Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Maj 2010 12:22 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Sat ... 554326802/

http://www.fly4free.pl/madryt-na-dlugi- ... raktyczny/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 21 Lut 2015 16:30, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 13 Sie 2010 01:07 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Sat ... 554326802/

Z lotniska będzie Ci trudno tam (Etap Valentin Beato) się dostać metrem, ponieważ będziesz miał 2 przesiadki i podróż też nie będzie krótka (linia różowa 8, linia brązowa 4. linia zielona 5 i wysiadasz na stacji Suanzes). Polecam stronę komunikacji w Madrycie, gdzie możesz zaplanować sobie podróż. Generalnie jeśli wsiądziesz do metra jeszcze przed 01:00 to dojedziesz spokojnie. Później zostają Ci autobusy nocne (kombinacja N4 i N5). Osobiście proponuje podróż N4 z Barajas (z Terminal1 musisz przejść około 1000 metrów do przystanku N4) do stacji metra Alameda de Osuna, następnie linią zieloną nr 4 jedziesz cztery stacje i jesteś na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2010 10:58 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Ja kupiłem Turist Travel Pass na 5 dni na ZONE A (chyba cały Madryt - trudno doszukać się dokładnej mapy, ten hotel co o nim piszesz i lotnisko też obejmuje). Dzieci do 11 roku mają 50 % zniżki. Można na tej karcie podróżować całą dobę liniami metra, autobusami, i pociągami. Uwaga !!! karta jest ważna do 5 rano dnia w którym traci ważność. Cennik poniżej:

Zone A
1 day 5,00 €
2 day 8,40 €
3 day 11,00 €
5 day 16,80 €
7 day 22,60 €

Zone T
1 day 10,00 €
2 day 16,80 €
3 day 22,00 €
5 day 33,60 €
7 day 45,20 €

Metro dojeżdża na lotnisko na wszystkie terminale (stacja Aeropuerto T4 i stacja Aeropuerto T1 T2 T3). Ja kupowałem przy Aeropuerto T1 T2 T3. Można kupić też przez internet, ale nie wiem czy się gdzieś odbiera czy po prostu coś drukuję i już, albo wysyłają pocztą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2010 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dość cenna imho uwaga [której potwierdzenie znajdziesz na pewno na stronie EMT Madrid i chyba też na automatach z biletami]:
wykupienie biletu na strefę T upoważnia Cię również do przejazdu autobusem do Toledo i - tu nie jestem pewny bo nie wykorzystałem tej opcji - do Escorialu

Toledo jest absolutnie must see jesli jest się w Madrycie więcej niż 2 dni, Escorial ponoć też robi wrażenie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sie 2010 13:21 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Do Toledo można dojechać autobusem z Plaza Eliptica. Bilet tam i z powrotem kosztuje około 4,60 Euro. Trzebaaaaa... pojechać !!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2010 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
2 dni to pewnie tylko najważniejsze rzeczy zdążysz obejść - a do najważniejszych metro podjeżdża, więc nie ma problemu ; )

tak nieco dalej od centrum to polecam muzeum realu madryt w santiago bernabeu, nawet jak ktoś nie jest wielkim fanem piłki nożnej to mu się spodoba, można wejść do szatni realu, posiedzieć na ławce rezerwowych czy wyjść na murawę - bilet jakieś naście euro [bodajże 12]


jeśli ktoś lubi tego typu klimaty, to niedaleko od bernabeu są ciekawie wyglądające wieżowce puerta de europa + cuatro torres business area - można podejść i zdjęcie zrobić ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2010 12:52 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 19
A moze powinnaś rozważyć zmianę hotelu?
Przed tygodniem (dopiero!!!) wprowadzono autobus nocny na lotnisko. Koszt 2 euro - jedzie do centrum miasta (pl. Cibeles) skąd następnie wyruszają wszystkie nocne autobusy.

Komunikacja miejska: W zależności jak często będziecie korzystali z metra/autobusu polecam rozważenie kupna biletów 1 dniowych 5 euro (ale zwalnia z 1 euro opłaty za stację metra lotnisko. Uwaga - opłata za skorzystanie ze stacji metra lotnisko obowiązuje za każde skorzystanie, zarówno przy przylocie jak wylocie) albo np 10 przejazdowe. Cena przejazdu autobusem nocnym jest identyczna z dziennym. Bilet całodzienny ważny jest od godziny 00.00 w dniu kupna (aktywacji) biletu do godziny 23.59 tego samego dnia (czyli najlepiej go kupić o 00.01, jeździć pół nocy a później cały dzień) dniu. Sugerowałbym bilety całodniowe - za niewielkie pieniądze kupuje się komfort. Nie wiem jak miałyby działać bilety metra kupowane przez internet ale jedyne okienko sprzedaży biletów na terminalu T1, T2, T3 (gdzie pewnie można zamienić kartkę z komputera na bilet) zazwyczaj można rozpoznać po długiej kolejce więc raczej średnie rozwiązanie. Bilety kupuje się w automatach sprzedażowych (stoi ich chyba 10 przy bramkach).
Do autobusów wchodzi się wejściem przy kierowcy (gdzie się kupuje bilet, lub kasuje jeśli się już go posiada), wychodzi zaś środkowym.

