Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#161 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:12 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
To napisz, proszę jak poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#162 PostWysłany: 17 Lis 2018 22:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 14
My korzystaliśmy z Wadi Rum Magic Tours (http://wadirummagictours.com/full-day-jeep-tour-camp-overnight/. Zapłaciliśmy 50 JOD za osobę. Wraz z trzema fantastycznymi osobami z Tajlandii spędziliśmy świetny dzień z miłym kierowcą. Lunch ugotowany w ustronnym miejscu, do tego feta, pita, hummus i tuńczyk. Zobaczyliśmy każdą atrakcję, jaka była w planie. Wieczorem fantastyczne jedzenie, upieczone w piasku. Do tego rozmowy przy herbatce i baklavie. Rano pyszne śniadanie i powrót do wioski około 8:00 rano. Nie żałuję ani dirhama :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#163 PostWysłany: 17 Lis 2018 23:12 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Znaczy lunch standard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#164 PostWysłany: 18 Lis 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bastian16 napisał(a):
Do tego rozmowy przy herbatce i baklavie. Rano pyszne śniadanie i powrót do wioski około 8:00 rano. Nie żałuję ani dirhama :)

Dirham sa w Emiratach. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Bastian16 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#165 PostWysłany: 26 Lis 2018 00:52 

Rejestracja: 26 Paź 2018
Posty: 8
Hej! Czy ktoś ma może namiar na nocleg bezpośrednio w miejscowości Wadi Rum? Na booking i airbnb są chyba ze dwie oferty, ale zajęte...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#166 PostWysłany: 26 Lis 2018 09:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Ty na serio?
Tu masz 9 stron z ofertami...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#167 PostWysłany: 26 Lis 2018 12:44 

Rejestracja: 26 Paź 2018
Posty: 8
Całkowicie serio.
Przeczytałem 9 stron i żadna z ofert nie dotyczy noclegu w miejscowości Wadi Rum (tylko w okolicznych campach - najbliższy jest 2km od miejscowości).
Ale dopuszczam możliwość, że nie umiem czytać... Wtedy proszę o wyrozumiałość i podanie linka. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#168 PostWysłany: 26 Lis 2018 12:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Bo to atrakcje?
Jest dział noclegi.
A po drugie, po co w wiosce, jak tam nic nie ma. Szkoda zmarnowania noclegu.
Kiedyś był Rest House w Wadi Rum, ale nie wiem czy działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#169 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:11 

Rejestracja: 26 Paź 2018
Posty: 8
Fakt, dział mogłem wybrać lepiej, mój błąd.
Tak czy inaczej w dziale noclegi też nie ma niczego o noclegu w samej miejscowości.
To, że dla Ciebie byłby to zmarnowany nocleg nie oznacza, że dla mnie również. Potrzebuję łatwego dostępu "z buta" do Jebel Rum i Jebel um Ishrin.
Z tego co czytałem Rest House nie oferuje noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#170 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@wrzek pogadaj z Beduinami w wiosce, niech Cie przenocuja u siebie.
Za kase wiele jest mozliwe, a oni kochaja JOD i twarda walute, szczegolnie jak sie ma kilka zon. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#171 PostWysłany: 26 Lis 2018 22:26 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
Nocowalismy w 7 pillars camp - wlasciciel ma dom (?) Praktycznie naprzeciwko rest house'u - napisz do niego, na pewno znajdzie rozwiązanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#172 PostWysłany: 10 Gru 2018 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Chciałbym przenocować na pustyni jedną noc przyjeżdżając wynajętym samochodem z Akaby. Czy dojazd dla zwykłych samochodów jest dobry, a parking jest bezpieczny? Nie mam jeszcze wybranego konkretnego obozu, więc nie chcę pisać maili do wszystkich potencjalnych kandydatów. Swoją drogą polecacie jakiś konkretny obóz, gdzie szczególnie wyjątkowe są zachody słońca i gwiaździste niebo (nocleg na początku Stycznia więc liczę się z zimnem i możliwym zachmurzeniem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#173 PostWysłany: 11 Gru 2018 00:01 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Jak wybierzesz camp to pewnie zaproponują Ci abyś zostawił samochód w wiosce w jakimś wyznaczonym miejscu, a do campu zabiorą Cie terenówką. Ja tam mialem. Samochód spokojnie przenocował i czekał nienaruszony. Zwykłą osobówką nie wyjeżdżałbym dalej niż do wioski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#174 PostWysłany: 11 Gru 2018 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
wercyngetoryx napisał(a):
Jak wybierzesz camp to pewnie zaproponują Ci abyś zostawił samochód w wiosce w jakimś wyznaczonym miejscu, a do campu zabiorą Cie terenówką. Ja tam mialem. Samochód spokojnie przenocował i czekał nienaruszony. Zwykłą osobówką nie wyjeżdżałbym dalej niż do wioski.
Osobówką nie możesz wjeżdżać dalej v niż do wioski. Zresztą - terenówką też nie , tj możesz zwiedzać swoim autem jeśli kierowca będzie lokalny z Parku, to jest park i takie ma przepisy.
Auto w wiosce jest bezpieczne

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#175 PostWysłany: 11 Gru 2018 18:19 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Wybieram się na tripa po Jordanii w dn. 15-26.12. Gdyby ktoś w tym okresie planował zwiedzanie Wadi Rum, bądź innych atrakcji np. pustynnych zamków, proszę o kontakt, moglibyśmy wspólnie wynająć transport.
Chciałem też dopytać o jedną kwestię - czy na Wadi (oraz ogólnie w Jordanii) jest w tym okresie sens bookować cokolwiek - jak duży jest w grudniu ruch turystyczny? Podczas podróży do Maroka, czy Turcji zauważyłem, że spora część hoteli nie występuje na europejskich porównywarkach i hotele tego typu są znacznie tańsze, niż nawet hostele "z bookingu". Czy w Jordanii mogę liczyć na podobną sytuację? Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#176 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:09 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Chcemy w dwie osoby wykupić wycieczkę jeepem po pustyni w najbliższą niedzielę od ok. 9 do 12-13, nasz czas jest ograniczony. Czy warto coś zarezerwować wcześniej czy przyjechać na pałę do Wadi Rum i szukać ofert przy turist office?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#177 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jarzab93 napisał(a):
nasz czas jest ograniczony

@Jarzab93 polecam ustalic wczesniej, aby cennego czasu nie tracic. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#178 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:03 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Witam wszystkich, przeczytałem część postów, ale gdzieś mi umknęło czy ktoś korzystał z oferty http://www.oasisbedouin.com/ ?
Napisałem do nich wstępnie maila, oferta wygląda dość korzystnie, Pierwszy raz organizuje sobie wyjazd więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki. Wiem że część użytkowników poleca również: http://bedouinlifestyle.com, ale jeszcze nie nawiązałem z nimi kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#179 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:14 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Bylem w oasis , całkiem przyjemny zadbany camp,czysto, schludnie.. tak jak pisalem wycieczka po wadi rum+ lunch+nocleg/śniadanie 125 jod na 5 osób(rezerwacje robilem via booking samego noclegu za 15 JOD resztę dogralismy na miejscu)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#180 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie wiem czy ktoś pisał, czy przeoczyłem, ale czy w tych campach mają akumulatory i gniazdka, gdzie można podładować sobie telefon lub aparat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group