Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Piwo na Kubie
#1 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Witam,

zastanawiam sie, jak wyglada kwestia zakupu piwa w marketach na Kubie? Czy jest duzy problem ze znalezieniem miejsca oferujacego sprzedaz piwa w Havanie, Trinidad czy Varadero?

Czy jest duzy problem z dostaniem wody mineralnej 0.5 lub 1.5l?

Jakie sa orientacyjne ceny?

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#2 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
z piwem i wodą nie ma żadnego problemu, prawie zawsze była też schłodzona. Cen nie pamiętam ale tania jak barszcz była. Zawsze warto sprawdzić zakrętkę bo miałem przygodę z kranówką nalaną do butelki.
Co do samej wody. To fakty, na początku może być strach pić to co podają np. w restauracji, woda w dzbanku z kostkami lodu. Ja po drugim razie już się przemogłem i żadnych atrakcji nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#3 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Jedziesz do raju rumowego, mohito, cuba libre, inne przysmaki hemingwaya, znajdziesz coś dla siebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekjamajka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#4 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:40 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Piwo i woda jest w każdym sklepie (państwowym) w artykułami spożywczymi dostępnymi za CUC (można również płacić w CUP). Dodatkowo owe produkty dostępne są w knajpach, barach, nieraz w "okienkach" w wyższych cenach. W sklepie woda mineralna 1.5l kosztuje około 0.8 CUC, 5l 1.9 CUC. Mniejsze (tzn. 0.5L) bodajże 0.5 CUC. Piwo Cristal lub Bocanero Fuerte kosztują 1 CUC w sklepach, a w knajpach od 1.5 CUC w górę. Można również kupić lane piwo na ulicy za 5 CUP za plastikowy kubek 0.2l. Na życzenie (i o ile posiadamy pojemnik, szklankę, butelkę) Pan naleje nam większą ilość trunku za adekwatnie wyżsżą cenę. Jeśli sklepy są już zamknięte (wiele z nich zamykanych jest o 18.00, max. 21.00) warto udać się na stację benzynową, gdzie zapłacimy tyle samo. Zostając na weekend w turystycznych miejscach (np. Trynidad) warto zaopatrzyć się w wodę mineralną w piątek, gdyż później (aż do poniedziałku rano) mogą pozostać tylko butelki 0.5l lub woda w wyższych cenach w barze lub okienku. Otwierając wodę np. z baru, okienka lub niezaufanej casy warto sprawdzić, czy była ona fabrycznie zamknięta. W sklepach państwowych problem ten raczej nie występuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
jakwilk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2015 16:41 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Polecam piwo butelkowe, najlepiej Polar. Smakuje jak pszeniczne. Jest tańsze (10-15 CUP), jednak trudniej je spotkać, najczęściej w przydomowych restauracyjkach i Cafeteriach.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:18 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Najbardziej znane to Cristal, potem Mayabe, ale trafiają się też lokalne perełki. Gdzieś w jakimś barze w małej mieścinie kupiliśmy lokalne piwo butelkowe pszeniczne za 8 CUPów!
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:44 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
No tak, zapewne Polar. Najbardziej znany jest Cristal, najbardziej lubiane Bucanero (Fuerte- 5,4 proc., śmich).
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#8 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
cristal byl niedobre, sorry...
bocanero znosne, ale bez rewelacji.
kosztuje jednego dolara, wczesniej wzialem z Europy 24 male puszki na Kube i sie cieszylem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#9 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:03 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Nie piszę, że Cristal dobry, tylko znany, podobnie jak Bucanero. Dobry jest Polar, pszeniczny (może istnieją jeszcze jakieś inne nazwy). Jedno jest pewne, będą one w butelkach. Piłem różne, Polar [z niedźwiedziem polarnym na etykiecie ;-)] był najsmaczniejszy, i tani.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#10 PostWysłany: 18 Paź 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Dość dobre piwo (warzone na miejscu) jest w knajpie Taberna de la Muralla przy Plaza Vieja w Hawanie.
Mają tam m. in. ciemne ale akurat to nie było najlepsze.
Jako, że jest to miejsce mocno turystyczne jest tam raczej drogo.
Z drugiej strony w Starej Hawanie to i mały puszkowy Cristal w okienkach/sklepikach kosztuje 2 CUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#11 PostWysłany: 18 Paź 2015 12:27 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Tak jak ktoś w poprzednim poście napisał - jedziesz do kraju gdzie w kranie leci RUM zamiast wody !
W miastach w głębi Kuby (tzn nie w Habanie) w dobrych lokalnych restauracjach super przygotowane i pyszne drinki możesz kupić za 1 CUC więc myślę że to jest najlepsza inwestycja :)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#12 PostWysłany: 18 Paź 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
A nie no, oczywiste. Kuba to nie Belgia, nikt tam nie jedzie by delektować się piwem :)
Niemniej temat był o piwie :)
A co do drinków - może miałem pecha ale spora część, nie tylko w miejscach turystycznych,
była wg mnie oszukana i rumu w nich było jak na lekarstwo. Co nieco dziwne bo rum tani tam jak barszcz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#13 PostWysłany: 03 Gru 2016 12:50 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Załącznik:
DSC06988.JPG
DSC06988.JPG [ 181.52 KiB | Obejrzany 5202 razy ]
Przypadkiem trafiliśmy do restauracji/browaru, przy plaza Vieja, o której pisał worminfested. Podawane było jasne i ciemne w cenie 2CUC oraz jakiś radler(?) pomarańczowy. Piwka nieco wyraźniejsze niż dominikański Presidente czy Cristal.
Załącznik:
DSC07003.JPG
DSC07003.JPG [ 165.7 KiB | Obejrzany 5186 razy ]
W okolicy, w której mieszkaliśmy w Hawanie (Padre Verala/Simon Bolivar) znaleźliśmy knajpkę gdzie napiliśmy się piwa za 10CUP. Raz znaleźliśmy w podobnej cenie piwko w sklepie, ale z jakichś powodów nie chcieli nam sprzedać. W większości miejsc, które odwiedziliśmy w sklepach piwo było w cenie ~1CUC ( bez względu na to czy meksykańskie, dominikańskie czy kubańskie).
W Cienfuegos w knajpce zobaczyliśmy piwko za 15CUP - cena taka widniała na tablicy przed knajpą . Niestety po wejściu do środka i upewnieniu się - cena tego piwa to 2CUC (! więc dobrze się upewnić, co ile kosztuje zanim się coś zamówi)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#14 PostWysłany: 29 Gru 2016 16:36 

