Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sty 2014 16:54 

Lecę tak jak na obrazku (podświetlenie wskazuje wybrane loty). Rozumiem, że mogę być spokojny o czas?
Lecę z bagażem podręcznym.

Załączniki:
transfer.JPG
transfer.JPG [ 57.09 KiB | Obejrzany 2990 razy ]
Góra
 PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#22 PostWysłany: 09 Sty 2014 17:14 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Anonymous napisał(a):
Lecę tak jak na obrazku (podświetlenie wskazuje wybrane loty). Rozumiem, że mogę być spokojny o czas?
Lecę z bagażem podręcznym.


Możesz być spokojny o czas. Ale tak czy inaczej proponuje paszport biometryczny, zaoszczędzisz do trochę cennego czasu. [Bez paszportu też spokojnie zdążysz]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sty 2014 22:16 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 7
Z własnego doswiadczenia 50 minut na przesiadke powinno starczyc ale trzeba bedzie dobiec do kontroli paszportowej i jak bedzie kolejka to prosic o przepuszczenie. Moj lot (tylko podreczny): przylot 16.40 - wylot 17.50, od wyjscia z samolotu do przejscia kontroli bezpieczenstwa 30 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Sty 2014 22:50 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Moja siostra w ostatnia sobotę (wylot przeniesiony z Krakowa do Rzeszowa, opóźnienie jakieś 4h), lądowała w Londynie 16:30 z bagażem rejestrowany, a wylot do Lizbony miała 17:50. Ze sporym fartem ale zdążyła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:46 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
W listopadzie w pewien piątek przy ogromnym tłoku czekałem do okazania paszportu 50 minut. Łącznie od lądowania do autobusu wyszło jakoś 1:3o więc myślę że wszystkie przesiadki >3 h są spokojnie do wykonania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
Standardowo od wyjścia z samolotu do autobusu - 40minut.
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Maj 2014 12:12 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 6
Hej :)
Wczoraj wieczorem zamowilam bilety WRO-STN-MAD (Ryanair)... Ale ze do tej pory nie lecialam przez Anglie i bylo dla mnie oczywiste, ze 55 min na przesiadke lowcostem to ogrom czasu... a potem przeczytalam, ze w Stansted nie ma airside transfers i ponoc trzeba czekac w kolejkach do tych wszystkich kontroli :o Tak to bywa jezeli najpierw sie dziala, a potem mysli :P
Na Stansted jestem o 19.30 a 20.25 mam wylot do Madrytu. Moze ktos z Was orientuje sie czy oni maja tam jakis "special assistance" zeby szybko przejsc kontrole? Napisalam maila bezposrednio do dzialu assistance lotniska ale nie odp. :evil:
Aaaa... Na stronce Ryan'a jest napisane, ze mozna dokonywac korekt do 24h po zakupie biletu, ale czy w rachube wchodzi zmiana portow lotniczych?
Prosze o pomoc!
Milego Dnia dla wszystkich!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Maj 2014 12:22 

- ze względu na dużą szansę opóźnienia, kontrolę paszportów, kontrolę bezpieczeństwa, rozległość lotniska i gate oraz braku znajomości lotniska dla mnie BEZ SZANS
- spróbuj wykonać telefon na infolinię Ryanair nr.tel. 703-303-033 za 2,08 zł/minuta by za darmo spróbować zmienić na inne wcześniej zaplanowane połączenie z wystarczającym czasem na przesiadkę (jak nie szukać innego wcześniejszego lotu z Katowic, Poznania itp)

w/w telefon ryanair czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00 CET , Sobota 10:00–17:00 CET (zaraz po 9 rano ciężko się dodzwonić)
Góra
 PM off
Agatoszka lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Maj 2014 00:05 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1744
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Czy 50 min na Londku St. wystarczy jak chcę lecieć dalej?
Bilet nie będzie łączony.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Maj 2014 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
W poprzednim poście masz odpowiedź odnośnie 55 minut. Zatem jak myślisz jak będzie przy 50 minutach? Najdalsze gate to nawet 10 minut w jedna strone, + kontrola bezpieczenstwa, +kontrola paszportowa =jak dla mnie brak szans, lub baardzo duża doza szczęscia jest potrzebna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Maj 2014 00:17 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1744
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Nie czytałam sorki ;)
dzięki za odp :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Paź 2014 09:13 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
juhas99 napisał(a):
LKay napisał(a):
Na Stansted przeważnie są mega kolejki przy kontroli na granicy. Jeśli posiadasz nowy paszport biometryczny to proponuje zabrać ze sobą wtedy można ominąć cały tłum i samemu się skontrolować na stanowiskach samoobsługowych (można w godzinach szczytu zaoszczędzić kilkadziesiąt minut).


