Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Gru 2011 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktos jechal moze taksowka z T4 do T1 lub T2 ? ciekaw jestem ile wynosi koszt takiej imprezy, i czy czasem nie wychodzi to niewiele taniej niz dojazd z miasta na lotnisko - wtedy wezme takse z miasta na lotnisko i tyle

mam wylot lufthansa z T2 o 7.20, metro startuje o 6.00, za to moge byc na lotnisku juz ok 5.40 ale cercaniasami [czyli przystanek jest w T4] , a do 6.30 autobus miedzy T1/2 a T4 jezdzi co 40 minut

w dodatku lot jest 23.12, obawiam sie oblezenia na lotnisku [choc moze jest na odwrot ? okres swiateczny = sporo mniejszy ruch biznesowy --> mniej ludzi na lotnisku ? ktos mi cos powie w tym temacie ?? : ) ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 19 Gru 2011 15:32 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
sprawdz na poczatek w cenniku korporacji czy jest cos takiego "precio minimo desde aeropuerto". to najprawdopodobniej bedzie cena transferu taksowka t4->t1/2. na pewno nie masz co liczyc na lysa stawke z taksometru, bo dolicza jeszcze sporo oplat dodatkowych ;)

ps - z cibeles jezdzi cala dobe autobus na barajas, nie wygodniej w ten sposob?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 19 Gru 2011 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
gwzd napisał(a):
sprawdz na poczatek w cenniku korporacji czy jest cos takiego "precio minimo desde aeropuerto". to najprawdopodobniej bedzie cena transferu taksowka t4->t1/2. na pewno nie masz co liczyc na lysa stawke z taksometru, bo dolicza jeszcze sporo oplat dodatkowych ;)

ps - z cibeles jezdzi cala dobe autobus na barajas, nie wygodniej w ten sposob?


nie, ja mieszkam niedaleko plaza de castilla [dokladnie to przy Pio XII], wiec zupelnie czasowo nie oplaca mi sie 'powrot' na cibeles

najprawdopodobniej wybiore inna opcje, mianowicie dojazd nocnym w okolice [lub nawet pojscie z buta ] na avenida de america, stamtad tez jezdzi calodobowy na lotnisko

albo po prostu pojade taxa na lotnisko --- zalezy o ktorej uda mi sie wstac :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Gru 2011 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Supplements:

Journeys from or to the airport, including inside the site, €5.50.


----

z T4 do T2 8km, z domu do T2 12 km, takze albo autobus z av. de america albo taxowka, nie ma sie co silic na dodatkowe kombinacje
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 20 Gru 2011 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kolejne z serii podchwytliwych pytan: czy ktos foliowal bagaz na Barajas i czy kojarzycie w jakich godzinach dostepna jest ta usluga ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 20 Gru 2011 15:53 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
rw30 napisał(a):
czy ktos jechal moze taksowka z T4 do T1 lub T2 ? ciekaw jestem ile wynosi koszt takiej imprezy, i czy czasem nie wychodzi to niewiele taniej niz dojazd z miasta na lotnisko - wtedy wezme takse z miasta na lotnisko i tyle

mam wylot lufthansa z T2 o 7.20, metro startuje o 6.00, za to moge byc na lotnisku juz ok 5.40 ale cercaniasami [czyli przystanek jest w T4] , a do 6.30 autobus miedzy T1/2 a T4 jezdzi co 40 minut

Jechaliśmy w wakacje na lot też o 7:00 z okolic Avda America/Calle Molina. Za kurs zapłaciłem 25 euro.
Walizki o tej godzinie nie zafoljujesz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 20 Gru 2011 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Maciek78 napisał(a):
rw30 napisał(a):
czy ktos jechal moze taksowka z T4 do T1 lub T2 ? ciekaw jestem ile wynosi koszt takiej imprezy, i czy czasem nie wychodzi to niewiele taniej niz dojazd z miasta na lotnisko - wtedy wezme takse z miasta na lotnisko i tyle

mam wylot lufthansa z T2 o 7.20, metro startuje o 6.00, za to moge byc na lotnisku juz ok 5.40 ale cercaniasami [czyli przystanek jest w T4] , a do 6.30 autobus miedzy T1/2 a T4 jezdzi co 40 minut

Jechaliśmy w wakacje na lot też o 7:00 z okolic Avda America/Calle Molina. Za kurs zapłaciłem 25 euro.
Walizki o tej godzinie nie zafoljujesz :D


thx, w takim razie tak jak sie obawialem bede musial podjechac specjalnie zeby zafoliowac : (
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 20 Gru 2011 15:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ale po co przepłacać? Kup w jakiejś Castoramie czy czymś podobnym zwykły stretch - rolka kosztuje grosze a nią zafoljujesz kilkanaście walizek.

