Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Płatności należy dokonać w ciągu 1 dnia roboczego po dokonaniu rezerwacji. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana. Jeśli w ciągu 5 dni od dokonania przelewu bankowego nie otrzymasz potwierdzenia rezerwacji, skontaktuj się z telecentrum Wizz Air by sprawdzić, czy otrzymaliśmy Twoją płatność."
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ew-bankowy


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 511 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 12 Mar 2017 12:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Rafelson Pieniądze da się odzyskać,ale rezerwacja przepadnie.Czy ten przelew już wyszedł niejako z twojego banku,czy oczekuje na realizację ,bo może po linii banku da się to jeszcze naprawić.Jeśli nie pozostaje kontakt z Wizzair i reklamacja .W ich systemie płatność zaksięguje się jako niezidentyfikowana i powinni dokonać transakcji zwrotnej na to samo konto,chyba,że po twojej interwencji np.telefonicznej uda im się to przypisać do nr twojej rezerwacji.Trochę zachodu cię jednak czeka,aby to wyprostować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#302 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:24 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 2
Wczoraj zarezerwowałem lot
' w tytule przelewu nie wpisałem kodu potwierdzenia. Robiłem to pierwszy raz , trochę mnie zastanowiło dlaczego nie mam potwierdzenia na mailu.
Dzisiaj doczytałem , że w tytule trzeba wpisać numer a ja wpisałem lot , swoje imię i nazwisko.
Pytanie brzmi co teraz - cofać przelew czy może zostawić , mam 24h na zapłacenie , 24h minęły i nie wiem co robić , oczywiście z Wizz Air zero pomocy na infolinię nie mogłem się dodzwonić , 15 zł zjadło (1 minuta to 4,94 brutto) kontaktu mailowego nie mają...
Nie mam pojęcia co teraz robić, cofać przelew, czekać na odzew (8 czerwca mam lot) ,
Cofnąć przelew zrobić kolejny ,
czy cofnąć przelew , zrobić nową rezerwację.
Piekielnie mnie irytuję brak pomocy z ich strony.
Wpisując w Google nie mogłem znaleźć rozwiązania (widocznie tylko ja byłem na tyle głupi , tak się rozpędziłem i zrobiłem przelew bez kodu rezerwacji ;) )


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Maj 2017 22:57, edytowano w sumie 1 raz
Rozszerzenie tytułu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja bym zadzwonil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Raczej przyjdzie potwierdzenie, tylko pewnie trochę dłużej im to zajmie. Poszukaj też tu na forum, jak w tani sposob skontaktować się z infolinią, jesli nie chcesz czekać, tylko to wyjaśnić.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:42 

Żadne tam raczej przyjdzie, bo NIE PRZYJDZIE.
Bez numeru rezerwacji w tytule co najwyżej odzyska kiedyś tam kasę.
By powiązać wpłatę z rezerwacją najlepiej jutro rano trzeba KONIECZNIE do nich zadzwonić, jak to zrobić tanio w temacie poniżej
kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835?start=60


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 23 Maj 2017 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
maciejopr lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:47 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 2
Na niektórych można liczyć :) dzięki wielkie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 27 Maj 2017 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Czasami kupuję bilety w Wizzie wybierając płatność przelewem - wtedy mam jeszcze czas, żeby się zastanowić czy na pewno wziąć dany bilet, czy cena jest dobra itp.

Teraz zarezerwowałem bilet ale w związku z tym, że start nie jest z Polski to kwota jest w EUR (12,49 EUR).

Do tego sam numer konta nie jest podany w standardzie IBAN (26 cyfr) tylko:

GB31CITI18......

Czy mogę próbować puścić na to konto przelew w PLN ? Przejdzie ?

A jeśli miałoby przejść to jak obliczyć kwotę w PLN ? Zgodnie z zasadami NBP (kurs z dnia poprzedzającego) ?

Niestety nie mogę zrobić rzeczy najprostszej czyli dać sobie spokój z przelewem i kupić nowego bo już znacznie podrożał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 27 Maj 2017 14:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ciebie powinien interesować kurs zakupu EUR w Twoim banku.
Możesz z konta złotówkowego zrobić przelew walutowy. Wpisujesz kwotę w EUR a przelewie.

GB31CIT to brytyjski IBAN.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:01 

Możesz zrobić przelew w EURO z wykorzystaniem jakiegoś kantora internetowego. Mają oni dużo lepsze kursy niż banki (gdy robisz przelew walutowy w EUR, a masz konto w PLN).
Góra
 PM off  
      
#310 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Japonka76

Konto mam w MBanku.
Czyli kopiuję ten ciąg znaków w pole nr rachunku ?
Ciekawe czy puści mnie dalej.

