Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2011 14:39 

Rejestracja: 06 Sty 2011
Posty: 14
witam, lece do Londynu z Kuala Lumpur, w Londynie jestem o 15.30. Czy jest sens rezerwowac samolot do Polski ze Stansted o 17.
czy raczej nie ma szans zeby zdazyc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 06 Sty 2011 18:13 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Minimalna szansa, że się wyrobisz.

Zakładając, że jesteś on time, wychodzisz z samolotu przez rękaw, co trochę zajmuje (5 minut), potem pociąg do terminala z odbiorem bagażu (10 minut) i czekanie na bagaże (15-30 minut), ponowne nadanie bagażu. Istnieje szansa, ze się wyrobisz, ale pod warunkiem, że samolot będzie on time. Natomiast bardzo duże jest ryzyko, że cały plan weźmie w łeb.

Można próbować, ale trzeba mieć bilet rezerwowy na powrót na inną godzinę/dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sty 2011 00:23 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Potem jeszcze nadać bagaż, kontrola paszportowa itp.. zgadzam się z Kamilem. Stansted to chyba jedno z gorszych lotnisk na szybkie przesiadki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Sty 2011 09:36 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Ja miałem samolot z KUL o 16.00, a dalej do KRK o 18.00 - zdążyłem spokojnie, nie było gonitwy. Ale gdyby samolot z KUL się spóźnił...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2011 13:26 

Rejestracja: 06 Sty 2011
Posty: 14
no i zdazylem! wszystko pieknie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2012 12:32 

Rejestracja: 13 Paź 2011
Posty: 12
Zbanowany
Hej,

Reaktywuję wątek.
Mam opcję lotu Ryanair:Poznań->Londyn Stansted który ląduje o 15:55 i dalszy wylot do Barcelony o 16:55. Jest szansa wyrobienia się w tym czasie? Bagaż jedynie podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lut 2012 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Odradzalbym. Zanim podstawia schody i przejdziesz granice bedzie po boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lut 2012 12:52 

Rejestracja: 13 Paź 2011
Posty: 12
Zbanowany
Tak myślałem. Polecę więc do londynu o 6 rano do luton.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Zwroc uwage czy to sie oplaci finansowo, bo na obecna chwile przyjemnosc transferu LTN->STN to jakies £12.70 za National Express.

Jesli data lotu bardziej odlegla mozna wyprobowac jeden z patentow przedstawionych tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=1467
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2012 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2011
Posty: 33
Loty: 376
Kilometry: 610 200
Oceniam Twoje szanse na godzinny transfer przez Stansted jako bliskie zeru. Wszystko zależy od sytuacji na przejściu granicznym po przylocie, na kontroli bezpieczeństwa przed ponownym odlotem a także na prawdziwym czasie rozpoczęcia boardingu, który często nijak się ma do tego na bilecie (na Twoja korzyść). Możemy na te tematy jednak tylko gdybać. Domyślam się, ze ruch o takiej popołudniowej godzinie może być dość spory.

Sporadycznie po przylocie na przejściu granicznym na Stansted można spotkać pustki (jeśli wysiadasz jako jeden z pierwszych z Twojego samolotu), ale zdarzyło mi się tez i czekać po 40 minut (gdy przylatuje kilka samolotów jeden po drugim). To samo tyczy się kontroli bezpieczeństwa- wystarczy dłuższa kolejka a i nie daj losie by Twoja walizka podręczna została wyznaczona do "głębszej" kontroli (a kilka razy spotykałem się z tym, ze jedna po drugiej automatycznie była tak przeszukiwana i sam prawie spóźniałem się na lot będąc na lotnisku optymalnie wcześnie).

Trochę zależy także od Twojej znajomosci Stansted. Jest to dosc spore lotnisko w porownaniu do wiekszosci innych low-costowych. Jeśli byłeś tam kilka razy i dobrze wiesz gdzie co jest i jak sie tam poruszac bez tracenia czasu na zbędne szukanie danego miejsca czy bramki to dobrze, aczkolwiek jak już mówiłem... Nie ryzykuj. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2012 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Jesli lot z BCN nie bedzie opozniony to zdazysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2012 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Na Stansted przeważnie są mega kolejki przy kontroli na granicy. Jeśli posiadasz nowy paszport biometryczny to proponuje zabrać ze sobą wtedy można ominąć cały tłum i samemu się skontrolować na stanowiskach samoobsługowych (można w godzinach szczytu zaoszczędzić kilkadziesiąt minut).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2012 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Można na dowód, ale na paszporcie jest zdecydowanie szybciej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2012 16:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
LKay napisał(a):
Można na dowód, ale na paszporcie jest zdecydowanie szybciej.

