Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Kwi 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Arekkk napisał(a):
Jestesmy teraz... Cena jest tutaj kluczowa, bo na kontynentalna Tanzanie/Kenie jeszcze kiedys trafimy zapewne...
Mysle nad Mikumi. Stosunkowo najlatwiej sie dostac, kilka h jazdy z Dar.

Oplaca ci sie jechac tak na krotko, skoro i tak planujesz kontynentalna Tanzanie?
Mikumi mozna zwiedzac caly rok, ale najlepszy okres to od czerwca do listopada.
Teraz panuje tam pora deszczowa i nie jest to optymalny czas na safari. ;)
Poza tym sa lepsze parki od Mikumi, jak Ruaha, czy Selous, ale dalej od Dar es Salaam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:09 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Byłam w Mikumi 2 lata temu. Dojechaliśmy lokalnym busem do wioski tam spalismy w Tan Swiss lodge potem safari od 6 do 18. Widzieliśmy b dużo zwierząt nawet lwa na śniadaniu :) teraz myśle nad innym parkiem, pobyt budgetowy. Mogę lecieć bezpośrednio do Kilimandżaro i może coś z tamtąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2017 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
aviel napisał(a):
Byłam w Mikumi 2 lata temu. Dojechaliśmy lokalnym busem do wioski tam spalismy w Tan Swiss lodge potem safari od 6 do 18.

Tak z ciekawosci, ile zaplaciliscie za safari w Mikumi i przez jakiego touroperatora zamawialiscie?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Kwi 2017 23:42 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Po prostu przyjechaliśmy do wioski, zatrzymaliśmy się w tan swiss i tam wynajęliśmy kierowcę z przewodnikiem. Bardzo fajny nota bene, ukończył specjalna szkole w Dar dla przewodników, czułam się jakby po przeczytała encyklopedie :) auto przewodnik i kierowca 220$ za 12h, wstęp do parku $30 od osoby, nocleg w tan chyba 70$ za 3 os za noc, autobus 10$ od osoby. Tanswiss bardzo fajne miejsce, właściciel Szwajcar, bardzo fajny i szczery :) jeszcze samochody maja naprawdę fajne max 6 os i takie otwarte a nie takie co z nich głowa tylko wystaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Kwi 2017 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki, ja z kolei zamienilem Tan Swiss na Mikumi Wildlife Camp, Szwajcarow mam dosc na codzien. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Maj 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W dniach 4-14 listopada będę na Zanzibarze i jako, że nie wytrzymam nawet połowy na plażingu i innych tego typu atrakcjach Zanzibaru (dziewczyna za to ma na odwrót...) to na bank będzie nosiło mnie na ląd - przede wszystkim w celu safari. No i teraz trochę pytań.
1. Czy jest sens (zakładając 4 dni licząc z transportem z Zanzibaru) uderzać do jakiegokolwiek innego parku niż Mikumi?
2. Kiedy są najlepsze warunki pod względem safari w parku Mikumi?
3. Jak wygląda kosztowo opcja, gdzie wszystko masz załatwione przez jakieś biuro na Zanzi lub Dar (i co wchodzie w cenę) a jak wygląda kosztowo na własną rękę i ile da się załatwić na własną rękę? Np. jaka cena i czas dojazdu z Dar do parku (w necie znalazłem cenę publicznego dala dala 10,000 - 20,000 TZS ale sprzed 5 lat)? Jakieś tanie noclegi na miejscu? Jakie i jaki koszt? Bardziej mnie interesuje opcja budżetowa, ponieważ lubię poczuć klimat danego miejsca podróżując z lokalsami ale jak nie będzie zbyt dużych różnic w cenie to można rozważyć wersję "ol ekskjuzmi" :D
4. Czy jest jakaś opcja dwudniowego safari z noclegiem na terenie parku np. w namiocie? (wiem, że chyba parki na północy Tanzanii mają takie opcje) Jest w ogóle sens robić dwudniowe safari w Mikumi?
5. Cena od osoby za wejście do parku (obecnie jest 30 dolarów od osoby z tego co sprawdzałem) obejmuje wejście tylko jednego dnia czy np. mogę wejść jednego dnia i następnego też na ten sam "bilet"?
5. Dwa posty powyżej przewinęła się cena za auto, przewodnik i kierowcę 220$ za 12h - rozumiem, że to cena za samochód a nie np. od osoby? Bo wtedy jakby znaleźć jeszcze jakąś parę na miejscu to już fajnie można podzielić koszty.

