Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 20 Lip 2017 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
NAM robi tę trasę B735, pozostałe dwa na ATRach.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 02 Sie 2017 20:40 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Kochani mam pytanie czy prawdą jest że przywrócono kontrole graniczne wewnątrz granic w UE ?? mam jutro lot z Okęcia do Budapesztu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 02 Sie 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@mezo23
Nie jest to prawda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#1224 PostWysłany: 08 Sie 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Jak wyszukać rezerwację *A po numerze biletu ? Da się?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 08 Sie 2017 15:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Saudi Airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 08 Sie 2017 15:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
lendziro napisał(a):
Jak wyszukać rezerwację *A po numerze biletu ? Da się?

Poczytaj a potem spróbuj lub znajdź tu speców ;) https://www.fly4free.pl/znany-posel-zal ... dego-z-nas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 10 Sie 2017 11:48 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 1
Cześć, jutro czeka mnie lot do z Krk do Porto. Jako iż nigdy nie brałem bagaży rejestrowanych ze sobą tu pojawia się poje pytanie.
Wykupiłem opcje PLUS z bagażem 20 kg. Rozumiem że muszę mieć ze sobą tylko wydrukowaną karte pokładową ew. w telefonie i kierować się do nadania bagaży? Nic więcej nie potrzebuję?
Tutaj też pojawia się moje pytanie czy jako podręczny mogę mieć plecak wys 55? Wg regulaminu jest 50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 10 Sie 2017 12:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@donM Potrzebujesz jeszcze dowód lub paszport ;) Plecak jeśli w razie konieczności włożenia do wzornika da się lekko spłaszczyć to powinno być o.k. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:39 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Jak wykupić bagaż rejestrowany w Delta Airlines? Lot krajowy USA. Wchodząc w swoją rezerwacje nie ma żadnej opcji wykupienia bagażu. Czy mogę to zrobic na lotnisku? I czy ewentualnie na lonisku zapłacę też 25$? Czy policza extra?
Ok znalazlem na forum że można podczas odprawy on line lub na lotnisku . Czy musze robic odprawę on line jak w Ryanair?czy za darmo zrobie na lotnisku i wtedy zapłacę za bagaż?jak licza za bagaż ni odprawe na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:43 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@wawaking odprawa w automacie na lotnisku jest za free, tam też dodasz bagaż bez dodatkowej prowizji, płaci się kartą. Online też się możesz odprawić żeby np. wybrać ulubione miejsce.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#1231 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:54 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Ok dzięki. Miejsca już wykupiłem podczas zakupu biletów bo zależało mi by siedzieć z współpasażerem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 30 Sie 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 6
Witam,

Potrzebuję się poradzić doświadczonych podróżników, jako że sam mam zerowe doświadczenie i nigdy nie byłem na lotnisku.
Muszę pomóc znajomej z Meksyku i załatwić wszystkie sprawy na lotnisku, odprawa, bagaż, kontrola i nie wiem co jeszcze.

Moja prośba, czy możecie mi napisać każdy krok i co trzeba zrobić w odpowiedniej kolejności po wejściu na halę lotniska?
Oczywiście mając na uwadze, że osoba do odprawy jest obywatelką Meksyku. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale leci z Wawy [Okęcie] do Monachium (Lufthansa) i dalej stamtąd do Meksyku (Condor Airlines).

Z góry dziękuję za pomoc, bo czuję się jak dziecko we mgle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Apaczi Zacznij od zapoznania się z tematem pierwszy-lot,15,12483 Jak coś nie będzie dostatecznie jasne to dopytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 6
miriam napisał(a):
@Apaczi Zacznij od zapoznania się z tematem pierwszy-lot,15,12483 Jak coś nie będzie dostatecznie jasne to dopytaj.


