Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#141 PostWysłany: 31 Sty 2016 15:27 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Też ostatnio byłem w Porto

z wyjściem z lotniska nie miałem żadnego problemu jest całkiem dobrze oznaczone

jeśli chodzi o dojazd do oceanu to ja wybrałem piętrowy autobus komunikacji miejskiej to była chyba 500 odjeżdża z okolic Ratusza albo stacji kolejowej Sao Bento ( aż do portu i zatrzymuje się tam przy stacji metra) i jest to chyba jedyny piętrowy autobus :)

Będąc w okolicach portu w bardziej wietrzny dzień polecam przejść się do kapliczki zbudowanej na skałkach nad oceanem w Boa Nova ( aktualnie jest tam niestety ustawione rusztowanie)

Co do marketów w centrum to w pobliżu stacji Bolhao są przynajmniej dwa w bliskiej odległości od siebie, swoją drogą w knajpce na przeciwko jednego z nich przy rua de passos manuel stołowaliśmy się chyba najczęściej podczas pobytu, lokal nazywał się Cafe Santiago i z tego co zauważylismy słynie z franceschiny ale również zupy i dorsz był świetny ceny dania od 5-9e piwko 1,4e zupa chyba 1,2e
na przeciwko jest właśnie Pingo gdzie można zamówić np kawę albo i cały zestaw śniadaniowy

Jeśli chodzi o piwnice porto to udaliśmy się do Taylora co też gorąco polecam, super widok z tarasu no i to winko.. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Porto
#142 PostWysłany: 29 Cze 2016 21:58 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 40
Loty: 2
Kilometry: 2 746
A ja znowu miałam wrażenie, że schody prowadzące do metra, pomimo oznakowania, są jakieś schowane.

Ze swojej strony bardzo się cieszę, że trafiłam całkiem przypadkiem w terminie nocy świętojańskiej.
Z plakatów wynikało, że festa do São João trwała tam od 20 maja do 26 czerwca.
Załapałam się na 23-25 czerwca, czyli walenie młotkami po głowach, fajerwerki, regaty i coś jak u nas procesja z wieńcami dożynkowymi to u nich procesja ze scenką. Każda dzielnica czy coś w tym miała swój motyw. Był też koncert jakiejś ichniejszej gwiazdy, ale po fajerwerkach wszyscy szli pod scenę i był taki ścisk, że obawiałam się, że stamtąd nie wyjdę, więc zrezygnowałam.
Image

Wykupiłam też 50 min rejs za 12,50 eur z degustacją w 2 winiarniach.
Już trochę rejsów w życiu zaliczyłam i uważam, że ten d... nie urywał.

Przypadkiem trafiłam na Cemiterio de Agramonte, na którym grobowce wyglądają jak miniaturki kościołów.

Fajne widoki są z Jardim do Palacio de Cristal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#143 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 63
Witam,
ja z luźnym pytaniem do doświadczonych forumowiczów:

mam wykupione loty do Porto od 21 do 28 września - prawie 7 pełnych dni. Planujemy z dziewczyną zwiedzić również Lizbonę. Jakieś propozycję rozkładu dni ? Wstępnie planowałem poświęcięc 3 dni na Lizbonę, na Porto - 4. Z tego co słyszałem Porto jest miastem nieco ciekawszym choć to zapewne bardzo subiektywna opinia..

Ewentualnie czy możemy coś okolicznego jeszcze zobaczyć w czasie pobytu ?
Z góry dzięki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#144 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:33 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Z Porto możesz pojechać do Guimaraes, Bragii, Aveiro. Ostatnio ktoś pisał o Dolinie Douro pociągiem :)
Możesz poczytać też tutaj porto,1239,1581&p=694583&hilit=aveiro#p694583
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#145 PostWysłany: 15 Sie 2016 22:41 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Na głównej w komentarzach było o dolinie rzeki Douro. Fajny widok na street view z platformy pociągu.
http://www.fly4free.pl/bezposrednie-lot ... a-258-pln/

7 dni to nie tak dużo na Portugalię. Lizbonę i jej okolice możesz zrobić podczas następnej wycieczki. Na przykład na wiosnę :)

Oba miasta są piękne i oba bardzo się różnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#146 PostWysłany: 21 Sie 2016 22:26 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
max180 napisał(a):
Witam,
ja z luźnym pytaniem do doświadczonych forumowiczów:

mam wykupione loty do Porto od 21 do 28 września - prawie 7 pełnych dni. Planujemy z dziewczyną zwiedzić również Lizbonę. Jakieś propozycję rozkładu dni ? Wstępnie planowałem poświęcięc 3 dni na Lizbonę, na Porto - 4. Z tego co słyszałem Porto jest miastem nieco ciekawszym choć to zapewne bardzo subiektywna opinia..