Pytania szczególnie do tych co byli ( @‌Lord Sidious‌ , @‌aviel‌, @‌cccc‌ ), ale jak ktoś będzie w najbliższym czasie to fajnie jakby przy okazji odpowiedział jak to wygląda ;)

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki i pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Maj 2017 23:21 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Na dotarcie z Zanzibaru do Mikumi musisz liczyć 2 dni. Zupełnie serio. Oczywiście mam na mysli transport publiczny. Autobus do Mikumi był o 6 rano i tak mi się wydaje to jedyna pora o której wyjeżdżają busy z Dar. Podróż trwa ok 6 - 8 godz chociaż to tylko 200km. Korki korki korki. Z powrotem trochę lepiej bo autobus znowu 7 rano i dojedziesz jednym z ostatnich promow na Zanzibar. Cena $220 która podałam to oczywiście za auto do 6 osób. $ 30 za osobę wstęp do parku plus nocleg. Pytałam w kilku biurach mailem o zorganizowane safari i cena była ok $600 za osobę. U Polki ok $900 za osobę. Z Dar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Maj 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
4-dniowe safari z Zanzibar jest jak najbardziej mozliwe, ale najlepszy czas na Mikumi i obserwacje zwierzat to od czerwca do pazdziernika.
W listopadzie moze padac, z reguly krotkie opady i wzrasta wilgotnosc. ;)
Po tym jak kilka razy porzadnie przemoklem w grudniu pod namiotami podczas mojej wyprawy na Kilimanjaro, powiedzialem sobie, ze bede wybieral raczej odpowiedniejsze pory roku. ;)
Ja wole zorganizowane safari z dobrym przewodnikiem, jesli taka opcja wam odpowiada, to proponuje napisac do lokalnych touroperatorow i porownac ceny.
Osobiscie wybralbym przelot samolotem, cena ok. 90 EUR od osoby.
Załącznik:
Zanzibar.JPG

Inna opcja to poleciec do Arusha i pojechac na safari do Tarangire National Park.
Tarangire lezy ok. 140km od lotniska w Arusha.

Tutaj sa oplaty za wstep do parkow w Tanzanii:

http://www.google.ch/url?sa=t&rct=j&q=& ... R7h3XDSP2A

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Cze 2017 22:17 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja popieram cccc. Mając 4 dni, chyba lepiej więcej spędzić w parkach niż w dojazdach. Używając samolotów jest szansa, że będziecie mieć 2,5 -3 dni na parki, a nie 2. PrecisionAir właśnie do Arushy wydaje się być ciekawszym rozwiązaniem, bo stamtąd Tarangire jest już naprawdę blisko. Ew. może wtedy uda się zrobić Tarangire i jeszcze coś. Jak załatwicie wcześniej przewodnika, to jest spora szansa, że odbierze Was z lotniska.
W przypadku Mikumi można zrobić podobnie. Ktoś obierze Was z promu lub lotniska w Dar. Wtedy odpada cała jazda autobusem i z dworcami. Skraca to czas dotarcia do parku.

Natomiast na Zanzibarze są też opcje safari do wykupienia, włącznie z transportem czasem nawet bezpośrednio do parków - np. jakimiś awionetkami. Z tym, że niestety to mocno kosztowne.

