Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Gru 2010 17:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
pytanie z innej beczki:
Mam przesiadkę na Barajas ktoś pisał że nie trzeba przechodzić jeszcze raz security check.
Może ktoś opisać co i jak (dokładnie co trzeba zrobić po wyjściu z samolotu) przesiadka na ryan
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#22 PostWysłany: 23 Gru 2010 17:19 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Wychodzisz z rękawa i w prawo jest wyjście na zewnątrz terminala, a w lewo wchodzisz do tej strefy już za bramkami i idziesz w kierunku swojego gate'u. Wszystko będzie odpowiednio opisane po angielsku ze strzałkami. Ja raz miałem tak, że wyszedłem z jednego rękawa i z tego samego miałem kolejny samolot, więc w ogóle nie musiałem nigdzie chodzić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Gru 2010 19:19 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
mam kilka pytań odnośnie dojazdu do centrum miasta z Barajas
17 stycznia ląduje w Madrycie ok 14ej , kolejny samolot do Las Palmas mam dopiero na drugi dzień rano.
Zamierzam przenocowac na lotnisku, ale wcześniej chętnie pozwiedzałbym sobie Madryt. wiem tylko że można jechac linią nr 8. Moje pytanie to czy dojeżdża ona do ścislego centrum Madrytu i czy to prawda ze bilet kosztuje 1 euro ale trzeba doplacic kolejny 1 euro za stacje na lotnisku i w sumie kosztuje 2 euro ?


Aha i jeszcze pytanko, skąd odlatują samoloty Ryanaira na Gran Canarie tzn z którego terminala, krajowego czy międzynarodowego i wogóle z którego poziomu. Obawiam sie że sie pogubie na tym ogromnym lotnisku tym bardziej że nie mówie po hiszpańsku i to mój pierwszy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Gru 2010 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
giuly44 napisał(a):
mam kilka pytań odnośnie dojazdu do centrum miasta z Barajas
17 stycznia ląduje w Madrycie ok 14ej , kolejny samolot do Las Palmas mam dopiero na drugi dzień rano.
Zamierzam przenocowac na lotnisku, ale wcześniej chętnie pozwiedzałbym sobie Madryt. wiem tylko że można jechac linią nr 8. Moje pytanie to czy dojeżdża ona do ścislego centrum Madrytu i czy to prawda ze bilet kosztuje 1 euro ale trzeba doplacic kolejny 1 euro za stacje na lotnisku i w sumie kosztuje 2 euro ?

Wchodząc na lotnisku musisz dać 2€ ( jeśli dobrze pamiętam tylko takie są w automacie? Niech mnie ew ktoś poprawi, ale wiem na pewno ze nie dalo sie tego 'oszukać' :))

Natomiast wracając można kupić bilet za 1€ i... my mieliśmy tego pecha, że stali panowie przy bramkach i sprawdzali, czy mamy odpowiedni bilet kupiony :) Na szczęście wystarczyło przed bramkami dokupic 'suplement' za 1€ i dało się spokojnie przejść z biletem + suplementem. Gdyby panów nie było - w sumie nie wiem czy bramki by puscily, czy tez nie. Nie pamietam juz dokladnie sytuacji ;)

Cytuj:
Aha i jeszcze pytanko, skąd odlatują samoloty Ryanaira na Gran Canarie tzn z którego terminala, krajowego czy międzynarodowego i wogóle z którego poziomu. Obawiam sie że sie pogubie na tym ogromnym lotnisku tym bardziej że nie mówie po hiszpańsku i to mój pierwszy lot.

Generalnie terminale bodajże 1-3 (o ile znów mnie pamiec nie myli.. 4 to jest ten osobny?) są połączone tworząc tak jakby jeden długi, lekko półkolisty budynek. Przechodząc gdziekolwiek przez security patrzysz na gate'a i idziesz i szukasz. Bodajże jest to numerowane od A do E, po 60 numerów (czyli A1, A2, ... A59, A60, B1, B2, ... itd)

w prawdzie ogromne lotnisko, ale wg mnie bardzo łatwo się połapać, póki co chyba moje ulubione jeśli chodzi o odwiedzone pod względem user-friendly także nie obawiaj się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Gru 2010 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Bilet 2 euro (1 euro opłata zasadnicza + 1 e suplement za lotnisko) zarówno wyjazd jak i dojazd do lotniska... Linia jest jedna na lotnisko ale możesz się przesiadać na dowolnej stacji i dojechać w dowolne miejsce w Madrycie pod warunkiem ze nie wyjdziesz na zewnątrz przez bramki.. miłej podróży:) - Madryt fantastyczne miasto...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Gru 2010 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Ktory terminal obsluguje Ryanair? Chodzi mi o ten lot z/do KRK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Gru 2010 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
gixera napisał(a):
Ktory terminal obsluguje Ryanair? Chodzi mi o ten lot z/do KRK.