O np takie coś:
http://jolfol.pl/zdjecia/oferta/25_02_2011_0_47_14.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Gru 2011 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Ale po co przepłacać? Kup w jakiejś Castoramie czy czymś podobnym zwykły stretch - rolka kosztuje grosze a nią zafoljujesz kilkanaście walizek.

O np takie coś:
http://jolfol.pl/zdjecia/oferta/25_02_2011_0_47_14.jpg


opier*****em dookola folia sniadaniowa ktora akurat mialem na chacie
wyglada bosko :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Sty 2012 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Maciek78 napisał(a):
rw30 napisał(a):
czy ktos jechal moze taksowka z T4 do T1 lub T2 ? ciekaw jestem ile wynosi koszt takiej imprezy, i czy czasem nie wychodzi to niewiele taniej niz dojazd z miasta na lotnisko - wtedy wezme takse z miasta na lotnisko i tyle

mam wylot lufthansa z T2 o 7.20, metro startuje o 6.00, za to moge byc na lotnisku juz ok 5.40 ale cercaniasami [czyli przystanek jest w T4] , a do 6.30 autobus miedzy T1/2 a T4 jezdzi co 40 minut

Jechaliśmy w wakacje na lot też o 7:00 z okolic Avda America/Calle Molina. Za kurs zapłaciłem 25 euro.
Walizki o tej godzinie nie zafoljujesz :D


korekta: nie wiem jak w inne dni, ale 23 grudnia ok godz. 6:10 w T2 foliowanie było jak najbardziej czynne
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Sty 2012 18:47 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Witam!
Będe na lotnisku Barajas- T1 od godziny 23 i planuje wraz z moimi 3 towarzyszami skoczyć na miasto, polecacie jakies warte miejsca do odwiedzenia o tej godzinie?
Ponadto moglibyście mi powiedzieć czy widzieliście tam kiedys "kanara"? czy jest on ubrany w jakis mundur czy po cywilnemu jak w Polsce?
na drugi dzien o 11 rano lece na Lanzarote
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 13 Sty 2012 23:16 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
w autobusach bilety sprawdza kierowca, wchodzi sie tylko przednimi drzwiami. w metrze nie mialem jeszcze przyjemnosci miec skontrolowanego biletu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 13 Sty 2012 23:43 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Polaki cwaniaki nawet kilka euro szkoda na bilet :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Sty 2012 23:50 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
nie zebym pochwalal lub akceptowal jazde na gape, ale dorzucanie do tego narodowych inwektyw jest nie na miejscu. ludzie jezdza na gape na calym swiecie, nie tylko polacy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Sty 2012 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Kanara możesz nie widzieć, ale ONI :) widza Ciebie. jest monitoring na bramkach metra t1 2 3 Byliśmy świadkami jak zatrzymano skoczka, bo nie zapłacił suplementu - także proponuje ostrożność. Zazwyczaj w metrze w Paryżu czy Rzymie służby udają ze nie widza jak omija się bramki. W Rzymie "skasowalam" bilet Roma pass na bramce, cofnelam się do toalety pod taśma zabezpieczajaca i pózniej nie mogłam ponownie wejść na tej stacji ( zabezpieczenie zeby nie przekazywać biletu drugiej osobie). W Lizbonie prawie w każdym tramwaju, autobusie i pociągu były (najczęściej kobiety w serdakach) kanary. Kupując bilet dzienny wybrałam 2. Niejednoznaczne tłumaczenie na ang i zamiast 2 szt kupiłam w automacie bilet na 2 dni, trzeba było się tłumaczyć - o mały włos a byłaby kara. Absolutnie wszyscy mówią biegle po angielsku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 14 Sty 2012 00:32 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
gwzd napisał(a):
w autobusach bilety sprawdza kierowca, wchodzi sie tylko przednimi drzwiami. w metrze nie mialem jeszcze przyjemnosci miec skontrolowanego biletu