Natomiast odpowiadając na sens jechania na 2 dni. Tak, to ma sens. W Mikumi nie wiem czy jest sens siedzieć więcej, bo nie jest aż tak zróżnicowany.
A co do kosztów to bywa różnie, bo wszystko zależy od kalkulacji. Wejścia do parków zawsze od osoby, ale tak, przewodnik/samochód - im więcej osób, tym wychodzi to taniej. Łatwiej się negocjuje.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 01 Cze 2017 22:28 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Byłam tylko w Mikumi wiec o reszcie sie nie wypowiem ale opcja "odebrania" z lotniska czytaj zorganizowania safari przez pośrednika to był koszt $600 od osoby. Czyli za 3 osoby $1800. Dojazd samemu i safari na miejscu to koszt $450 za 3,osoby. Mikumi fajny park, mnóstwo zwierząt ale nie wyobrażam sobie zapłacić za to $1800. Z tego co czytam w necie to jedyny niestety park gdzie safari można zrobić na " wlasna rękę". Chyba, ze ktoś ma namiary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Cze 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
poszwin napisał(a):
Pytania szczególnie do tych co byli ( @Lord Sidious , @aviel, @cccc ), ale jak ktoś będzie w najbliższym czasie to fajnie jakby przy okazji odpowiedział jak to wygląda ;)

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki i pozdrawiam!


Wlasnie wrocilem z safari w Tanzanii, zwiedzilem: Ngorongoro, Serengeti, Ruaha, Udzungwa, Mikumi i Selous.
Mialem zorganizowane safari z lokalnymi kierowcami/przewodnikami. Jednym slowem mega, wrazenia niesamowite, bylo to z pewnoscia najlepsze safari w Afryce, jakie mialem do tej pory.
Widzialem malpy plywajace w wodzie, hipopotamy uprawiajace ostry sex, zyrafe ktora bronila zebry przed atakiem lwa, leopardy z impala na drzewie, lwa pozerajacego zebre na kolacje, weza ktory spadl z drzewa, jak jadlem sniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy. :)
Poza tym w Serengeti mialem okazje spotkac pilkarza Sakho z rodzina. De facto ma sliczna Malzonke. :)
Park Mikumi zrobil na mnie najmniejsze wrazenie, ale za krotko tam bylem, gdyz poswiecilem tylko 2 dni.
Kazdy park jest zupelnie inny i wydaje mi sie, ze najlepiej skoncentrowac sie na tym co chce sie zobaczyc, chyba w gre wchodza tylko finanse. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 19 Cze 2017 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
O kurde mega zazdro z tymi parkami i wszystkimi atrakcjami! Pewnie kiedyś jak będę miał więcej czasu (i pieniędzy) to wrócę na północ aby zrobić Ngorongoro, Serengeti, itd. i wtedy połączę to z Kilimandżaro. Ale to już pewnie spore koszty bo te wszystkie safari z Kilimandżaro to koszt kilka tysięcy USD ;)
Jednakże z racji tego, że upolowałem promocję na Zanzibar to jestem trochę ograniczony czasowo, a poza tym dziewczyna nadaje, że woli jak najwięcej czasu spędzić na Zanzi ;)
@cccc mam natomiast pytania odnośnie parków Mikumi i Selous:
Jakie były koszty tych parków, co wchodziło w cenę, itd.?
Gdzie noclegi, jaka cena?
Jakie zwierzaki udało zobaczyć się w tych parkach?
Co do Mikumi piszesz, że "tylko" 2 dni. Z tego co poczytałem w necie to jeden dzień wystarczy (od wschodu do zachodu słońca), ponieważ kolejne dni i tak się krąży w tych samych miejscach?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Cze 2017 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
poszwin napisał(a):
Jakie były koszty tych parków, co wchodziło w cenę, itd.?
Gdzie noclegi, jaka cena?
Jakie zwierzaki udało zobaczyć się w tych parkach?