Lotnisko: przystanek autobusowy (jakbyście się decydowali na autobus) znajduje się na przeciwko wyjścia z terminalu.

Metro: po przejściu przez "bramkę" kierujemy sie w prawo (są znaki kierujące na stację metra) i najbliższymi ruchomymi schodami 1 pietro w górę. I dalej za znakami "metro". Szybkim marszem, bez bagażu, używając ruchomych chodników schodzi 10 minut. Z bagażami i dzieckiem liczyłbym około 15 - 20.

Rozważ też taxi (postój na przeciwko wyjścia): koszt dojazdu do centrum to około 25-30 euro (licznik + 5 euro opłaty lotniskowej) ale jeśli Ci google pokazują, że z terminala to jest ok 5km to nie powinno przekroczyć 15 euro (ze wszystkim) - oszczędzasz mnóstwo czasu (przynajmniej godzinę) a niewykluczone że koszt będzie porównywalny. Nie ma naciągaczy znanych z innych lotnisk . Wszystkie taksówki są licencjonowane i bardzo wyraźnie oznaczone (taksówka jest biała z biegnącym ukośnie przez drzwi pasażera i kierowcy pasem. W 99% wypadków będzie to škoda octavia albo seat leon) Nie ma sensu dzwonić na radiotaxi, bo na pewno nie będzie taniej (drożej też nie - cena jest odgórnie ustalana przez miasto). Ba - nawet nie zrozumieją o co chodzi, bo przecież taksówki na lotnisku oczekują....

Udanego madrytowania!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Wrz 2018 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2010 20:03 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Witam.
Pytanie, bilet całodzienny jest ważny tylko do północy, czy do 5 rano. Ląduję o 14:00, a odlot mam o 6:30, na lotnisko chcę dojechac ostatnim /albo przed/ metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2010 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Nie dam głowy ale wydaje mi się że 24h od zakupu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2010 20:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
do 5 rano dnia następnego (info z 1 listopada)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2010 20:55 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Dzięki bardzo.
Czytałem,że są schowki na bagaż w terminalach /nie chcę się tarabanić z podręcznym po mieście/, ile max może się zmieści do jednego /lecimy w trójkę/, a to pierwszy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2010 20:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
piohe napisał(a):
Dzięki bardzo.
Czytałem,że są schowki na bagaż w terminalach /nie chcę się tarabanić z podręcznym po mieście/, ile max może się zmieści do jednego /lecimy w trójkę/, a to pierwszy lot.


niestety na to pytanie ci nie odpowiem ja spędziłem 2 dni w Madrycie :) także bagaż mieliśmy ze sobą.


sorry za off topa
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2010 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
ma juz ktos wyprobowane jak dojechac Z centrum Madrytu do na lotnisko zeby zdazyc na ten lot z Ryanairem do Krakowa?W jakich godzinach jezdzi metro i jak dlugo jedzie:?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Gru 2010 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Z tego co zdazylam sie zorientowac, metro kursuje od 6 rano do 2 w nocy, jedzie ok. 40 minut, wiec raczej pierwszym porannym nie da rady zdazyc ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Gru 2010 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
gixera napisał(a):
Z tego co zdazylam sie zorientowac, metro kursuje od 6 rano do 2 w nocy, jedzie ok. 40 minut, wiec raczej pierwszym porannym nie da rady zdazyc ;/

:? no to o 1 w nocy wyjechac i przeczekac to na Barajas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Gru 2010 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Metrem nie da rady na bank! Ponoć są jakieś autobusy nocne, trzeba sprawdzić , ew. w Hostelu Cat's oferuja transfer na Barajas za 9,99 Euro...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Gru 2010 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Dodam tylko,że na ten lot o 6;30 możesz przejść security dzień wcześniej w nocy, a za security chyba najlepsze lotnisko do spania na jakim byłem bo: cisza, spokój, krzesełka bez przedziałów w miarę wygodne , mało ludzi ogólnie super super i jeszcze raz super, szczerze polecam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Gru 2010 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
m4g1k napisał(a):
Dodam tylko,że na ten lot o 6;30 możesz przejść security dzień wcześniej w nocy, a za security chyba najlepsze lotnisko do spania na jakim byłem bo: cisza, spokój, krzesełka bez przedziałów w miarę wygodne , mało ludzi ogólnie super super i jeszcze raz super, szczerze polecam...


Tak tez chyba trzeba bedzie zrobic ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Gru 2010 15:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Do której godziny można przechodzić security ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Gru 2010 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
MeHow napisał(a):
Do której godziny można przechodzić security ?

nas nie chcieli wpuścić ok 21.00 na lot na nast dzien, powiedzieli ze po północy bo wtedy to bedzie ten sam, ale generalnie zmienila sie wtedy ekipa sprawdzajaca i nawet o nic nie pytali, bez problemu przeszlismy ok. 00.15.
Wydaje mi sie, ze na barajas security jest czynne całą dobe (skoro nie zamykaja obszaru po security to tak by pasowalo..) ale glowy nie dam.

a co do postów wczesniej - warto dodac ze na barajas jest bardzo dobrej jakosci woda do picia, nawet sa automaty gdzie mozna sie napic (za darmo oczywiscie!!!)
w porównaniu do girony (i pseudo-wody :)) to niebo a ziemia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group