Jedne drzwi i wszyscy płacą, to dobry pomysł. Spodobał mi się już podczas pierwszego pobytu na Majorce w 2006r. Ostatnio byłem kontrolowany w Walencji w metrze. Weszło 3 kontrolerów z czytnikami ubranych jednakowo, obserwowałem uważnie. Wszyscy w moim wagonie mieli bilety, nawet my...Polacy, panie Han Solo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 14 Sty 2012 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
po kolei:

leo napisał(a):
Witam!
Będe na lotnisku Barajas- T1 od godziny 23 i planuje wraz z moimi 3 towarzyszami skoczyć na miasto, polecacie jakies warte miejsca do odwiedzenia o tej godzinie?
Ponadto moglibyście mi powiedzieć czy widzieliście tam kiedys "kanara"? czy jest on ubrany w jakis mundur czy po cywilnemu jak w Polsce?
na drugi dzien o 11 rano lece na Lanzarote


tak, widzieliśmy w okolicach centrum [mieszkałem kiedyś przy metrze Goya sprawdzali nie w samych wagonach tylko w korytarzach między metrem a bramkami]


cyberpunk64 napisał(a):
Kanara możesz nie widzieć, ale ONI :) widza Ciebie. jest monitoring na bramkach metra t1 2 3 Byliśmy świadkami jak zatrzymano skoczka, bo nie zapłacił suplementu - także proponuje ostrożność. [....]


W Lizbonie prawie w każdym tramwaju, autobusie i pociągu były (najczęściej kobiety w serdakach) kanary. Kupując bilet dzienny wybrałam 2. Niejednoznaczne tłumaczenie na ang i zamiast 2 szt kupiłam w automacie bilet na 2 dni, trzeba było się tłumaczyć - o mały włos a byłaby kara. Absolutnie wszyscy mówią biegle po angielsku


co do Madrytu to monitoring jest na wszystkich [bądź prawie wszystkich] stacjach i zdarza się, że chłopaki wbijają do wagonu i mają już namierzonego klienta

btw Madryt to nie Lizbona i wątpię w zdolności lingwistyczne pracowników tutejszego metra



pehape napisał(a):
. Ostatnio byłem kontrolowany w Walencji w metrze. Weszło 3 kontrolerów z czytnikami ubranych jednakowo, obserwowałem uważnie. Wszyscy w moim wagonie mieli bilety, nawet my...Polacy, panie Han Solo.


wogóle metro w walencji w sensie zabezpieczeń jest troche nowocześniejsze - wysokie bramki [praktycznie nie do przeskoczenia --- kiedyś mnie taka ścisnęła, dobrze że tylko łokieć bo jakby całe ramie złapała to chyba by urwała :) ] + kontrola przy wejściu i wyjściu


skoro już tak sobie opowiadamy o systemach metra, to byłem niedawno parę dni w Pradze - tak brzydkiego i źle utrzymanego metra jeszcze nie widziałem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Sty 2012 05:42 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
zapraszam do mediolanu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Sty 2012 13:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
rw30 napisał(a):
wogóle metro w walencji w sensie zabezpieczeń jest troche nowocześniejsze - wysokie bramki [praktycznie nie do przeskoczenia --- kiedyś mnie taka ścisnęła, dobrze że tylko łokieć bo jakby całe ramie złapała to chyba by urwała :) ] + kontrola przy wejściu i wyjściu

Dodam jeszcze dwie zajebardzo ważne rzeczy.

Po pierwsze nie wiem czy tak jest wszędzie w Hiszpanii, ale obsługa tegoż metra w budkach przy bramkach jest niezwykle pomocna, miła, uprzejma i może tłumaczyć aż klient zrozumie. Z uprzejmością i bananem na twarzy spotykam się w tym kraju prawie wszędzie, niezależnie czy to ląd czy wyspa.

Druga najważniejsza sprawa : WiFi na stacjach. Kiedy czekałem na samolot na Ibizę w Walencji na lotnisku, zjechałem sobie piętro niżej i miałem stały dostęp do internetu non-stop ZA DARMO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Sty 2012 18:05 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 1
w kwietniu udaje się na 6 dni do Madrytu, czy ktoś się orientuje jaki bilet powinnam zakupić? Będę wdzięczna za pomoc:). Zazanczam, że będę chciała pozwiedzać jak najwięcej. Myślałam o travel pass na 7 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group