Nie wiem jakie byly ceny pobytu w poszczegolnych parkach, gdyz mialem prawie wszystko w jednym pakiecie, lacznie z noclegami w lodges i camps, przewodnikami/kierowcami, autami terenowymi, benzyna, nieograniczona iloscia km, zwiedzaniem, calodziennym wyzywieniem, do tego przelot balonem w Serengeti oraz przelot liniami Coastal samolotem szwajcarskiej marki Pilatus z Serengeti do Ruaha, gdzie bylem jedynym pasazerem i mozna nawet siasc obok pilota.
W aucie terenowym byla lodoweczka, winko, piwko, cola, woda, stoliczek, krzeselka, nawet sie nie spodziewalem, ze az tak beda o mnie dbac. :D
Jeszcze taka ciekawostka, ze w tych lodges i camps mialem na zyczenie gratisowo swiezo uprane ubrania, normalnie sam sobie od czasu do czasu cos upiore. Tego akurat nie rozumialem, bo normalnie za pranie placi sie dodatkowo.
Pierwszy raz mi sie zdarzylo, ze zapchalem zdjeciami i filmikami 2 karty: 256GB i 128GB , a bylem akurat w buszu, ale cudem zorganizowali, tylko trzeba bylo odebrac na lotnisku.
Moim skromnym zdaniem to nie USA, ale wlasnie Tanzania jest krajem nieograniczonych mozliwosci.
W NgoroNgoro i Serengeti udalo mi sie zobaczyc slynne afrykanskie "Big Five", przede wszystkim leoparda i nosorozca. :D
Poza tym w Serengeti widzialem spektakularne zachody slonca, tak jakby niebo sie otwieralo. :D
Na poludniu byly potezne odleglosci do pokonania pomiedzy parkami, drogi w kiepskim stanie i niezle wytrzeslo.
Z parkow poludniowych najbardziej podobal mi sie Ruaha, wspaniale krajobrazy, dzicz i b. malo turystow.
Z kolei w Udzungwa widzialem jedne z najpiekniejszych wodospadow na Swiecie (Sanje Falls), krajobrazowo przypominal mi sie Bhutan Poludniowy. :D
Do Mikumi przyjechalismy po poludniu i zrobilismy objazdowke wieczorna, gdzie widzialem rannego lwa z dziura w boku po ataku bufflo.
Noc spedzilem w Mikumi Wildlife Camp na terenie parku. Nastepnego dnia poranne safari, aby zobaczyc jak budzi sie przyroda, widzialem miedzy innymi slonie, bufflo, malpy, zyrafy, zebry, guzce, antylopy, imapala, marabu i inne ptaki.
W Selous spedzilem 3 noce w Rufiji River Camp, rowniez na terenie parku, gdzie bylem jedynym gosciem i bylo troche nudno wieczorem. Nastepnym razem trzeba zabrac fajna dziewczyne, zeby troche pomarudzila i podokuczala. :D :D :D
Widzialem duzo hipopotamow, lwy, slonie, zyrafy, malpy, bufflo, antylopy, impala, gnu, guzce, warany, wiewiorki, niesamowita ilosc krokodyli i roznych ptakow.
Musze znalezc czas, aby obejrzec zdjecia, to moze jeszcze cos mi sie przypomnie.
W Selous mialem dodatkowo poranne walking safari po buszu oraz wieczorne boat safari z zachodem slonca po rzece Rufiji.
Tylko podczas przelotu balonem bylem z innymi turystami, a tak wszystkie zwiedzania byly indywidualne.
W Selous uratowalismy zycie 2 biednym bufflo, ktore ugrzezly w mule rzeki i nie mogly sie stamtad wydostac.
Nie udalo mi sie zobaczyc dzikich psow, ale widzialem wczesniej w Namibii.
Ceny noclegow na terenie parkow mozesz sprawdzic w internecie, sa spore roznice, zalezy tez czy to bedzie Low czy High Season oraz co masz dodatkowo wliczone.