Ewentualnie czy możemy coś okolicznego jeszcze zobaczyć w czasie pobytu ?
Z góry dzięki za odp

Jak do Lizbony planujesz się dostać? Ja osobiście polecam kupić loty Ryanairem, 3 dziennie, masa po 10 E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#147 PostWysłany: 24 Sie 2016 21:53 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Cytuj:
Jak do Lizbony planujesz się dostać? Ja osobiście polecam kupić loty Ryanairem, 3 dziennie, masa po 10 E.

Też proponuje samolot ryanaira. Wygodnie i szybko. Ale mam wrażenie że istnieje jeszcze tańsza opcja niż zakup na stronie ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#148 PostWysłany: 25 Sie 2016 09:31 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Pewnie istnieje jakiś pociąg czy autobus, ale czasowo i komfortem przegrywa z lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#149 PostWysłany: 26 Sie 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
max180 napisał(a):
Witam,
ja z luźnym pytaniem do doświadczonych forumowiczów:

mam wykupione loty do Porto od 21 do 28 września - prawie 7 pełnych dni. Planujemy z dziewczyną zwiedzić również Lizbonę. Jakieś propozycję rozkładu dni ? Wstępnie planowałem poświęcięc 3 dni na Lizbonę, na Porto - 4. Z tego co słyszałem Porto jest miastem nieco ciekawszym choć to zapewne bardzo subiektywna opinia..

Ewentualnie czy możemy coś okolicznego jeszcze zobaczyć w czasie pobytu ?
Z góry dzięki za odp


ja bym proporcje zrobil na odwrot, a raczej 5-2 dla Lizbony.
zwlaszcza jesli chcielibyscie zobaczyc Sintre [a powinniscie] czy pojechac na podmiejskie plaze [a powinniscie].
Porto ma swoj urok, ale Lizbona jest definitywnie sporo lepsza


co do transportu polecam pociag, moze torche drozej [a moze nie] , ale szybciej i wygodniej. Naprawde nie wiem jak dla kogos podroz na tej trasie samolotem moze byc bardziej komfortowa niz pociagiem.

p.s. jeszcze pod Lizbono Cabo de Roca. W sumie nie wiem, nie bylem, i nie wiem czy bym sie wybral, bo to tylko kliff i woda. Ale moze akurat wam sie spodoba.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 26 Sie 2016 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#150 PostWysłany: 26 Sie 2016 20:45 

@max180 Tak jak napisał rw30, samolot jest bez sensu, za dużo zachodu. Lot 1 godzina, dojazd z/ na lotniska min.1 godzina, odprawa etc min.1 godzina. Najszybszy pociąg - 2 godziny 30 minut. Ceny prawie, że identyczne. Wchodzisz na: https://www.cp.pt/passageiros/en/ Wpisujesz wyjazd z Porto - Campanha, przyjazd do Lisboa - Oriente i wybraną datę. Jeżeli korzystasz z angielskiej wersji strony szukasz "Special offer 1st/2nd" Klikasz na znaczek (odśwież albo recycling jak kto woli) i masz ceny promocyjne dla 1 i 2 klasy. Zaznaczasz i kupujesz. Radzę się pośpieszyć, bo mogą wykupić najtańsze bilety.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#151 PostWysłany: 27 Sie 2016 16:12 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Cytuj:
co do transportu polecam pociag, moze torche drozej [a moze nie] , ale szybciej i wygodniej. Naprawde nie wiem jak dla kogos podroz na tej trasie samolotem moze byc bardziej komfortowa niz pociagiem.

