na odpowiedź bądź poprawę i od razu wysyłać wszystkie możliwe pisma.

Natomiast, po kolei pisząc:
1) Wizzair skasował bilety, miał do tego prawo i czynność tę wykonał niemal wzorcowo (bez zwłoki, przekazując informację - jedyna wątpliwość może wynikać z nie do końca oczywistych sformułowań, ale w dobrej wierze przyjąłem, że bilet skasowany - wszystkie środki zostają zwrócone do 5 dni roboczych w oryginalnej formie płatności)
2) dziś nastąpiła całkowita porażka Wizzair - i o tym wyłącznie jest mowa:
a) e-mail kłamliwie sugerujący, że posiadacz danego biletu wyraził życzenie zwrotu w postaci kredytu na wewnętrzne konto Wizzair
b) wprowadzająca w błąd informacja, że zwrócone zostaje 120%, nawet jeśli w takim przypadku nie mogło to być tyle (bo przepisy wewnętrzne Wizzair jasno określają co jest mnożone przez faktor 1,2, a co nie), to informacja jest przekazana w taki sposób, że wprowadza konsumenta w błąd i jest to nie do obronienia wykrętami typu "przeczytaj nasz regulamin małym druczkiem w innym miejscu"
c) saldo kredytowe, które ja widzę, jest wyrażone w euro, tak zwane zwroty, po przeliczeniu na PLN są w kwocie wyraźnie niższej niż płatność, nie do zaakceptowania - i znowu, nawet jeśli konwersja nastąpi w PLN i oryginalnej kwocie, to jest to coś, co wprowadza konsumenta w błąd
d) próba wykonania zwrotu środków, której nie mam zamiaru testować - bo dlaczego mam być jakimś królikiem doświadczalnym - na pierwszym etapie wygląda tak, że w ogóle nie jest podana żadna kwota, która zostanie zwrócona, zatem nie wiem, czy będzie zwrócona oryginalna kwota PLN, czy może kwota "salda" w EUR przeliczona na PLN, czy może ta kwota zwrócona w EUR - nie ma informacji na ten temat przed zatwierdzeniem dyspozycji zwrotu, co jest kuriozalne

Biorąc pod uwagę powyższe, Wizzair w szeregu miejsc zasługuje na reprymendę i zmianę procedur, a także sposobu informowania.
Dlatego ja wybrałem opcję zgłoszenia reklamacji, gdyż uważam ją za zasadną w obliczu niespójnych i wręcz kłamliwych informacji do mnie wysyłanych przez Wizzair.

Zamierzam poczekać na odpowiedź i jeśli procedura nie zakończy się zwrotem całości środków na oryginalny kanał płatniczy, podejmę kolejne kroki (ale nie wcześniej). Natomiast pismo do UOKiK się należy nie z faktu niezwrócenia środków od razu tak jak trzeba (na to poczekam), ale samej procedury, która jest działaniem na szkodę konsumenta oraz wprowadza w wielu miejscach w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
japhar uważa post za pomocny.
 
      
#297 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:50 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Jeden dzień i tu 15 stron . Ale afera się zrobiła.
I te płacze i żale - bo mnie oszukali na 9 zł, jakieś pozwy do UOIKK .. normalnie przyglądając się z boku dyskusji toż to kabaret.
Ale przynajmniej co Niektórzy wyrobią normę postów na kolejne 5 lat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 20 Maj 2023 14:59 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Jeśli już pożartowaliśmy, to napiszę tylko że spoglądam z pogardą na każdego, kto w takich sytuacjach zachowuje się jak typowy Janusz na śniadaniu all in w Egipcie. Jeżeli nie potraficie jeść małą łyżką, to zawsze obżarstwo zakończy się czkawką.

Kupowanie biletów dla znajomych bo może akurat polecą i kupowanie biletów ponad realne zapotrzebowanie jest naganne i świadczy o tym kim jesteście. Mam nadzieje że hurtowych klientów spotka Zemsta Faraona w postaci pomniejszonych zwrotów oraz problemów z odzyskaniem gotówki.

Ciepło pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
spejson911 uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 20 Maj 2023 15:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 206
niebieski
Warto tutaj wspomnieć ze zostały przywrócone rezerwacje płatne przelewowo.
Czyżby to był wyjatek ? :)
Grupa znajomych wróciła z LTN także 😀😀
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 20 Maj 2023 15:12 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@Kothson nie wiem kogo masz na myśli, ale powiem ci, że nieodmiennie śmieszy mnie postawa tworzenia etyki pod własny przypadek. "Ja jestem ok", bo kupiłem "tylko trzy bilety" i "tylko na własne potrzeby" (co to są w ogóle "własne potrzeby" jeśli mówimy o locie np. na TFS czy AUH). A "na Wacka spoglądam z pogardą", bo on kupił "osiem biletów" i to nie tylko "na swoje potrzeby", ale, o zgrozo, "potrzeby znajomych". Wacek zachował się skandalicznie. Ja jestem ok. Wiesz co?... Chyba nie muszę komentować dalej - bo każdy, kto kupuje takie coś, wie co robi i nie ma tu lepszej czy gorszej etyki. Owszem, można ubolewać nad syndromem "chytrej baby z Radomia", ale wybielać się w ten sposób... jest słabe. No i generalnie, kierowanie się maksymą Hoarcego, "odi profanum vulgus et arceo", jest... miłego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group