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 26
Loty: 62
Kilometry: 118 979
Ja mam zupełnie inne wspomnienia jeśli idzie o alkohol na Kubie, w drinkach go nie żałowali :) Większość drinków w knajpach kosztowała max. 3-4 CUC i składała się głównie z rumu i lodu. W Trynidadzie dużo knajp sprzedaje małe drinki z plastikowych kubeczkach za 1,5 CUC. Piwo w puszce typu Crystal 1 CUC. Woda mineralna dość droga - 1,5 litrowa butelka 1,5-2 CUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#15 PostWysłany: 18 Mar 2017 00:13 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Na świeżo:piwo w sklepie 1 cuc. Natomiast woda 0,5l - 0,45 cuc, 1,5l -0,7 cuc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#16 PostWysłany: 18 Mar 2017 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Widze, ze cena browarka nic sie nie zmienila. W 2012 placilem za Bucanero takze 1 CUC. ?
A ile teraz licza za mojito w lokalu? Ja placilem 2.5 - 3 CUC.
Pozdr. z UK.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#17 PostWysłany: 18 Mar 2017 02:59 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Cena mojito podobna, zależy od lokalu.
Natomiast daiquiri w Hawanie w lokalu gdzie pijał Hemingway 6 Cuc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#18 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:24 

Rejestracja: 17 Lip 2017
Posty: 6
nie ma nic lepszego niz Cristal po calym dniu lazenia w tym upale... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#19 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bucanero 5,4% smakowalo mi lepiej niz Cristal. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#20 PostWysłany: 18 Lip 2017 01:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
-- 18 Lip 2017 01:11 --

mi rowniez bucanero smakowalo duzo lepiej niz cristal :)

-- 18 Lip 2017 01:12 --

Pelegrino-1 napisał(a):
Cena mojito podobna, zależy od lokalu.
Natomiast daiquiri w Hawanie w lokalu gdzie pijał Hemingway 6 Cuc

no coz, czasy sie zmieniaja, bo z tego co pamietam, to w listopadzie 2012 placilem 5 Cuc w tej knajpce
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group