Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Pacik76 żebyś się czasem nie rozczarował tym lotem marzeń. Bo wielkiego szału nie ma, no chyba, że planujesz jakieś wyższe klasy to może wtedy tak. Ale np trasa z Warszawy to nawet menu nie ma wydrukowanego, stweka opowiada co dziś do jedzenia. To samo miałem na trasie do Budapesztu. Lepiej jest w stronę Australii czy Azji Ppd-wsch . A tak poza tym to miejsca mało jak wszędzie, jedzenie zależy jak trafisz, system rozrywki słabszy niż w Emirates. Opinia na podstawie 4 lotów, więc może ktoś ma większe doświadczenie i coś więcej opisze. Ale nie sądzę.
Jedno co to jak uda się załapać na długą przesiadkę w darmowym noclegiem to fajny sposób na zwiedzanie Dohy. Tym zyskują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#222 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:54 

Ja latam z/do Budapesztu, i menu zawsze było wydrukowane. Oczywiście klasa dla biedniejszej części społeczeństwa, żadne tam biznesy.
Góra
 PM off  
      
#223 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
ind_globtroter napisał(a):
Ale rzekomo najlepszą linią świata;)


W klasie ekonomicznej nie widzę różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 04 Wrz 2017 22:02 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ale to nie jest moje zdanie. Dostali ostatnio taką nagrodę.


Ostatnio edytowany przez ind_globtroter, 04 Wrz 2017 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 04 Wrz 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
No raz leciałem do BUD więc może wypadek przy pracy, ale menu nie było. W listopadzie mam kolejne loty, także zobaczymy może z Warszawy się poprawili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:42 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@ind_globtroter
A patrzyłeś na metodykę przyznawania nagród. Na całym świecie nagrody mają to do siebie, że ktoś musi je dostać.

Zwycięzcą można być nawet tylko o 1 punkt więc napalanie się na luksusy może skutkować dużym rozczarowaniem. Nie to, że QR jest słaby ale nie jest to też nieziemskie przeżycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dla mnie duza zaleta QR to

Cytuj:
Qatar Airways has one of the world's youngest airlines fleets, with an average aircraft age of approximately five years.


jakies tam roznice w obsludze sa, czyli papierowe menu, alko, stewki wiecznie zadowolone i pomocne (bo musza), system rozrywki, etc ale czy to nr 1? Qatar pare rzeczy sobie 'kupil', wiec do jakis tam rankingow warto podchodzic z dystansem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Pacik76 napisał(a):
Nigdy nie leciałem QR [.....] tak szukam próbując zrealizować jedno ze swoich marzeń.




ind_globtroter napisał(a):
Ale rzekomo najlepszą linią świata;)

Też dołączę się do tego pytania.


Image


polecam np. post tego godnego zaufania użytkownika
qatar-airways-opinie-recenzje-uwagi,226,83702&p=769341#p769341
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:42 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
I po co ta szydera?
Nie widziales, że dodalem usmiech na koncu a pozniej dodalem , że to nie moja opinia? A co w tum dziwnego, że także chcialbym osobiscie sprawdzić ową linie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 06 Wrz 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Orientujecie się jak wygląda sytuacja z bagażem rejestrowanym przy 20-godzinnym postoju? Czy po przylocie do DOH muszę go odebrać i nadać ponownie na kolejny lot, czy już w WAW będę mógł go nadać do portu docelowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
w C akurat QR jest IMO w absolutnie w czołówce najlepszych linii na świecie, zwłaszcza na 787/380/350 i oczywiście w nowych Qsuites w 777
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kalispell napisał(a):
Orientujecie się jak wygląda sytuacja z bagażem rejestrowanym przy 20-godzinnym postoju? Czy po przylocie do DOH muszę go odebrać i nadać ponownie na kolejny lot, czy już w WAW będę mógł go nadać do portu docelowego?