google nie boli
http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotni ... yt-Barajas
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Gru 2010 12:46 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 19
1. Ryan korzysta zazwyczaj z terminalu 1
2. Polecam bilet za 5,20 euro - umożliwia nieograniczoną ilość przejazdów metrem (włącznie z wjeżdżaniem i wyjeżdżaniem z lotniska, które każde z osobna kosztuje 2 euro) do godziny 24.00 w dniu "aktywacji" biletu
3. Bramka na lotnisku nie wpuści ani nie wypuści bez biletu z "suplementem" (lub takiego z pkt 2)
4. Mapkę metra pobiera się przy bramkach, po przejściu bramki kierować się w lewo. W trakcie jazdy można zadecydować gdzie się przesiąść.
5. Od stacji metra do ryanowskiego gate'u, (bez kontroli bezpieczeństwa), to około 10-15 minut szybkim marszem - trzeba mieć to na uwadze
6. Jest nocny autobus, który jeździe między Cibelles a lotniskiem (chyba za 3 euro, bez żadnych dodatkowych opłat). W nocy co 30 minut. Podjeżdża tuż pod terminal, więc odpada 10 minutowy marsz od stacji metra. Z Cibelles na Sol, w nocy na piechotę to jakiś kwadrans (ale cały czas w dół, więc łatwiej :) )
I na koniec: wodę w całym Madrycie można pić z kranu (nawet w lokalach kiedy prosi się o wodę, to podają taką z kranu - po prostu jest smaczna i zdatna do picia)

Udanego wypadu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Gru 2010 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Dzieki wielkie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Gru 2010 16:37 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
jak to jest z tym biletem za 5,20 euro.
Bo szukałem na ten temat i znalazłem że jest on tylko 10 cio przejazdowy.
Znalazłem za to informacje że podobno przy stacji metra można kupic jednodniową karte turystyczną za 5 euro która umożliwia jeżdzenie do woli dowolną komunikacją miejską (metro,autobus).
No i jak to w końcu jest, bo nie ukrywam że przydała by mi sie ta karta , bo mam zamiar zwiedzic wiele zakątków Madrytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Gru 2010 17:04 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Jeszcze raz linki:
http://www.ctm-madrid.es/servlet/CambiarIdioma?xh_TIPO=8
http://www.ctm-madrid.es/red_transportes/tarifas/red_tarifas.jsp?CODPANTALLA=1&CODBOTON=203
Wcześniej w tym wątku były podawane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Gru 2010 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
giuly44 napisał(a):
jak to jest z tym biletem za 5,20 euro.
Bo szukałem na ten temat i znalazłem że jest on tylko 10 cio przejazdowy.
Znalazłem za to informacje że podobno przy stacji metra można kupic jednodniową karte turystyczną za 5 euro która umożliwia jeżdzenie do woli dowolną komunikacją miejską (metro,autobus).
No i jak to w końcu jest, bo nie ukrywam że przydała by mi sie ta karta , bo mam zamiar zwiedzic wiele zakątków Madrytu.


w madrycie wszędzie dojedziesz metrem, to nie warszawa, więc nie panikuj

chyba że escorial czy toledo, wtedy jakiś inny pamiętam bilet kupowałem na madryt, na którym można było podjechać do toledo i do escorialu [w tym ostatnim nie byłem ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Gru 2010 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
giuly44 napisał(a):
jak to jest z tym biletem za 5,20 euro.
Bo szukałem na ten temat i znalazłem że jest on tylko 10 cio przejazdowy.
Znalazłem za to informacje że podobno przy stacji metra można kupic jednodniową karte turystyczną za 5 euro która umożliwia jeżdzenie do woli dowolną komunikacją miejską (metro,autobus).
No i jak to w końcu jest, bo nie ukrywam że przydała by mi sie ta karta , bo mam zamiar zwiedzic wiele zakątków Madrytu.


5,20 to jest bilet zwany abono turistico ważne do godz. 24 danego dnia od momentu pierwszego użycia; możesz jeździć metrem i autobusami, aż zrobi się niedobrze :) tyle razy ile chcesz i do godz. 24tej; kupujesz go w automatach po wyjściu z Terminala 2 na stację metra lub w informacji nieopodal automatów; tam zaopatrz się w mapki metra
do Toledo jeździ pociąg lub autobus (od 5 do 9 EUR one way)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Gru 2010 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cyberpunk64 napisał(a):
giuly44 napisał(a):
jak to jest z tym biletem za 5,20 euro.
Bo szukałem na ten temat i znalazłem że jest on tylko 10 cio przejazdowy.
Znalazłem za to informacje że podobno przy stacji metra można kupic jednodniową karte turystyczną za 5 euro która umożliwia jeżdzenie do woli dowolną komunikacją miejską (metro,autobus).
No i jak to w końcu jest, bo nie ukrywam że przydała by mi sie ta karta , bo mam zamiar zwiedzic wiele zakątków Madrytu.


