Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#181 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:44 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Tak jest, w oasis był prąd z agregatu mozna bylo doładować aparat.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#182 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czy jest na Forum ktoś, kto był w Wadi Rum ale też był w Dolinie Księżycowej i Dolinie Śmierci na Atakamie i mógłby mi odpowiedzieć na pytanie:

Czy jeśli byłem w w/w miejscach w Chile to jest sens jechać do Wadi Rum?

Update: pytanie jest TYLKO do osób które były w obu miejscach, nie wiem jak prościej to napisać....
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BusinessClass, 14 Sty 2019 23:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#183 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
BusinessClass napisał(a):
Czy jest na Forum ktoś, kto był w Wadi Rum ale też był w Dolinie Księżycowej i Dolinie Śmierci na Atakamie i mógłby mi odpowiedzieć na pytanie:

Czy jeśli byłem w w/w miejscach w Chile to jest sens jechać do Wadi Rum?
Ja nie byłem ale ci odpowiem:
Czy jak widziałeś jedną stolicę państwa (np. Warszawę) to jest sens jechać do innej (np do Ammanu, Delhi czy Barcelony)?
:-D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#184 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:41 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
W Wadi Rum jest cennik(przed VC jest wielka mapa z opisem każdej trasy i ceną). My wzięliśmy 4h za 67JOD(jak się nie ma JP to jeszcze doliczą za wstęp po 5JOD/os)
U pracownika można podpytać o szczegóły i zamówić wybraną wycieczkę. Auta 4x4 są 6-osobowe i cena jest za auto.
Nie ma znaczenia o której się przyjdzie(my byliśmy ok 10:00). Po zapłaceniu i odczekaniu ok 10min zjawia się nasz kierowca(przedstawia się i ustalamy, że widzimy się w wiosce Wadi Rum i tam zaczniemy zwiedzanie).
Z parkingu VC trzeba pojechać do wioski(przy pierwszych zabudowaniach zawsze ktoś stoi i wskaże gdzie mamy zaparkować). Na parkingu czeka już nasz kierowca.
Ogólnie dla nas 4h w Wadi Rum były optymalne, na początku jest WOW a potem już trochę krajobraz powszednieje. Kierowca objaśnia każdy przystanek, gdzie jesteśmy, jak wejść itd. Focie z wielbłądami są za darmo, nie ma nagabywania na jazdę.
Widziałem,że w VC można podjechać samemu lub w 2 os i zapytać o dokoptowanie nas innej wycieczki(oczywiście gdy się zgodzą). Fajna opcja przy 1-2 osobach na zmniejszenie kosztów.
Na parkingu VC kierowcy 4x4 też oferują swoje usługi, ale nie wiem jakie są ceny, bo woleliśmy skorzystać z oficjalnej opcji zwiedzania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#185 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Czy jest na Forum ktoś, kto był w Wadi Rum ale też był w Dolinie Księżycowej i Dolinie Śmierci na Atakamie i mógłby mi odpowiedzieć na pytanie:

Czy jeśli byłem w w/w miejscach w Chile to jest sens jechać do Wadi Rum?

Update: pytanie jest TYLKO do osób które były w obu miejscach, nie wiem jak prościej to napisać....


Yep, jedno i drugie przypomina krajobrazy z Marsa i jak zobaczysz to nie musisz na Marsa. :D
Btw warto, nie tylko zwiedzic na wielbladzie zamiast jeepem, ale szczegolnie balonem w Wadi Rum.
Take care.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#186 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:17 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Szukam (2+2) sposobu na jednodniowy wypad do Wadi Rum z Aquaby. Jestem w Aqabie i narazie znalazłem taxi za 70 JOD RT. Wynajem auta na jeden dzień to 35JOD + paliwo ok 10 JOD. Narazie nie znalazłem kompletnej, jednodniowej wycieczki z odbiorem i odstawka do Aquaby. Coś podpowiecie?

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#187 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:26 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
expedia pokazuje że są
https://www.expedia.com/things-to-do/wa ... egion=true
przejrzyj i poszukaj bezpośrednio w tych biurach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#188 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Pisz do Attalaha z Bedouinlifestyle poukładany kolo i słowny, byliśmy u niego tydzień temu.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#189 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:34 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Ktoś orientuje się jakie najniższe koszty na przejażdżkę po pustyni 3-4h bez noclegu jedzenia itp ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#190 PostWysłany: 24 Sty 2019 13:35 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Witam.
Prośba o sugestię jak zagospodarować czas w Wadi Rum. Przybędziemy w czwartek wynajętym samochodem z Petry.
Wylot w piątek 20.10 Ryanair. Droga na lotnisko wg. Google ok. 4h. Czy wycieczkę na pustynię organizować na dzień wylotu, czy ciężko będzie to zorganizować bez ryzyka spóźnienia się na samolot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#191 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Śmiało można, wszystko od tego jak się dogadacie z Beduinami. Ustalcie sobie początek zwiedzania na 7 rano i koło 12 możecie już wyjeżdżać z Wadi Rum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#192 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:14 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Niby bez problemu, ale brakuje mi informacji jak wygląda sprawa śniadania na kempingu i ile na wszelki wypadek dołożyć do tych 4h z Google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#193 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:25 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Jeżeli planujesz nocleg w obozowisku (kempingu) na pustyni to zamawiasz go razem z np. kolacją i śniadaniem. Jeżeli planujesz jedynie kilkugodzinną przejażdżkę jeepem to za dodatkową opłatę organizator oferuje również lunch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#194 PostWysłany: 25 Sty 2019 10:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@mateusz323 najtańsza opcja którą nam się udało znaleźć to 35JOD za 3h wycieczkę jeepem z visitors center
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#195 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:55 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
W mniej turystycznych terminach można i warto negocjować. Nam się udało w marcu wynegocjować cenę 30 JOD/ osoba za transport z i do Wadi Rum Village, nocleg, jedzenie, wodę i 3 h na pustyni prywatnym jeepem (było nas 4 i pół "człowieka"). Wstęp do Wadi Rum był dodatkowo płatny. Kontakt przez e-mail.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#196 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@wercyngetoryx W którym campie? Byłeś zadowolony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#197 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:24 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Washington napisał(a):
@mateusz323 najtańsza opcja którą nam się udało znaleźć to 35JOD od osoby za 3h wycieczkę jeepem z visitors center


To chyba odpuszczam, wyjazd mega budżetowy i skończy się pewnie na trekingu i zwiedzaniu Petry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#198 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Nie odpuszczałbym. Mi się w Wadi Rum duuuuuużo bardziej podobało niż w Petrze. Nie musisz brać wycieczki jeepem, możesz sobie samemu pochodzić po pustyni. My tak zrobiliśmy. Wędrując na piechotę chodziliśmy sami, dotarliśmy do łuku skalnego i byliśmy wdzięczni, że nie mieliśmy zorganizowanej wycieczki. Miliony jeepów z turystami na miejscu przeraziło. Plecaki na plecy, nawigacja w łapę i heja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#199 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Hmm, napisałem 35jod od osoby, ale chyba było to po prostu 35jod za cały pojazd (zajrzałem do notatek; poprawiłem wiadomość by nie wprowadzała w błąd)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#200 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:39 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
A to juz zmienia postać rzeczy..
Teraz jeszcze kwestia przejazdu Wadi Musa - Wadi Rum bez auta.. ;)


Ostatnio edytowany przez mateusz323, 25 Sty 2019 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group