Mysle, ze z WAW przez DOH tranzytem i dalej tylko liniami Qatar. ;)
Nadajesz w WAW do portu docelowego.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:31 

Kalispell napisał(a):
Orientujecie się jak wygląda sytuacja z bagażem rejestrowanym przy 20-godzinnym postoju? Czy po przylocie do DOH muszę go odebrać i nadać ponownie na kolejny lot, czy już w WAW będę mógł go nadać do portu docelowego?
Możesz go nadać do portu docelowego z WAW.
Góra
 PM off
Kalispell lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#234 PostWysłany: 07 Wrz 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Jak to teraz jest w Qatar z darmową wizą? Dają, nie dają? Dają dla wszystkich, czy tylko tych, którzy kupowali bilet przez stronę QR?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 07 Wrz 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@ledakar od sierpnia br Polacy nie potrzebują wiz do Kataru.
https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2017/Aug/qatar-waives-entry-visa-requirements-for--citizens-of-80-countri.html
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 10 Wrz 2017 11:13 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
mam zakupiony lot WAW-DOH-PVG, podczas odprawy online miałem możliwość wyboru miejsc jedynie na trasie WAW - DOH natomiast gdy teoretycznie powinna pojawić się możliwość odprawy na dalszy lot (czyli 72h przed wylotem) nie mam takiej możliwości, ma ktoś jakiś pomysł ? na stronie to wygląda tak:

Załącznik:
rezerwacja.jpg
rezerwacja.jpg [ 103.64 KiB | Obejrzany 1627 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
:!: wydaje mi się, że może być ważne dla osób lecących wkrótce Qatarem z Warszawy: mam tydzień do wylotu, zalogowałem się dzisiaj na konto Privilege Club i ku mojemu zdziwieniu po ściągnięciu rezerwacji na konto mam tam inną godzinę wylotu niż w e-tickecie w mailu :o Ta godzina wylotu była już wcześniej raz zmieniana i maila dostałem, teraz nic na skrzynce nie mam. Wiem, że jeszcze mogę dostać info, ale to właściwie będzie na ostatnią chwilę, a wiadomo, że część pasażerów musi sobie odpowiednio zaplanować dojazd czy nawet dolot na lotnisko. U mnie godzina wylotu zmieniła się z 9:50 na 9:15, czyli nie o "parę minut".

Warto również sprawdzić loty powrotne, bo tam też mam przesunięcia czasowe (jeden lot 30 minut wcześniej, drugi 5 minut wcześniej), o których nie zostałem poinformowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 28 Wrz 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Lecę pod koniec października i godziny lotów zmieniły się już kilkanaście razy (powiadomienia z checkmytrip i sprawdzane na QR oraz na myflights), choć głównie na trasie PVG-DOH i zazwyczaj o góra +/- 10 min. Ostatnio jednak była duża zmiana, bo 2-godzinne przesunięcie lotu DOH-WAW.

Z ciekawostek, lot z WAW do DOH jest zaplanowany na pokładzie A330-300, zamiast standardowego A330-200.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 30 Wrz 2017 19:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Na początek października nic nie zmieniają i też leci A333. Chyba od polowy września co jakiś czas jest większa maszyna.

A teraz trochę dłużej.
Qatar Airways (QR) vs. Emirates (EK)

W Polsce od początku wejścia tych linii często się je porównuje. Wiele osób pyta, które lepsze. Ostatnio latałem więcej obiema liniami więc na świeżo postaram się o krótkie porównanie. Zaznaczam od razu, że nie biorę pod uwagę siatki połączeń oraz cen biletów.

1. Przed wylotem:
- Qatar Airvays ma wg. mnie bardzo dużą przewagę dzięki temu, że wylatuje z WAW o różnych godzinach w różne dni. Jeśli jesteśmy elastyczni z dniami to prawie zawsze możemy ustawić przeloty tak, aby uniknąć nieprzyjemnego nocnego kibla na lotnisku przesiadkowym, i mieć szybką przesiadkę w DOH. W przypadku Emirates, który odlatuje z Warszawy popołudni w większości przypadków omija się wieczorną falę odlotów w Dubaju i trzeba czekać do rana.
- QR nadal oferuje bezpłatny wybór miejsc zaraz po rezerwacji i 30 kg bagażu EK, już jakiś czas temu się z tego wycofało.