5,20 to jest bilet zwany abono turistico ważne do godz. 24 danego dnia od momentu pierwszego użycia; możesz jeździć metrem i autobusami, aż zrobi się niedobrze :) tyle razy ile chcesz i do godz. 24tej; kupujesz go w automatach po wyjściu z Terminala 2 na stację metra lub w informacji nieopodal automatów; tam zaopatrz się w mapki metra
do Toledo jeździ pociąg lub autobus (od 5 do 9 EUR one way)


z tego co pamiętam [a mogę nie pamiętać, bo w toledo byłem strasznie dawno temu, bodajże w 2006] to kupiłem bilet kilkudniowy bilet na strefę 'T', który to był normalnie biletem na strefę 'A' czy pierwszą czy jak to się tam nazywa + można na nim było pojechać autobusem do toledo - łącznie wychodziło mnie to taniej, niż osobne kupno biletu kilkudniowego + biletu do Toledo

btw ten bilet za 5.20 od 1 stycznia kosztuje 6.00 - dokladne zestawienie stref [w tym owej 'T'] i cen po kliknieciu linkow podesłanych przez barroba, ew info po angielsku tutaj:
http://www.ctm-madrid.es/pdf/TripticoAbonoTuristico.pdf
http://www.ctm-madrid.es/pdf/TripticoAbonoTuristico.pdf
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Gru 2010 18:41 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
Dzięki za informacje, rozumiem że kasuje sie go tylko jeden raz ;) ,bo raczej miejsca by nie starczyło , no chyba że nie kasuje sie go wogóle ? . Wyczytałem że trzeba też wpisac swój nr dowodu osobistego albo paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Gru 2010 18:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
giuly44 napisał(a):
Dzięki za informacje, rozumiem że kasuje sie go tylko jeden raz ;) ,bo raczej miejsca by nie starczyło , no chyba że nie kasuje sie go wogóle ? . Wyczytałem że trzeba też wpisac swój nr dowodu osobistego albo paszportu.


aaaaaaaa przestań :) myśmy jeździli 3 dni na takim bilecie bez wpisanego numeru :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 29 Gru 2010 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
giuly44 napisał(a):
Dzięki za informacje, rozumiem że kasuje sie go tylko jeden raz ;) ,bo raczej miejsca by nie starczyło , no chyba że nie kasuje sie go wogóle ? . Wyczytałem że trzeba też wpisac swój nr dowodu osobistego albo paszportu.

o ile mnie pamiec nie myli to w madrycie biletow sie nie kasuje, a wsadza do bramek i wyciaga po drugiej stronie. przynajmniej w metrze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Gru 2010 00:17 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
To jest właśnie skasowanie biletu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Gru 2010 12:15 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 19
Jak się ma nocleg w miarę w centrum to można się zastanowić, czy kupno biletu "abono turistico" ma sens. O ile jednodniowe "madrytowanie" to na pewno tak (wszak za same bramki + dojazd do centrum w "koszcie alternatywnym" zapłacilibyśmy 4 euro) niemniej już przy dwudniowym pobycie nie jest to takie oczywiste. Odległość od poszczególnych atrakcji nie jest bardzo duża zaś w metrze zwiedzać nie za bardzo jest co (no chyba że zabytkową stację początkową linii 1 - nie byłem ale słyszałem że super). El Escorial, Segovia (+ew. La Granja) - polecam dojazd autobusem z dworca Principe Pio zaś do Toledo z (o ile pamięć nie zawodzi!) Plaza Eliptica. Autobusy zazwyczaj co 30 minut, koszt to ok 5. euro w jedną stronę. Aha - warto wiedzieć, że z dworca Avenida America co 10 minut kursuje autobus linii 200 na lotnisko (zatrzymuje się przy wszystkich terminalach). Koszt przejazdu to 1 euro (no chyba że się ma bilet turystyczny to wtedy w cenie). Przejazd poza godzinami szczytu to ok kwadransa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Sty 2011 08:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
fly4me napisał(a):
Wychodzisz z rękawa i w prawo jest wyjście na zewnątrz terminala, a w lewo wchodzisz do tej strefy już za bramkami i idziesz w kierunku swojego gate'u. Wszystko będzie odpowiednio opisane po angielsku ze strzałkami. Ja raz miałem tak, że wyszedłem z jednego rękawa i z tego samego miałem kolejny samolot, więc w ogóle nie musiałem nigdzie chodzić :)


update. info znalezione w necie (może komuś się przydać)

Jeśli z samolotu do terminala dostaniesz się autobusem, od razu postaraj się znaleźć znaki z napisem „transfer”. Już przed strefą odbioru bagażów powinny one przekierować Cię na schody, a te do strefy właściwej terminala. Jeśli natomiast opuszczanie samolotu będzie następowało poprzez rękaw, to jeszcze lepiej. Wychodzi się bowiem od razu do strefy bramek dzięki czemu przesiadka może zająć nawet mniej niż minutę ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group