możesz napisać dlaczego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2012 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Konczymy OT. viewtopic.php?f=40&t=246&start=110
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2013 03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
marian30 napisał(a):
) 1) czy prawidłowo wyrysowałem trasę przejścia na przesiadkę na lot do Łodzi?
2) Czy ta część "Customs" w arriving hall to są jakieś sklepy przez które się przechodzi? Ten moment jest dla mnie nie jasny..
3) Czy muszę przechodzić Check-in jeżeli odprawiłem się online?
4) Czy mogę od razu skierowac się do Security
5) Które z tych security są luziejsze, czy te 1-2 czy 7-8?
6) W którym miejscu znajduje się stanowisko do security przy paszporcie biometrycznym?
7) Czy warto brać paszporty (moja dziewczyna ma biometryczny, ja nie mam). Czy to naprawdę coś ułatwia? Bo nie chce mi się brać paszportów, bo będę musiał na nie uważać i no i one ważą?
8) Czy rzeczywiście FR startuje z tych najgorszych gateów tak jak to narysowałem


1) Na 90% tak, ale patrz jaki Ci sie wyswietli nr gate na wylot z STN. Wiekszosc odlotow FR ma miejsce z 40-59, ale na moje 36 odlotow z STN zdarzylo mi sie wsiadac do samolotu z innego miejsca np. tego do ktorego prowadzi metropodobny pojazd.
2) Customs to kontrola graniczna.
3) Check-in jest do nadawania bagazu, Ciebie to nie dotyczy.
4) J./w.
5) Nie ma reguly.
6) W UK nie ma kontroli paszportowej przy wylotach tylko przy przylocie. Jest to czesc Customs, o ktora pytales. Stanowiska paszportow biometrycznych znajduja sie w prawym rogu stojac przodem do pogranicznikow.
7) Jak jedno z Was nie ma biometrycznego to nie ma sensu, bo i tak ktos musialby czekac na druga osobe. Z czego sa zrobione te specjalne paszporty, o ktorych mowisz, ze tyle waza? :D
8) Patrz 1.

:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2013 13:53 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
Poczytałam właśnie o przesiadkach na Stansted i się zestresowałam. Mój lot jest jutro: Gdańsk-Stansted -Katowice(całość ryanair). Od przylotu do Londynu do zamknięcia wyjścia na lot do Katowic mam 2gdz 20min i teraz zastanawiam się czy zdążę. Mam oczywiście tylko podręczny ze sobą ale nigdy nie byłam na tym na lotnisku więc go nie znam. Jak sądzicie zdążę na lot do Katowic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2013 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Nada napisał(a):
Poczytałam właśnie o przesiadkach na Stansted i się zestresowałam. Mój lot jest jutro: Gdańsk-Stansted -Katowice(całość ryanair). Od przylotu do Londynu do zamknięcia wyjścia na lot do Katowic mam 2gdz 20min i teraz zastanawiam się czy zdążę. Mam oczywiście tylko podręczny ze sobą ale nigdy nie byłam na tym na lotnisku więc go nie znam. Jak sądzicie zdążę na lot do Katowic?

Jak nie bedzie anomalii pogodowych typu wczorajszy snieg to zdazysz spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2013 14:03 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Nada napisał(a):
Poczytałam właśnie o przesiadkach na Stansted i się zestresowałam. Mój lot jest jutro: Gdańsk-Stansted -Katowice(całość ryanair). Od przylotu do Londynu do zamknięcia wyjścia na lot do Katowic mam 2gdz 20min i teraz zastanawiam się czy zdążę. Mam oczywiście tylko podręczny ze sobą ale nigdy nie byłam na tym na lotnisku więc go nie znam. Jak sądzicie zdążę na lot do Katowic?


No i co ludzie mają na to odpowiedzieć?
Moze zdążysz, może nie. :mrgreen:
Nie ma sie co stresować tylko sie przyszykowac do szybkiej przesiadki, nie grzebać sie przy wysiadaniu z samolotu, szybkim krokiem iśc do kontroli itp. Powinno byc OK bo pewnie samolot przyleci przed czasem ale nikt ci niczego nie zgwarantuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Mar 2013 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Odgrzewam temat. Przylatuję w kwietniu FR z Włoch do Stansted, wylatuję do Polski (WAW). Przylot do STN 11:45, wylot do WAW w rozkładzie 14:05. Chodzi o niedzielę. Jak oceniacie szansę na udany transfer, moim zdaniem jest bardzo duża, mylę się?
Góra
 Profil Relacje PM off
annapanowicz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group