Tak po przemyśleniu. Jeżeli ktoś planuje zwiedzać tylko Lizbonę lub nawet okolice, ale bez wypożyczania samochodu, to pociąg jest chyba faktycznie wygodniejszą opcją. Chociaż samolot może być tańszy.
Cytuj:
Wstępnie planowałem poświęcięc 3 dni na Lizbonę, na Porto - 4

Przychylam się do zdania RW30 że więcej dni na Lizbonę. Według mnie trzeba na Porto - 2 dni, Lizbona - 3. Zawsze można dłużej żeby poczuć klimat. Również polecam Sintrę.
Co do Cabo de Roca klif ładny, szczególnie dla tych którzy lubią bardzo wietrzna pogodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#152 PostWysłany: 28 Sie 2016 15:10 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Za lot Porto-Lizbona dałem 10 E, bilet na pociąg na tę datę €42,40/€30,30. Dojazd do/z lotniska 0,5h + 1h lot + 1h odprawy, czasowo tyle, co najszybszy pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#153 PostWysłany: 17 Wrz 2016 13:56 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Będę w Porto 7 dni we Wrześniu. Zastanawiam się, oprócz Porto, jakie bliskie miasta/miasteczka na jednodniowe wycieczki pociągiem polecacie zwiedzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#154 PostWysłany: 17 Wrz 2016 15:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 32
Loty: 61
Kilometry: 85 678
Koniecznie pojedź do Guimaraes (ładne średniowieczne miasteczko z pałacem i zamkiem), jedzie się ok. 1:20 h, cena 3,10 euro w jedną stronę (+ 50 centów za kartę), odjazdy z dworca Sao Bento mniej więcej co godzinę. Do Bragi, z tego co kojarzę, to dojazd wygląda podobnie, ale tu więcej szczegółów nie podam bo nie testowałem.


Ostatnio edytowany przez gawlijas 17 Wrz 2016 15:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#155 PostWysłany: 17 Wrz 2016 15:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Może nie będę wiarygodna, bo mi się wszystko w Portugalii podoba :) , ale z Porto mozna też do: Vila do Conde (metrem), Vila Real (autobusem), Viana do Castelo (pociągiem, z wygodną przesiadką w Nine), Barcelos (jak do V do Castelo). To ostatnie miasteczko urocze :) . I jeszcze do Coimbry (pociąg), do Aveiro. I jak wspomniane-wzdłuż Douro. Piękne, piękne wszystko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#156 PostWysłany: 17 Wrz 2016 21:16 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie wiem czy dla zamku i pałacu bym wróciła do Guimaraes ale na pewno to klimatyczne miasteczko :)
Warte odwiedzenia :)
Tak naprawdę to Porto jest fajnym miastem wypadowym a inwencja zależy od poszukującego ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#157 PostWysłany: 21 Wrz 2016 14:00 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 9
Witam, jestem w Porto od Piątku do Poniedziałku. 23-26.09 czy ktoś się wybiera w tym terminie ?

Pozdrawiam
Karol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#158 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:17 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 9
Wróciłem z Porto, jeżeli ktoś potrzebuje wskazówek to piszcie na PW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#159 PostWysłany: 31 Paź 2016 15:14 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
Wysłałem do Karoln PW ale nie wiem czy jeszcze zagląda na forum więc dopytam się tutaj:

Będę mieszkać w miarę blisko centrum - czy kupować jakiś bilet na metro czy najwięskze atrakcje da sie ogarnąć "z buta"? :P Gdzie najlepiej udać się na zwiedzanie piwnic z winami? Słyszałem, że w niektórych można załapać się na darmową degustację i oprowadzanie - ktoś ma aktualne informacje, gdzie można się załąpać na takie zwiedzanie z degustacja? :D (info jakie znalazlem, pochodzi z 2011, wiec cos moglo sie zmienic)

Będę w Porto 3 dni - przeznaczyć jeden dzień na wypad gdzieś poza miasto, czy lepiej spędzic całe 3 dni w porto?

z góry dzieki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#160 PostWysłany: 31 Paź 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jak mieszkasz w centrum to IMO wszystko ogarniesz z buta ;) Ja byłem 2 razy po 3 dni w Porto i jedynie z lotniska jechałem 'metrem'.

Jedynie nad ocean można podjechać zabytkowym tramwajem.

Co do zwiedzania z degustacją to sam zobaczysz na miejscu że jest tego masa. Niestety jeśli lecisz niedługo to wiele winnic ma przerwe zimową i nie można zwiedzać (niektóre można jeśli jest się grupą i zarezerwuje zwiedzanie wcześniej). Z ciekawszych otwartych zimą na pewno działa Croft. Nie działa Offley, który też bardzo mi się podobał przy okazji wizyty w sezonie. Działają oczywiście wszystkie najbliżej rzeki i centrum, które zazwyczaj uchodzą za gorsze - bardziej nastawione pod turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kieras86 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group