Wymyslilem kombinacje polnocy z poludniem, gdyz NgoroNgoro i Serengeti mialem na muszce, a jak bylem w zeszlym roku na Zanzibarze, to miejscowi mowili, ze najlepszy park to Ruaha i koniecznie chcialem zobaczyc.
Program byl bardzo intensywny, napiety, nie bylo czasu na relaks, jednak nie polecam zwiedzac parkow polnocy i poludnia za jednym zamachem tylko w 16 dni. ;)
Bardzo podobal mi sie magiczny napis na jednym z samochodow w Tanzanii "Asante Mungu". Gdy wstaje rano, to dziekuje Bogu za te moje wszystkie wspaniale i niezapomniane wyprawy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Paź 2017 22:31 

Rejestracja: 27 Paź 2017
Posty: 2
Moi Drodzy mam szybkie pytanie, za parę dni wybieramy się do Dar i dalej do MIKUMI. Z Dar mamy załatwione Safari u lokalnego organizatora. I teraz sprawa kluczowa, organizator chce od nas całą kasę w momencie odbioru z promu dzień przed wyjazdem. Czy to normalna praktyka???? Z góry dzięki za odpowiedź.
Nie ukrywam, że niepokoi mnie to i zastanawiam się czy samemu nie pojechać pod Mikumi i tam nie wynająć... Jeśli ktoś jechał z Dar proszę o podpowiedź gdzie znajdę jakiś przystanek w Dar. Z góry bardzo dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Paź 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ghouster napisał(a):
mam szybkie pytanie, za parę dni wybieramy się do Dar i dalej do MIKUMI. Z Dar mamy załatwione Safari u lokalnego organizatora. I teraz sprawa kluczowa, organizator chce od nas całą kasę w momencie odbioru z promu dzień przed wyjazdem. Czy to normalna praktyka????


Normalne, przeciez musza zalatwic wczesniej przewodnika. ;)
A co Ty bys zrobil na ich miejscu???
Co to za organizator i czytales opinie w necie?
Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Ghouster uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Paź 2017 14:07 

Rejestracja: 27 Paź 2017
Posty: 2
cccc napisał(a):
Ghouster napisał(a):
mam szybkie pytanie, za parę dni wybieramy się do Dar i dalej do MIKUMI. Z Dar mamy załatwione Safari u lokalnego organizatora. I teraz sprawa kluczowa, organizator chce od nas całą kasę w momencie odbioru z promu dzień przed wyjazdem. Czy to normalna praktyka????


Normalne, przeciez musza zalatwic wczesniej przewodnika. ;)
A co Ty bys zrobil na ich miejscu???
Co to za organizator i czytales opinie w necie?
Pozdrawiam.


Organizator nazywa się Hello Tanzania i ma dobre opinie na safaribooking. Myślałem, że np. połowę jak nas będzie zawoziła z promu do hotelu a połowę jak nas w nocy odbierze z hotelu na safari... ale nie zgadza się. Czyli ogólnie raczej nie bać się, że w nocy nikt po nas nie przyjedzie?:) Lecimy pierwszy raz w Afrykańskie tereny więc nie znam ich mentalności... teoretycznie daje im kasę a jakby nie przyjechali to szukaj wiatru w polu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Paź 2017 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mialem podobny problem i wiozlem sporo gotowki, ale obylo sie bez niespodzianek. Nawet zapomnialem sprawdzic, ile gotowki mozna wwiezc.
Jesli sprawdziles opinie rowniez na tripadvisor, to nie powinno byc problemu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Ghouster uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 03 Lis 2017 18:54 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 11
Czy jest ktos chetny na safari z Zanzibaru/Dar es Salaam do parku Mikumi w dniu 7.listopada 2017 roku? Kosztowo bardzo fajnie to wychodzi bo czesc ogarniamy na wlasna reke (wszystko dopiete) ale jedna para co miala z nami jechac sie wykruszyla wiec zostalismy tylko w dwie osoby ;-) Start wieczorem z Zanzibaru w dniu 5.listopada (lub dnia nastepnego z rana w Dar es Salaam), w dniu 7 listopada calodniowe safari (10h od rana do wieczora), powrot do Dar es Salaam w dniu 8 listopada i 9 listopada z rana powrot na Zanzibar! :-)
Gdyby ktos byl chetny to smialo niech sie odzywa bo ogarnelismy to o wiele taniej niz miejscowi oferuja a najwiekszy koszt to jeep na samym safari, ktory mozna podzielic na max 6 osob.
Sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu z lotniska w Mediolanie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group