Dziękuję za link miriam, przeczytałem cały temat, ale nie ma odpowiedzi na moje pytanie a raczej prośbę pomocy. Jeśli jest tu jakaś dobra osoba to mój poprzedni post jest nadal aktualny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:14 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Apaczi:
Idziesz do okienka bagażowego odpowiedniego dla danego lotu (check-in), dajesz paszport i bagaż, dostajesz karty pokładowe (jedną lub więcej, zależy czy lot bezpośredni czy z przesiadkami). Bagaż odjeżdża na taśmie. Idziesz do kontroli bezpieczeństwa, pokazujesz lub skanujesz na automatycznej bramce kartę pokładową na odcinek z danego lotniska (+ew. paszport), przechodzisz kontrolę (prześwietlenie bagażu podręcznego + wykrywacz metalu), wchodzisz do strefy odlotów i czekasz aż otworzą bramkę (wyjście), jej numer pokazuje się na ekranach. Jak otworzą, to idziesz i wchodzisz do samolotu pokazując kartę pokładową i paszport. Koniec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apaczi uważa post za pomocny.
 
      
#1236 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wchodzisz na lotnisko przynajmniej 2 godziny przed odlotem. Szukasz takiej elektronicznej tablicy z informacjami o odlotach, a na niej zobaczysz numer/y stanowisk, na których odprawiany jest ten konkretny lot. Idziesz tam z pasażerem, stajecie w kolejce, a jak będziecie pierwsi, to podchodzicie do stanowiska. Pasażer daje bilet i dokument tożsamości (zwykle wystarczy sam dokument, bez biletu) i podaje bagaż rejestrowany na wagę przy stanowisku. Następnie odbiera kartę pokładową i z bagażem podręcznym, a zostawiając rejestrowany, idziecie do linii security. Tam ładnie dajesz buzi pasażerce, życzysz jej udanego lotu i machasz na pożegnanie.
Koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apaczi lubi ten post.
Apaczi uważa post za pomocny.
 
      
#1237 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 6
ms993 napisał(a):
@Apaczi:
Idziesz do okienka bagażowego odpowiedniego dla danego lotu (check-in), dajesz paszport i bagaż, dostajesz karty pokładowe (jedną lub więcej, zależy czy lot bezpośredni czy z przesiadkami). Bagaż odjeżdża na taśmie. Idziesz do kontroli bezpieczeństwa, pokazujesz lub skanujesz na automatycznej bramce kartę pokładową na odcinek z danego lotniska (+ew. paszport), przechodzisz kontrolę (prześwietlenie bagażu podręcznego + wykrywacz metalu), wchodzisz do strefy odlotów i czekasz aż otworzą bramkę (wyjście), jej numer pokazuje się na ekranach. Jak otworzą, to idziesz i wchodzisz do samolotu pokazując kartę pokładową i paszport. Koniec.


Wielkie dzięki za pomoc! To się jeszcze dopytam parę rzeczy

1. Rozumiem, że okienka check-in są przypisane do danej linii lotniczej? W moim przypadku Lufthansa i to właśnie jej logo powinienem odszukać?
2. Czy bagaż rejestrowany również jest poddawany kontroli, czy tylko bagaż podręczny?
3. Mam dogodne połączenie, które zabiera mnie bezpośrednio pod Okęcie (OK Bus). Byłbym na miejscu równo 2 godziny przez odlotem, czy to wystarczająca ilość czasu aby przejść całą procedurę odprawy przed lotem? Dodam, że lot jest o 06:15, nie wiem czy o tej godzinie jest luz czy raczej kocioł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
1. Szukaj numeru stanowiska, a nie loga
2. Tak, ale nie przy odprawie w obecności pasażera.
3. Powinno wystarczyć, ale weź pod uwagę ewentualne problemy z autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 30 Sie 2017 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 6
@boots, dzięki za info!

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź.

Tak się przedstawia podróż: Warszawa-->Monachium-->Cancun(Meksyk)--->Mexico City

Jeśli lot jest z przesiadkami, to czy będę miał możliwość przy oddaniu w Warszawie rejestrowanego bagażu, zrobić tak bagaż doleciał prosto do Cancun, tak aby w Monachium nie trzeba było się nim martwić? Znajoma nie znam języków, więc w Monachium nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 30 Sie 2017 19:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jeśli lot do Cancun jest na jednym bilecie, to o bagaż w Monachium nie musisz się martwić.
Wcześniej zrozumiałem, że Ty nie lecisz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group