Może po prostu puszczę 12,49 x średni kurs EUR (wg NBP z czwartku) ?

Cholera - a miałem okno zmiany waluty ale przeoczyłem i zapomniałem, że to nie karta gdzie podaję dane karty a obciążenie idzie sobie tyle co potrzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@grzegorz.jot

Przy tak małej kwocie to nie interesuje mnie kurs tylko, żeby to zapłacić i mieć spokój.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Nie, nie obliczaj sam. Dziś jest sobota. Przelew wyjdzie w poniedziałek. Kursy bankowe zmieniają się co kilka godzin.
Robisz przelew walutowy wpisujesz konkretną kwotę w euro i ten numer rachunku który masz.
Lub przez kantor walutowy ale w przypadku 12 eurasow to nie warte zachodu jak nie masz doświadczenia i konta tam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:17 

Tomo14 napisał(a):
..........okno zmiany waluty ale przeoczyłem i zapomniałem, że to nie karta gdzie podaję dane karty a obciążenie idzie sobie tyle co potrzeba.


.............


sam sobie odpowiedziałeś jak ustalić ile to w zł....wpłata na konto zł W6
Góra
 PM off  
      
#314 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ale tak jest na dziś, a jak będzie w dniu wpływu pieniędzy na konto? Banki nie pracują w weekendy. :(
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Musisz wysłać przelew w EUR, a nie bawić się w przeliczenia na PLN - to tak nie działa.
Załóż sobie konto na kantor.aliorbank.pl i wyślij to jako przelew SEPA za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:28 

Działa, a o czym wiadomo TU na forum OD KILKU LAT o czym napisano we właściwym temacie
Też jestem za wpłatą w euro lub rezygnacją i jeśli nie podniósł sobie ceny ponowną rezerwację ze zmianą waluty

@‌Japonka76‌ skoro ustalisz ich kurs czyli kurs przeliczenia W6 z dnia rezerwacji...
Góra
 PM off  
      
#317 PostWysłany: 27 Maj 2017 15:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@‌gorny77‌ nie jestem do końca tego pewna. Jeśli zawarł umowę zakupu w EUR to klient będzie oczekiwał zapłaty w EUR. A, że kurs dzisiaj, a kurs w poniedziałek mogą się różnić, to wpływ na konto może być inny. Nie wiem, czy dla tych kliku groszy gra warta świeczki.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 27 Maj 2017 16:00 

Dywagacje są tu nie na miejscu
Jako moderator znajdź właściwy temat, bo autor nie pierwszy tu zakupił bilety Wizzair z płatnością przelewem, a po znalezieniu i połączeniu tematów znajdziesz podobne wątki przykłady z pozytywnym zakończeniem
Góra
 PM off  
      
#319 PostWysłany: 27 Maj 2017 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@gorny77

Ale kurs nie ma dla mnie znaczenia - mogę po prostu wziąć piątkowy, dołożyć 1-2% (o tyle się i tak nie zmieni) i puścić przelew w PLN.

Po prostu chcę dokończyć tą rezerwację po najmniejszej linii oporu bo zakładanie kont walutowych mnie nie interesuje.

A może ktoś ma konto walutowe w EUR i by mi machnął ten przelew ? Oczywiście wcześniej przeleję kasę w PLN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 27 Maj 2017 16:21 

@Tomo14 - źle to interpretujesz. Wizzair stosuje swoje przeliczniki pomiędzy walutami (dużo mniej korzystne kursy).

Pierwszy lepszy przykład, ten sam bilet z Polski:
- cena w PLN: 59;
- cena w EURO: 15,24

Kurs jest dużo bardziej niekorzystny niż kurs piątkowy NBP (jest to znacznie więcej niż to co Ty chcesz dołożyć - 1-2%).

Kurs piątkowy z NBP to 4,1803. Gdyby dzielić cenę 59 zł przez średni kurs piątkowy to by w EURO wyszło 14,1138. A więc łatwo obliczyć, Wizzair stosuje przelicznik ok. 7,5% (!!!).

A pamiętaj, że zanim Twój przelew w złotówkach dojdzie na konto Wizzaira, kurs EURO może znacząco wzrośnąć. Bezpieczny poziom to dodanie ok. 9% do kursu średniego z NBP z piątku (uwzględniając przeliczniki walutowe z Wizzaira i ewentualny poniedziałkowy wzrost - dość wysoki - kursu EURO)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 511 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Olencjaaa oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group