Na Stansted jest transfer zone i osobne stanowisko dla transferów, gdzie trzeba tylko pokazać kartę pokładową.
Kolejeki nie widziałem tam żadnej (lądowałem o 15:00), dwie panie z obsługi gawędziły ;)




Witam

Ktoś wie gdzie na Stansted jest osobne stanowisko dla transferów ? Lecę przez Stansted do Malagi i chciałem się dopytać czy to prawda ,że numery gat`e pokazywane są bardzo późno transport pomiędzy terminalami odbywa się pociągiem i trzeba bardzo się spieszyć żeby się nie spóźnić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Paź 2014 10:44 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Byłem na STN niedawno, też chciałem skorzystać z "transferu" i dupa blada. Co prawda znaki są ale prowadzą do zwykłej kontroli paszportowej. Nie ma żadnego przejścia dla transferów.
Tak że obecnie na STN nie ma takiej możliwości i musisz przejść ponownie kontrolę bagażową.

Numery gate'ów rzeczywiście są pokazywane późno (na około 30 minut) ale możesz zawsze podejść do FR check in i ich wypytać ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2018 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:50 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Naprawdę tak późno wyświetlają nr gate`ów ? Przecież na 20 minut przed odlotem zamykają bramki.Lotnisko ma kilka terminali. Ile czasu potrzeba, żeby dostać się do dalszych bramek ?
Nie znam tego lotniska - jak się najlepiej zorganizować ,żeby się nie spóźnić. Lecę Ryan`em


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2018 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
janeczek
Wyświetlają tak, aby wszyscy zdążyli dojść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:13 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Poza tym loty np. FR do Polski odlatują z najbardziej odległej części terminala (bodajże bramki 41-54), więc bez większego ryzyka można się od razu tam skierować, nie czekając na wyświetlenie na monitorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:27 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Dopytuję bo gdzieś czytałem że czasem do subterminali dojeżdża się kolejką co zajmuje trochę czasu.
Pisali też, że nie ma już miejsca na żadne pomyłki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Do gates z lewej strony terminalu prowadzi automatyczna kolejka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:19 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
dmirstek napisał(a):
Jaka kolejka? Wszędzie się chodzi, lotnisko jest stosunkowo niewielkie, a najbardziej odległe gate,z których lata się np. do Polski są w zasięgu kilkuminutowego spaceru... I zawsze można wrócić do części sklepowo-barowej ;)


Oj chyba coś się komuś pomieszało.

"Stansted to obecnie czwarty co do wielkości port lotniczy Wielkiej Brytanii"

I jeszcze jeden cytat:
Lotnisko znajduje się 60 km na północ od centrum Londynu. Port Lotniczy składa się z jednego terminalu oraz trzech subterminali. Na środkowym obsługiwany jest Air Berlin, Easy Jet, Ryanair. Na prawym tylko Ryanair natomiast na lewym wszystkie pozostałe linie. Łączność pomiędzy głównym Terminalem, a lewym oraz środkowym subterminalem zapewnia bezzałogowa kolejka. Na prawy trzeba dojść pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Paź 2014 18:37 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
sranda napisał(a):
Poza tym loty np. FR do Polski odlatują z najbardziej odległej części terminala (bodajże bramki 41-54), więc bez większego ryzyka można się od razu tam skierować, nie czekając na wyświetlenie na monitorze.

Nie radzę sie od razu kierowac do 41-54 bo 2 tygodnie temu do Modlina odlatywałem wlaśnie z drugiej częsci terminala gdzie trzeba dojechac kolejką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group