2. Przelot:
- QR ma nowsze i bardziej nowoczesne maszyny latające z Warszawy. Jednak B777, na który zawsze trafiałem latając EK ma starsze fotele i system rozrywki. Na trasach z Bliskiego Wschodu dalej wiek maszyn był już porównywalny
- System rozrywki: Dla mnie bardziej intuicyjny oraz lepiej działający był system EK. Dodatkowo EK ma więcej filmów, które mi podpasywały. Co nie oznacza, że w QR filmów nie ma ale jakoś albo je widziałem (choćby cała saga Star Wars) albo nie moja bajka (wszystkie filmy Szybcy i wściekli).
- Jedzenie - zarówno wybór posiłków, ich prezentacja jak i wielkość porcji wg. mnie na korzyść EK. Jakoś te tacki z jedzeniem w QR nie prezentują się bardzo estetycznie. Dodatkowo w EK zawsze napoje i alkohol dostaje się w małych buteleczkach (np. wino), w QR wino nalewane jest przez obsługę z normalnej butelki. Jak się to ma do szeroko reklamowanych 5 gwiazdek nie wiem, ale tu QR dla mnie sporo za EK w porównaniu.
- bardzo mi się podobało to w QR, że na nocnych trasach na każdego pasażera nawet w ekonomiku czekał pakiecik z nakładką na oczy, skarpetami, zatyczkami do uszu, szczoteczką do zębów i małą pastą, w EK tego nigdy nie doświadczyłem
- dodatkowo w QR za każdym razem kocyk + słuchawki można mieć do końca lotu, obsługa zbiera i sprząta to dopiero podczas postoju na lotnisku. W EK zazwyczaj zbierane jest to jeszcze przez lądowaniem, czasem nawet prawie 1h przed zakończeniem lotu - słabe to jest wg. mnie.
- Personel pokładowy - mam wrażenie, że w EK obsługa jest bardziej międzynarodowa i otwarta na pasażerów. Czasem jest to sztuczne bo widać, że mają mega dużo do roboty i biegają jak opętane ale mimo wszystko to bardziej mi pasuje. QR wszystko jest jak powinno być ale widać pewną sztywność. Dodatkowo EK chyba ze względu na rozrost siatki ma obsługę trochę mniej doświadczoną.
- @rw30 pisła o małej ilości miejsca na nogi w QR, faktycznie mają te dziadostwa pod siedzeniami ale nie wszystkim (w A330 z WAW są na pewno pod fotelami przy oknie), nie jest to przyjemne zwłaszcza dla większych osób. Nie pamiętam jak to wygląda w EK (nic sobie nie przypominam) zatem ten element ciężko porównać

3. Przesiadka
- tu wyraźna przewaga QR, nie tylko ze względu na długość przesiadek spowodowanych rozkładem ale i całokształt. Lotnisko DXB już dusi się z połączeniami. Na wszystkie moje przeloty w ostatnim czasie tylko 1 przesiadka była obsługiwana przez rękaw a zapewne tylko dlatego, że był to A380. Cała reszta przez autobusy. Co trwa niesamowicie długo i jest bardziej uciążliwe.
- w DOH minimalny czas przesiadki to 45 min, co mam wrażenie w DXB jest niewykonalne.
- ponadto DOH sprawia wrażenie czystszego nowocześniejszego, mniej zatłoczonego i bardziej przyjaznego lotniska. Na co oczywiście ma wpływ jego wielkość.
- w DXB miałem okazję korzystać z saloników biznesowych EK i były naprawdę świetne, w DOH jeszcze tej przyjemności nie miałem mam nadzieje, że to przede mną

Podsumowując
Nie będę odkrywczy, że przy rezerwacji i tak w większości przypadków zadecyduje cena. Suma summarum obie linie mają wg. mnie zbliżony standard. Jedna przeważa w jednych aspektach, druga w innych. Jeśli jednak ktoś chciałby ew. nockę w DXB spędzić komfortowo w hotelu to może mieć to istotny wpływ na koszty.

Jeśli jednak ktoś napala się na QR bo słyszał o 5 gwiazdkowych liniach, cudach wiankach i złotych klamkach to może się zawieść. Linia ta mimo, iż jest dobra lub nawet bardzo dobra nie wyrasta niebotycznie ponad inne którymi dotychczas latałem na dalekich dystansach.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 30 Wrz 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
A pamiętasz może, na ile przed lotem otwierają check in WAW? Chciałbym możliwie szybko oddać bagaż.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: QbaqBA oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group